Zavrieť

Porady

Vlastne plynove kurenie na najvyššom poschodi panelaku - ako postupovať?

Dobry den , chcel by som sa spytat ci niekto ma prakticke skusenosti ako resp. co vsetko predchadza tomu aby som vybavil vlastne kurenie bytu nachadzajúceho sa na najvyssom poschodi panelaku( nakolko viem ze to je nanajvyssom poschodi mozne) momentalne sme napojeni ako vsetci na "spolocnu teplaren". Za reakcie vopred dakujem.
Usporiadat
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

karaska:

prosím Ťa , máš s tým skúsennosti? Kde bývaš, ak sa smiem spýtať
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

karaska Pozri príspevok
Pripájam sa k batyrovi, pri zriaďovaní samostatného kúrenia v panelákovom byte nie je potrebný súhlas dodávateľa tepla na odpojenie sa od ÚK. A nemá ani prostriedky ako vám v tom zabrániť. Jenoducho sa odpojíte a kúrite si sami.
Dodávateľ možno nie, ale ostatní vlastníci s tým nemusia súhlasiť. A keď už sa odpojíš, možno si znížiš náklady, ktoré sa rozpočítavajú podľa pomerových meračov, ale fixnú zložku podľa plochy bytu ti budú účtovať naďalej. Ak nie, tak len buď rada, že máš tak tolerantných susedov, ktorí ti budú prispievať na vykurovanie tvojho bytu.
0 0
karaska karaska

karaska je offline (nepripojený) karaska

Ano chobot, budem rada ked mi to podpišu, ale to že mi budú prispievať na vykurovanie môjho bytu je hadam trocha nadnesené, nie? Presne tak mi budú prispievať, ako ja im. Ak mi podpíšu, znamená to že si budem platiť za výrobu vlastného tepla. Ak nepodpíšu, budem prispievať na fixnú zložku, ktorú má každé spoločenstvo určenné v zmysle vyhlášky 630,u nás to je 30 percent.A ako vieš, vypočítava sa potom podľa plochy bytu a jeho umiestnenia.V prípade že súhlas nedostanem, v mojom prípade ide o približe 2200 sk ročne. Ide tu skôr o princíp, lebo 2200 nie je veľa, ale tým že kúrim, prispievam tak isto ako ten kto kúri vedľa alebo podo mnou.A suma o ktorej hovorím je zanedbatelná ak zoberiem do úvahy cenu tepla ktorú teraz kupujem a cenu, za ktorú si budem teplo vyrábať.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

karaska Pozri príspevok
Ano chobot, budem rada ked mi to podpišu, ale to že mi budú prispievať na vykurovanie môjho bytu je hadam trocha nadnesené, nie? Presne tak mi budú prispievať, ako ja im. Ak mi podpíšu, znamená to že si budem platiť za výrobu vlastného tepla. Ak nepodpíšu, budem prispievať na fixnú zložku, ktorú má každé spoločenstvo určenné v zmysle vyhlášky 630,u nás to je 30 percent.A ako vieš, vypočítava sa potom podľa plochy bytu a jeho umiestnenia.V prípade že súhlas nedostanem, v mojom prípade ide o približe 2200 sk ročne. Ide tu skôr o princíp, lebo 2200 nie je veľa, ale tým že kúrim, prispievam tak isto ako ten kto kúri vedľa alebo podo mnou.A suma o ktorej hovorím je zanedbatelná ak zoberiem do úvahy cenu tepla ktorú teraz kupujem a cenu, za ktorú si budem teplo vyrábať.
Rozbiehaš diskusiu na tú istú vec v dvoch témach:

http://www.porada.sk/t67382-suhlas-n...tml#post591666
0 0
karaska karaska

karaska je offline (nepripojený) karaska

OK, tak podme tam.A zaroven mi mozes poradit ako to mam spravit, aby mi to podpisali.
0 0
mildo1 mildo1

mildo1 je offline (nepripojený) mildo1

servisný technik výťahov
Nazdar, bývam v Bratislave v (panelák) a od roku 2005 mám vlasné kúrenie v byte. Kotol na balkóne a komín (turbo cez stenu). Legisltívne to nebol problém len tá ochota na Magistráte a SPP. Tam je ľahšie povedať že ako sa to nedá ako pomôcť. Takže ak máte otázky sem s nimi, ak budem vedieť pomôžem. Ešte ostatných kúri DALKIA.
0 0
kocma kocma

kocma je offline (nepripojený) kocma

Dobrý deň, prajem Vám vśetkým v novom roku 2008 veľa zdravia a šťastia.
A teraz k téme vlastné plynové kúrenie. Nie je to až taká pravda, ak sa
odpojíte, že budete platiť určité percento za to že Vás vykurujú ostatné
byty, vy ich predsa budete vykurovať takisto ako keď ste mali spoločné
vykurovanie, v prípade ak by aj naďalej žiadali prispievať na spoločné
kúrenie žiadajte to isté aj vy. Čo sa týka rúr ktoré vedú do rádiatorov. Ak
by aj stýmto boli probĺemy, a žiadali by od Vás finančné prostriedky za to ,
že tie Vás vykurujú máte dve možnosti:
1 Správca si ich odmontuje
2 Bude Vám platiť za prenájom, pretože prechádzajú cez súkromný
majetok
0 0
kocma kocma

kocma je offline (nepripojený) kocma

Dobrý deň, prajem Vám vśetkým v novom roku 2008 veľa zdravia a šťastia.
A teraz k téme vlastné plynové kúrenie. Nie je to až taká pravda, ak sa
odpojíte, že budete platiť určité percento za to že Vás vykurujú ostatné
byty, vy ich predsa budete vykurovať takisto ako keď ste mali spoločné
vykurovanie, v prípade ak by aj naďalej žiadali prispievať na spoločné
kúrenie žiadajte to isté aj vy. Čo sa týka rúr ktoré vedú do rádiatorov. Ak
by aj stýmto boli probĺemy, a žiadali by od Vás finančné prostriedky za to ,
že tie Vás vykurujú máte dve možnosti:
1 Správca si ich odmontuje
2 Bude Vám platiť za prenájom, pretože prechádzajú cez súkromný
majetok
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Trocha divný názor. Rozvody sú predsa spoločné zariadenie, ktorých podiel ste aj vy kúpili spolu s bytom, takže aký nájom alebo odmontovávanie. Pri spoločných zariadeniach sa uplatňuje tzv. "absolútna časť", alebo podiel. Teda z celého zariadenia v dome a nie len z časti, ktorá prechádza bytom.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kocma Pozri príspevok
Dobrý deň, prajem Vám vśetkým v novom roku 2008 veľa zdravia a šťastia.
A teraz k téme vlastné plynové kúrenie. Nie je to až taká pravda, ak sa
odpojíte, že budete platiť určité percento za to že Vás vykurujú ostatné
byty, vy ich predsa budete vykurovať takisto ako keď ste mali spoločné
vykurovanie, v prípade ak by aj naďalej žiadali prispievať na spoločné
kúrenie žiadajte to isté aj vy. Čo sa týka rúr ktoré vedú do rádiatorov. Ak
by aj stýmto boli probĺemy, a žiadali by od Vás finančné prostriedky za to ,
že tie Vás vykurujú máte dve možnosti:
1 Správca si ich odmontuje
2 Bude Vám platiť za prenájom, pretože prechádzajú cez súkromný
majetok
To máš z vlastnej skúsenosti, či je to len prezentovaný názor?

Lebo neviem si predstaviť, ako by mohol niekto odmontovať stupačkové rúry, ktoré prechádzajú jeho bytom do vyššie položených bytov. A na akom právnom základe by si požadoval peniaze za prenájom za rozvody? Veď tie patria aj tebe, ako spoločné zariadenie domu, ako spomenul svojar.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

kocma Pozri príspevok
Dobrý deň, prajem Vám vśetkým v novom roku 2008 veľa zdravia a šťastia.
A teraz k téme vlastné plynové kúrenie. Nie je to až taká pravda, ak sa
odpojíte, že budete platiť určité percento za to že Vás vykurujú ostatné
byty, vy ich predsa budete vykurovať takisto ako keď ste mali spoločné
vykurovanie, v prípade ak by aj naďalej žiadali prispievať na spoločné
kúrenie žiadajte to isté aj vy. Čo sa týka rúr ktoré vedú do rádiatorov. Ak
by aj stýmto boli probĺemy, a žiadali by od Vás finančné prostriedky za to ,
že tie Vás vykurujú máte dve možnosti:
1 Správca si ich odmontuje
2 Bude Vám platiť za prenájom, pretože prechádzajú cez súkromný
majetok
A za tretie k tomu potrebuješ ešte jednu "maličkosť" -zmeniť zákon, alebo poprosiť všetkých ostatných aby sa zriekli svojich zákonných nárokov.
0 0
mildo1 mildo1

mildo1 je offline (nepripojený) mildo1

servisný technik výťahov
to : PANELAK prosím ťa pošli mi na SS číslo mobilu alebo dáky mail ozvem sa . ( ak nemám min 5 príspevkov nič neznamenám .
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

mildo1 Pozri príspevok
to : PANELAK prosím ťa pošli mi na SS číslo mobilu alebo dáky mail ozvem sa . ( ak nemám min 5 príspevkov nič neznamenám .
Prepáč čo si chcel týmto povedať?. To, že máš málo príspevkov neznamená, že si ťa nikto nechce vypočuť.
0 0
mildo1 mildo1

mildo1 je offline (nepripojený) mildo1

servisný technik výťahov
Zdravím Orima, chcel som povedať že systém mi nedovolí poslať SS. To je všetko, toť vsjo
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

zrealizoval niekto odpojenie a vie mi poradiť čo musím mať resp. vybaviť aby som sa mohla odpojiť?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Najprv získať potrebný počet súhlasov spoluvlastníkov domu, bez toho je to všetko nezákonné.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať