Zavrieť

Porady

Nadmerná vlhkosť v byte a Ceresit

Podľa údajov, čo som našla na internete, je optimálna vlhkosť v byte 40 - 50 %. U nás je tak 68 - 78 % aj pri pravidelnom vetraní. Bývame v bytovke priamo pod rovnou strechou a máme problémy s plesňou. Myslíme si, že pleseň máme aj "vďaka" tejto vysokej vlhkosti. Na zníženie vlhkosti by sme chceli použiť Ceresit Stop vlhkosti. Má niekto z vás skúsenosti s jeho používaním? Ďakujem.
Naposledy upravil Llívia : 12.11.07 at 08:07
Usporiadat
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

jojkoz Pozri príspevok
Potom som sa docital o "mudrej hube" - da sa najst info na internete - a o pripravku na steny - a musim povedat ze to naozaj zabralo - ovela dlhodobejsie ako SAVO a pod.
Tiez som o tom nieco cital. Mozes prosim uviest vyrobcu pripravku, ktory si pouzival. Ak by sa malo jedna o reklamu, tak mi to prosim posli formou ss.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

robin78 Pozri príspevok
Tiez som o tom nieco cital. Mozes prosim uviest vyrobcu pripravku, ktory si pouzival. Ak by sa malo jedna o reklamu, tak mi to prosim posli formou ss.
Hod si do googla BIOREPEL.
0 0
sassi sassi

sassi je offline (nepripojený) sassi

Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac
Tiež máme vlhko v byte. Bývame v zateplenom paneláku, s platovými oknami. Byt je v prostriedku, to znamená, že z každej strany máme byt. Je to zvláštne, ale nik nemá problém so zarosenými oknami, len my. Teplota je u nás cca 23 st. Neviem či je to reálne, ale "odborník" obchoďák s oknami, sa vyjadril, že do nášho bytu prúdi vlhkosť "Medzipanelovými škárami" to znamená, že od susedou ide k nám a u nás sa zráža. Je pravda, že susedia väčšinou nekúria, alebo len minimálne. Vetráme niekoľkokrát denne nárazovo (otvoríš okno a vetráš až dovtedy, kým sa sklo neodrosí), niekedy je to aj 15 - min. Vyskúšali sme Ceresit, ale ten vôbec nepomáha. Odporúčate tu el. odvlhčovače, to je fajn, ale podľa môjho skromného názoru to problém nerieši. Myslím si, že treba hľadať odkiať sa tá vlhkosť berie. PROSÍM ak poznáte niekto odborníka, čo by vedel poradiť, dajte vedieť.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

jojkoz Pozri príspevok
Hod si do googla BIOREPEL.
Dik.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

"SASSI" veľmi som sa pobavil tou teóriou "medzipanolevzch škárach", je v skutku zaujímavá.
Lepšie by bolo keby pán obchoďák povedal aký problém majú jeho sklá a aký problém je s indexom infiltrácie jeho okien. Sú jednoznačne dané podnieky pre hygienické krytériá.
Skús sa orientovať na prúdenie vzduch od radiatorov na povrch okien aby ich "sušil" a zameraj sa na potenciálne zdroje vlhkosti a obmedz ich výkon. V kuchyni pri varení sa to nedá ale ta predsa každá gazdiná použiva minimálne odsávanie digestorom alebo priame vetranie.
Spomínaný odvlhčovač je tiež riešenie, ale šandardné bytové jednitky skôr potrebujú zvlhčovať vzduch ako sušiť. Použitie odvlhčovača je možné v kúpeľniach,kuchyniach pri maľovaní bytu pri sušení prádla ...
0 0
sassi sassi

sassi je offline (nepripojený) sassi

Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac
Milan.Žiška Pozri príspevok
"SASSI" veľmi som sa pobavil tou teóriou "medzipanolevzch škárach", je v skutku zaujímavá.
Lepšie by bolo keby pán obchoďák povedal aký problém majú jeho sklá a aký problém je s indexom infiltrácie jeho okien. Sú jednoznačne dané podnieky pre hygienické krytériá.
Skús sa orientovať na prúdenie vzduch od radiatorov na povrch okien aby ich "sušil" a zameraj sa na potenciálne zdroje vlhkosti a obmedz ich výkon. V kuchyni pri varení sa to nedá ale ta predsa každá gazdiná použiva minimálne odsávanie digestorom alebo priame vetranie.
Spomínaný odvlhčovač je tiež riešenie, ale šandardné bytové jednitky skôr potrebujú zvlhčovať vzduch ako sušiť. Použitie odvlhčovača je možné v kúpeľniach,kuchyniach pri maľovaní bytu pri sušení prádla ...

Tento problém máme už naozaj dlho. Riešime všetko čo sa dá: nové jadro s el. ventilátorom, nový digestor (všetko sa používa), žalúzie na oknách otvárame aby na ne prúdil vzduch (keď boli sklopené, rosili sa viac), dali sme odkontroľovať (nebola to revízia) centálne vetracie šachty v bytovke, kúrime vo všetkých izbách, vetráme, na radiatoroch prádlo nesušíme.... a sme z toho na nervy. Nič nepomáha, žiadne zlepšenie. To si máme fakt kúpiť do každej miestnosti el. odvlhčovač za cca 7.000,-. A potom načo sú nám nové okná, zateplený panelák (splácame úver), kúrime viac ako ostatní (nemajú vlhko, nemusia toľko vetrať).... Naozaj hľadáme odborníka, čo nám skutočne vie dať na papieri kde je chyba. A potom to môžem riešiť na SVB... prípadne inde.

Ale tie MEDZIPANELOVÉ ŠKÁRY pobavili aj nás!!!!!
Naposledy upravil sassi : 08.12.08 at 12:30
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sassi Pozri príspevok
Je pravda, že susedia väčšinou nekúria, alebo len minimálne... PROSÍM ak poznáte niekto odborníka, čo by vedel poradiť, dajte vedieť.
Asi ti veľmi neporadím, ale myslím si, že tá vlhkosť môže byť skutočne spôsobená tým, že susedia nekúria. U nás nekúri sused, čo býva pod nami, v dôsledku čoho sa zráža voda na podlahe (linoleum). Je "veľmi príjemné" mať mokrý koberec
0 0
jezevcik88 jezevcik88

jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

Ja pouzivam tiez Sinclair odvlhcovac. Vystup z neho je mierne teply vzduch, lenze aj to zerie daku elektriku, okolo 300 W. Teda teraz ked kurim drevom, tak netreba pouzivat odvlhcovac lebo to vysava vlhkost najlepsie. Naviac vetrat ako vetrat. Byvam pri lese a vonku je vlhkost stale okolo 80-100% snad nikdy menej,takze v takomto pripade vetranie...
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

jezevcik88 Pozri príspevok
Byvam pri lese a vonku je vlhkost stale okolo 80-100% snad nikdy menej,takze v takomto pripade vetranie...
Je jedno kde byvas - odporucal by som si nieco o tej vlhkosti nastudovat - hlavne to preco sa jej vravi RELATIVNA vlhkost vzduchu

Ano vonku moze mat vzduch relativnu vlhkost kludne aj 90% a aj viac - ale to je pri nizkej teplote napr. 0 st. C - ked sa vsak ten vzduch vnutri ohreje tak bude mat tu relativnu vlhkost nizsiu (lebo cim je vzduch teplejsi tym dokaze pojat viacej vlhkosti) ...........
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

sassi:
a co presne sa vam rosi? skla na oknach, alebo parapet, ram okna? je to aj niekde inde? na stenach na zemi?
ak kurite na 23stupnov tak tam mate asi dost sucho - predpokladam, ze mate radioatory.
zatial jedine co ma napada, ze v sklach nie je ten argon ci co tam ma byt aby boli izolacne. (nie som odbornik na okna) ale ak v byte nie je vlhko a su pustene radiatory pod oknami tak jedina chyba asi moze byt v sklach - teda ze nie su izolacne.
0 0
sassi sassi

sassi je offline (nepripojený) sassi

Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac
chandler Pozri príspevok
sassi:
a co presne sa vam rosi? skla na oknach, alebo parapet, ram okna? je to aj niekde inde? na stenach na zemi?
ak kurite na 23stupnov tak tam mate asi dost sucho - predpokladam, ze mate radioatory.
zatial jedine co ma napada, ze v sklach nie je ten argon ci co tam ma byt aby boli izolacne. (nie som odbornik na okna) ale ak v byte nie je vlhko a su pustene radiatory pod oknami tak jedina chyba asi moze byt v sklach - teda ze nie su izolacne.
Rosia sa nám sklá, tiež okolo okien hlavne na pántoch, tadiaľ steká voda a rohy stien okolo parapety sú mokré. Kúrime radiatormi. Neviem či tá vlhkosť je spôsobená oknami. V paneláku máme všetci rovnaké okná od jedného výrobcu. Menili nám ich naraz keď sme zateplovali. Na akých odborníkov sa mám teda obrátiť?
1/ Dodávateľ okien???
2/ Revízny technik na vetracie systémy???? :-) Existuje taký???
3/ Nejaný stavebný inžinier????
4/ .......???????
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

sassi Pozri príspevok
Neviem či tá vlhkosť je spôsobená oknami.
Ako mozu okna sposobovat vlhkost ?

Je len jeden jediny sposob - a to sice ze ju samozrejme nevytvaraju - ale zadrzuju - tym ze su tesne - ale presne o to pri oknach ide !

Jeden zakladny fakt - mate vlhkomer ? zatial som tu nikde nevidel ziadne cislo - bez toho je uplne zbytocne nieco riesit.

Vlhkost musi z niecoho vznikat - a za to okna nemozu - tam treba hladat pricinu.

Ako tu zu bolo viackran spominane zdroje vlhkosti v domacnosti hlavne su - varenie, sprchovanie ..., susenie pradla, kvety a samozrejme samotni ludia dychanim - kolko ich zije v akom objeme vzduchu ? ......
0 0
sassi sassi

sassi je offline (nepripojený) sassi

Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac
Riešime všetko čo sa dá: nové jadro s el. ventilátorom, nový digestor (všetko sa používa), žalúzie na oknách otvárame aby na ne prúdil vzduch (keď boli sklopené, rosili sa viac), dali sme odkontroľovať (nebola to revízia) centálne vetracie šachty v bytovke, kúrime vo všetkých izbách, vetráme, na radiatoroch prádlo nesušíme.... a sme z toho na nervy. Nič nepomáha, žiadne zlepšenie. To si máme fakt kúpiť do každej miestnosti el. odvlhčovač za cca 7.000,-. A potom načo sú nám nové okná, zateplený panelák (splácame úver), kúrime viac ako ostatní (nemajú vlhko, nemusia toľko vetrať).... Naozaj hľadáme odborníka, čo nám skutočne vie dať na papieri kde je chyba. A potom to môžem riešiť na SVB... prípadne inde.


jojkoz Pozri príspevok
Ako mozu okna sposobovat vlhkost ?

Je len jeden jediny sposob - a to sice ze ju samozrejme nevytvaraju - ale zadrzuju - tym ze su tesne - ale presne o to pri oknach ide !

Jeden zakladny fakt - mate vlhkomer ? zatial som tu nikde nevidel ziadne cislo - bez toho je uplne zbytocne nieco riesit.

Vlhkost musi z niecoho vznikat - a za to okna nemozu - tam treba hladat pricinu.

Ako tu zu bolo viackran spominane zdroje vlhkosti v domacnosti hlavne su - varenie, sprchovanie ..., susenie pradla, kvety a samozrejme samotni ludia dychanim - kolko ich zije v akom objeme vzduchu ? ......


Je nám jasné, že plast. okná vlhkosť nespôsobujú. Vlastný vlhkomer nemáme, ale pri poslednom meraní (robil ho "okenný" obchoďák ) bola vlhkosť od 65 % až do 78%. Najviac bolo v kuchyni (normálka). Skús si prečítať všetky moje príspevky a zistíš, že sa snažíme hľadať príčinu a zamedziť vzniku nadmernej vlhkosti. Žiaľ od SVB sme sa pomoci nedočkali. Jediné čo pre nás urobili, bola kontrola tých vetracích šachiet (bez revízií). Dávajú od toho diplomaticky ruky preč. Preto hľadám pomoc tu na Porade.

"Viac hláv, viac kapusty!"
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

V prvom rade by som kupil ten vlhkomer - da sa zohnat od 200,-sk

Nasledne zmeral v miestnostiach vlhkost - kde je najviac .... - a reakciu vlhkosti v tychto miestnostiach po vyvetrani ...
0 0
sassi sassi

sassi je offline (nepripojený) sassi

Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac
OK - vieš poradiť kde sa dá kúpiť???
0 0
jezevcik88 jezevcik88

jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

Aj v NAY, mali za 150 korun mechanicky. Ja som taky kupil.
Jozkoz: ano relativnu vlhkost chapem, ja mam problem s vlkostou prave v lete, ked sa nekuri. Prizemie je ciastocne v zemi kde nie je odizolovane, a teplota je tam vzdy nizsia ako vonku v lete, ked tam polozis tricko za par hodin ho mas vlhke.Takze jedine odvlhcit a radsej nevetrat :-D
0 0
sassi sassi

sassi je offline (nepripojený) sassi

Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac
[quote=jezevcik88;891724]Aj v NAY, mali za 150 korun mechanicky.



Zatiaľ pekne ďakujem, kúpim, pozapisujem a priebežne budem informovať!
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

[quote=sassi;891728]
jezevcik88 Pozri príspevok
Aj v NAY, mali za 150 korun mechanicky.



Zatiaľ pekne ďakujem, kúpim, pozapisujem a priebežne budem informovať!
ten vlhomer urcite kup a nejaky cas ho sleduj, potom sa obrat na stavebneho inziniera - sudneho znalca v odbore poruchy stavieb.
tie zaluzie by som dal prec uplne, velmi vadia aj ked su otvorene.
a ak by si nahodou vedela o niekom kto ma termokameru tak nech sa na ten dom pozre a bolo by vidiet ci cez vase okno unika viac tepla ako cez ostatne.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Najskôr sme pleseň zlikvidovali Savom a potom sme kúpili elektrický odvlhčovač zn. Dessa. Tak teraz čakám, kedy sa pleseň znovu objaví (tajne dúfame, že už nikdy :-)
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Sassi, rozhodne vetraj ! Ver mi viem o čom hovorím. Ten vlhkomer Ti ukáže, že robíš dobre. Len nie je vetranie a vetranie. Pootvorené okno je nevhodné. Treba vetrať tak, že otvoríš na byte všetky okná naraz dokorán na cca. 3 minúty a toto zopakuješ niekoľko krát za deň. Ak už ani toto nepomôže, tak Ti nepomôže žiadna zázračná vodička na stenu, iba problém oddiali. Vtedy je treba hľadať zdroj vysokej vlhkosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať