Zavrieť

Porady

Prosím - šikana! Súrne!

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Dobrý deň
prosím poradte mi, som v zúfalej situácii.Dcéra je druháčka. Majú v triede strašne zlé dievča, ktoré V 1. triede mi ju hodila o radiátor, v triede kradla peniaze, desiate. Proste katastrofa dieťa.Teraz sa to začalo opakovať, zas mi rýpe do môjho dieťaťa. Pričom moje dieťa sa radšej nechá ubiť ako by sa pobilo.Triedna ju napomína, ale asi to nestačí. Dnes mi dokonca jej otec vynadal, že keď ešte raz obviním jeho dieťa zo šikanovania dá ma na súd. Asi aby som sa zľakla........Čo robiť, dcéra je jednotkárka a neviem čo robiť.......Môžem dodatočne riešiť to hodenie o radiátor? Dodatočne u riaditeľky? POradte ako skoncovať s agresívnym deckom, ktoré vyrastá v agresívnej rodine...........Môže ma on dať na súd že som napomenula jeho dieťa? Alebo ja jeho že mi vynadal? A jeho dcéra šikanuje moju? Ako to celé skrotiť...Mám nevýhodu, triedna je ich kamarátka, ale zatiaľ všetko riešila v náš prospech........
Usporiadat
giovannajana giovannajana

giovannajana je offline (nepripojený) giovannajana

Moja dcéra dnes prišla zo školy s tým, že jej spolužiak so spolužiačkou držali na tvári igelitový obrus a druhý spolužiak ju držal pod krkom. Keď si len predstavím, čo sa mohlo stať, je mi zle. Sú to prváci na základnej škole. Učiteľka vraj bola na chodbe a keď jej to druhé deti povedali, neverila im. Nakoniec moja dcéra dostala poznámku, že sa škaredo rozpráva so spolužiakmi. Prosím vás, poraďte mi, čo by ste na mojom mieste robili, pretože ja momentálne nedokážem normálne rozmýšľať. Ďakujem.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

giovannajana Pozri príspevok
Moja dcéra dnes prišla zo školy s tým, že jej spolužiak so spolužiačkou držali na tvári igelitový obrus a druhý spolužiak ju držal pod krkom. Keď si len predstavím, čo sa mohlo stať, je mi zle. Sú to prváci na základnej škole. Učiteľka vraj bola na chodbe a keď jej to druhé deti povedali, neverila im. Nakoniec moja dcéra dostala poznámku, že sa škaredo rozpráva so spolužiakmi. Prosím vás, poraďte mi, čo by ste na mojom mieste robili, pretože ja momentálne nedokážem normálne rozmýšľať. Ďakujem.
V prvom rade by som o celom incidente povedala pani učiteľke, aby si tých prváčikov-šikaniarov trochu viac všímala. Odkiaľ to tie detí majú? Hrôza.
Naposledy upravil Tweety : 13.06.11 at 16:29
5 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

giovannajana Pozri príspevok
Moja dcéra dnes prišla zo školy s tým, že jej spolužiak so spolužiačkou držali na tvári igelitový obrus a druhý spolužiak ju držal pod krkom. Keď si len predstavím, čo sa mohlo stať, je mi zle. Sú to prváci na základnej škole. Učiteľka vraj bola na chodbe a keď jej to druhé deti povedali, neverila im. Nakoniec moja dcéra dostala poznámku, že sa škaredo rozpráva so spolužiakmi. Prosím vás, poraďte mi, čo by ste na mojom mieste robili, pretože ja momentálne nedokážem normálne rozmýšľať. Ďakujem.
Aj keď nemáš dôvod neveriť svojej dcére, skús sa spýtať na tento incident aj nejakej jej spolužiačky. Porovnaj s tým, čo ti povedala dcéra a konaj ...(ak nepochodíš u triednej učitelke, zaklop na dvere kancelárie riaditela školy).
7 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
giovannajana Pozri príspevok
Moja dcéra dnes prišla zo školy s tým, že jej spolužiak so spolužiačkou držali na tvári igelitový obrus a druhý spolužiak ju držal pod krkom. Keď si len predstavím, čo sa mohlo stať, je mi zle. Sú to prváci na základnej škole. Učiteľka vraj bola na chodbe a keď jej to druhé deti povedali, neverila im. Nakoniec moja dcéra dostala poznámku, že sa škaredo rozpráva so spolužiakmi. Prosím vás, poraďte mi, čo by ste na mojom mieste robili, pretože ja momentálne nedokážem normálne rozmýšľať. Ďakujem.
Nečakaj ani minútu, pokiaľ to takto učiteľka bez podrobného preskúmania uzatvorila, išla by som priamo za riaditeľkou školy a taktiež aj za zriaďovateľom, aby vedeli, koho majú na postoch učiteľov.
Možno malá aj nejaké to slovko, nie práve najvhodnejšie povedala, ale keby ju boli zadusili, to by bolo lepšie? Niečo neskutočné, čo sa už od prvej triedy v školách robí.
7 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

giovannajana Pozri príspevok
Moja dcéra dnes prišla zo školy s tým, že jej spolužiak so spolužiačkou držali na tvári igelitový obrus a druhý spolužiak ju držal pod krkom. Keď si len predstavím, čo sa mohlo stať, je mi zle. Sú to prváci na základnej škole. Učiteľka vraj bola na chodbe a keď jej to druhé deti povedali, neverila im. Nakoniec moja dcéra dostala poznámku, že sa škaredo rozpráva so spolužiakmi. Prosím vás, poraďte mi, čo by ste na mojom mieste robili, pretože ja momentálne nedokážem normálne rozmýšľať. Ďakujem.
V žiadnom prípade to nenechávaj tak ak sa niečo stane, potom už bude neskoro
v prvom rade by som volila rozhovor s triednou-uvidíš ako sa zachová. Najvyššia dištancia na škole - p.riaditeľ
Záleží, ako to berie Tvoja dcéra. Môže mať z toho traumu, nebude chcieť /bude sa báť/ chodiť do školy.
Naposledy upravil drobeceva : 13.06.11 at 17:20 Dôvod: doplnenie
8 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

terezamaria Pozri príspevok
Nečakaj ani minútu, pokiaľ to takto učiteľka bez podrobného preskúmania uzatvorila, išla by som priamo za riaditeľkou školy a taktiež aj za zriaďovateľom, aby vedeli, koho majú na postoch učiteľov.
Možno malá aj nejaké to slovko, nie práve najvhodnejšie povedala, ale keby ju boli zadusili, to by bolo lepšie? Niečo neskutočné, čo sa už od prvej triedy v školách robí.
Samozrejme súhlasím s tvojím rozhorčením, ale ísť za riaditeľom školy a hneď pýtať na zodpovednosť učiteľa ... asi by s tým nepochopila. Riaditeľ si bude v prvom rade brániť svojho zamestnanca.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Gabi03 Pozri príspevok
Samozrejme súhlasím s tvojím rozhorčením, ale ísť za riaditeľom školy a hneď pýtať na zodpovednosť učiteľa ... asi by s tým nepochopila. Riaditeľ si bude v prvom rade brániť svojho zamestnanca.
Gabika ešte viac by si to moje rozhorčenie chápala, keby si mala už školáka. Vidím, že držíš na rukách ešte malilinké bábätko, ktorému veľmi želám, aby nič takéto neskúsilo, keď bude prvák/čka/.

Možno záleží na riaditeľovi, ako sa k tomu postaví. Najviac mi vadí to, že bez preverenia a vypočutia detí dala poznámku práve tej, ktorú šikanovali. Keď to matka nechá tak a nepôjde za riaditeľom/ kou/, budú si tie decká do tej malej stále dovoľovať a navyše sa budú tešiť, že poznámku dostane ona a nie oni.
8 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rodič by mal aspoň veriť svojmu dieťaťu, pokiaľ sa mu deje krivda. Ak to odbije mávnutím ruky a poznámkou, že si len vymýšľa, šeredne v budúcnosti na to môže doplatiť - dieťa totiž stratí dôveru v rodiča, nebude priznávať (prípadne hľadať pomoc) v zložitejších situáciách (často hraničiacich s kriminalitou, či ohrozením zdravia), až nakoniec sa to rodič dozvie od niekoho iného a bude zhrozený, že o tom vôbec nevedel.

Postup pedagóga v tomto prípade bol nešťastne neštandardný - nepreveril, nezistil skutkový stav, len rovno rozhodol (a asi nesprávne), len aby sa tohto problému jednoducho zbavil. Je potrebné to dotiahnuť do konca a vyžadovať, aby sa takéto prípady VŽDY riadne vyšetrili, pretože šikana môže byť jak viditeľná (sácanie, ubližovanie a pod.), tak skrytá (psychická).
8 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Moju by som dnes vyplieskala aby pre podruhý krát vedela ako má rozprávať a zajtra by som išla do školy. Aj kotúčom toaletného papiera, lebo malým by bolo potom treba poutierať riť. A vôbec, ale vôbec by ma nezaujímalo, čo na to hovorí zákon o ochrane osobností.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
drobeceva Pozri príspevok
V žiadnom prípade to nenechávaj tak ak sa niečo stane, potom už bude neskoro
v prvom rade by som volila rozhovor s triednou-uvidíš ako sa zachová. Najvyššia dištancia na škole - p.riaditeľ
Záleží, ako to berie Tvoja dcéra. Môže mať z toho traumu, nebude chcieť /bude sa báť/ chodiť do školy.
...moja dievka prestala ...

Nič som sa nedozvedel ...aj dcéra , aj manželka mlčali ...báli sa totiž , ako by to skončilo...

Ono by to asi zle dopadlo , dvaja by zle na tom boli ...pán asistent v sádre ...a ja v base ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať