Zavrieť

Porady

podozrenie - dôsledky

bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5

Pekný deň poraďáci, kamarát spravil podľa mňa hroznú hlúposť a chcela by som vedieť váš názor na túto vec.
Dotyčný zo stredného Slovenska, odkiaľ sa nepohne ani na krok sa stal konateľom (jediným) v bratislavskej firme. Ako k tomu prišiel, no podľa mňa prinajmenšom zvlášnym spôsobom. Už rok sa pozná s jednou dámou, ktorá mu sľubuje zamestnanie, no už rok z toho nič nieje, sem tam mu na účet pošle nejaké peniaze, a vraví mu, že jej má dôverovať a že s ním počíta. Kamarát bol teraz na jednom stretnutí s ňou v BA a podpísal tam papiere a od toho dňa figuruje ako konateľ v jednej firme v BA. (upozornovala som ho , aby nic nepodpisoval...nepoučiteľný). Dotyčná pani, ževraj nebola spokojná s predchádzajúcim konateľom a nakoľko kamarátovi dôveruje a verí, tak spravila konateľom jeho a zaplatila za neho aj vklad 200 000,- Sk. Takže on je konateľom už takmer mesiac v nejakej firme v BA, a on v skutočnosti pre nu nic nerobí, pochybujem, že poriadne vie čo ta firma robí. Zdá sa mi toto jeho konanie nezodpovedné a priam nebezpečné. Nevidím v tomto jeho rozhodnutí žiadne pozitíva, len negatíva. Už neviem akými argumentami ho mám presvedčiť, aby od tohto dal ruky čo najskor preč...
Usporiadat
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

TinkiDinki Pozri príspevok
Tanče
Podľa teba teda polícia nemeria rýchloť na cestách
nezisťuje používanie alkoholu v krvi
ale iba zoškrabáva mŕtvoly z ciest a odpratáva vraky.

Nechodí na kontroly do barov či mladistvým nenalievajú alkohol.

Atď...
Neviem o čom tu točíš, ja som to brala ako odpoveď na zadaný problém v tejto téme.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
no v tomto pripade si tiez myslim, ze policia tu nie je na to, aby zachranovala niekoho po tom , co pri plnom vedomi vyvedie hlupost a to vlastne ani nikto z nas nevie, co sa stalo, ci je niekto v ohrozeni, alebo je to len niekoho dojem. Kazdopadne pokial nemam ani sajnu o podnikani a niekto ma takto zblbne, osobne tomu nerozumiem ako, tak z toho rychlo vycuvam a sam.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Bohužiaľ na Slovensku je veľmi veľa dôverčivých ľudí - a nepoučili sa a ani sa tak skoro nepoučia. No ťažko sa klučkuje z takejto pozície. Keď sa už namočil - tiež odporúčam pozisťovať o firme maximum - nedoplatky, resty, a hlavne v čom podniká /že by ani to nevedel?/ a snažiť sa to ukončiť. No je to veľmi ťažké - veľmi ťažko sa dokazuje prečo podpísal spoločenskú zmluvu a ďalšie papiere, kde je napísané, že to podpísal dobrovoľne, a že celému obsahu porozumel, atď - i ked je obeť, dôkazy sú podľa mňa naozaj v nedohľadne. No čo keď sa jedná o serióznu pani, ktorá chce dotyčnému naozaj pomôcť - i keď neobvyklé, ale môže sa stať .
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Orsz Pozri príspevok
Bohužiaľ na Slovensku je veľmi veľa dôverčivých ľudí - a nepoučili sa a ani sa tak skoro nepoučia. No ťažko sa klučkuje z takejto pozície. Keď sa už namočil - tiež odporúčam pozisťovať o firme maximum - nedoplatky, resty, a hlavne v čom podniká /že by ani to nevedel?/ a snažiť sa to ukončiť. No je to veľmi ťažké - veľmi ťažko sa dokazuje prečo podpísal spoločenskú zmluvu a ďalšie papiere, kde je napísané, že to podpísal dobrovoľne, a že celému obsahu porozumel, atď - i ked je obeť, dôkazy sú podľa mňa naozaj v nedohľadne. No čo keď sa jedná o serióznu pani, ktorá chce dotyčnému naozaj pomôcť - i keď neobvyklé, ale môže sa stať .
Ale ja s tym nemozem celkom suhlasit, ze chudak dovercivy a dobrosrdecny, preco to urobil a mnoho inych : pre peniaze.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
je konateľ - takže môže konať, zvolať VZ s presne určeným programom (o.i. odvolanie konateľa)
zodpovedá za vedenie účtovníctva účtovnú závierku a jej schválenie............
aj to by mal dať do programu.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

tetrisss Pozri príspevok
Ale ja s tym nemozem celkom suhlasit, ze chudak dovercivy a dobrosrdecny, preco to urobil a mnoho inych : pre peniaze.
Áno. pre pár korún, sa namočia do čohokoľvek - neuvedomujú si potom tie dôsledky.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

KEJKA Pozri príspevok
je konateľ - takže môže konať, zvolať VZ s presne určeným programom (o.i. odvolanie konateľa)
zodpovedá za vedenie účtovníctva účtovnú závierku a jej schválenie............
aj to by mal dať do programu.
ale koho zvolá keď nevie koho má zvolať?

A asi tu zbytočne stepujeme, keď dalšie informácie nedochádzajú ani odozvy.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Tanče Pozri príspevok
ale koho zvolá keď nevie koho má zvolať?

A asi tu zbytočne stepujeme, keď dalšie informácie nedochádzajú ani odozvy.
stepujeme zbytočne - možno. Ale doplním svoju odpoved...
Konateľ zvolá VZ a vie koho má zvolať. Ved vie údaje spoločnosti, spoločníka, -ov, adresy. Čiže konať môže a MUSÍ.
Píšem to pre prípad, že dotyčného naše odpovede zaujímajú.
0 0
TinkiDinki TinkiDinki

TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

Tanče Pozri príspevok
Kým figuruje v sro tak je jasne že všetku zodpovednosť v čase jeho pôsobenia nesie on. Kým ani nevie čo sa v tej sro deje, a čo sa tam dialo, ťažko bude polícia niečo také riešiť. a anonym už vôbec. Polícia rieši a skutky ktoré rieši sa odvíjajú od výšky škody. Aká škoda vznikla v tomto prípade? ??? Ak by predsa len podával trestné oznámenie, tak by musel do toho zapliesť asi aj tú jeho známu, čo asi nebude chcieť.... Ako konateľ može na všetkých inštitúciách -daňový úrad, poisťovne, príp. či sú na súde nejaké iné exekúcie...a zistiť tak info o prípadnych nedoplatkoch na odvodoch,daniach ... Napr. Ak by tam mali vzniknúť nejaké daňové úniky, nech ide na daňový úrad a tam to "bonzne" (ak mu to jeho priateľka dovoli). Ak zistí, že takéto nedoplatky sro nemá, tak sa môže modliť, čo sa z toho vyrbí. Inak každopádne robiť kroky v tom aby bol odvolaný z konateľstva čím skôr, čo ale môže byť aj problém.
Na jednej strane z toho nemusí byť až taký problém, ale na druhej strane sa môžeš učiť piecť buchty, ak to ešte nevieš.
Tanče "točím" o tomto tvojom názore...
- buď si spadla z marsu
- alebo si lenivý policajt


Nasúhlasim ani s Tetrisss
Keď babka pri plnom vedomí vpustí do domu tzv.elektrikára a ten jej zoberie 30-tisíc spod duchny má právo zavolať políciu.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

TinkiDinki Pozri príspevok
Tanče "točím" o tomto tvojom názore...
- buď si spadla z marsu
- alebo si lenivý policajt

...točí sa mi točí...

neuhádol (a) si, ja som z Venuše
a niekedy som lenivá ale nie policajt.

Asi si "netočíme" ; ešte raz upresním moju uvahu: myslela som tým to, že:
ak dotyčný nevie zadefinovať ČO chce trestne stíhať, tak čo bude polícia vyšetrovať? Nevie nič o firme, o jej činnosti či nečinnosti, či sú tam resty alebo nie, skrátka nevie nič doložiť, podložiť, predložiť...
a ďalšou úvahou bolo, že by asi nechcel podať tr. ozn. na tú osobu čo ho do toho navliekla, takže ako by malo podľa teba znieť to oznámenie?
Ale môžem sa na to spýtať ešte presnejšie, chceš?

...ale už mi asi dopaľuje ako si to asi ty myslel(a) ... tak to máš pravdu žeby to malo tak fungovať ako u dochtorov, .... ale negunguje...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
TinkiDinki Pozri príspevok
Tanče "točím" o tomto tvojom názore...
- buď si spadla z marsu
- alebo si lenivý policajt


Nasúhlasim ani s Tetrisss
Keď babka pri plnom vedomí vpustí do domu tzv.elektrikára a ten jej zoberie 30-tisíc spod duchny má právo zavolať políciu.
No pockaj, to je trochu iny pripad, to je okradnutie. Ale ked babka , ked uz si ju nacala, da za to ze vyhrala cosi, urcitu sumu akoze dan z vyhry, tak to je co, podla mna blbost. A tento pripad, co sa tu riesi, je uuuplne odlisny. Clovek, ktory nema ani sajnu o podnikani a o s.r.o jak by smet, podpise nad sebou ortiel, ja sa pytam: pre pekne oci pokusitelky?, figu,preto ze mu zaplati.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

tetrisss Pozri príspevok
No pockaj, to je trochu iny pripad, to je okradnutie. Ale ked babka , ked uz si ju nacala, da za to ze vyhrala cosi, urcitu sumu akoze dan z vyhry, tak to je co, podla mna blbost. A tento pripad, co sa tu riesi, je uuuplne odlisny. Clovek, ktory nema ani sajnu o podnikani a o s.r.o jak by smet, podpise nad sebou ortiel, ja sa pytam: pre pekne oci pokusitelky?, figu,preto ze mu zaplati.
a prečo nie? ....čo dokážu s chlapom pekELné oči pokušiteľky...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Všetci máte pravdu, dotyčný urobil peknú hlúposť, i keď v dnešnej dobe už "biele kone" vo fiktívnych pozíciach pomaly vychádzajú z mody, nieje to už tak ako ored cca.10rokmi- dneska sa to už robí všetko cez životné, úrazové poistenia- dotyčného poistíte na peknú sumičku a ...
A je to aj menej nenápadne ako biele kone v roznych s.r.o.- čkách
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Proste, doba ide dopredu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Všetci máte pravdu, dotyčný urobil peknú hlúposť, i keď v dnešnej dobe už "biele kone" vo fiktívnych pozíciach pomaly vychádzajú z mody, nieje to už tak ako ored cca.10rokmi- dneska sa to už robí všetko cez životné, úrazové poistenia- dotyčného poistíte na peknú sumičku a ...
A je to aj menej nenápadne ako biele kone v roznych s.r.o.- čkách
Z pohľadu poisťovne ťa môžem ubezpečiť, že ani to už tak ľahko neprejde. Existujú páky a nástroje na odhaľovanie takýchto podvodov.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Všetci máte pravdu, dotyčný urobil peknú hlúposť, i keď v dnešnej dobe už "biele kone" vo fiktívnych pozíciach pomaly vychádzajú z mody, nieje to už tak ako ored cca.10rokmi- dneska sa to už robí všetko cez životné, úrazové poistenia- dotyčného poistíte na peknú sumičku a ...
A je to aj menej nenápadne ako biele kone v roznych s.r.o.- čkách
preklep?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tanče Pozri príspevok
preklep?

To je tá zvlášnosť slovenčiny, že sa môžu vo vete dve veci negovať. Napr.

"Nepotrebujem nič." - to by anglicky nemohlo byť "I don´t need nothig.", lebo by to nedávalo význam. Znamenalo by to, že "potrebujem všetko (alebo aspoň niečo)". Angličania povedia "I need nothing", teda "Potrebujem nič"

Potom sú ľudia z toho "akýsi zmatení", ako odznelo v Čiernych barónoch.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Chobot Pozri príspevok

To je tá zvlášnosť slovenčiny, že sa môžu vo vete dve veci negovať. Napr.

"Nepotrebujem nič." - to by anglicky nemohlo byť "I don´t need nothig.", lebo by to nedávalo význam. Znamenalo by to, že "potrebujem všetko (alebo aspoň niečo)". Angličania povedia "I need nothing", teda "Potrebujem nič"

Potom sú ľudia z toho "akýsi zmatení", ako odznelo v Čiernych barónoch.
no ale mne tvoje slovné spojenie dvojitého negovania nakoniec vyznieva tak, že ak je menej nenápadné tj . že je viac nápadné... tak ako si to myslel?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tanče Pozri príspevok
no ale mne tvoje slovné spojenie dvojitého negovania nakoniec vyznieva tak, že ak je menej nenápadné tj . že je viac nápadné... tak ako si to myslel?
Presne tak, že ľudia sú potom z toho zmätení a používajú dve negácie aj tam, kde by mala byť len jedna, v tomto prípade to malo byť "menej nápadné" ako si uviedla. Takže s tebou súhlasím, neoponoval som ti, len som si trochu zafilozovofal.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Chobot Pozri príspevok
Presne tak, že ľudia sú potom z toho zmätení a používajú dve negácie aj tam, kde by mala byť len jedna, v tomto prípade to malo byť "menej nápadné" ako si uviedla. Takže s tebou súhlasím, neoponoval som ti, len som si trochu zafilozovofal.
aha chrobáči, veď ty si reagoval, a ja kde byla? Akási som z toho zmätená, asi ako už aj celá táto téma. Ale veď bz5 nereaguje, asi ubz5ikla...
Chobot.., (ako ťa môžem pekne nazvať? CHobotík?), pamätám sa ako som "kôli" tebe dostala hneď z úvodu taký spucung....až no!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať