Zavrieť

Porady

Nadmerná vlhkosť v byte a Ceresit

Podľa údajov, čo som našla na internete, je optimálna vlhkosť v byte 40 - 50 %. U nás je tak 68 - 78 % aj pri pravidelnom vetraní. Bývame v bytovke priamo pod rovnou strechou a máme problémy s plesňou. Myslíme si, že pleseň máme aj "vďaka" tejto vysokej vlhkosti. Na zníženie vlhkosti by sme chceli použiť Ceresit Stop vlhkosti. Má niekto z vás skúsenosti s jeho používaním? Ďakujem.
Naposledy upravil Llívia : 12.11.07 at 08:07
Usporiadat
spak spak

spak je offline (nepripojený) spak

Llívia Pozri príspevok
Ďakujem vám všetkým za rady. Vetráme pravidelne, Savo alebo Plesnistop zaberá len na chvíľu a strašne smrdia, zateplenie nie je možné, lebo bývame v bytovke a SVB nemá peniaze ani na opravu strechy, nie tak ešte na zateplenie. A zateplovať len jeden byt asi nemá zmysel.
...zateplenie jedneho bytu zmysel ma ak sa vykona systemom na zateplovanie v interieroch. Bohuzial , strata priestoru a vyššia finančná náročnosť je istá....poradiť a dodať takýto systém však viem.
0 0
jan hylak jan hylak

jan hylak je offline (nepripojený) jan hylak

Môžete sa dočítať dosť vela o ceresite a o vlchkosti na stránke fy.INTER-OKNO
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

jan hylak Pozri príspevok
Môžete sa dočítať dosť vela o ceresite a o vlchkosti na stránke fy.INTER-OKNO

Ja som tan nasiel len reklamu s textom

-------------
12 litrov vodnej pary denne vyprodukuje jedna rodina ......
-------------

kedze som ten zazrak doma mal rozmyslam kokko desiatok kusov tohto ceresitu by som musel mat aby sa v nom zachytilo 12 l
0 0
luccifuk luccifuk

luccifuk je offline (nepripojený) luccifuk

Dobrý deň,
my sme ako s prvým riešením prišli tiež s Ceresitom - potešilo ma, keď som tam ráno našla 2deci vody ale neuspokojilo ma to. Hľadali sme dlho na internete, kým sme našli bytový odvlhčovač Desa, stál asi 7000 Sk ale oplatilo sa. Púšťame ho od jesene po prvom daždi a ide až do jari, kým nevyjde prvé slniečko. Cez noc ho odstavujeme, ale denne vyzbiera 1 - 1,5 litra vody, vlhkosť v izbe je teraz tak priemerne 50 - 55%, zapína sa automaticky. Funguje už tretiu zimu a nedala by som ho za nič. Kdežto Ceresit voľačo vyzbiera ale za 3 roky by som sa tých tabletiek nedoplatila.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Odvlhčovač alebo odborne dehumifikátor je zariadenie na znižovanie vlhkosti vzduchu resp. na vysušovanie priestoru bez straty tepla vetraním. Vyrábajú sa od malých mobilných/prenosných za čiastky cca do 10.000,- až po veľké za niekoľko 100.000,- ( tie sú určené do bazénovýh hál, fitness centier alebo kúpeľných miestností).
Fungujú na princípe kondenzácie vzduchu - vzduch prechádza uzariadením a voda skondenzuje vo vnútornom zberači a odteká do zásobníka. Zásobník je možné vyliať ručne alebo napojiť na odpad do kanalizácie. Percentuálnu vlhkosť určuje vhkostat, ktorý automaticky vypína a zapína zariadenie pri dosiahnutí nastavenej vlhkosti. Spotreby energie sú oproti ostatným nákladom na zníženie vlhkosti minimálne a efekt je značný. Dimenziu odvlhčovača je dobré vybrať od priestoru ktorý chceme vysušiť. Mobilné sa dajú použiť na zrýchlenie sušenia prádla v zime, vysušenie stien po maľovaní ...

Počul som, že sa dajú požičať aj v požičovni náradia ( možno vyskúšanie by pomohlo?)
0 0
Elinor Elinor

Elinor je offline (nepripojený) Elinor

Milá Lívia nevešaj hlavu.

V NAY obchode som videla nie len zvlhčovače vzduchu ale aj odvlhčovače. Samú ma to prekvapilo že niečo také existuje.

Minule som v telke počula, že vlhkosť z pivnice sa dá riešiť postavením kýbla s vápnom - pohlcuje vlhkosť. Zaujalo ma to, lebo aj v byte sa to dá realizovať, nie však takým neestetickým sp§sobom. čo tak nejaké pekné vázičky na skrinkách naplniť vápnom...?

A ešte jedna dobrá rada. Píšeš, že bývate v podkrovnom byte. Zrejme tá vlhkosť preniká cez strop.
Neuvažovali ste o úprave-zateplení stropu sadrokartónom ? Používajú sa 3 vrstvy. 1. zateplľovacia vata
2. parozábranná fólia
3. samotný sadrokartón
Získate tým dobrú izoláciu nielen od tepla v lete, chladu v zime, ale aj prenikaniu vlhkosti zhora.

Snáď ti moje postrehy budú na niečo dobré.
0 0
Elinor Elinor

Elinor je offline (nepripojený) Elinor

Ozaj a ešte jednu poznámočku. Vlhkosť dobre vplýva na pleť. Aspoň tak rýchlo nezostárneš. Nemusíš si kupovať parnú saunu na tvár.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

kupte si do bytu odvlhcovac, aj ked naozaj treba odstranit pricinu vlhkosti. ale neviem co to moze byt.
odvlhcovace su toto
http://www.superklima.cz/odvlhcovace...c-182_201.html
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Elinor Pozri príspevok
Ozaj a ešte jednu poznámočku. Vlhkosť dobre vplýva na pleť. Aspoň tak rýchlo nezostárneš. Nemusíš si kupovať parnú saunu na tvár.
Tak dík. Ja vyzerám ako stredoškoláčka, v buse mi predávajú polovičné lístky, ak ešte trochu omladnem, tak budem vyzerať ako kojenec
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Elinor Pozri príspevok
Milá Lívia nevešaj hlavu.

V NAY obchode som videla nie len zvlhčovače vzduchu ale aj odvlhčovače. Samú ma to prekvapilo že niečo také existuje.

Minule som v telke počula, že vlhkosť z pivnice sa dá riešiť postavením kýbla s vápnom - pohlcuje vlhkosť. Zaujalo ma to, lebo aj v byte sa to dá realizovať, nie však takým neestetickým sp§sobom. čo tak nejaké pekné vázičky na skrinkách naplniť vápnom...?

A ešte jedna dobrá rada. Píšeš, že bývate v podkrovnom byte. Zrejme tá vlhkosť preniká cez strop.
Neuvažovali ste o úprave-zateplení stropu sadrokartónom ? Používajú sa 3 vrstvy. 1. zateplľovacia vata
2. parozábranná fólia
3. samotný sadrokartón
Získate tým dobrú izoláciu nielen od tepla v lete, chladu v zime, ale aj prenikaniu vlhkosti zhora.

Snáď ti moje postrehy budú na niečo dobré.
Ďakujem za radu. Problém so strechou sa nakoniec vyriešil - SVB zobralo úver a strecha sa spravila zateplená. Náš problém je skôr v tom (aspoň si myslíme), že sused pod nami nekúri (a nikto ho k tomu nemôže donútiť, nebýva tam, byt je prázdny) a pod ním sú už len pivnice. Kúrime, ale aj tak dve miestnosti s obvodovými stenami, ktoré sú zo severnej strany, sú stále chladné. A tiež bytovka nie je zateplená - nie sú peniaze. No je to "radosť" mať v izbách plesnivý nábytok, v skriniach plesnivé veci, pod kobercom vodu a pleseň všade na stenách
Tiež mi napadlo kúpiť odvlhčovač, len nie som si istá, či by to vyriešilo aj problém s plesňou. A ešte sme zavažovali aj iné riešenia: zatepliť podlahu, zatepliť tie dve miestnosti so severnými stenami zvnútra a zbiť suseda, nech kúri
Naposledy upravil Llívia : 24.11.08 at 21:40
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

chandler Pozri príspevok
kupte si do bytu odvlhcovac, aj ked naozaj treba odstranit pricinu vlhkosti. ale neviem co to moze byt.
odvlhcovace su toto
http://www.superklima.cz/odvlhcovace...c-182_201.html
Tiež si nie sme 100-% istí, čo spôsobuje tú vlhkosť, ale tušíme. Existuje nejaký "odborník", na koho by sme sa mohli obrátiť, aby nám odborne poradil?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

najskor nejakeho projektanta, alebo sudneho znalca na poruchy stavieb, aspon bude vediet poradit co dalej.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Bývame vo viac ako 70 ročnom domčeku a máme 4 cerezity stop vlhkosti, pravidelne musíme používať aj savo... Menšiu zmenu vidím, ale nie je to dostačujúce. Pleseň sa objavuje stále, aj keď nie v takom množstve. Asi tiež začnem uvažovať nad odvlhčovačom. Doteraz som ani nevedela, že aj niečo také je. Ale nie je odvlhčovač hlučný, alebo nejako škodlivý? Aké s ním máte skúsenosti
__________________
Človek by mal byť dnes múdrejší ako včera
0 0
IgyPop IgyPop

IgyPop je offline (nepripojený) IgyPop

Nemám ten stroj doma, ale nejaký hluk to robit bude, minimálne ventilátor, ktorý nasáva vzduch.
Mna by skor zaujímalo, ci vzduch na výstupe nie je studený, resp. chladnejsí ako na vstupe. Totiz, ak som správne pochopil princíp tohto stroja, tak vnútri sa "para" zráža na chladnom povrchu (niecoho). Cize vzduch na výstupe by mal byt o nieco chladnejsí, co by nebolo zrovna ideálne.

Inak v jednej izbe máme cez zimu vlhkosť 70-76% pri 16,5-17,5;°C (taká chladnejsia izbicka). Nepomáha ani krátke a intenzívne vetranie. Spomínaný Ceresit prakticky nic nezmohol. Plesne sa tvorili iba za nábytkom, pomohlo odsunutie nábytku na min. 10cm od steny.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

IgyPop Pozri príspevok
Nemám ten stroj doma, ale nejaký hluk to robit bude, minimálne ventilátor, ktorý nasáva vzduch.
Mna by skor zaujímalo, ci vzduch na výstupe nie je studený, resp. chladnejsí ako na vstupe. Totiz, ak som správne pochopil princíp tohto stroja, tak vnútri sa "para" zráža na chladnom povrchu (niecoho). Cize vzduch na výstupe by mal byt o nieco chladnejsí, co by nebolo zrovna ideálne.

Inak v jednej izbe máme cez zimu vlhkosť 70-76% pri 16,5-17,5;°C (taká chladnejsia izbicka). Nepomáha ani krátke a intenzívne vetranie. Spomínaný Ceresit prakticky nic nezmohol. Plesne sa tvorili iba za nábytkom, pomohlo odsunutie nábytku na min. 10cm od steny.
Žiaľ, u nás sa tvoria plesne hlavne na obvodových stenách. Vetranie tiež nepomáha. Keď sme to skúšali merať, tak napr. pri 5 min. vetraní (naplno otvorené okno) klesla vlhkosť o 10 %, ale potom sa vrátila späť. Teraz mám tiež už pochybnosti o účinnosti Ceresitu. Ak máte niekto skúsenosti s odvlhčovačom, podeľte sa o ne (hlavne či po ich používaní sa prestanú tvoriť plesne).
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Llívia Pozri príspevok
Žiaľ, u nás sa tvoria plesne hlavne na obvodových stenách. Vetranie tiež nepomáha. Keď sme to skúšali merať, tak napr. pri 5 min. vetraní (naplno otvorené okno) klesla vlhkosť o 10 %, ale potom sa vrátila späť. Teraz mám tiež už pochybnosti o účinnosti Ceresitu. Ak máte niekto skúsenosti s odvlhčovačom, podeľte sa o ne (hlavne či po ich používaní sa prestanú tvoriť plesne).
proti vlhkosti treba vetrat stale, stale treba mat trocha otvorene okno
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Llívia Pozri príspevok
Žiaľ, u nás sa tvoria plesne hlavne na obvodových stenách. Vetranie tiež nepomáha. Keď sme to skúšali merať, tak napr. pri 5 min. vetraní (naplno otvorené okno) klesla vlhkosť o 10 %, ale potom sa vrátila späť. Teraz mám tiež už pochybnosti o účinnosti Ceresitu. Ak máte niekto skúsenosti s odvlhčovačom, podeľte sa o ne (hlavne či po ich používaní sa prestanú tvoriť plesne).
Vsetko zalezi na vlhkosti a povrchovej teplote ( u Vas tej obvodovej steny).

Myslim si ze dobry (elektricky odvlhcovac ) by Vam mohol pomoct. - Pokial kurite na normalnu teplotu - to jest 20 a viac - tak po znizeni vlhkosti na okolo 50 % - by pri beznych stenach ( neviem z coho su tie obvodove steny ) - nemalo vznikat prostredie na vznik plesni.

Kazdopadne ak je tesne pri tej stene nabytok - treba ho odtiahnut aspon na 10 cm a pripadne tam skusit fukat - zozaciatku mozte skusit klasicky ventilator - dlhodobo staci aj malicky vetracit ako su v pocitacoch.

Dalsi problem moze este byt- ak mury nie su izolovane a vlhkost ide zo zeme po nich nahor.

Inac ked sme sa nastahovali ( pred tromi rokmy) do naseho "noveho" - stareho domu tak cez prvu zimu sme mali tiez zaplesnene vonkajsie steny - hlavne teda rohy - to je logicke lebo tam je najchladnejsie.
Savo a pod su len take kratkodobe riesenia.
Potom som sa docital o "mudrej hube" - da sa najst info na internete - a o pripravku na steny - a musim povedat ze to naozaj zabralo - ovela dlhodobejsie ako SAVO a pod.
Kazdopadne - to je len riesenie dosledku a ako sa stale pise treba riesit hlavne pricinu. - Preto som o tom studoval dalej a ako prve som kupil vlhkomer a zistil ze mavame vlhkost aj nad 70% - so starymi kastlovymi oknami !
Preto sme zacali sledovat vlhkost - zacali viacej vetrat - velke kusy nabytku sme dali na vnutorne steny - a odvtedy aj po vymene okien za tesne - nemame uz nastastie problem

Steny sice su stale napustene "mudrou hubou" - ale verim ze z vacsej casti je problem vyrieseny odvetranim vlhkosti.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

chandler Pozri príspevok
proti vlhkosti treba vetrat stale, stale treba mat trocha otvorene okno
Tak s tymto zasadne nesuhlasim. - malym vetranim sa len velmi malo odvetrava vlhkost ale hodne ujde tepla.

Vetrat treba - ale narazovo - to jest najlepsie vytvorit prievan tak na 10 min.
(otvorene okna na protilahlych stranach) - a toto robit tolkokrat za den ( 2-5) aby sa dostala vlhkost na danu hodnotu.

Treba ale pocitat s tym ze zo zacitaku to bude klesat menej - lebo vsetko vratane stien je navlhnute - a musi sa odvetrat aj to - nielen samotny vzduch.

Odporucam zacat rano a vecer na 10 min. otvorit okna na plno - toto tak tyzden a uvidite ci vlhkost dostatocne klesla.

Taktiez porozmyslat o zdrojoch vlhkosti (susenie pradla, kvety, varenie, kupelna ... ) - kde su a ako sa daju odvetrat ci premiestnit.
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

Pleseň potrebuje vodu, ktorá sa na studených stenách kondenzuje zo vzduchu. Ak je povrch steny dobre vetraný (pohyb vzduchu), voda sa odparuje a pleseň nemá podmienky. Vnútorná teplota v miestnosti ovplyvňuje schopnosť nasýtenia vzduchu vodou. Fyzici nech mi prepáčia zjednodušenie tohto výkladu.
Odstránením týchto podmienok môžeme pleseň zlikvidovať :
- zvýšenie teploty v miestnosti - stojí peniaze a nad napr.22 stupňov je blbosť
- vetranie - primerane, ostatné je vykurovanie nebíčka a v rohoch za nábytkom je aj tak nedostatočné
- znižovanie vlhkosti - viacmenej obchod s odvlhčovačmi
- vlhké steny prenikaním vody z vonku,zdola,zhora - to je vážne a pomôže len odstránenie príčiny
- studený povrch stien - pravdepodobne najschodnejšia cesta realizovateľná niektorým z vnútorných druhov zateplenia.
0 0
kabul kabul

kabul je offline (nepripojený) kabul

ceresit a dalšie pohlcovae vlhka su len marketingovy tah. účínne sú len elektronické odsávače vlhka......no idú takmer non-stop a hučia

Inač aj ja som tiež jeden z tých čo sa dal nachytať....

Ked sme nemali plastove okna vlhkosť nebola, no po osadení okien sa mi na oknách a v rohoch izby začalo rosiť a plesnivieť.... tak som to kúpil pohlcovač vlhka že s tým vybabrem a všetko bude ok no nepomohlo to vobec.
Dnes ked máme zateplený aj obvodový plášť rosenie a pleseň nieje aj ked už v noci je aj -5 .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať