Zavrieť

Porady

prosba o radu pred rozvodom

Ahojte vsetci
chcela by som touto cestou niekoho poprosit, ci mi nevie poradit v jednej veci. Ide o to, ze sa chcem dat rozviest, pretoze sa to uz s mojim muzom neda dalej vydrzat, cim dalej tym viac a castejsie pije, cez vikendy uz pomaly ani nechodi domov, alebo pride "na mol"... No proste uz mam nervy "na dranc". A ta pomoc sa tyka nasho bytu. Byt v ktorom byvame je totiz pisany na moju mamu a teraz neviem, ked podam na rozvod, ci mu musim vyplatit polovicu alebo mu najst nahradne ubytovanie (ci staci aj prenajom). On totiz tvrdi, ze sa mu musim najprv kupit byt a az potom sa budeme o tom rozpravat.
Ono s tym nasim bytom je to vlastne tak, ze pred svadbou som kupovala byt aj ja a aj moja mama v tom istom case. Ja som ho musela kupovat cez stavebne sporennie a moja mama v hotovosti. Ked sme si nasli vhodne byty, ten moj byvaly majitel bytu chcel hotovost a ten mamin suhlasil aj s predajom prostrednictvom stavebneho sporenia. Takze ja som vlastne kupila na papieri mamin byt a ona moj. Ale pred niekolkymi rokmi, mama ten byt predala a kupila si mensi, t.j. su na nu pisane obidva byty - ten jej v ktorom byva a aj ten moj v ktorom byvame spolu s manzelom.
Mama uz davno chcela prepisat ten byt na mna, ale nikdy sa nenasiel vhodny cas - nastastie. Vtedy som este netusila, ze nase manzelstvo skonci takto.
A ako to je teda s tym nahradnym bytom pre mojho manzela? Vsak na tento byt nema ziadny narok, aj ked sme si uz pocas manzelstva brali jednu pozicku na prerabanie? Musim mu v pripade rozvodu zohnat daky adekvatny byt ci nemusim? A ak ano, staci aj ten podnajom ci nie?
Poradte prosim.
Chystam sa vyhladat aj pravnu pomoc, len musim pockat na vyplatu, lebo netusim kolko ma to bude stat. Dakujem kazdemu kto mi dako poradi vopred.

Dakujem za kazdu radu.
Naposledy upravil dada1281975 : 01.11.07 at 17:56
Usporiadat
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Gard Pozri príspevok
...
Asi Ti nerozumiem, druha vec je ze asi si sy neprecital(a) cely pribeh. Ten byt bol na uver, ktory sa aj ked nemusel, asi splacal az pocas manzelstva. Na jeho vybavenie vtedy ani nemusela byt taka velka hotovost. Druhy spolocne splacany uver bol na rekonstrukciu, ale POZOR, papierovo uplne cudzieho bytu. Vraj akosi sa za celu dobu nenasiel vhodny cas na papierove vysporiadanie toho na prvy pohlad cudneho obchodu s este cudnejsim zdovodnenim. Je len cudne, ze sa akosi uz nasiel cas na predaj jedneho z tych bytov. Dalo sa to urobit vsetko naraz. Stacilo teda len trocha chciet ved to bolo vraj este v case prekvitajucej lasky a vinikajucich vztahov s "najblizsimi". Tak sa teda ten zly prejedajuci podielal financne aj fyzicky na zveladovani majetku cloveka, ktory pre neho nebol ochotny ani len zajst na patricny urad, v krajnom pripade velkeho nedostatku casu aspon k notarovi podpisat plnu moc na vybavenie potrebneho.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Dnes keďže je majiteľkou tvoja mama, môže tvojmu manželovi zrušiť trvalé bydlisko aj bez neho na mestskom úrade. Keďže ide o problém rodiny, a teda aj DETÍ, asi by bolo lepšie keby deti boli chraánené pred jeho opileckými stavmi. Ak tam nebude mať bydlisko, tak sa nemôže nasilu v byte držať, polícia ho okamžite z toho bytu vykáže ak zavoláš, že sa ti tam dobíja. A možno by sa potom spamätal a vedel sa skôr dohodnúť ako tvrdiť, že najprv peniaze a potom.... Na druhej strane nič tebe nebráni najprv mu ponúknuť DOHODU o náhrade za tie investície (trebárs viac na začiatku a ostatné splácať) pretože ako vyplýva z tvojich slov tak vidí tu hlavne problém majetku. Samozrejme dohodu spísať písomne aby bol aj on chránený keď by si nesplácala na čom ste sa dohodli.Ak by nebol prístupný, tak by som zrušila jeho trvalý pobyt a chránila tak aspoň deti.... a aj proces rozvodu tak bude pre teba a deti ľahší.
Pretože máme informácie na tomto fóre len z jednej strany, reagujeme tak ako reagujeme. Ale daj si bacha na špekulácie, lebo to sa v živote nevypláca a može sa ti to vrátiť uplne inou formou. Ako sa hovorí: nežneš to isté zrno ako si zasial"
Veľa šťastia.
0 0
Tereza Tereza

Tereza je offline (nepripojený) Tereza

Nedá mi:
1. spravodlivé je to, čo hovorí zákon, t.j. osobné pocity dať stranou.
2. prosím každého zúčastneného v téme, aby mi prepáčil, ale žiadnu z rád by som neprijala. Toto je právna otázka a radiť sa mám s PRÁVNIKOM a nie s kamarátmi na ekonomickej stránke. Keď riešite ekonomické problémy, tak chodíte všetci predsa SEM. Takže by som si zašla na nejakú právnickú stránku.
3. neľutovala by som ani peniaze na dobrého právnika
4. sem by som si chodila poplakať...
5. dad111 neprešiel si ty náhodou niečím podobným a nestál si pri tom na druhej strane? Je mi ľúto...
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Nedá mi:
1. spravodlivé je to, čo hovorí zákon, t.j. osobné pocity dať stranou.
Nie - zákon sa iba musí dodržiavať, ale nie vždy je zákon spravodlivý!!

2. prosím každého zúčastneného v téme, aby mi prepáčil, ale žiadnu z rád by som neprijala. Toto je právna otázka a radiť sa mám s PRÁVNIKOM a nie s kamarátmi na ekonomickej stránke. Keď riešite ekonomické problémy, tak chodíte všetci predsa SEM. Takže by som si zašla na nejakú právnickú stránku
Ani nemusíš žiadnu z rád prijať. "porada" má okrem svojho naozaj odborných tém aj také, do ktorých ľudia prispievajú aj s citovým podfarbením, prípadne s vlastnými skúsenosťami.

3. neľutovala by som ani peniaze na dobrého právnika
Na DOBRÉHO ani aj nie :-))

4. sem by som si chodila poplakať...
veď dada takto prišla a myslím, že si aj niečo zobrala..

5. dad111 neprešiel si ty náhodou niečím podobným a nestál si pri tom na druhej strane? Je mi ľúto
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Re: prosba o radu pred rozvodom

5. dad111 neprešiel si ty náhodou niečím podobným a nestál si pri tom na druhej strane? Je mi ľúto...

Presiel a denne prechadzam. Stretal som a stretam ludi, ktori sa takto spravaju v akychkolvek situaciach. Tych ludi zaradujem do zvlastnej skupiny. Nikdy im to nezabudnem a neodpustim. Kto skryvil raz skryvi aj nabuduce. Takych mazem zo zoznamu blizkych aj ked sa s nimi musim stretnut, vzdy mam na mysli ich povahu. Nemusis ma lutovat, nestojim o to, zvlast nie ked je po vsetkom.
Myslim, ze som dokonca DADE.... aj v niecom pomohol. Ked pride k sporu v jej veci, pri pojednavani bude vystavena daleko tvrdsej realite a argumentom ako tu. Tak dufam, ze si to bude vazit. Verim, ze po skonceni tejto kauzy budeme moct povedat, ze spravodlivost zvitazila.
Alebo to bol odo mna len vtip na zaver?
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Počas rozvodového konania sa rieši manželské spolužitie, čo sa týka bytu, o tom pojednáva majetkoprávne konanie. Obe konania sú na dnešné "pomery" až neúmerne dlhé, trvajú aj viac rokov. Nechcem strašiť, no je to tak. Čo sa týka bytu, tak matka by mala písomne vyzvať svojho zaťa-exzaťa, aby sa z jej bytu vysťahoval. Ak tento neposlúchne, potom nastupuje súdne konanie na základe podania návrhu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať