Zavrieť

Porady

Neale Donald Walsch - Hovory s Bohem I, II, III.

COGITO ERGO BOOM
Mozete prosim ti, ktori ste tieto knihy citali napisat svoj nazor.
Dakujem
Usporiadat
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Tanče Pozri príspevok
..nachádzanie šťastia v sebe samom....

nič v zlom som proti tebe nemyslela, mna v tom momente ke´d som čítala tvoje slová napadol jeden "prípad" ktorý pestoval v sebe šťastie ale nehľadiac na druhých... a tento prípad je asi aj dosť rozmnožený , čo myslíš?
ja mam iny problem, ja si musim davat pozor, aby som sa uplne nevybrala
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
elli Pozri príspevok
Prave pre nieco podobne som tieto knihy dlho obchadzala v regaloch. Skratka, brala som ich ako dalsie z "jezisnych" knih. Az kym sa u mna nezastavila roky nevidena blizka dusa, a nezacala mi opisovat, co vsetko sa v tych knizkach docitala. Kupila som si prvu, precitala jednym dychom a potom asi vsetky ostatne :-))) Mnohe je tam opisane tak, ze mi to zacalo doplnat kamienky do mozaiky.
Nemyslim si, ze je to "navod ako najst cestu k Bohu", pre mna je to skor navod, ako najst sam seba, alebo vidiet svet kuusok inaksie nez sme zvyknuti. A vobec ma pritom netrapi, kto ich pisal a kto ich "diktoval" ...
to je presne to , co od toho cakam ... iny pohlad na veci
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kitky Pozri príspevok
to je presne to , co od toho cakam ... iny pohlad na veci
to je aaký iný? definuj dievčatko!
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kitky Pozri príspevok
ja mam iny problem, ja si musim davat pozor, aby som sa uplne nevybrala
kam sa chceš vybrať?

ale nie, teraz vážne: pozri ak ti robí radosť sa rozdávať, tak je to len to najkrajšie. Asi však pri tom nefunguje o č a k á v a n i e!
Lebo Väčšinou to u nás funguje tak, že "áno rozdám sa, doprajem..., ale čo za to dostanem ja, alebo kedy sami to vráti?"
No a takto to asi nikdy fungovať nebude.
Ak sa aj rozdáš, a bez očakávaní, tak ťa nemá čo zraniť, ani zraziť.
Alebo inak, ak vieš dávať nezištne, tak ti to ,čo dávaš už nemôže chýbať, a funguješ v pohode ďalej.

kuki
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Stiahnete všetky tri diely tu :
http://rapidshare.com/files/22270326..._Bohem_1-3.rar
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Braňo Pozri príspevok
ako to mám stiahnuť? neviem to!
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kitky Pozri príspevok
V skutocnosti je velmi malo krestanov, ktori vieru nielen vyznavaju a davaju najavo chodenim do kostola ale podla viery aj ziju.
Niekedy mam pocit, ze vacsina z nich veri, lebo " co keby existoval? ".
Ale ved to si uplne vystihla. Ja si myslim, ze nie vacsina, ale vsetci veriaci veria preto. Dokonca aj vrcholni predstavitelia cirkvi a matka Tereza sa priznali k tomu, ze obcas aj pochybuju, teda v podstate inymi slovami - veria pretoze "co keby existoval". Nohavica o tom spieva v jednej piesni, nemam teraz po ruke presny text, ale nieco v tom zmysle: "Boze, ja vim, je nejsi, ale kdybys predse jen byl, tak me dej na cimru s Ladou..."

Ja by som to prirovnal asi k tomu, ze je asi naozaj malo ludi, ktori citia prirodzenu potrebu dodrziavat dopravne predpisy alebo danove zakony. Mnohi podnikatelia sa naozaj spravaju tak, ako keby ani nejestvoval Danovy urad, zacnu "podnikat" a ani na to radsej nemyslia. Ale ak niekto plati dane len preto, ze "co ak by nahodou existoval" (myslene - Danovy urad) - tak co je na tom zle?

Podla mna drviva vacsina ludi plati dane nie preto, ze chce ale pretoze ("co ak by nahodou existoval" - DU). Vzdy lepsie, ratat s tym, ze "mozno existuje" a ko spoliehat na to, ze "asi neexistuje".

Myslim, ze rovnake plati aj v zivote. Oplati sa spravat tak, ze ratame s moznostou "ze by MOHOL existovat".
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

A ja mam rada Matkina aj Dominika Dána, proti gustu????
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Tanče Pozri príspevok
ako to mám stiahnuť? neviem to!
Skúsim Ti poradiť.

Otvoríš link a klikni na FREE,
posunieš sa dolu
opíš kód a klikni na DOWNLOAD VIA LEVEL
potom už len otvor súbor
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kitky Pozri príspevok
Niekedy mam pocit, ze vacsina z nich veri, lebo " co keby existoval? ".
Niektori mi v SS vytykaju, ze "odpovedam, na co chem ja". Ano - naozaj ma castokrat zaujme viac nejaka konkretna veta v z odpovdi inych, ako povodna tema.

Este sa vratim k tomu citatu od Kitky. Naozaj uplne presne si to vystihla. Ja sa vobec netajim, ze cela 1/2 mojej viery v boha spociva v obave "co ak by NAHODOU existoval".

Ste ochotni pripustit, ze by MOHOL jestvovat Boh? Aka je pravdepodobnost, ze by MOHOL predsa len existovat? Ja to 5%? To som prehnal? No dobre - tak 2%.

Aka je pravdepodobnost, ze vam vykradnu auto, ked ho nechate zaparkovane na ulici alebo na parkovisku jedneho z Bratislavskych nakupnych centier? Je to viac ako 2%?
Ja si myslim, ze nie. Ak by ste nechali takto zaparkovane auto 200 x, urcite by vam ho nevykradli viac ako 4 x . Mne osobne dokonca NIKDY V ZIVOTE ani neuradli ani nevykradli auto. Napriek tomu v kufri auta nenechavam notebook. Notebook sice nie je nenahraditelna vec, ale okrem nejakych penazi v sebe este skryva aj nejake data. Samozrejme, ze mi to obcas dost obmedzuje komfort, ked ho musim zbytocne vlacit do Tesca. Ale stoji mi to za to, co ak by mi predsa len NAHODOU vykradli auto? To by bola situacia, ktoru by sa mi nechcelo znasat.

Z uplne rovnakeho dodvodu dodrziavam Bozie zakony. Aj ked som ochotny na 98% pripustit, ze BOH nejestvuje, tie 2% su velmi vela na to, aby som vobec uvazoval o ich ignorovani. Ak by som totiz raz mal predstupovat pred svojho "sefa" a stvoritela s tym, ze som hrubo porusil jeho "navod na pouzitie sveta", bol by to pre mna taky nepredstavitelny pruser, ze mi to jednoducho "nestoji za to" - podobne ako mi nestoji za to nechavat v aute notebook. S tym poslednym sudom by to bolo samozrejme o to horsie, ze sa to uz nebude dat vratit spat, zatialco notebook si kupis dnes naopak vzdy uz len lepsi, ako pred rokom.

To je 1/2 mojej "viery" v Boha. Tu druhu 1/2 tvori poznanie, ze nie som sam, ze je tu niekto, s kym sa da efektivne komunikovat, komu na mne zalezi a kto mi viditelne pomaha uz na tomto svete. Ale k tej druhej polovici sa neda dopracovat skor, ako clovek prijme Bozie principy spravania a mysleni za svoje. Inak clovek sice stale "hlada Boha", ale jeho mysel zamestnavaju stale iba myslienky typu: "...ale ved toto je uz dnes bezne, robia to aj ini, tak preco by som sa mal z toho spovedat? Za toto predsa snad nemozem byt raz sudeny no nie? Ved s najvacsou pravdepodobnostou Boh ani vobec nejestvuje."
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Olice Pozri príspevok
Skúsim Ti poradiť.

Otvoríš link a klikni na FREE, to je taká tabuľka pravý stlpec dole?, kliklad som
posunieš sa dolu posunula som sa dole
opíš kód a klikni na DOWNLOAD VIA LEVEL a žiadnys kod tu nemám, nechýba mi este nejaký klik?
potom už len otvor súbor
nejde mi to, otázky sú v modrom. PRosím!
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa



Z uplne rovnakeho dodvodu dodrziavam Bozie zakony. Aj ked som ochotny na 98% pripustit, ze BOH nejestvuje, tie 2% su velmi vela na to, aby som vobec uvazoval o ich ignorovani.



tiez vytrhnem tuto vetu, tak ako ty si vyberas vety z prispevkov, podla mna je to alibizmus, chovat sa slusne a dodrziavat Bozie zakony, len preto, ze co ked nahodou existuje je horsie ako ked clovek vobec neveri, ale chova sa slusne a zodpovedne podla svojho svedomia z vlastneho presvedcenia, nie koli niecomu, alebo niekomu---lebo co ked nahodou...
a prirovnavat Danovy urad k niecomu ako Boh?? je absurdne. dalej to nejdem rozoberat, lebo mam na cirkev a Boha svoj nazor, ale nechapem chovanie niektorych ludi - presne take ako si napisal v tej vete.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Tanče Pozri príspevok
nejde mi to, otázky sú v modrom. PRosím!
nechcela som minule verit, ale potom som si o tom precitala aj na nete, aj kamaratka to skusala a printscreenom ma presvedcila ... naozaj niekomu nejde rapidshare, ... zalezi to od IP adresy a typu pripojenia... tu to mas na badongu, som ti to tam teraz zavesila, odtial ti to pojde lahko ...
klikni sem: http://www.badongo.com/file/5640631
chvilocku pockaj, vygeneruje sa ti tam farebny obrazok s pismenkami... tie opis do okienka a daj download ... a volbu ulozit do pocitaca
prijemne citanie
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

och sorry, ... to ta potom hodi na dalsiu stranku, tam musis pockat nejakych par sekund ...odpocitavaju sa tam ...
a potom v riadku oznacenom cervenym textom: Choose Your Option : ... v poslednom stlpci klikni na download your file here ... az potom volba ulozit ...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ayya Pozri príspevok
och sorry, ... to ta potom hodi na dalsiu stranku, tam musis pockat nejakych par sekund ...odpocitavaju sa tam ...
a potom v riadku oznacenom cervenym textom: Choose Your Option : ... v poslednom stlpci klikni na download your file here ... az potom volba ulozit ...

neviem ako ma kade tde hadzalo, ale MAM TO. Velké Ď.!
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Tanče Pozri príspevok
neviem ako ma kade tde hadzalo, ale MAM TO. Velké Ď.!
niet za co, stalo ma to tri minutky casu, ale hlavne, urobila som to dobrovolne
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

korduľa Pozri príspevok
Z uplne rovnakeho dodvodu dodrziavam Bozie zakony. Aj ked som ochotny na 98% pripustit, ze BOH nejestvuje, tie 2% su velmi vela na to, aby som vobec uvazoval o ich ignorovani.



tiez vytrhnem tuto vetu, tak ako ty si vyberas vety z prispevkov, podla mna je to alibizmus, chovat sa slusne a dodrziavat Bozie zakony, len preto, ze co ked nahodou existuje je horsie ako ked clovek vobec neveri, ale chova sa slusne a zodpovedne podla svojho svedomia z vlastneho presvedcenia, nie koli niecomu, alebo niekomu---lebo co ked nahodou...
a prirovnavat Danovy urad k niecomu ako Boh?? je absurdne. dalej to nejdem rozoberat, lebo mam na cirkev a Boha svoj nazor, ale nechapem chovanie niektorych ludi - presne take ako si napisal v tej vete.
Vobec si nevytrhla tu vetu s kontextu, nemusis mat obavy. Ta veta ma zmysel sama o sebe, netreba k nej nic dodavat, tak ako som ju napisal si za nou stojim.

To, co pises o slusnych a zodpovednych ludoch, (ktori vobec neveria) je super. Ja sam poznam mnohych slusnych ludi a nie vsetci z nich su veriaci. Problem je vsak v tom, ze v podstate vsetci ludia na svete povazuju sami seba za slusnych, zodpovednych, konajucich "podla vlastneho svedomia". Prave to svedomie mame bohuzial vsetci prisposobene tomu, co chceme konat. Iste, je par ludi, (nemusia to byt nutne veriaci), ktori pocituju potrebu konat dobro. Ale aj vsetci ti konatelia nebankovych subjektov su presvedceni, ako sa im krivdi, ze museli stravit nejaky ten rok vo vazbe, ten rusky nedavno odhaleny masovy vrah ktory zabil najakych 50 ludi, je na to hrdy, vsetky zeny, ktore sa rozhodnu pre potrat konaju uplne v sulade so svojim presvedcenim a svedomim, a tento zoznam by mohol pokracovat este aj na dalsich prilohach formatu A4.

Prave preto, ze kazdy si "svedomie" vysvetluje individualne mame take podrobne vypracovane svetske zakony, a z rovnakeho dovodu nam Boh poskytol jeho verziu zakonov, ktore od nas vyzaduje respektovat. Ak je nieco raz nieco jednoznacne napisane, tak potom ma clovek smolu, ma iba dve moznosti - zakom dodrzat alebo zakon porusit. Keby to napisane nebolo, tak by sa stale kazdy vyhovaral na svoje svedomie a presvedcenie, bez ohladu na to, ci by islo o svetske veci, alebo tie, ktore sa tykaju stvoritela. Prave z tohto dovodu existuje take mnozstvo svetskych zakonov, a z rovnakeho dovodu existuje napr. nieco, co sa vola desatoro.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

misomiso Pozri príspevok
Vobec si nevytrhla tu vetu s kontextu, nemusis mat obavy. Ta veta ma zmysel sama o sebe, netreba k nej nic dodavat, tak ako som ju napisal si za nou stojim.

To, co pises o slusnych a zodpovednych ludoch, (ktori vobec neveria) je super. Ja sam poznam mnohych slusnych ludi a nie vsetci z nich su veriaci. Problem je vsak v tom, ze v podstate vsetci ludia na svete povazuju sami seba za slusnych, zodpovednych, konajucich "podla vlastneho svedomia". Prave to svedomie mame bohuzial vsetci prisposobene tomu, co chceme konat. Iste, je par ludi, (nemusia to byt nutne veriaci), ktori pocituju potrebu konat dobro. Ale aj vsetci ti konatelia nebankovych subjektov su presvedceni, ako sa im krivdi, ze museli stravit nejaky ten rok vo vazbe, ten rusky nedavno odhaleny masovy vrah ktory zabil najakych 50 ludi, je na to hrdy, vsetky zeny, ktore sa rozhodnu pre potrat konaju uplne v sulade so svojim presvedcenim a svedomim, a tento zoznam by mohol pokracovat este aj na dalsich prilohach formatu A4.

Prave preto, ze kazdy si "svedomie" vysvetluje individualne mame take podrobne vypracovane svetske zakony, a z rovnakeho dovodu nam Boh poskytol jeho verziu zakonov, ktore od nas vyzaduje respektovat. Ak je nieco raz nieco jednoznacne napisane, tak potom ma clovek smolu, ma iba dve moznosti - zakom dodrzat alebo zakon porusit. Keby to napisane nebolo, tak by sa stale kazdy vyhovaral na svoje svedomie a presvedcenie, bez ohladu na to, ci by islo o svetske veci, alebo tie, ktore sa tykaju stvoritela. Prave z tohto dovodu existuje take mnozstvo svetskych zakonov, a z rovnakeho dovodu existuje napr. nieco, co sa vola desatoro.
nuz, poznam vela az "pre mna chorobne" veriacich ludi, ktori podvadzaju svoje zeny, nadavaju, kradnu....atd, ja by som nerozdelovala ludi na veriacich a neveriacich, ale na "dobrych" a "zlych" jednoducho povedane. mozes mat cokolvek dane, akekolvek prikazanie, ver tomu, ze ich ludia nebudu dodrziavat, lebo sme len ludia.
ale hlavne neviem ako ty, ja nepotrebujem mat nieco nalinajkovane, aby som vedela ako sa chovat, co robit, co nerobit. ale mozno niekto potrebuje navod.....
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

misomiso Pozri príspevok
Vobec si nevytrhla tu vetu s kontextu, nemusis mat obavy. Ta veta ma zmysel sama o sebe, netreba k nej nic dodavat, tak ako som ju napisal si za nou stojim.

To, co pises o slusnych a zodpovednych ludoch, (ktori vobec neveria) je super. Ja sam poznam mnohych slusnych ludi a nie vsetci z nich su veriaci. Problem je vsak v tom, ze v podstate vsetci ludia na svete povazuju sami seba za slusnych, zodpovednych, konajucich "podla vlastneho svedomia". Prave to svedomie mame bohuzial vsetci prisposobene tomu, co chceme konat. Iste, je par ludi, (nemusia to byt nutne veriaci), ktori pocituju potrebu konat dobro. Ale aj vsetci ti konatelia nebankovych subjektov su presvedceni, ako sa im krivdi, ze museli stravit nejaky ten rok vo vazbe, ten rusky nedavno odhaleny masovy vrah ktory zabil najakych 50 ludi, je na to hrdy, vsetky zeny, ktore sa rozhodnu pre potrat konaju uplne v sulade so svojim presvedcenim a svedomim, a tento zoznam by mohol pokracovat este aj na dalsich prilohach formatu A4.

Prave preto, ze kazdy si "svedomie" vysvetluje individualne mame take podrobne vypracovane svetske zakony, a z rovnakeho dovodu nam Boh poskytol jeho verziu zakonov, ktore od nas vyzaduje respektovat. Ak je nieco raz nieco jednoznacne napisane, tak potom ma clovek smolu, ma iba dve moznosti - zakom dodrzat alebo zakon porusit. Keby to napisane nebolo, tak by sa stale kazdy vyhovaral na svoje svedomie a presvedcenie, bez ohladu na to, ci by islo o svetske veci, alebo tie, ktore sa tykaju stvoritela. Prave z tohto dovodu existuje take mnozstvo svetskych zakonov, a z rovnakeho dovodu existuje napr. nieco, co sa vola desatoro.
este k tomu vyhovaraniu na svedomie, - veriaci ked zhresi pomodli sa a je ok, vies ale ked porusis zakon , tak sedis, ale ked porusis prikazanie tak sa modlis. ako mozes toto porovnavat nechapem
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

korduľa Pozri príspevok
nuz, poznam vela az "pre mna chorobne" veriacich ludi, ktori podvadzaju svoje zeny, nadavaju, kradnu....atd,
Na zaklade coho si myslis, ze su veriaci? Ja si myslim, ze sa to vylucuje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať