Zavrieť

Porady

Recepty - studená kuchyňa

Ahojte. Nemáte niekto dobrý tip - recept na studenú kuchyňu. Robím pre dcéru menšiu oslavu a chcela by som pre hostí pripraviť niečo malé na zahryznutie - chuťovky alebo nejaké šaláty, napr. cestovinové. Ďakujem.
Usporiadat
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Hmm..podarilo sa mi celkom uspesne zaslintat klavesnicu..
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

sysula Pozri príspevok
Hmm..podarilo sa mi celkom uspesne zaslintat klavesnicu..
A to se vyplati!!!! Nech sa Ti len paci, aspon sa preplachne.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
nedaj kečup kúp Valfrutta zavár. kúsky rajčín a hoď na cesnak a kúsok bazalky , trocha povar a bác na tie kanapky, potom na vrch môže byť syr aký máš rada a zapečieš.
0 0
Alexa.k Alexa.k

Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

Marti.ka Pozri príspevok
Ahojte. Nemáte niekto dobrý tip - recept na studenú kuchyňu. Robím pre dcéru menšiu oslavu a chcela by som pre hostí pripraviť niečo malé na zahryznutie - chuťovky alebo nejaké šaláty, napr. cestovinové. Ďakujem.
Ja pridám nejaké fotky čo robila moja MAMINA na oslavu:

Efekt bol super a chuť vynikajúca!
IMG_0010.jpg  
PB180170.jpg  
PB180205.jpg  
IMG_0038.jpg  
1/1
0 0
ivuska21 ivuska21

ivuska21 je offline (nepripojený) ivuska21

Studená kuchyňa - to je moje obľúbené pole pôsobnosti.
Prikladám jeden overený recept na cestovinový šalát, ktorý doposiaľ každý s chuťou zjedol:
Keďže mám doma poriadnych papáčov, dávka je obria. Môžeš si ju upraviť, ako ti vyhovuje.

-1 a pol balíka uvarených cestovín /najlepšie sú šikmo rezané hrubé
tyčinky, ale môžeš použiť aj iné/
-jedna konzerva kukurice
-40 dkg diétnej salámy narezanej na kocky
-niečo zelené /pažitka, alebo na jemno narezaný pór/
-jedna majonéza
-2 kelímky kyslej smotany
-soľ podľa chuti

Všetko zmiešaš, porciu môžeš ozdobiť napr. strúhaným syrom, alebo plátkom paradajky, či papriky. Je to na tvojej fantázii a na sortimente, ktorý máš v ponuke v chladničke. Dobrú chuť!
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Tak toto vyzerá fakt bombovo, Alexa.k, o 2 týždne budeme mať doma oslavu a rada by som hosťom ponúkla niečo na tento spôsob, môžem Ťa poprosiť o bližší popis k priloženému photo?
0 0
martakremnica martakremnica

martakremnica je offline (nepripojený) martakremnica

Marti.ka Pozri príspevok
Ahojte. Nemáte niekto dobrý tip - recept na studenú kuchyňu. Robím pre dcéru menšiu oslavu a chcela by som pre hostí pripraviť niečo malé na zahryznutie - chuťovky alebo nejaké šaláty, napr. cestovinové. Ďakujem.
Toto mam velmi rada a robim to pomerne casto ked nas nekto navstivi:
Sendvic nakrajat na platky a opiect na olivovom oleji do zlatista.
Potieram to nasledujucou pomazankou- 5 strucikov cesnaku,1/2 tatarskej omacky,1/2 bieleho jogurtu,15-20 dkg struhaneho syra.
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Pridám osvedčený recept na syrovú roládu. Cca 30 dkg eidamu v celku dať na cca 5 min v mikroténovom sáčku do vriacej vody. Vybrať zo sáčku, vyvaľkať, poukladať na to šunku a natrieť zmesou zo syra (lunex), kápie, varených vajíčok, príp. hrášku, cibuľky - z toho "čo dom dal", hlavne aby to bolo farebné a zvinúť do rolády. Dať do alobalu a do chladničky stuhnúť. Po stuhnutí nakrájať na rolády. Vyzerá to pekne a hlavne - je to dobré.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Teraz som našla toto (myslím, že tiež celkom zaujímavé a vhodné na oslavu): http://www.cucinait.cz/index.php?act...ls=RPC&id=3006
1 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

petovsan Pozri príspevok
Teraz som našla toto (myslím, že tiež celkom zaujímavé a vhodné na oslavu): http://www.cucinait.cz/index.php?actM=recepty&action_cls=RPC&id=3006

waw, tak túto stránky si ukladám do záložiek Talianska kuchyňa je mňam mňam.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

moja maminka robieva uzasne "slonie zradlo"
zial presny recept neviem....
viem, ze tam ide na rezanceky salama, postruhane kysle uhorky, cibula a majoneza...uzasny salat MNAM
0 0
Olivia6 Olivia6

Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

Pridám môj recept, skvelý na letné raňajky na terase s čerstvou pomarančovou šťavou. Paradajky rozkájam, vyberiem dužinu a zvyšok nakrájam na maličké kocky. Dám do misky, zmiešam s olivovým olejom, bazalkou (príp provensálskym korením), tabascom a trochou balzamikového octu. Poriadne premiešam a nechám chvíľu postáť. Výborné s hriankami.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Našla som recept na slonie žrádlo
Slonie žrádlo

1 kg diétnej salámy, 3 cibule, 1 pohár sterilizovaných uhoriek, 1 väčší rajčinový pretlak, 2 lyžice oleja, 2 lyžice horčice, 2 lyžice octu, 1 lyžičku soli, 1/2 lyžičky mletého čierneho korenia, 4 lyžičky cukru, 2 majonézy.

Salámu pokrájame na rezance, cibuľu pokrájame nadrobno, uhorky na malé rezančeky. Do kastrólika dáme pretlak, olej, horčicu, ocot, soľ, korenie a cukor. Za stáleho miešania privedieme do varu. Po vychladnutí zmiešame so salámou, cibuľou a uhorkami. Nakoniec primiešame dve majonézy. Necháme odležať v chlade.

alebo
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2497
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať