Zavrieť

Porady

Vysoke uvery

Nema tu niekto skusenosti ako sa daju ziskat z banky uvery avsak pomerne dost vysoke a len s tym,ze im ponuknete strategiu podnikania?Ide mi o to,ze clovek akokolvek sa snazi,len malokedy dosiahne potrebnu vysoku sumu vlastnim pricinenim aby sa mu podarilo podnikat s tym co ho naozaj zaujima a bavi hlavne ked do toho treba vrazit riadne peniaze.Uver by sa dal podla vsetkeho splatit za 7 rokov co sa slubuje pri dannom podnikani.Ide o to,ze bez penazi sa to zacat neda.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Leggy Pozri príspevok
Takze v prvom rade,neprisla som z Marsu,......Majitel hotela garantuje brutto-20 mil. a netto-10,5...
Pre mna ta debata o tom, kolko % pozicia banka a kolko treba mat vlastnych ani nie je velmi dolezita. Co je podla mna podstatne:
PRECO niekto predava takuto zlatu banu?
PRECO ten hotel (ak je to taketo terno) nie je uz 5 x predany?

Mozno, ze majitel by aj vedel dolozit tie prijmy, o ktorych hovoril. Ale to, ze to teraz predava moze znamenat napr. nasledovne:

- Dozvedel sa, ze hotelu pribudne v blizkej dobe masivna konkurencia v regione.
- Dozvedel sa, ze 20m od hotela pojde dialnicny most. alebo vedla zacinaju stavat oceliaren, cim sa stane lokalita absolutne nezaujimavou.
- Alebo 100 inych dovodov, pre ktore je najvyssi cas hotel predat...

Banka nie je charita, aby davala peniaze na taketo projekty. Musis predovsetkym dokazat, ze v danej oblasti mas viacrocne skusenosti. Napr. jedna z otazok vo formulari ziadosti o uver je: Skusenosti v danom obore od:...

A sme opat na zaciatku. Ak by si mala dostatocne skusenosti, tak uz pre teba takyto "inzerat" na predaj hotela nebude predstavovat taku "zivotnu sancu", o ktorej si teraz mozno myslis, ze sa nebude opakovat.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Misomiso, moje myšlienky. Tento príspevok (22) sa zhoduje s mojími myšlienkovými pochodmi....
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

No pokusim sa obhajit....Nemysli si misomiso,ze som raz sedela za PC a len tak z nudy som hladala nieco zaujimave na predaj a zrazu som nasla tuto nehnutelnost.Je kopa skvelych nehnutelnosti na predaj,nasiel by si ich stovky,aj tisice.Preco ich vsak majitel predava?...nie vzdy je to iba o tom,ze v blizkosti zacne byt konkurencia,stavba,..Poznam firmu s uzastnym obratom a majitelia sa rozhodli predat firmu,nie preto ze by rastla konkurencia ale preto,ze uz maju tej prace dost a su ,,za vodou,,.Lokalitu kde sa predava nehnutelnost ktoru som objavila poznam,v poslednom case som nezaznamenala ziadne zmeny,ktore by mali nastat v jej okoli,no mas pravdu,mozno sa tam naozaj zacne nieco stavat avsak ak je majitel seriozny povie to otvorene preco danu nehnutelnost predava.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

No ja si myslím, že máš čas, kým by si získala živnostenské oprávnenie vzhľadom na vek by tá budova už na predaj nebola. Teda, ak je tak naozaj lukratívna ... Ale neber to nejak zaujato, lebo mám pocit, že už všetky dotazy tak berieš. Je to len môj názor. Ale páči sa mi, že si taká úžastne odhodlaná a nebojíš sa ísť do niečoho nepoznaného. Prajem veľa úspechov, verím, že sa ti raz niečo veľké naozaj podarí....:-)
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Vdaka Toria,povzbudenie mi pride vhod Tiez ratam s tym,ze prave tato nehnutelnost sa moze predat dnes,zajtra alebo o rok.Nevravim,ze chcem prave tuto budovu,je vela podobnych ale tiez je lepsie neunahlit sa s nejakou kupou ako potom lutovat.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

V prvom rade pri investicii tychto rozsahov asi tazko ziskas uver bez adekvatneho zabezpecenia. Samozrejme tvoja bonita je pre banky tiez rozhodujuca a vzhladom na tvoj vek, dlzku podnikania a skusenosti v tejto oblasti sa rovna takmer nule. Ono to nie je o tom len hotel kupit, ale vediet ho prevadzkovat, riadit, ziskavat pren klientelu, optimalizovat naklady... Ale to urcite vies, nechcem ta odhovarat. Brat v tejto oblasti podnika (prenajima si hotel) a je to praca na 24 hodin denne. Tak drzim palce...
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Ahoj Igy,
Poznam rozne hoteli,ktore su urcene na prenajom,tak ako to robi tvoj brat,ze si hoteli prenajima.Je to mozno len o to vyhodnejsie,ze nemusis kupovat cely hotel len platit prenajom.Hotel s 38 miestami na spanie vychadza cca 33 tis. korun na tyzden.Tam som sa pozastavila,lebo je dost mozne,ze sa da ocitnut v stratovej situacii,lebo co ak nahodou nepride urcite mnozstvo hosti a hotel bude tyzden prazdny.Ako ja viem,tak tam treba platit aj zamestnancov a neviem aky by tam bol zisk,tato forma podnikania sa mi zda zlozitejsia.Neviem ake ma brat s tym skusenosti.Daj vediet,je to vcelku zaujimave.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Leggy Pozri príspevok
No pokusim sa obhajit....Nemysli si misomiso,ze som raz sedela za PC a len tak z nudy som hladala nieco zaujimave na predaj a zrazu som nasla tuto nehnutelnost.Je kopa skvelych nehnutelnosti na predaj,nasiel by si ich stovky,aj tisice.Preco ich vsak majitel predava?...nie vzdy je to iba o tom,ze v blizkosti zacne byt konkurencia,stavba,..Poznam firmu s uzastnym obratom a majitelia sa rozhodli predat firmu,nie preto ze by rastla konkurencia ale preto,ze uz maju tej prace dost a su ,,za vodou,,.Lokalitu kde sa predava nehnutelnost ktoru som objavila poznam,v poslednom case som nezaznamenala ziadne zmeny,ktore by mali nastat v jej okoli,no mas pravdu,mozno sa tam naozaj zacne nieco stavat avsak ak je majitel seriozny povie to otvorene preco danu nehnutelnost predava.
Keď je na predaj niečo zaujímavé, tak to profi team J&T určite veľmi rýchlo zhltne. Alebo prispejú na charitu a prenechajú to: známej firme Lexus&Močiar.
0 0
krupo krupo

krupo je offline (nepripojený) krupo

Nemusis ist do banky,banka ti aj tak pozicia len v niektorych pripadoch. maximalne nejaky mini uver, pre ktory si overia tvoj prijem ( ak mas v ich banke konto)-t.j. uver bez dokladovania prijmu,alebo im ho zdokladujes ty a oni ti vyrataju max. mozny uver.popripade ak mas nehnutelnost,ktoru ti ohodnotil znalec (za co sa teiz plati),je mozne ziadat vyssi uver. Kedysi,neviem ci este aj teraz,sa dal uver zalozit tou istou nehnutelnostou,na ktoru bol vydany, pricom si majitel uver minul na uplne ine veci a banke ostala nehnutelnost, takze sa mi to zda uz neaktualne.Skor by som ti odporucil ziadat o grant,ale ten sa schvaluje tiez len v niektorych oblastiach a na hotel vonkoncom nie.Ale ak mas zaujem o nejaku hystoricku budovu,je moznost,ze dostanes peniaze z ministerstva kultury, z uradu pre pamiatky,alebo eurofondov,lenze pri tom musis splnit velmi prisne kriteria,ako zachovat povodny raz pamiatky,kazdy ukon zdokladovat,napr. restauratorske prace,omietkarske,betonarske,prace a samozrejme je potrebna aj financna spoluucast,ktora sa da upravit od 15 do 30 percent ziadaneho grantu,ak mas este nejakych mimovladnych sponzorov..je toho dost ale stale je sanca na uspech
0 0
gaerys gaerys

gaerys je offline (nepripojený) gaerys

no klobuk dole leggy,ked takto rozmyslas.ja sa tu trapim s dlhom v porovnani s tvojimi 50.mil (ktore su zatila len v snoch) len so supkami a mozem sa smiat (myslim nad mojimi supkami)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať