Zavrieť

Porady

Exekútor - vratenie vyplatenej ciastky

Dobry den,

vydrazil som nehnutelnost no sud rozhodol a rad by som sa spytal do kedy (pocet dni) od rozhodnutia sudu (v pripade neuspesnej drazby) ma exekutor povinnost vratit ciastku, ktoru inkasoval po vydrazeni nehnutelnosti ?

P.S. je zaujimave, ze v Exekucnom (ne)poriadku o tomto nie je ani zmienky


Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ambrozia je offline (nepripojený) ambrozia

    ambrozia
    speňaženie majetku cestou dražby má tieto výhody:
    1. rýchlosť – 60 dní od podpísania Zmluvy o vykonaní dražby, čo je neporovnateľne kratšie ako exekúcia či súdne konanie,
    2. náklady dražby sa hradia z výťažku dražby, t. j. že navrhovateľovi neviaznu peňažné prostriedky pri príprave dražby,
    3. priehľadnosť a transparentnosť celého dražobného procesu,
    4. neobmedzená účasť na dražbe (okrem zákonom stanovených výnimiek),
    5. po uplynutí 3 mesiacov od vykonania dražby nie je možné dražbu napadnúť žalobou o neplatnosti a vlastníctvo nového majiteľa je nespochybniteľné,
    6. ak je dražba zmarená, t. j. vydražiteľ nezaplatí cenu dosiahnutú vydražením v stanovenej lehote, použije sa ním zložená dražobná zábezpeka na úhradu nákladov dražby,
    7. pre vyššiu istotu účastníkov dražby nie je možné akokoľvek meniť predmet dražby.

    Exekútor - vratenie vyplatenej ciastky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.