Zavrieť

Porady

zateplenie z vnútra

Ahojte,
chcem sa dozvedieť bližšie info o zateplení obvodových stien z vnútra. Mám na mysli
všetky obvodové steny-mimo priečok a plus strop.
Usporiadat
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Zateplenie zvnútra aj odborne urobené rieši problém krátkodobo, pretože neohrievané múry (fyzika a rosný bod nepustí, je to vyššia autorita ako hociktorý majster) vystavené účinkom vody a mrazu sa v krátkej dobe rozpadnú. Potom bude škoda značná a oprava ťažká.
0 0
dilnak dilnak

dilnak je offline (nepripojený) dilnak

dal si jednoduchu otázku s velmi vela premenými. Neuviedol si či sa jedná o byt, dom, podlažie, murivo, konštrukcia stropov, konštrukcia podláh. Sa to nezdá ale všetko to ovplyvnuje výsledný efekt a ten može dopadnúž uplne negatívne ako ten čo očakávaš
0 0
bony-p bony-p

bony-p je offline (nepripojený) bony-p

V roku 2005 som robil zateplenie severnej steny v panelovom dome .Jednalo sa o stenu bez okien. Stenu sme zateplily polystyrénom hr. 5 cm, ukotvili 4ks hmož. / 1 m2, zasieťkovali .Po 7 dňoch sme stenu prekrili al-fóliou s presahom 10 cm po celom obvode .prečnievajúcu fóliu sme prichitili sadrokartónovými profilmy CW ,UW/50 . prekrili sadrokartónom . Asi 5 cm od podlahy a stropu sme osadili vetracie mriežky. Medzi sadrokartónom a polystyrénom vznikla prevetrávaná medzera cca7 cm. Zatial to nikto nereklamoval.
PS Fóliu sme lepili na odojstranne lepiacu pásku.
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

bony-p Pozri príspevok
V roku 2005 som robil zateplenie severnej steny v panelovom dome .Jednalo sa o stenu bez okien. Stenu sme zateplily polystyrénom hr. 5 cm, ukotvili 4ks hmož. / 1 m2, zasieťkovali .Po 7 dňoch sme stenu prekrili al-fóliou s presahom 10 cm po celom obvode .prečnievajúcu fóliu sme prichitili sadrokartónovými profilmy CW ,UW/50 . prekrili sadrokartónom . Asi 5 cm od podlahy a stropu sme osadili vetracie mriežky. Medzi sadrokartónom a polystyrénom vznikla prevetrávaná medzera cca7 cm. Zatial to nikto nereklamoval.
PS Fóliu sme lepili na odojstranne lepiacu pásku.
Výborné riešenie.
Jediné, čo môžem vytknúť je zrejme citeľné "optické" zmenšenie priestoru miestnosti - prevetrávacia medzera (v zásade) stačí 3 cm, tu to však bolo dané výškou sádrokartónových profilov. Nie som si istý či existujú aj menšie profily... ak áno volil by som tie.
0 0
stepo stepo

stepo je offline (nepripojený) stepo

Dávam do pozornosti veľmi dobrú stránku www.i-ekis.cz - tiež sa tam riešia rôzne problémy so zateplením. Môžete tam dať svoj dotaz a poradia Vám fundovaný odborníci.
0 0
borbi borbi

borbi je offline (nepripojený) borbi

neviem preco sa stale diskutuje o naakumulovani a nenaakumulovani muriva teplom.mozno je to blbost ale ak sa nad tym zamyslim tak mi z toho vyjde len jedno.ak sa v miestnosti zhotovenej tehlou dotknem steny je podla mna studena .ak sa dotknem steny z ytongu je citelne teplejsia a to este vo vecsom merite plati o dreve.cize mne to pripada ze drevo alebo ytong akoby sami vyzarovali teplo.samozrejme dalsim oponom je to ze"vraj"po vypnuti kurenia naakumulovana tehla vyzaruje teplo dalej na rozdiel od dreva a ytongu .nie som si isty ci vysledny efekt nie je taky isty nebodaj opacny,pretoze prave tehla ako najtvrdsi mat.sa dokaze skoro nahriat ale aj skoro ochladit a sama potom vyzaruje chlad.v miestn. kde sa prestane kurit sa zakonite ochladi tym padom sa ochladi aj tehla. naopak v drevenej stavbe sa drevo sprava ako izolant a prave tym ze drevo nenasiakne teplo tak ako tehla z interieru tak to teplo zostane v interieri.proste tehla tak ako teplo nasiakne tak ho aj dalej odovzda von z domu.neviem ci ste ma pochopili ale mne to pripeda logicke.ved nie zbytocne su nizkoenerg. alebo pasivne domy z teplych materialov.staci si porovnat podiel drev.stavieb na severe a murov.stavieb na juhu.a teda vyzyvam vas.my co zijeme v strednom pasme postavme si jednoducho murovany dom z dreva.apropo:varim vajcia uz desat minut a stale su na meko.poradte prosim!!!
0 0
borbi borbi

borbi je offline (nepripojený) borbi

nie som odbornik ale v suvislosti s tymto ide myslim o rosny bod.cize ak zateplis len z vnutra rosny bod sa ti dostava hlboko do muriva.murivo je vlhke plesne,lad atd.ak uz tak aj z vonku aj z vnutra.(rosny bod znaci moment alebo priestor kde sa z vodnej pary stava voda).
0 0
borbi borbi

borbi je offline (nepripojený) borbi

neviem preco sa stale diskutuje o naakumulovani a nenaakumulovani muriva teplom.mozno je to blbost ale ak sa nad tym zamyslim tak mi z toho vyjde len jedno.ak sa v miestnosti zhotovenej tehlou dotknem steny je podla mna studena .ak sa dotknem steny z ytongu je citelne teplejsia a to este vo vecsom merite plati o dreve.cize mne to pripada ze drevo alebo ytong akoby sami vyzarovali teplo.samozrejme dalsim oponom je to ze"vraj"po vypnuti kurenia naakumulovana tehla vyzaruje teplo dalej na rozdiel od dreva a ytongu .nie som si isty ci vysledny efekt nie je taky isty nebodaj opacny,pretoze prave tehla ako najtvrdsi mat.sa dokaze skoro nahriat ale aj skoro ochladit a sama potom vyzaruje chlad.v miestn. kde sa prestane kurit sa zakonite ochladi tym padom sa ochladi aj tehla. naopak v drevenej stavbe sa drevo sprava ako izolant a prave tym ze drevo nenasiakne teplo tak ako tehla z interieru tak to teplo zostane v interieri.proste tehla tak ako teplo nasiakne tak ho aj dalej odovzda von z domu.neviem ci ste ma pochopili ale mne to pripeda logicke.ved nie zbytocne su nizkoenerg. alebo pasivne domy z teplych materialov.staci si porovnat podiel drev.stavieb na severe a murov.stavieb na juhu.a teda vyzyvam vas.my co zijeme v strednom pasme postavme si jednoducho murovany dom z dreva.apropo:varim vajcia uz desat minut a stale su na meko.poradte prosim!!!
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

bony-p Pozri príspevok
V roku 2005 som robil zateplenie severnej steny v panelovom dome .Jednalo sa o stenu bez okien. Stenu sme zateplily polystyrénom hr. 5 cm, ukotvili 4ks hmož. / 1 m2, zasieťkovali .Po 7 dňoch sme stenu prekrili al-fóliou s presahom 10 cm po celom obvode .prečnievajúcu fóliu sme prichitili sadrokartónovými profilmy CW ,UW/50 . prekrili sadrokartónom . Asi 5 cm od podlahy a stropu sme osadili vetracie mriežky. Medzi sadrokartónom a polystyrénom vznikla prevetrávaná medzera cca7 cm. Zatial to nikto nereklamoval.
PS Fóliu sme lepili na odojstranne lepiacu pásku.
Naco je tam prevetravacia medzera medzi foliou a sdk?
0 0
spak spak

spak je offline (nepripojený) spak

lubica_02 Pozri príspevok
Vôbec nedoporučujem - v jednom byte , kde bol neustály problém s podchladením sme vykúšali správnym technologickým postupom zatepliť a stenu - po roku boli steny napadnuté plesňou a problém sa nevyriešil.
Ak zatepľovať, jednoznačne zvonku.
ak je nieco jednoznacne, tak mi to ihned nepasuje:-)
riesenie je jednoduche, dokonca ma europsky certifikat a mnoho referencii na svete , vola sa StoTherm IN. Pekny vecer vsetkym. Samozrejme, ak je moznost riesit exterier, je to urcite vhodnejsie, lacnejsie a rozumnejsie/ubytok priestoru v interieroch/
0 0
spak spak

spak je offline (nepripojený) spak

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Je mi ľúto, ale o inom zateplení obvodových stien ako o vonkajšom... Je veľké riziko vzniku plesní, nakoľko sa prestupy prejavujú hlavne vlhnutím, plesňami. Existuje aj vnútorná omietka, ktorá je akýmsi "rýchlokvaseným" riešením. Ak budeš chcieť, zistím o nej info. Presne o tomto je bohužiaľ spolubývanie v bytovom dome. Nechú vidieť to, že u Teba v byte je rozdiel aj 4°C, načo koefcienty, pomery... Hlavne v domoch, kde je väčšina vlastníkov majiteľmi stredových bytov, ktoré majú vyriešené prechody 4°C rozdielov tepla v Tvojom byte, na Tvoje náklady. Je mi neskutočne ľúto, že ľudia nevidia ako pre pár korún finančne "parazitujú" na vlastníkoch, ktorí bývajú v nevýhodne situovaných bytoch. Je to aj na správcovi, predsedovi, aby ľudí usmernil, vysvetlil. Problém to je hlavne, ak predseda, zástupca obýva "stredový teda dobre situovaný" byt. Ale na Slovensku to je pravidlom, objavené fyzikálne zákony jednoducho použiť vo svoj prospech. Doporučujem Ti požiadať správcu o prevedenie exaktného merania prestupov tepla. Nie je to také nákladné, nech spolubývajúci vidia, že Tvoje náklady na bývanie sú spojené práve s nevýhodne situovaným bytom a možno pochopia opodstatnenosť zateplenia obvodového plášťa. Zateplenie z vnútra prináša veľké, hlavné zdravotné riziká. A samozrejme nevhodnú investíciu.
StoThermIn je riesenie, neinformovanost neospravedlnuje. Radsej neradme , ako zavadzajme.
0 0
judyt@centrum.sk judyt@centrum.sk

judyt@centrum.sk je offline (nepripojený) judyt@centrum.sk

my sme boli lenivy , nechcelo sa nam vakovat a ked som preratal ze mi treba cca neviem uz kolko ton piesku atd na vakovanie , tak sme vsetko oblozili styrodurom 3cm zeleny cca3cm od steny potiahli sietkou a dali sadrovu stierku. Byvame uz 4 roky a nejako je vsetko vporiadku. za rok 2006 sme minuli 15tis Sk plynu spolu aj na teplu vodu 4clenna rodina. Byvame na 2poschodi z 3v strede v starom tehlovom (45cm obvodovy mur ) dome . Zateplil som strop 20cm vaty a aj podlahu 20cm.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
patrikK Pozri príspevok
osobne som bol v dome ,ktorý bol takto zateplený. Majiteľ si to nevedel vynachváliť, pracuje v stavebníctve a pri možnosti pliesni,kondenzu
medzi múrom a polystyrénom sa pousmial. Pri dodržaní techn. postupov to má svoje výhody napr. koeficient odporu tepla!

Ploystyrén sa nonstop vyparuje ( formaldehydy ,acetáty atd) je absolútne nevhodný do iteriéru. Ak si niekto neváži svojho zdravia tak je to jeho vec. Ale ak má takýto človek v byte aj malé deti, tak je to na Leopoldov alebo Ilavu. to že si on z tej chémie nevrzne tak často,je jeho vec ale ak mu zostanú decká impotenté alebo chytia nejaký rapel si môže dať potom zarámovať!!!!
ČO MYSLIŠ PREČO SA NA POLYSTYRÉN DÁVA TÁ SIEŤ. PRETO ŽE POLYSTIRÉN JE NESTABILNY MATERAL. TJ VYPARUJESA po celú svoju životnosť!!!! Za 20-30 rokov budeme fasády robiť nanovo pretože to zakážu podobne ako sa v sučasnosti zakazuje azbest!
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

220870 Pozri príspevok
Ploystyrén sa nonstop vyparuje ( formaldehydy ,acetáty atd) je absolútne nevhodný do iteriéru. Ak si niekto neváži svojho zdravia tak je to jeho vec. Ale ak má takýto človek v byte aj malé deti, tak je to na Leopoldov alebo Ilavu. to že si on z tej chémie nevrzne tak často,je jeho vec ale ak mu zostanú decká impotenté alebo chytia nejaký rapel si môže dať potom zarámovať!!!!
ČO MYSLIŠ PREČO SA NA POLYSTYRÉN DÁVA TÁ SIEŤ. PRETO ŽE POLYSTIRÉN JE NESTABILNY MATERAL. TJ VYPARUJESA po celú svoju životnosť!!!! Za 20-30 rokov budeme fasády robiť nanovo pretože to zakážu podobne ako sa v sučasnosti zakazuje azbest!
Toto je absolútny nezmysel. Pre boha živého kde to žijete ??? V dnešnej dobe sa už vyrába stabilizovaný polystyrén. To čo popisujete vy, tak to je história tak 20 rokov dozadu !!!

A k tomu, kvôli čomu sa dáva sieťka na polystyrén sa radšej ani nevyjadrujem.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
patrikK Pozri príspevok
Bližšie informácie o zateplení z vnútra sa dočítate na www.arfo.cz v sekcii technológie EU. Všetky pochybnosti o zatepleni zvnútra sú vysvetlené a popísane na tejto stránke. Nerozumiem názoru ELENY , že pri zateplení zvnútra dochádza k prestupu tepla, ked obvodové múry majú 20cm + strop.Samozrejme okná sa montujú až ku vnútornej izolácii (nie stred muriva), vnútorne priečky nepotrebujú zateplenie. Izolácia (polystyrén) sa priamo lepí na múr so sadrokartónom. Firma KNAUF vyrába napríklad kompletné zateplovacie dosky. Stránka odporúča tento systém pre novostavby pre menšie problémy s priestorom,rozvodmi...


Ešte tý Francúzi zabudli napísať že mravce ,švábi ,myši a podobná háveď oblubujúca rôzne dutiny a škáry v interiéroch bytov sa im za posledné polstoročie niekoľkonásobne premnožila, a chémia používaná na odstránenie týchto nedostatkov vnútotného zateplenia pýta len dalšie financie .
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vyrába to je pravda ale kde sa predáva? na Slovensku???Nemáš ani páru aký brajgel sa tu predáva , skus si obehať zopár stavebnín v Rakúsku a dobre čítaj akým EU normám vyhovuje a potom si skús porovnať s tým čo sa predáva tu .Ja s tými materiálmi robím. Polystyrén kúpený v Rakúsku sa ani v najmenšom nedá porovnávať stým bordelom čo sa predáva tu.O omietkových zmesiach obsahujúcich sedemmocný chróm je aj škoda písať.Sa to bojím aj do rúk chytať, prtože mi z toho schádza koža z prstov.
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Nehnevajte sa, ale čo tu píšete sú absolútne bludy. A to sa ešte dosť ovládam.

Každý stavebný výrobok predávaný na Slovensku by mal mať certifikát preukázania zhody od TSÚS. Ja osobne kupujem len takéto výrobky. Ak kupujete pochybný polystyrén z Poľska za 15 Sk/m2 tak je to váš problém.

A tú hlúposť o neviemkoľkomocnom chróme radšej nekomentujem.

Slúste tu napísať jeden jediný polystyrén alebo omietku, samozrejme aj výrobcu, ktoré majú vlastnosti aké uvádzate.
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

220870 Pozri príspevok
Vyrába to je pravda ale kde sa predáva? na Slovensku???Nemáš ani páru aký brajgel sa tu predáva , skus si obehať zopár stavebnín v Rakúsku a dobre čítaj akým EU normám vyhovuje a potom si skús porovnať s tým čo sa predáva tu .Ja s tými materiálmi robím. Polystyrén kúpený v Rakúsku sa ani v najmenšom nedá porovnávať stým bordelom čo sa predáva tu.O omietkových zmesiach obsahujúcich sedemmocný chróm je aj škoda písať.Sa to bojím aj do rúk chytať, prtože mi z toho schádza koža z prstov.
Musím plne súhlasiť s p. Galovičom. Podľa Vašich odpovedí, resp. príspevkov k tejto téme mám dojem, že v stavebníctve nie ste celkom doma... možno ste odborníkom v nejakej inej oblasti (ak áno) - verím, že by boli vaše rady ocenené v sekcii (oblasti), v ktorej sa apoň trochu vyznáte. Podľa Vašeho posledného príspevku sazrejme nerozumiete ani problematike jednotnej európskej legislatívy týkajúcej sa stavebných výrobkov a ich uvádzania na trh. P. Galovič uviedol síce mierne zavádzajúcu informáciu ohľadom TSÚS, no každopádne aj to by vyvracalo vaše tvrdenie o nekvalite výrobkov z PS dodávaných na náš trh. Je potrebné si uvedomiť, že stavebné výrobky (a tepelné izolácie z PS nimi sú) môžu byť na náš trh uvedené až po preukázaní ich zhody a teda označení jednou zo značiek CE alebo Csk... Podľa toho či bolo na ne vydané Európske alebo Slovenské osvedčenie... Každopádne musia spĺňať kritéria ochrany zdravia a životného prostredia podľa čl. 3 CPD 89/106/EEC... ktoré sú schválené všetkými členskými krajinami a teda musia spĺňať aj naše národné požiadavky. Netrúfam si fundovane sa vyjadrovať k prítomnosti sedemmocnému chrómu - no pokiaľ viem Cr je 6-mocný... (čo sa týka mocnosti chrómu - nechám sa rád poučiť za predpokladu, že tomu rozumiete)...
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Plne súhlasím.

Len uvediem na správnu mieru, že samozrejme TSÚS nevydáva žiadne osvedčenie o hygienickej nezávadnosti. Vydáva len certifikát preukázania zhody na stavebno-fyzikálne vlastnosti, a teda keď hovoríme o polystyréne, tak je v ceritifáte uvedené, že sa skutočne jedná o expandovaný stabilizovaný samozhášavý polystyrén.
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

Hgienickú nezávadnosť som nemal na mysli v spojitosti s vydaním certifikátu, ale s odsúhlasením požiadaviek na tento materiál. TSÚS vystupuje ako osvečovacie miesto a notifikovaná osoba SR pre stavebné výrobky a vyjadruje sa ku každému návrhu harmonizovanej európskej normy, ETAGu alebo CUAPu, podľa ktorého sa vydáva technické osvedčenie platné v celej EU... (možno sa mýlim ale snáď nie - keďže tu pracujem) ;-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať