Zavrieť

Porady

Neale Donald Walsch - Hovory s Bohem I, II, III.

COGITO ERGO BOOM
Mozete prosim ti, ktori ste tieto knihy citali napisat svoj nazor.
Dakujem
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Gabi03 Pozri príspevok
Prečítaj si nadpis.
Myslela som formu - poučné, zábavné, pútavé. Je to ťažké čítanie?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

JAJA11 Pozri príspevok
Myslela som formu - poučné, zábavné, pútavé. Je to ťažké čítanie?
Aha. Zábavným by som to určite nenazvala. Hoci som ju už dávno čítala. Poučná vtedy, ak si pripustíš nejaké tie "múdre" myšlienky. A pútavá? Pre mňa áno, ako som už písala v prvom príspevku, najmä kvôli istej pasáži. No ale určite to nie je čítanie pred spaním.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Danila Pozri príspevok
.... Veriaci mi hovoria, že keď porušia desatoro, idú na spoveď a dostanú rozhrešenie. Nerozumiem tomu, ale asi je to tak. My ostatní musíme spytovať svoje vlastné svedomie, ak sme sa svetskému zákonu nepodriadili. A možno si udeliť aj rozhrešenie, ak sme si nasypali popol na hlavu. A ťažko by niekto z nás mohol tvrdiť, že neporušil....
suhlasim s tym, co som citovala ... ale dovolim si doplnit: veriaci idu na spoved, tam musia vyslovit ucinnu lutost ...co znamena, ze naozaj v sebe olutuju to, z coho sa spovedaju a musia mat silne predsavzatie, ze tie hriechy uz nebudu opakovat ... to su dve veci velmi dolezite, vlastne nevyhnutne ...hoci casto sa to vynechava pri vysvetlovani spovede a rozhresenia ...
.
cize - tak isto ako neveriaci aj veriaci musia zapojit svoje svedomie, bez toho to nejde ... inak je to len neucinna formalita (hoci mnohi si myslia, ze aj neuprimna spoved plati ) ... spoved a nasledne rozhresenie neznamena, ze veriaci to maju jednoduchsie, ... nie je moc prijemne preberat spachane hriechy s dalsim clovekom ... imho

iba na vysvetlenie som to napisala, kedze tam mas, ze tak ako si to napisala tomu nerozumies... jasne, tak sa tomu neda rozumiet ... chybala ti ta doplnujuca informacia, myslim
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Gabi03 Pozri príspevok
Prepáč, ale tento tvoj príspevok je úplne mimo.
A tebe tiež želám pokoj a porozumenie.
Gabi ... nie je ale tato tema je dalsi adept na zamknutie
kurnik, uz ani o knihach sa tu neda rozpravat a ja som akurat jednu novu o knihe chcela zalozit este si to musim premysliet
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

JAJA11 Pozri príspevok
páčia sa mi Tvoje príspevky a cítim Tvoju silnú vieru, ale cítim aj v nich, že odsudzuješ tých, ktorí neveria v Boha. Ja som veriaca tak ako ty, Boh pre mňa znamená veľmi veľa, ale boli chvíle, keď som urobila nesprávnu voľbu, ktorú si dodnes neviem odpustiť. Bojím sa však, že kebyže ma poznáš, tak ma odsúdiš a zaradíš medzi neveriacich. A aj vďaka takýmto ľuďom, ktorí ešte nezakopli tak veľmi a nepripustia zakopnutie iného, ľudia utekajú z kostolov, alebo odsudzujú tých, ktorí tam chodia. Maj trochu strpenia aj s tými, ktorí neveria a nedodržiavjú všetko podľa Božích prikázaní, možno hľadajú a nájdu až celkom nakonci života, ale to je všetko len v moci Boha.
Boh tiež hovorí: Nesúď a nebudeš sudený.
neviem, ci sa mi poradi ta presvedcit, ale nikoho neodsudzujem. Ja si iba obcas dovolim napisat svoj nazor aj v oblastiach, v ktorych to mnohi povazuju za TABU. Pisat o rozdieloch medzi ludskymi rodmi (zeny - muzi) a rasach nie je v mode, ale to neznamena, ze tieto rozdiely nejestvuju.

Ak napr. napisem, ze Romi su ini, vyznavaju ine hodnoty a praca pre nich nie je vzdy na prvom mieste (ako casto u ostatnych byva zvykom), to este neznamena, ze ich za to odsudzujem Iba to konstatujem. Ak pisem o nejakych rozdieloch medzi ludmi, ktore vyplyvaju z otazok viery, to tiez este neznamena, ze ostatnych odsudzujem a uz vobec si nemyslim, ze mna sa pripadne "zakopnutie" nemoze tykat.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Gabi03 Pozri príspevok
Uf, za deň sa tu táto téma celkom pekne rozbehla....

To misomiso: to, že verím, lebo čo ak náhodou Boh existuje... túto verziu počujem prvý krát. A páči sa mi. Nehovorím, že s ňou súhlasím, ale páči sa mi. Ja verím, lebo som bola tak vychovávaná. Malé dieťa ťažko zistí, že Boh neexistuje (alebo možno neexistuje), ak jeho rodina ho vedie k tomu, že predsa je všade. Možno už taký tínedžer si začne uvedomovať seba, svoje poslanie na zemi a ak je v takom prostredí, keď môže tieto svoje myšlienky rozvíjať a premýšľať nad nimi, prípadne dostávať odpovede, začne o tom všetkom rozmýšľať globálnejšie.
To, čo píšeš ty, asi veľa ľudí takto priamo nerozmýšľa. Možno podvedome. Ale sú dva druhy veriacich: 1. tí, ktorí tak boli vychovávaní a nemajú prečo pochybovať o tom, že Boh neexistuje (o tom, že neskôr, v dospelosti zmenia názor, je iná kategória). A tí druhí, ktorí začali veriť až keď mali "uvedomenie". Buď na základe nejakej negatívnej skúsenosti, prostredníctvom iných alebo cez svoje vlastné konečné rozhodnutia.
Mám pocit, že ty si musel zažiť určitú situáciu. Pretože nerozmýšľaš ako bežný človek. Ale teraz aby si sa neurazil, že dehonestujem tvoju inteligenciu... Je to len môj názor, a keďže ťa nepoznám, možno sa aj mýlim.

A takisto Korduľa. Ona musela určite niečo zažiť a to negatívne, keď sa vyjadruje tak, ako sa vyjadruje. Nikto jej neberie jej názory, ale mám pocit, že nevie všetko ani o viere, ani o veriacich. Proste ich hodila všetkých do jedného vreca: Ak sa pokladáte za veriacich a nežijete podľa desatora, tak ste falošný... Dúfam, že sa to jedného dňa zmení.
alebo pozitívnej!
Reagujem len na tú jednu vetu, veľmi sa teším sa na čítanie dnešných príspevkov.
Dúfam, že tam nebudú návrhy na mazanie a zamykanie.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

JAJA11 Pozri príspevok
Myslela som formu - poučné, zábavné, pútavé. Je to ťažké čítanie?
v tejto teme v prispevku 26 a 34 su linky na stiahnutie, ... je to maly subor, mozes si to precitat, ak mas naladu a cas ... zaujimava je isto iste podla mna mimochodom: ked som kupovala prvu, tak ju mali v knihkupectve krestanskej literatury (neviem si uz spomenut v ktorom, su to uz roky) ... ale vraj omylom, prestali ich tam neskor predavat
Naposledy upravil ayya : 19.12.07 at 16:30 Dôvod: doplnenie
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

JAJA11 Pozri príspevok
páčia sa mi Tvoje príspevky a cítim Tvoju silnú vieru, ale cítim aj v nich, že odsudzuješ tých, ktorí neveria v Boha. Ja som veriaca tak ako ty, Boh pre mňa znamená veľmi veľa, ale boli chvíle, keď som urobila nesprávnu voľbu, ktorú si dodnes neviem odpustiť. Bojím sa však, že kebyže ma poznáš, tak ma odsúdiš a zaradíš medzi neveriacich. A aj vďaka takýmto ľuďom, ktorí ešte nezakopli tak veľmi a nepripustia zakopnutie iného, ľudia utekajú z kostolov, alebo odsudzujú tých, ktorí tam chodia. Maj trochu strpenia aj s tými, ktorí neveria a nedodržiavjú všetko podľa Božích prikázaní, možno hľadajú a nájdu až celkom nakonci života, ale to je všetko len v moci Boha.
Boh tiež hovorí: Nesúď a nebudeš sudený.

Zakopnutie musis najskor odpustit sama sebe. Teda MALA BY SI, slovo MUSIS je prilis prisne a prikazove. Je to mozno este tazsie, ako odpustit "svojim vinnikom" alebo ziadat o odpustenie niekoho, komu sme chtiac ci nechtiac ublizili.
K veci:
Tieto knihy mi dali aj to, ze "miluj blizneho svojho ako seba sameho" nemusi znamenat vzdy "rozdat sa pre druhych", ale aj to, ze ak nema niekto rad sameho seba, ako chce/moze mat rad druhych? Tak ako seba sameho??? Teda, ze toto prikazanie mozme vysvetlovat aj z opacnej strany (miluj sam seba minimalne tak, ako druhych...)
Dali mi aj to, ze zmenit mozme len pritomnost. Preto nema vyznam zaoberat sa minulostou a riesit donekonecna stare krivdy, ublizenia - prijate i rozdane, inak zostaneme stale jednou nohou v minulosti (kracame dopredu, ale pozerame za seba).
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
misomiso Pozri príspevok
Zastavat sa Misa nie je "in", ak si pozries pocet ludi, ktori so mnou suhlasia a ktori su proti tak je myslim vsetko jasne.

Tentoraz ma zaujal tvoj vyrok, ze vkladam mnohym do ust, co nevyslovili. No - ja som pouzil tlacidlo Citovat. Mas dojem, ze prislo k technickej chybe a tvoj prispevok sa neskopiroval spravne?

Este by som rad zdoraznil, nemam nic proti tebe ani proti nikomu inemu. Ale niekedy prsty predbehnu rozum, stava sa to "aj v lepsich rodinach", nemusi to byt nutne hanba. Prave to takejto kategorie prispevkov ja osobne radim ten Tvoj - o Leninovi, ktory som citoval.

Samozrejme ma uprimne mrzi, ze som Ta vytocil pred vianocami.
Ty si ma miško ešte nevytočil. Nikdy. A to ma veľmi mrzí. Ale ak by si skutočne chcel, u nás bude poľovnícky ples.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Danila Pozri príspevok
... u nás bude poľovnícky ples.
a ja citam ze PES, tak som chvilku premyslala, ci tam mate nejakeho "trhaca"
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Danila Pozri príspevok
Ty si ma miško ešte nevytočil. Nikdy. A to ma veľmi mrzí. Ale ak by si skutočne chcel, u nás bude poľovnícky ples.
Dani, dovolíš mi tento Tvoj výrok do ďalších rokov používať ako vtip? Teda ,aby si si u mňa náhodou neuplatňovala odmenu z autorského práva. Už dlho ma na Porade nič tak dobre nerozveselilo.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ayya Pozri príspevok
a ja citam ze PES, tak som chvilku premyslala, ci tam mate nejakeho "trhaca"
Ajka ,najskôr som tiež čítala "pes"
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

JAJA11 Pozri príspevok
Ale aj tí. ktorí neveria v Boha zvyčajne poznajú desatoro a v podvedomí sú im tieto prikázania blízke a nie je pre nich problém konať dobro. Čiže jednoducho povedané aj neveriaci človek môže byť dobrý a veriaci a uznávajúci desatoro môže prestúpiť prikázanie. Človek totiž dostal od Boha slobodnú vôľu.
Ja som sa od malička nemodlievala hoci mama je veriaca. Modlila sa a stále sa modlí. Keďže za socíka to veriaci mali ťažšie, nechcela nám robiť problémy, hlavne aby sme mohli študovať. Brala to ako pevnejšiu istotu. Chodili sme aj na náboženstvo ale do kostola nás nenútila chodiť, a hlavne po afére, keď farárko na náboženstve obťažoval moju sestru a iné dievčence. Nakoľko aj sama mama mala takúto skúsenosť ako 11 ročná s farárom, zanevrela na cirkevníkov. A preto sa jej aj bridí chodiť do kostola a počúvať cirkevných hodnostárov. Skrátka aj keď spoznala aj dobrých farárov, cirkvi ako takej neverí, tak sa modlí doma.
Čiže viac som som bola neveriaca ako veriaca. Ale môj (môj?) život ma viedol takou cestou, pri ktorej som cítila pri sebe, okolo seba, nad sebou, v sebe alebo kde už sa to len dá, nejakú silu. Preto som vždy aj hovorila, že v boha neverím ale cítim že niečo existuje. Naučila a učím sa jej stále načúvať a rozumieť. Našla som si svojho boha, resp. môj boh mi dovolil aby som si ho našla. LEbo sa to tak skutočne aj udialo. A naučil ma, že najväčším zlom, ktoré s nami lomcuje, ako aj Misomiso v jednom príspevku opísal, je EGO! Preto som sa mu aj hloboko poklonila za takéto poznanie, pretože toto poznania je dosť zriedkavé od ľudí počuť, lebo EGo nás ovláda a riadi. Kým si ho neuvedomíme, nepriznáme, nikdy ho neodhalíme a budeme stále tvrdiť, že my nie sme egoisti, hoci to nie je pravda.
Nemodlím sa k vášmu bohu, nechodím do kostola a predsa cítim ako má fungovať, podľa vášho "desatoro" podľa môjho skôr "dharma" a hlavne ako to funguje v širších súvislostiach. Uznávam však JEžiša ako mučeníka, ktorý mal ľuďom ukázať ako odpúšťať a ako si odpustenie vážiť, ako si udržať vnútorný mier ....atď atď. A keď mi niekto povie, že nie tvoj boh je ten pravý a dobrý, tak .... nereagujem.
Ak ste spravodliví podľa vášho boha, ak sú ľudia spravodliví podľa takého či onakého boha... alebo sú spravodliví bez boha, čo k tomu dodať? Jedine to, že o to ide!
Takže mojim záverom je, že pre mňa je boh CESTA k tomu ako byť dobrý a spravodlivý.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Melnick Pozri príspevok
Dani, dovolíš mi tento Tvoj výrok do ďalších rokov používať ako vtip? Teda ,aby si si u mňa náhodou neuplatňovala odmenu z autorského práva. Už dlho ma na Porade nič tak dobre nerozveselilo.
..a veď včera v noci si mi písala ako sa obávaš, že ťa pošlú rodinní príslušnícia susedia do "polepšovne" keď si sa tak rehorala...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Tanče Pozri príspevok
Ja som sa od malička nemodlievala hoci mama je veriaca. Modlila sa a stále sa modlí. Keďže za socíka to veriaci mali ťažšie, nechcela nám robiť problémy, hlavne aby sme mohli študovať. Brala to ako pevnejšiu istotu. Chodili sme aj na náboženstvo ale do kostola nás nenútila chodiť, a hlavne po afére, keď farárko na náboženstve obťažoval moju sestru a iné dievčence. Nakoľko aj sama mama mala takúto skúsenosť ako 11 ročná s farárom, zanevrela na cirkevníkov. A preto sa jej aj bridí chodiť do kostola a počúvať cirkevných hodnostárov. Skrátka aj keď spoznala aj dobrých farárov, cirkvi ako takej neverí, tak sa modlí doma.
Čiže viac som som bola neveriaca ako veriaca. Ale môj (môj?) život ma viedol takou cestou, pri ktorej som cítila pri sebe, okolo seba, nad sebou, v sebe alebo kde už sa to len dá, nejakú silu. Preto som vždy aj hovorila, že v boha neverím ale cítim že niečo existuje. Naučila a učím sa jej stále načúvať a rozumieť. Našla som si svojho boha, resp. môj boh mi dovolil aby som si ho našla. LEbo sa to tak skutočne aj udialo. A naučil ma, že najväčším zlom, ktoré s nami lomcuje, ako aj Misomiso v jednom príspevku opísal, je EGO! Preto som sa mu aj hloboko poklonila za takéto poznanie, pretože toto poznania je dosť zriedkavé od ľudí počuť, lebo EGo nás ovláda a riadi. Kým si ho neuvedomíme, nepriznáme, nikdy ho neodhalíme a budeme stále tvrdiť, že my nie sme egoisti, hoci to nie je pravda.
Nemodlím sa k vášmu bohu, nechodím do kostola a predsa cítim ako má fungovať, podľa vášho "desatoro" podľa môjho skôr "dharma" a hlavne ako to funguje v širších súvislostiach. Uznávam však JEžiša ako mučeníka, ktorý mal ľuďom ukázať ako odpúšťať a ako si odpustenie vážiť, ako si udržať vnútorný mier ....atď atď. A keď mi niekto povie, že nie tvoj boh je ten pravý a dobrý, tak .... nereagujem.
Ak ste spravodliví podľa vášho boha, ak sú ľudia spravodliví podľa takého či onakého boha... alebo sú spravodliví bez boha, čo k tomu dodať? Jedine to, že o to ide!
Takže mojim záverom je, že pre mňa je boh CESTA k tomu ako byť dobrý a spravodlivý.
Veľmi pekne a múdro napísané. Ďakujem Ti za tieto slová.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Tanče Pozri príspevok
..a veď včera v noci si mi písala ako sa obávaš, že ťa pošlú rodinní príslušnícia susedia do "polepšovne" keď si sa tak rehorala...
jejdanenky... co robila??? aj za rehoranie sa uz chodi do polepsovne?
Naposledy upravil ayya : 19.12.07 at 19:51
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ayya Pozri príspevok
jejdanenky... co robila??? aj za rehoranie sa uz chodi do polepsovne?
jukni sem:

rovnopravnost zien v nasej spolocnosti Pozrieť jeden príspevok
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Danila Pozri príspevok
Ty si ma miško ešte nevytočil. Nikdy. A to ma veľmi mrzí. Ale ak by si skutočne chcel, u nás bude poľovnícky ples.
Tak v tom ta musim bohuzial sklamat. Toto jedine neovladam (inak ovladam vsetko, vsade som bol, vsetko viem - ako si uz mnohi na Porade vsimli).

Ja by som mal mat vstup na parket v podstate zakazany, nemam na to totiz ani vodicak. Polovnictvo ma tiez velmi nelaka, srnci gulas mi staci raz do roka. Strielal som sica na vojne slusne, ale nechcelo by sa mi s tym cistit - a potom - musel by som chodit krmit zver a take tie pridruzene povinnosti. A parohy mi tiez nechybaju .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tanče Pozri príspevok
jukni sem:

rovnopravnost zien v nasej spolocnosti Pozrieť jeden príspevok

Omylom som Ti odpovedala v tej druhej téme.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Melnick Pozri príspevok
Omylom som Ti odpovedala v tej druhej téme.

no veď! robíš si somnou čo chceš! A ja skáčem ako ty pískaš, z témy do témy a neviem čo som kde som.... sakra

ale keď som si to otvorila, tak ma hodilo na ten konkrétny príspevok, teba nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať