Zavrieť

Porady

zateplenie z vnútra

Ahojte,
chcem sa dozvedieť bližšie info o zateplení obvodových stien z vnútra. Mám na mysli
všetky obvodové steny-mimo priečok a plus strop.
Usporiadat
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Peter Briatka Pozri príspevok
Hgienickú nezávadnosť som nemal na mysli v spojitosti s vydaním certifikátu, ale s odsúhlasením požiadaviek na tento materiál. TSÚS vystupuje ako osvečovacie miesto a notifikovaná osoba SR pre stavebné výrobky a vyjadruje sa ku každému návrhu harmonizovanej európskej normy, ETAGu alebo CUAPu, podľa ktorého sa vydáva technické osvedčenie platné v celej EU... (možno sa mýlim ale snáď nie - keďže tu pracujem) ;-)



Ja som chcel uviesť na správnu mieru svoje tvrdenie v spojitosti s TSÚS.
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

Toto netreba vysvetlovať... ;-) Ja som tiež len chcel trochu vysvetliť tému, ktorú sme tu načrtli...
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Potrebujem zatepliť podlahu v menšej miestnosti,ktorá je na 1.posch nad suterénom. Doma padol návrh na drevenú podlahu ( trámy, izolácia, dosky ) ale neviem či je takáto podlaha vôbec vhodná do paneláku - nepoznám nikoho kto má s ňou skúsenosti .Doteraz je tam plávajúca podlaha a hrubý tkaný pokrovec, ale ten chlad zospodu stále cítiť .
0 0
lakon lakon

lakon je offline (nepripojený) lakon

misolga Pozri príspevok
Potrebujem zatepliť podlahu v menšej miestnosti,ktorá je na 1.posch nad suterénom. Doma padol návrh na drevenú podlahu ( trámy, izolácia, dosky ) ale neviem či je takáto podlaha vôbec vhodná do paneláku - nepoznám nikoho kto má s ňou skúsenosti .Doteraz je tam plávajúca podlaha a hrubý tkaný pokrovec, ale ten chlad zospodu stále cítiť .
Znami lepili 8cm polystiren zo spodu v suterene. Bolo to v spolocnych preistoroch a v ramci toho ich i vymalovali. Nikto nemal nic proti, a ohlasy boli skor pozitivne
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

AndrejG Pozri príspevok
Staci raz denne otvorit okna dokoran, najlepsie pocas dna, ked je vyssia teplota. Ale tak samozrejme, najlepsia je rekuperacia, potom clovek nemusi riesit taketo veci.
Plne s Tebou aj s názormi Elenky súhlasím. Pri sledovaní rôznych systémoch zateplenia (hodláme zatepliť náš 37 ročný panelák) mi moja polovička doniesol CD od firmy, ktorá sa zaoberá systémom úspor energie - THERMOSHIELD. Tento systém je vhodný na vonkajšie použitie -"Thermoschield-Exterier" a aj na vnútorné použitie -"Thermoshield-Interier. V prílohe z CD-čka prikladám iba ich prezentáciu. Viac je na ich web stránke www.thermoshield.sk spolu s komentármi. Mám veľmi dobrého známeho, ktorý si vnútorný náter v panelákovom byte urobil sám a nevie si ho vynachváliť. Pre náš 14 podlažný blok sa z dôvodu panelov s kamienkovým posypom nehodí "Termoshield-Exterier"

PS: Neviem prečo, ale tentorkrát sa mi ani po viacnásobnej snahe nepodarilo prílohu priložiť. Je mi to ľuto. Ešte sa poinfomujem a potom priložím.
Naposledy upravil Zitulda : 17.06.08 at 13:46 Dôvod: Nedopísaná posledná veta a je z toho "brebt". Máš pravdu Milan-KaMil, opravujem a dopľňam-červene. A záclony sú celé vieš.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Thermoshield je podvod.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

A už sa nám vrátil , ako bumerang (zas trafil niekoho do hlavy).

Ahoj
Ka Mil
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Karas Milan Pozri príspevok
A už sa nám vrátil , ako bumerang (zas trafil niekoho do hlavy).

Ahoj
Ka Mil
Ahoj Milan.
S tým návratom si myslel tému o "zateplenie thermoshieldom"?
a že niekoho trafil do hlavy-to akože mňa ? Možno áno, ale nie tak, že by bolo so mnou zle, že nie?!
A ešte niečo: V máji som dostala od Teba ss-ku s názvom "a mne nič" neodpovedala som lebo som nevedela o čom je reč
a.myslela som či nie o noryle, že nič nevidím o tom som písala Elenke
b.či som Ti nezabudla niečo dať, alebo prideliť
Takto Ti ďakujem pekne za prílohu v ss-ke "pomerové merače"

Nakoľko neviem v jednej odpovedi citovať 2 až 3 (ako to vedia mnohý z poraďákov, mám otázku na
AndrejaG:- Prečo si myslíš že therm...... je podvod? Potom na tom CD ktoré mám a sú aj obrázkové referencie budov a domov u nás na Slovensku podvod a nefunguje to? Sú vydané aj certifikáty. Žeby to bola klamlivá reklama?! Chcela som pripojiť prezentáciu, nedalo sa. potom som našla príspevok od Orima, kde uviedol max. veľkosť súborov pps a ppt. Upravené-skrátené na 3,56 MB sa tiež nedá, píše mi že len 1,99 MB môžem a to by nezahrňovalo ani 1/10 z celého.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Zitulda Pozri príspevok
2, trafil do hlavy-to akože mňa
3, V máji som dostala od Teba ss-ku s názvom "a mne nič" neodpovedala som lebo som nevedela o čom je reč
a.myslela som či nie o noryle, že nič nevidím o tom som písala Elenke
b.či som Ti nezabudla niečo dať, alebo prideliť
Takto Ti ďakujem pekne za prílohu v ss-ke "pomerové merače"

4, Nakoľko neviem v jednej odpovedi citovať 2 až 3
5, Prečo si myslíš že therm .. ..Sú vydané aj certifikáty ..
Ahoj Zitka.

1, Určite máš občiansky preukaz - môžeš sa sama rozhodnúť.
2, Myslené iba ako ten diablik-pokušiteľ , nedá a nedá pokoj (čo keď).
4, Vedľa "cituj" je "+" , tým si označíš všetko na citovanie a pri jednom klikneš aj "cituj".
5, Kedže píšeš , vieš aj čítať = čítaj , bolo tam toho dosť.
3, Teraz neviem ja , ale pozriem ešte do archívu (asi to nie je veľmi dôležité , keď to do 17.6. neurgoval).

Ahoj
Ka Mil
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Milan-Ka Mil....si dobrý a myslím to naozaj v dobrom, nie uštipačne.Tvoje krátke, vtipné, výztižné (niekedy aj sarkastické )odpovede sú nielen tu, ale aj inde v iných príspevkoch báječné.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj Zitka.


Takto verejne , veď sa budem červenať.Radšej.
Do uška , to by bolo ono - lepšie , ako klincom.

Ahoj
Ka Mil
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Zitulda Pozri príspevok
AndrejaG:- Prečo si myslíš že therm...... je podvod? Potom na tom CD ktoré mám a sú aj obrázkové referencie budov a domov u nás na Slovensku podvod a nefunguje to? Sú vydané aj certifikáty. Žeby to bola klamlivá reklama?! Chcela som pripojiť prezentáciu, nedalo sa. potom som našla príspevok od Orima, kde uviedol max. veľkosť súborov pps a ppt. Upravené-skrátené na 3,56 MB sa tiež nedá, píše mi že len 1,99 MB môžem a to by nezahrňovalo ani 1/10 z celého.
Boli robene testy nezavislymi firmami, ktore testovali prave tepelno-izolacne vlastnosti a prisli k tomu, ze su uplne minimalne, aj ked teoreticky sa da funkcnost dobre vysvetlit, v praxi to neizoluje.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

AndrejG Pozri príspevok
Thermoshield je podvod.
netvrdil by som ze je to priamo podvod .... pretoze jedine co som nasiel ze tvrdia je: "Boli dokázané úspory na kúrenie 29%"
a kedze sa uz nepise, kde, ako, za akych podmienok... verim tomu ze ak si niekto natrie tou farbou dom a potom zacne menej kurit skutocne dokaze usetrit 29% na kureni.... sice bude mat v dome zimu ale usetri... hoci thermoshield s tym nic nebude mat spolocne
0 0
skypie skypie

skypie je offline (nepripojený) skypie

Zdravičko. čítam, že sa tu rozbehla živá diskusia, tak aj ja som sa rozhodla prispieť.

Bývame v bytovke postavenej z tehloblokov, pár akčných ľudí (3) si zateplili byt zvnútra, samozrejme žiadny odborníci, len pracanti na stavbách, ktorí si myslia, ako sa len nevyznajú v tejto problematike. Použili polystirén a sádrokartón, zateplili len vonkajšie múry.

Výsledok? cca po 5 rokoch? Celá bytovka černie. Sused pod nami dokonca prehodil do izby kuchyňu, zateplil polystirénom a do rohov pridal obloženie kameňom (lebo, že mu to plesnelo, bo to je prízemný byt). Na našom poschodí sa na vonkajšej stene tvorí čierny mrak, ktorý nevyzerá esteticky, vlhne nám byt a postupne čakáme na plesne. Keď zaprší, tak je vidieť aj aktivity horného suseda, bo postupne černie aj komplet jeho vonkajšia stena. A tak je to pri všetkých aktivistoch. Okrem toho, že znehodnotili svoj byt, znehodnotili bývanie celému osadenstvu. Samozrejme, že zvonku zatepľovať nechcú, pretože sú pyšní, ako to vymysleli a aké len nemajú teplo. Takže to tu vyzerá ako na Luníku 9 a čakáme, kedy nám to spadne na hlavu. Asi toľko k zatepľovaniu zvnútra a ešte k tomu fušermi.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

nejake fotky k tomu nie su ... by ma to celkom zaujimalo
to ta plesen prerastla z ich bytu az von?
0 0
skypie skypie

skypie je offline (nepripojený) skypie

nafotim
0 0
skypie skypie

skypie je offline (nepripojený) skypie

Neviem, to asi nie (teda, že by perazila tá pleseň). Oni to majú len zvnútra poprekrývané polys. a sádrok. a zvonku to začalo vlhnúť, resp. tá vlhoba prerazila navonok.
800a600.JPG  
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

fiha, zaujimave. to som este nevidel. dakujem za fotky
0 0
jozefor jozefor

jozefor je offline (nepripojený) jozefor

chcem sa poradit.Kupili sme starsi prizemny dom podpivniceny.potrebujem zateplit podlahu do vysky asi 10 cm.Aka je najlepsia a najekonomickejsia alternativa?
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

skypie Pozri príspevok
Neviem, to asi nie (teda, že by perazila tá pleseň). Oni to majú len zvnútra poprekrývané polys. a sádrok. a zvonku to začalo vlhnúť, resp. tá vlhoba prerazila navonok.
fotka je sice nepekná čo to urobilo, ale nezdá sa mi, že by to urobilo zateplenie zvnútra. toto je problém vlhkosti múru sa mi tak vidí. Môže vznikať kondenzáciou resp. nedostatočným ventilovaním miestnosti prípadne je zle (málo) vykúrená a zjaví sa podobný fľak.
Niečo podobné som zažil na vlasnej koži. Problém fasády a zlého odventilovania spodnej miestnosti...
Vinu by som nedával jednoznačne na zateplenie zvnútra, lebo som ho mal (zateplenie zvnútra). Problém môže byť skôr inde, prípadne jedno podporuje druhé...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať