Zavrieť

Porady

denna uzavierka na alkohol?

Itus Itus

Itus je offline (nepripojený) Itus

Dobry den,
prave mi volala majitelka pohostinstva, ktorá sa rozprávala s pracovníkom colného úradu - vraj chodia kontrolovať nejaké denné uzávierky na alkohol...
Počul o tom už niekto? Čo to prosím Vás je?
Usporiadat
patrikK patrikK

patrikK je offline (nepripojený) patrikK

Prevadzkujem bar v KE-okolie a nestačím sa diviť nad Vašimi problémami
s colníkmi. Zatiaľ som nepočul ani nemal podobnú skúsenosť.
Ak sa to deje určite to nebude všetko podľa kostolného poriadku, dali ste my chrobáka do hlavy. Skúsim sa na to spýtať priamo na Colnom úrade.
Celú túto buzeráciu zo strany colnice nevidím ,že to je v prospech štátu.

Vlastne k čomu je to dobré to mesačné hlásenie?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Všetko by bolo pekné, keby tieto kontroly nepokračovali. Dnes bola u môjho synovca, má malé potraviny, nekončí živnosť a dostal pokutu za to, že nevedie dennú evidenciu, ale len na konci mesiaca vypíše hlásenie a podá ho na CÚ. Vraj má spätne za celý rok ešte doplniť dennú evidenciu príjmu a výdaja, vôbec ich nezaujímalo, že má evidenciu presnú podľa faktúr a mesačného predaja, lebo chýbala denná evidencia. Nie som doma, nevidela som zápis z kontroly, len mi volal tak som nahnevaná na to, že skutočne neviem, kde mám v zákone hľadať tú povinnosť viesť dennú evidenciu v potravinách, alebo či vari má zmeniť potraviny na krčmu a vtedy by musel evidovať denne pohyby liehu?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
ondrejvla Pozri príspevok
Všetko by bolo pekné, keby tieto kontroly nepokračovali. Dnes bola u môjho synovca, má malé potraviny, nekončí živnosť a dostal pokutu za to, že nevedie dennú evidenciu, ale len na konci mesiaca vypíše hlásenie a podá ho na CÚ. Vraj má spätne za celý rok ešte doplniť dennú evidenciu príjmu a výdaja, vôbec ich nezaujímalo, že má evidenciu presnú podľa faktúr a mesačného predaja, lebo chýbala denná evidencia. Nie som doma, nevidela som zápis z kontroly, len mi volal tak som nahnevaná na to, že skutočne neviem, kde mám v zákone hľadať tú povinnosť viesť dennú evidenciu v potravinách, alebo či vari má zmeniť potraviny na krčmu a vtedy by musel evidovať denne pohyby liehu?
Nikto a teda ani colný úrad nemôže odo mňa požadovať plnenie takej povinnosti, ktorú mi neukladá zákon. Už sa budem opakovať, ale opäť pripomínam Čl. 13 ods. 1 písm. a) Ústavy Slovenskej republiky. Voči uloženej pokute sa treba odvolať. Kontroly môžu pokračovať, na to má colný úrad právo, ale kontrola musí byť v súlade so zákonom a nemôže prekračovať jeho rámec!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Excise Duty Pozri príspevok
Nikto a teda ani colný úrad nemôže odo mňa požadovať plnenie takej povinnosti, ktorú mi neukladá zákon. Už sa budem opakovať, ale opäť pripomínam Čl. 13 ods. 1 písm. a) Ústavy Slovenskej republiky. Voči uloženej pokute sa treba odvolať. Kontroly môžu pokračovať, na to má colný úrad právo, ale kontrola musí byť v súlade so zákonom a nemôže prekračovať jeho rámec!
Ďakujem za odpoveď a aspoň som si uľavila, keď som sa posťažovala. Je pravdou, že štátny úradník má vždy pravdu, aj keď ju nemá, lebo tá je niekde úplne inde. Ale bojovať sa proti nim dá ťažko, lebo potom ti šliapu na päty aj tam, kde by nemali.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Aj ja som už z toho úplne zmagorená, či majú alebo nemajú právo colníci vyžadovať dennú evidenciu. Ale v poučení ktoré prikladám, na druhej strane zvýraznené červeným je napísané, že sa môže viesť sumárna evidencia vydaného liehu mesačne, ale po dohode s colným úradom.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Ešte som tak rozmýšľala, či nevyžadujú tú dennú evidenciu na základe vety: ...je povinný viesť evidenciu podľa účtovných dokladov. V rámci vydaného liehu zrejme predpokladajú, že keďže je o tržbách účtované každý deň a je teda vystavený účtovný doklad, mala by byť aj evidencia. Ale podľa stanoviska daňového úradu v téme o účtovaní tržieb je možné účtovať tržby mesačne, takže účtovný doklad mám na konci mesiaca a podľa neho robím aj evidenciu a teda som túto vetu neporušila. Myslíte, že to má zmysel? Minulý týždeň mal klient kontrolu z colnice a prídu ešte teraz v piatok, pretože chcú silou-mocou tú dennú evidenciu. Chcem sa na nich pripraviť...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ešte sa chcem opýtať, je opodstatnená evidencia, v ktorej sa uvádza obchodný názov spotrebiteľského balenia liehu, keď už sa to v tom mesačnom oznámení neuvádza? som myslela, že si to môžem evidovať ako počet prijatých a predaných 0.5l fliaš so 40%, 0,7l fliaš s 38% alkoholom a pod., že je to jednoduchšie ako predtým a ono nie? musím si to evidovať stále osobitne ako vodka konzumná 0,5 40%, vodka jemná 0,5 40%, borovička slovenská 0.5 40%, borovička neviemaká 0.5 40% ...?
0 0
Itus Itus

Itus je offline (nepripojený) Itus

Eva99, ako dopadla ta kontrola z colnice?
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Evka, ako ti dopadla tá kontrola zcolnice?
0 0
qwer qwer

qwer je offline (nepripojený) qwer

TREBA SPISAT PETICIU A POSLAT NA KONPETENTNE MIESTA A TREBA ESTE ZAPOJIT AJ MEDIA A MOZNO SA TO NIEKAM POHNE LEBO TAKTO BUDEME LEN POLEMIZOVAT A NIKAM SA NEDOSTANEME, VED JE NAS NA TOMTO SLOVENSKU DOST CO PREVADZKUJU POHOSTINSTVO ALEBO MALE POTRAVINY.
0 0
Kares Kares

Kares je offline (nepripojený) Kares

Ekokontakt Pozri príspevok
Nedá mi na záver pripomenúť, že ak týždeň budem predávať po 1 dcl vodky, tak stav zásob mám v zmysle predmetného zákona stále rovnaký - lebo je jedno, či ta fľaša je plná alebo mám v nej l dcl- v prepočte na 100% alkohol podľa tohto predpisu som stále na tom rovnako
Ja si myslím, že 1l 40% alkoholu je v prepočte 0,40 čistého alkoholu a
1 dcl je 0,04 čistého alkoholu, takže to nie je jedno, či mám vo flaši jeden liter alebo 1 dcl. A my to radíme robiť všetkým v okrese Nové Zámky, lebo práve teraz máme jedného klienta na kontrole a presne toto žiadajú.[/QUOTE]
Neviem podľa čoho budeš vedieť koľko si skutočne predala alkoholu za deň, aby ti sedela evidencia podľa dennej uzávierky nakoľko na dennej nemáš rozpísanú PLU čiže druhy tovarov a podľa zákona nemôžeš robiť PLU uzávierku denne. Dali to colníci aj písomne? Robím si účtovníctvo aj sklad v MRP programe ale nič také mi denne neponúka. Ja to robím mesačne.
0 0
Kares Kares

Kares je offline (nepripojený) Kares

Zdravím Vážený. Dnes som bol na colnici v Nových Zámkoch a!!!!!!! Zákon neukladá povinnosť viesť dennú evidenciu príjmu a výdaju liehu!!!!!! Je to dobrovolné a ani tlačivo nieje predpísané je to iba vzor čo musí mesačná evidencia obsahovať!!!!!!!!! Ja robím účtovníctvo aj sklad a program mi to tlačí sám bez problémov, čiže robím to mesačne od začiatku 1.1.2007 a nemám problémy...čiže je to správne!!!!!! Ak by od Vás predca pítali páni colníci denné vedenie liehu, žiadajte aby Vám to dali písomne!!!!!! Verte, že Vám dajú pokoj a bude po buzerácii..... S pozdravom Kares
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Tu sú novšie príspevky na tému :
[SEARCH]Hlásenie o príjme a výdaji liehu[/SEARCH]

Mimochodom CÚ v rôznych mestách majú rôznych pracovníkov, ktorí dávajú rôzne informácie. Aj pri kontrole jedni budú žiadať dennú evidenciu, druhí nie.
0 0
inguliena inguliena

inguliena je offline (nepripojený) inguliena

Eva99. Evka tak ako to dopadlo tá kontrola? Mna to tiez zaujíma.
Tak som si prezrela témy na porade a naozaj by ma zaujímalo ze ako to dopadlo u teba.
Tiez máme restiku a urcite nezaskodí ked je clovek dopredu informovaný takzvanou "lopatistickou" recou od svojich, pretoze tie zákony sa dajú skrútit tak ci onak.
Díky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať