Zavrieť

Porady

Nadmerná vlhkosť v byte a Ceresit

Podľa údajov, čo som našla na internete, je optimálna vlhkosť v byte 40 - 50 %. U nás je tak 68 - 78 % aj pri pravidelnom vetraní. Bývame v bytovke priamo pod rovnou strechou a máme problémy s plesňou. Myslíme si, že pleseň máme aj "vďaka" tejto vysokej vlhkosti. Na zníženie vlhkosti by sme chceli použiť Ceresit Stop vlhkosti. Má niekto z vás skúsenosti s jeho používaním? Ďakujem.
Naposledy upravil Llívia : 12.11.07 at 08:07
Usporiadat
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Llívia Pozri príspevok
Trochu Z nášho bývalého bytového družstva mame ako bývalej domovej dôverníčke ešte stále chodia info listy. V tomto poslednom písali o plesniach, napr. že v byte by mala byť zabezpečená cirkulácia vzduchu, teda nezatvárať dvere na izbách, lebo vzduch plesne vysušuje. Kvôli vysušovaniu je dobré aj pri vetraní spraviť prievan. Bolo tam toho viac, skúsim to nájsť a pridať nejaké ich rady.
Plesne sa nevysusuju - vysusuje sa vlhkost - ktora sposobuje pri urcitej povrchovej teplote kondenz ( vodu ) a to je poda pre plesne.

Otvorene dvere maju iba ten ucinok ze nahromadena vlhkost s jednej miestnosti sa rozptyli aj do ostatnych - zase plati stare zname vetrat !

A najlespie vetrat narazovo ( prievanom ) - lebo vtedy sa za malu chvilu vymeni vzduch a neochladnu steny nabytok ...

Kazdopadne ja ako vzdy v prvom rade radim - Treba kupit VLHKOMER (hocijaky lacny) .. a podla neho clovek hned vie na com je.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jojkoz Pozri príspevok
...Kazdopadne ja ako vzdy v prvom rade radim - Treba kupit VLHKOMER (hocijaky lacny) .. a podla neho clovek hned vie na com je.
Ale vlhkomer ti nepovie, prečo a z čoho máš vlhkosť v byte.
(Ako som písala v niekoľkých predchádzajúcich príspevkoch - máme aj odvlhčovač, aj vlhkomer, a veľkú radosť, že sa oteplilo, lebo to znamená, že zase budeme mať od plesní do zimy pokoj.) A s tým, že sa plesne nevysušujú, by som si taká istá nebola.
0 0
Biba6 Biba6

Biba6 je offline (nepripojený) Biba6

Takí istý problém máme v našom byte s plesňou. Podotkýnam, že vetráme stále. Kúpila som Ceresit do 2 miestností, vlhkosť ustúpila, ale nezmizla. Stále sa robia mokré steny - teda v zime. Začalo sa to keď sme vymenili staré okná za plastové okná. Čiže nie je to úplne riešenie Ceresit, ale niečo pomôže.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Ceresit Stop vlhkosti - pre dobry pocit si mozes kupit ... osobne odporucam kupit elektricky odstranovac vlhkosti, stoji sice kolem 4000 sk ale verte tomu ze sa vam to vrati rychlo pretoze pliesne su pliesne a tie vedia narobit vela starosti a oprava toho vas vynde viac ako ten pristroj ..
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ten náš elektrický odvlhčovač stál 7.500 SKK (zn. Desa). Ale tiež nečakajte od neho zázraky v podobe zmiznutej plesne - vlhkosť dokáže znížiť aj o 20 % a viac, ale to musí bežať niekoľko hodín. Spať sa pri tom hluku určite nedá a tiež nenechávame prístroj bežať vtedy, keď nikto nie je doma. Navyše má tiež výkon na nejaké m3. Ale rozhodne je to lepšie riešenie ako Ceresit a pod. "materiály".
(V zime, keď už nebolo iné riešenie než sušiť prádlo vo vnútri, tak sme dali k nemu odvlhčovač a prádlo sa rýchlejšie uschlo a vlhkosť v miestnosti bola okolo 50 %).
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Llívia Pozri príspevok
vlhkosť v miestnosti bola okolo 50 %).
To je ideal predsa .... od tych 40-50% pri tych 21 stupnov ... takze to ste mali uplne v pohode ... alebo este odporucam si pozicat toto elktricke zaraidenie ... nechat to bezat neikolko hodin ci dni ... funguje to na tako mprincipe ze cirkuluje vzduch v miestnosti a odsava vlhkost ... je tam ptoom taka nadobka ktora sa vylieva je ich viac druhoyuu niektore vedia pohltit denne aj 20 litrov niektore 10 ... atd ... napr takyto ...http://www.mechanik.sk/index.php?page_id=produkt&id=466
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sfinks Pozri príspevok
To je ideal predsa .... od tych 40-50% pri tych 21 stupnov ... takze to ste mali uplne v pohode ... alebo este odporucam si pozicat toto elktricke zaraidenie ... nechat to bezat neikolko hodin ci dni ... funguje to na tako mprincipe ze cirkuluje vzduch v miestnosti a odsava vlhkost ... je tam ptoom taka nadobka ktora sa vylieva je ich viac druhoyuu niektore vedia pohltit denne aj 20 litrov niektore 10 ... atd ... napr takyto ...http://www.mechanik.sk/index.php?page_id=produkt&id=466
Áno, vlhkosť pri "bežiacom" stroji bola OK, lenže problém je v tom, že keď sa vypne, vlhkosť sa po nejakej dobe zvýši aj o tých 20 %. A konkrétne tento prístroj je lepšie používať len v jednej miestnosti, t.j. nemať otvorené všetky izby, aby odsával vlhkosť z celého bytu (rozloha cca 80 m2), lebo vtedy nemá takú účinnosť - vlhkosť neklesá tak výrazne.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Llívia Pozri príspevok
Áno, vlhkosť pri "bežiacom" stroji bola OK, lenže problém je v tom, že keď sa vypne, vlhkosť sa po nejakej dobe zvýši aj o tých 20 %. A konkrétne tento prístroj je lepšie používať len v jednej miestnosti, t.j. nemať otvorené všetky izby, aby odsával vlhkosť z celého bytu (rozloha cca 80 m2), lebo vtedy nemá takú účinnosť - vlhkosť neklesá tak výrazne.
Nejak sa mi to nezda .. ked je schopny pristroj za hodinu precirkulovat 150m3 preco by to nemal obyt dostatocne .. ale zas neam mosobne ksusenosti .. len sa mi to nejak nevidi ... logicky ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Konkrétne náš odvlhčovač zn. Desa má odvlhčovací výkon 10 l za deň. Z vlastného pozorovania viem, že je lepšie mať ho pustený v jednej izbe, lebo tak rýchlejšie klesne vlhkosť, než mať ho pustený pre celý byt.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Llívia Pozri príspevok
Konkrétne náš odvlhčovač zn. Desa má odvlhčovací výkon 10 l za deň. Z vlastného pozorovania viem, že je lepšie mať ho pustený v jednej izbe, lebo tak rýchlejšie klesne vlhkosť, než mať ho pustený pre celý byt.
No to je aj logicke ze klesne v tej jednej miestnosti rychlejsie .. kedze ciirkuluje len tu jednu miestnost
0 0
katalila katalila

katalila je offline (nepripojený) katalila

jojkoz Pozri príspevok
Hod si do googla BIOREPEL.
A kde sa dá kúpiť ten BIOREPEL? Na SK som sa nejako nedopátrala...
0 0
Paťo offroad 1971 Paťo offroad 1971
Ceresit a odvlhčovače neriešia problem veci .Všetko su to len zberače vlhkosti.Treba sa pozreť na problem konštrukčneho riešenia stavby.Ploche strechy u nas a v europe podla europskych noriem su nevzdušne teda odvod vlhkosti z konštrukcie je skoro nulovy.Svetove normy zahrnaju materialy napríklad tekuty kaučuk s prísadami vtedy je plocha strecha vzdušna.A rôzne kryštalicke látky.Preto je problem na väčšine vrchnych bytoch.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Paťo offroad 1971 Pozri príspevok
Ceresit a odvlhčovače neriešia problem veci .Všetko su to len zberače vlhkosti.Treba sa pozreť na problem konštrukčneho riešenia stavby.Ploche strechy u nas a v europe podla europskych noriem su nevzdušne teda odvod vlhkosti z konštrukcie je skoro nulovy.Svetove normy zahrnaju materialy napríklad tekuty kaučuk s prísadami vtedy je plocha strecha vzdušna.A rôzne kryštalicke látky.Preto je problem na väčšine vrchnych bytoch.
To nie je len problém striech. U nás splesnivela stena aj od podlahy.
Strecha (plochá) sa robila vlani, sú v nej komínky na odvod vlhkosti. To nestačí?
0 0
Paťo offroad 1971 Paťo offroad 1971
Llívia Pozri príspevok
To nie je len problém striech. U nás splesnivela stena aj od podlahy.
Strecha (plochá) sa robila vlani, sú v nej komínky na odvod vlhkosti. To nestačí?
Komínky su nutene prevetranie podla mna nedostačujuce,všetko to bude v konštrukcii ked to je aj pri podlahe vznika z obvodoveho plašťa tepelny most strop je pravdepodobne betonovy a murivo je z ineho materialu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ten obvodový plášť cez 20 rokov nevadil (nerobil problémy). Plesnivieť začalo, až keď sa v byte pod nami prestalo kúriť, resp. sa ten byt začal len temperovať.
0 0
Paťo offroad 1971 Paťo offroad 1971
Že by vzniklo 17stupnov nahoda ale može byť.
0 0
Paťo offroad 1971 Paťo offroad 1971
Potrebujem aby si premerala teplotu pri podlahe a stene kde maš problem.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Vykonám! (Ale až zajtra, musím nájsť vhodný teplomer.)
0 0
nika224 nika224

nika224 je offline (nepripojený) nika224

Tiež som akuráz zvažovala zakúpenie Ceresitu, ale po prečítaní príspevkov zisťujem, že to bude asi zbytočná investícia. Môj problém je tiež v nadmernej vlhkosti - zatiaľ neviem, akú presne máme vlhkosť v byte, ale už som z toho zúfalá. Akonáhle teraz klesli teploty, okamžite sa nám na oknách objavuje nakondenzovaná vlhosť. Okná sú mokré po celom obvode, nie len v spodnej časti okna. Spodná časť je orosená do výšky cca 15 cm pri dnešnej vonkajšej teplote -5 stupňov. Vetrám už ako besná... Nárazovo cca 10 min. v každej miestnosti, tak často, ako ma napadne. Každé ráno, len čo vstanem, môžem si byť istá, že idem v zimnom období okamžite utierať okná a parapety, nakoľko nakondenzovaná voda steká dole. Kúrime stále - nevypíname radiátory a teplota vzduchu sa pohybuje okolo 21,5-22,5 stupňa. Osobne si myslím, že je nadmerná vlhkosť spôsobená murovanou kúpelňou v strede bytu. Jediný únik vlhka z tejto kúpelne je riešený stále otvoreným okienkom smerom do kuchyne. Po kúpeli detí - intenzívne vyvetrám cez okno kuchyne. Ale takto riešená kúpelňa tu bola už od začiatku, ako sme sa nasťahovali. Pokiaľ sa len vymenili okná za plastové, tento problém nebol. Vznikol až následne po zateplení bytovky. Čo mi je však čudné, susedia sa na podobný problém nesťažujú. Máme rovnaké okná od tej istej firmy. Prádlo v byte nesuším, pri varení je vždy v kuchyni otvorené okno. Zvažujem teda kúpu odvlhčovača... Prosím, poradí mi niekto, v čom ešte hľadať príčinu nadmernej vlhkosti? Rada by som ju odstránila, ale kúpeľnu už asi inak neprerobím. A možno je chyba ešte niekde inde. Možno ešte môže pomôcť, že ide krajný byt - južná stena.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

susedia pravdepodobne len poctivo utieraju a beru to ako je. Alebo viac kuria a vetraju. Sikovna rekuperacia by mohla pomoct nielen s vlhkostou, ale aj s vetranim.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať