Zavrieť

Porady

SPOLOČNÁ TV ANTÉNA - Spoločenstvo vlastníkov bytov

V našoch panelákovom vchode má časť majiteľov bytov káblovú televíziu. Niektorým z nás by však vyhovovalo, aby sme mali spoločnú TV anténu, na ktorú môžeme prijímať základné programy.
Prosím o informáciu, či na spoločnú TV anténu nemáme nárok zo zákona, keďže všetcia platíme TV poplatky.
Ďakujem za skorú informáciu.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Máme ako SVB vybudovanú vlastnú satelitnú stanicu. Prijímame STV1, STV2, ČT1, ČT2, Prima, Galaxia šport, Nautik, Pro7, Minimax, MBox, Markíza, Joj. Poplatky za nás platí člen Zväzu poskytovateľom káblovej televízie, alebo tak nejak sa ten zväz menuje. Nie sme spokojní s jeho servisnými službami. Ignoruje výpadok signálu, nechodí na poruchy podľa zmluvy. Chceme si sami za seba zakúpiť karty a v prípade povinnosti aj platiť poplatky za príjem signálu staníc, ktoré sme povinne si platiť. Je nás 48 členov, nespadá do povinnosti platiť podľa zákona o retransmisii, nakoľko nás nie je nad 100. Písala som znovu na Radu pre transmisiu a vysielanie, ale všetko sa mi vrátilo ako nedoručené. Teraz som písala aj oprávnenému poskytovateľom kariet Skylink, ale čas je veľmi dôležiý, chcela by som toto konečne vyriešiť. Komunikácia s terajším "prevádzkovateľom", ktorý sa stále cíti byť poskytovateľom káblových televízii, ale nikde nevybudoval satelitnú sieť na vlastnénáklady, ale všetky SVB-éčka, ktoré on "prevádzkuje" si budovali tieto zariadenia na vlastné náklady. Uvítam každú radu v tomto smere a vopred vďaka. Ak má niekto skúsenosti, znalosti veľmi by ste mi pomohli.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ak je to za vaše peniaze o čom je reč. Neviem akú máte zmluvu.
My máme niečo podobné, nechali sme si urobiť satelit, zaplatili sme karty na príjem ČT1 a Primy, sú zaevidované na jedného môjho známeho z Čiech, on oficiálne platí TV poplatky, my sme zaplatili tie poplatky za satelitné karty - jednorázové poplatky.
Máme tieto stanice STV1, STV2, Markíza, Joj, TA3, TVTN, (Trenčín lokálka) ČT1, ČT2, Nova, Prima a už nič neplatíme. (Len opravy ak sa to pokazí)

V budúcnosti možno pridáme niečo bez poplatkov
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Mirko, mne sa jedná aj o Galaxiu, Minimax, Pro 7... jednoducho, neviem kde zistiť presný postup v zmysle legislatívy. Nepotrebujem, aby sme ako SVB dostali nejakú úplne zbytočnú pokutu. Ak niekto vie, kde sa dá nájsť, získať, dozvedieť sa presné znenie v zmysle legislatívy. Toto je pre mňa veľmi dôležité. Nie je problém vymeniť Pro 7 za iný nemecký kanál, ale potrebujem tú dôležitú vec, legislatívu. Vieš, info zohnať je problém, neznalosť neospravedlňuje. Ale dostať pokutu je veľmi jednoduché a zrazu už nie je problém dostať info, že pokuta je v znení legislatívy.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Orim Pozri príspevok
My máme niečo podobné, nechali sme si urobiť satelit, zaplatili sme karty na príjem ČT1 a Primy, sú zaevidované na jedného môjho známeho z Čiech, on oficiálne platí TV poplatky,
Mirko, myslíš že to je v poriadku? Ja si myslím, že obchádzate zákon.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Aby som pravdu povedal ešte som sa týmto nezaoberal. Vidím to asi jednoducho.
Satelit si môže kúpiť každý, tak prečo nie SVB. Samozrejme na každý kanál jeden. Keď chceme niečo kódované musíme si to platiť.

Nikomu signály nepredávame. Nechápem za čo by mala byť pokuta. Ide to do všetkých bytov. Odhlasovali sme si na schôdzi ktoré TV stanice chceme a tie sme tam dali. Podľa mňa je jedno či to je zo satelitu alebo cez teresteriálny príjem.

Pred montážou sme sa museli rozhodnúť či to chceme teresteriálne alebo z družice, vybrali sme si družicu. Firma čo nám montovala satelit povedala, že je to oficiálne, len treba zohnať niekoho z Čiech a že ten s tým musí súhlasiť aby to bolo na neho a že musí platiť koncesionálne poplatky za TV v Čechách. Alebo, že to zaevidujú na seba ale, že by bolo lepšie na niekoho z Čiech. No a to sme splnili.

Ja nechcem nič na čierno.
Naposledy upravil Orim : 09.12.07 at 11:32
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ozaj ešte doplním niečo: Bavil som sa s jedným z telekomunikačného úradu na tému šírenie TV programov. Povedal mi dosť zaujímavú vec: Ak si zoženiem niečo čím sa dajú "odpočúvať" káble ktorými sa šíri TV signál z UPC alebo nejakého iného takto šíreného signálu a ak tento "odpočutý" signál budem využívať pre svoju potrebu nikto mi nič nespraví pokiaľ ja ten ich kábel niečim mechanicky neporuším. Dokonca nemusím platiť ani poplatky.
Oni sú vraj povinní si to zabezpečiť tak aby sa to nedalo "odpočúvať" a ak to tak nemajú je to ich problém.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

http://www.avsat.sk/slovak.php
http://www.sksat.eu/skylink.htm
http://www.infotv.sk/view.php?cisloclanku=2007070012
http://www.skylink.sk/box/SkylLink_P...05.2007v.2.pdf
Ono to podľa tých linkov je úplne jednoduché. Viem, že retransmisia je od 100 bytov, viem že vtedy sú poplatky povinné. Toto mi je jasné, to by bolo ako píše Mirko, ale či nie je niekde v legislatíve povinnosť platiť poplatky keď nie je uskutočnená retransmisia, aj menší počet pripojených? Je to jeden prijímač a v spoločných rozvodoch sa signál šíri. Tak fakt... chcela by som v tom mať úplne jasno, aby nám nehrozila žiadna pokuta.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ak to náhodou niekoho bude zaujímať, tak zo Skylinku mi prišla odpoveď, aby som sa obrátila na APKT a najbližšieho predajcu satelitnej techniky z ich www stránky, ktorá je uvedená vo vyššom príspevku. Takže na APKT som už tiež písala, ak príde odpoveď a bude záujem dám vedieť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Na základe odpovede z APKT oznamujem, že za príjem GALAXIE SPORT, českých televízií, MINIMAX, PRO7 je povinnosť platiť za príjem.
0 0
Jumil Jumil

Jumil je offline (nepripojený) Jumil

Na základe odpovede z APKT oznamujem, že za príjem GALAXIE SPORT, českých televízií, MINIMAX, PRO7 je povinnosť platiť za príjem.

Nie vždy sa vyplatí spoločenstvám angažovať za nízke náklady pre vlastníkov bytov. Boli sme na tom podobne. Zabezpečili od vzniku 1995 namiesto STA dodávateľa káblového televízneho rozvodu. Spoločenstvo platilo za všetkých vlastníkov tomuto dodávateľovi za platené programy (české). Bola to čiastka o 50% menšia ako iný dodávateľ TKR. Túto platbu sme mali v predpise pre vlastníkov. Nemáme terciálne rozvody, ale signál sa prenáša cez pôvodne rozvody a pôvodnú televíznu zásuvku. Nie je možnosť odpojiť jednotlivé byty. To začínajú využívať jednotlivý chytráci a odmietajú platiť za tel. signál. Vezú sa s ostatnými za ich peniaze. Teraz sa začínajú hlásiť ďalší prevádzkovatelia (Orange, T-com atď.) Neviem ako budeme postupovať do budúcnosti.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ale ak sa pozrieš na www.skylink-u, tak tam sú české programy v balíku so slovenskými. Skylin ma odkázal na predajcu sat. techniky, ale predajca nevedel postup pre SVB. APKT tvrdí, že za Pro 7 sa platí, ale predajca zas, že to je voľne šíriteľný program. Aj iné, ktoré predajca označil za voľne šíriteľné. Dala som ďalšie otázky, tak uvidím čo z toho vznikne.
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

aj mňa by to zaujímalo, pretože tá naša už dosť dlho nefunguje a na OSBD nám povedali, že keďže už skoro každý má káblovku tak to ani nedajú opraviť
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vialle Pozri príspevok
aj mňa by to zaujímalo, pretože tá naša už dosť dlho nefunguje a na OSBD nám povedali, že keďže už skoro každý má káblovku tak to ani nedajú opraviť
Prečítaj si aj prvú stranu diskusie, tam nájdeš odpoveď.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Takže zo Skylink-u mi prišla odpoveď, karta sa dá zaregistrovať aj normálne na SVB. Pozitívna správa pre mňa.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

vialle Pozri príspevok
aj mňa by to zaujímalo, pretože tá naša už dosť dlho nefunguje a na OSBD nám povedali, že keďže už skoro každý má káblovku tak to ani nedajú opraviť
O tom nerozhoduje OSBD, predpokladám Váš správca, ale Vy. Správcovi neprináleží rozhodovať za Vás. AK sa Vy dohodnete, správca je povinný to urobiť. On je platený za službu, ktorú Vám poskytuje a to je správa Vášho majetku.
Takže sa Vy musíte v dome dohodnúť, či si to dáte alebo nedáte opraviť.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Mne predajca povedal, že PRO7 je volne šíriteľný program
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Orim Pozri príspevok
Mne predajca povedal, že PRO7 je volne šíriteľný program
Presne to isté povedal aj mne. Takže preto píšem, že tie info sú odlišné. Podľa APKT sú všetky spoplatňované aj české, pritom skylink české predáva v jednej karte. Jednoducho... legislatívny chaos. Hlavne, že sa niekto snaží zarábať aj na voľne šíriteľných programoch.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Dobrý deň, rada by som sa pripojila k diskusii ohľadom prijímania programov ČR.
Nemôže žiadny občan SR a už vôbec nie SVB, prijímať tieto programy. Ide totiž o krádež softwéru. Tiež sme mali problémy v SVB, čo s tým. Ľudia to chcú, no zodpovednosť žiadna. U jedinca doma to nemá právo nikto sledovať, ale pokiaľ si karty zakúpi a Česi zmenia kódy a následne programy neidú(tak si začali v poslednej dobe Česi chrániť svoje duševné vlastníctvo chrániť), majú právo ísť preveriť, kde sú tie karty uložené - samozrejme v prípade reklamácie, niektorí jedinci chcú katru reklamovať, pretože sú nešťastní - kúpili a nefunguje. Jediná pomoc je v tom, že si musia ďalšiu kartu kúpiť. Dokonca pri satelitnom vysielaní sa tie karty dajú veľmi rýchlo nájsť. Odvaha pre SVB, ak to robia. U nás to tak bohužiaľ funguje a poviem vám, mám ako správca veľký strach, nerada by som mala poťahovačky s políciou a súdmi. Na schôdzi takéto "schválenie" prešlo len o jediný hlas. Jediná možnosť - spoločnosti, ktoré majú oprávnenie z retransmisnom vysielaní a tým pádom môže prenášať vysielanie aj eských , či iných programov. Je mi ľúto, že už nemám vyjadrenie, kt mi bolo dotučené z retransm. komisie. Ale niekde tu na porade by to malo visieť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Neviem či sa medzitým, čo sme to tu rozoberali situácia aj po právnej stránke nemenila. Pokiaľ viem, Skylink poskytuje Czechlink-u tiež svoje programy a malo by to byť v poriadku. Pozri linky, čo som priložila. Mám info aj od predajcu aj od poskytovateľa. Z RTV mám vyjadrenie, že do 100 pripojení tam z ich strany žiadne povinnosti pre nás neplynú.
0 0
Gaaspi Gaaspi

Gaaspi je offline (nepripojený) Gaaspi

Soľmi chudobný, neschopný sa uživiť. Veľakrát nemám ani na kredit. ...viac
Ja mám podobný problém ako ten spomínaný pán čo je jediný pre STA. Nám tiež obyvatelia odriekli spoločnú anténu a už roky nefunguje. Tak si chcem dať súkromnú ale priamo na strechu lebo za prvé nepodporujem montáž antén k oknu aby som prevŕtaval izoláciu a rám plasového okna a už som niekde čítal že sa to ani nesmie tak by som chcel na vlastnú päasť spojazdniť starú anténu alebo si v stupačke natiahnuť svoj súkromný koaxiálny kábel až do bytu. Ale nikdy som také niečo nerobil. Tak preto si čítam aj špecializované technické fóra na toto zamerané ale tu sa pýtam iba na možnosti keďže ako vidím rozoberáte to tu hojne. Nejako sa dohodnúť so susedmi že kto by chcel anténu a zložiť sa na ňu alebo ísť do toho úplne sólo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať