Zavrieť

Porady

Nadmerná vlhkosť v byte a Ceresit

Podľa údajov, čo som našla na internete, je optimálna vlhkosť v byte 40 - 50 %. U nás je tak 68 - 78 % aj pri pravidelnom vetraní. Bývame v bytovke priamo pod rovnou strechou a máme problémy s plesňou. Myslíme si, že pleseň máme aj "vďaka" tejto vysokej vlhkosti. Na zníženie vlhkosti by sme chceli použiť Ceresit Stop vlhkosti. Má niekto z vás skúsenosti s jeho používaním? Ďakujem.
Naposledy upravil Llívia : 12.11.07 at 08:07
Usporiadat
sassi sassi

sassi je offline (nepripojený) sassi

Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac
Ferdosondo Pozri príspevok
Sassi, rozhodne vetraj ! Ver mi viem o čom hovorím. Ten vlhkomer Ti ukáže, že robíš dobre. Len nie je vetranie a vetranie. Pootvorené okno je nevhodné. Treba vetrať tak, že otvoríš na byte všetky okná naraz dokorán na cca. 3 minúty a toto zopakuješ niekoľko krát za deň. Ak už ani toto nepomôže, tak Ti nepomôže žiadna zázračná vodička na stenu, iba problém oddiali. Vtedy je treba hľadať zdroj vysokej vlhkosti.
Dík za radu, ale ver, že vetráme intenzívne (nie vetračkou) niekoľkokrát denne a vlhko je stále. Snažíme sa zistiť zdroj vlhkosti, ale márne. Preto stále hľadáme odborníka alebo firmu alebo hocikoho kto by nám vedel poradiť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Trochu
V nedeľu v Receptári na TV Prima bola reportáž aj o plesniach v byte. A podľa tejto reportáže Savo pleseň neodstráni, iba odfarbí. Čiže steny sú pekne čisté, ale pleseň je na nich stále. Tak by ma zaujímalo, či existuje nejaký iný overený prostriedok alebo spôsob odstránenia plesní, okrem obúchania omietky až na tehlu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Iný spôsob asi neexistuje. Keď nechceš aby sa tvorila znovu, obúchať omietku a odstrániť príčinu tvorenia plesne. Teda zabrániť tvorbe vlhkosti v takej miere, aby sa plieseň mohla vytvoriť.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Llívia Pozri príspevok
Trochu
V nedeľu v Receptári na TV Prima bola reportáž aj o plesniach v byte. A podľa tejto reportáže Savo pleseň neodstráni, iba odfarbí. Čiže steny sú pekne čisté, ale pleseň je na nich stále. Tak by ma zaujímalo, či existuje nejaký iný overený prostriedok alebo spôsob odstránenia plesní, okrem obúchania omietky až na tehlu.
Nesúhlasím s týmto tvrdením, savo ničí baktérie, ktoré spôsobujú pleseň. Preto sa steny na určitý časť vyčistia. Samozrejme ak je tam stále vlhkosť, tak sa plesne po určitom čase obnovia, pretože savo nemá schopnosť pôsobiť "do nekonečna".
Preto v prvom rade treba odstrániť vlhkosť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Manual Pozri príspevok
Nesúhlasím s týmto tvrdením, savo ničí baktérie, ktoré spôsobujú pleseň. Preto sa steny na určitý časť vyčistia. Samozrejme ak je tam stále vlhkosť, tak sa plesne po určitom čase obnovia, pretože savo nemá schopnosť pôsobiť "do nekonečna".
Preto v prvom rade treba odstrániť vlhkosť.
Tak ich odstránilo na mesiac. V tej reportáži ukazovali odber vzorky plesne, ktorú treba poslať na rozbor (robia to mikrobiologické laboratória) a podľa toho, aký je to druh, treba použiť prostriedok na jej odstránenie.
0 0
james bond james bond

james bond je offline (nepripojený) james bond

aj mne prosim cena,znacka
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tentokrát mi Savo odstránilo pleseň na 3 týždne. Teraz skúsim stenu natrieť Krovsanom alebo Algicidom. Algicid pomohol s plesňami jednej známej, tak tajne dúfam, že pomôže aj mne.
Akého odborníka by som mala zavolať na posúdenie, prečo je u nás stále tak vlhko? Skúsila som vyhľadať súdnych znalcov, ale vzdala som to po prvých 5 položkách, lebo tam stále boli len nejakí zaoberajúci sa nehnuteľnosťami.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Llívia Pozri príspevok
Tentokrát mi Savo odstránilo pleseň na 3 týždne. Teraz skúsim stenu natrieť Krovsanom alebo Algicidom. Algicid pomohol s plesňami jednej známej, tak tajne dúfam, že pomôže aj mne.
Akého odborníka by som mala zavolať na posúdenie, prečo je u nás stále tak vlhko? Skúsila som vyhľadať súdnych znalcov, ale vzdala som to po prvých 5 položkách, lebo tam stále boli len nejakí zaoberajúci sa nehnuteľnosťami.
skús niečo použiť z tohto článku:
http://bratislava.sme.sk/c/2346211/P...-aj-astmu.html
0 0
tibik666 tibik666

tibik666 je offline (nepripojený) tibik666

ja som skusil ceresit mam dve pochopitelne na vecsiu plochu ako je 20m2 a vysledok po mesiaci nic.je to tehlovy byt v strede bytovky.
0 0
anjaja anjaja

anjaja je offline (nepripojený) anjaja

Máme ten istý problém a ceresit nepomohol...možno trošku. a musím povedať ,že sa to neupravilo ani po zateplení bytovky kompletne.Ja čo som sa informovala tak jednoznačne je príčinou zle urobená strecha.Tiež sme na poslednom poschodí pod rovnou stercha.Podľa jedného projektanta,by najlepším riešením bola sedlová stercha...ale na to presvedčiť všetkých nájomnikou,keď ostatný pod vami nemajú ten problém je bohužiaľ tžké.
0 0
dodo g dodo g

dodo g je offline (nepripojený) dodo g

Podľa mňa je pleseň kvôli tomu že nad vami už nie je vykurovaná miestnosť.Čiže by stačilo normálne zatepliť strechu polystyrénom a máte pokoj...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

dodo g Pozri príspevok
Podľa mňa je pleseň kvôli tomu že nad vami už nie je vykurovaná miestnosť.Čiže by stačilo normálne zatepliť strechu polystyrénom a máte pokoj...
Minulý rok v lete sa spravila zateplená strecha a pleseň sa objavila znova. Nebýva len hore pri strope, ale aj pri podlahe, strecha s tým asi nemala nič spoločné. Ani vlhkosť v byte sa po zateplení neznížila. Problém je nevykurovaný byt pod nami a to, že 2 rohové miestnosti smerujú na sever. Pleseň je aj na stene medzi kuchyňou a spoločnou chodbou. Rozmýšľala som nad zateplením podlahy termobetónom a na steny dať Q-therm.

Steny v 2 izbách sme natreli Algicidom, tak uvidíme, či to pomôže proti plesniam. A používamei odvlhčovač vzduchu.
Naposledy upravil Llívia : 08.11.09 at 14:59
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Llívia Pozri príspevok
Minulý rok v lete sa spravila zateplená strecha a pleseň sa objavila znova. Nebýva len hore pri strope, ale aj pri podlahe, strecha s tým asi nemala nič spoločné. Ani vlhkosť v byte sa po zateplení neznížila.
A preco by sa mala ? Co ma spolocne zateplenie a vlhkost ?
Vlhkost sa odvetra ! - najlepsie prudko narazovo prievan

(Zateplenie vam len o cosi zvysi povrchovu teplotu zateplenej steny a tym posunie hranicu vlhkosti pri ktorej vznikne kondenz)

Llívia Pozri príspevok
Rozmýšľala som nad zateplením podlahy termobetónom a na steny dať Q-therm.

Steny v 2 izbách sme natreli Algicidom, tak uvidíme, či to pomôže proti plesniam. A používamei odvlhčovač vzduchu.
Aky odvlhcovac ? elektricky ? aku mate vlhkost ? merate ju vobec ?

Prva absolutne prva a najzakladnejsia vec je kupit si vlhkomer (stoji par korun ) a ten vam hned povie ci je problem v tom - a vlhkost treba odvetrat ( pripadne obmedzit jej tvorbu - akvaria, kvety, susenie pradla ... .. .. )
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

V predchádzajúcich príspevkoch som písala, ako klesá vlhkosť pri vetraní = mám vlhkomer, inak by som to neodmerala. Tiež som písala, že vetráme (doplním, že pravidelne, s dokorán otvorenými oknami a minimálne 5 min., ale aj keď pri vetraní klesne vlhkosť na 50 %, veľmi rýchlo sa vráti späť na hodnotu cez 65 %) a máme elektrický odvlhčovač zn. Dessa (môj príspevok č. 80). Dnes pri jeho 2-hodinovej prevádzke klesla vlhkosť v obývačke zo 66 % na 55%, ale teraz po 1,5 hod. je vlhkosť už na 61 %. V izbe nie sú kvety, ani sa nesuší prádlo a je v nej jeden človek.
0 0
imeon imeon

imeon je offline (nepripojený) imeon

Mne pri podobnom probléme s vlhkosťou pomohla termovízia za 50€ -
Naposledy upravil arizona : 09.01.10 at 07:40 Dôvod: reklama
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

imeon Pozri príspevok
Mne pri podobnom probléme s vlhkosťou pomohla termovízia za 50€ -
Ako konkrétne ti pomohla? (Inak, tá cena je super. Informovala som sa u jednej firmy tu z okolia a termovízia na našu bytovku by stála cca 400 EUR.)
Naposledy upravil arizona : 09.01.10 at 07:41 Dôvod: reklama
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Llívia Pozri príspevok
Ako konkrétne ti pomohla? (Inak, tá cena je super. Informovala som sa u jednej firmy tu z okolia a termovízia na našu bytovku by stála cca 400 EUR.)
aj my sme mali termovíziu bytovky za cca 100 eur
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Trochu Z nášho bývalého bytového družstva mame ako bývalej domovej dôverníčke ešte stále chodia info listy. V tomto poslednom písali o plesniach, napr. že v byte by mala byť zabezpečená cirkulácia vzduchu, teda nezatvárať dvere na izbách, lebo vzduch plesne vysušuje. Kvôli vysušovaniu je dobré aj pri vetraní spraviť prievan. Bolo tam toho viac, skúsim to nájsť a pridať nejaké ich rady.
0 0
vikko vikko

vikko je offline (nepripojený) vikko

Môžete skúsiť použit elektrický odvlhčovač stoja okolo 160€ kdekoľvek kúpite nay elektrodom tesco a tak podobne na internete je toho mraky.
Neviem aký efekt môže mať ceresit ale určite elektrický odvlhčovač dokáže priestor odvlhčiť rýchlejšie, neviem posúdiť či lacnejšie.
Bežne za 24 hodín dokáže odvlhčovač odstrániť 8l vody neviem koľko dokáže ceresit.
Ale určite po vysušení by som sledoval kde sa vlhkosť objavuje najskôr a potom by som sa poradil s odborníkom na odstránení príčiny lebo problémy hromadenia môžu byť rôzne.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

vikko Pozri príspevok
Môžete skúsiť použit elektrický odvlhčovač stoja okolo 160€ kdekoľvek kúpite nay elektrodom tesco a tak podobne na internete je toho mraky.
Neviem aký efekt môže mať ceresit ale určite elektrický odvlhčovač dokáže priestor odvlhčiť rýchlejšie, neviem posúdiť či lacnejšie.
Bežne za 24 hodín dokáže odvlhčovač odstrániť 8l vody neviem koľko dokáže ceresit.
Ale určite po vysušení by som sledoval kde sa vlhkosť objavuje najskôr a potom by som sa poradil s odborníkom na odstránení príčiny lebo problémy hromadenia môžu byť rôzne.
Kto je ten odborník? Nad tým som už uvažovala, ale vôbec neviem, koho by som mala hľadať. Skúšala som cez súdnych znalcov, ale všetko, čo som vygúglila, boli len tí, čo sa zaoberali statikou a pri 15. strane ma to prestalo baviť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať