Zavrieť

Porady

výdavkové doklady

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Keď vystavujete výdavkové doklady za nákup pomocného materiálu alebo prevádzkovú réžiu - drobné nákupy- paragón z obchodu, vystavíte ho na meno živnostníka alebo na firmu, ktorá vystavila blok. Predtým som ho vystavila na živnostníka, ale mám program, kde sa automaticky vystaví VD a v okienku sa mi objaví dodávateľ, trocha ma to mýli.
Usporiadat
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Na základe mesačnej uzávierky tržbu PPD zaúčtuješ do peňažného denníka.
Peniaze môžeš používať, na konci mesiaca sa všetko zosumarizuje, len nesmieš ísť do mínusu.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Janka6685

Každy deň budem brať peniaze z pokladne. Nebudem ich na nič používať, len nechcem aby tam bola veľká hotovosť. Zapíšem to do knihy s dátumom a podpisom. Na konci mesiaca to naraz zaúčtujem do denníka pod jednou sumou ako príjem a použijem PPD.
PPD dáš podľa mesačnej uzávierky....
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ď A K U J E M
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Janka6685
Takže si to zosumarizujem a veľmi pekne poprosim o jednoznačnu odpoveď:

Každy deň budem brať peniaze z pokladne. Nebudem ich na nič používať, len nechcem aby tam bola veľká hotovosť. Zapíšem to do knihy s dátumom a podpisom. Na konci mesiaca to naraz zaúčtujem do denníka pod jednou sumou ako príjem a použijem PPD.

Je to takto správne?

Len preto mi to nebolo jasné, lebo som nevedela, či mám použiť PPD, lebo je to môj príjem, alebo VPD, lebo z pohľadu pokladne je to výdaj.

Prosím Vás o odpoveď, lebo sa z toho neviem vysomáriť a nechcem urobiť hlúpu chybu. Z takých chýb potom robí kontrola veľkú vec a človek zaplatí mastnú pokutu.

Ď A K U J E M
Ja mám na to taký názor, že výber z podkladne pre vlastnú potrebu živnostníka je z pokladne jednoznačne výber, t.j. výdavkový doklad. Zaúčtujem to ako výdaj neovplyvňujúci daňový základ.
0 0
alica alica

alica je offline (nepripojený) alica

súhlas s Laurou
0 0
pep pep

pep je offline (nepripojený) pep

Ja by som sa ešte raz vrátil k VPD. Ak na jeden VPD preplácam viacero blokov z RP od rôznych dodávateľov, do kolónky dodávateľ nevypisujem ich mená ani meno zamestnanca, ale napíšem "viď príloha". Môže to tak byť?
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Zdá sa mi, že práve v tomto prípade môžme vystaviť VD na živnostníka. Práve som o tom uvažovala.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pep
Ja by som sa ešte raz vrátil k VPD. Ak na jeden VPD preplácam viacero blokov z RP od rôznych dodávateľov, do kolónky dodávateľ nevypisujem ich mená ani meno zamestnanca, ale napíšem "viď príloha". Môže to tak byť?
Môžeš tam napísať meno živnostníka.
0 0
luba3 luba3

luba3 je offline (nepripojený) luba3

Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac
Ja robím asi 20 daňových priznaní a vypisujem vždy na VPD meno živnostníka,pretože on si vyberie sumu z pokladne a tú použije na úhradu nejakého výdavku.To mi poradila auditorka.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

luba3
Ja robím asi 20 daňových priznaní a vypisujem vždy na VPD meno živnostníka,pretože on si vyberie sumu z pokladne a tú použije na úhradu nejakého výdavku.To mi poradila auditorka.
Presne! Aj ja som už niekde tu písala, že na školení nám oznámili, že pokladník vydáva peniaze tomu, kto do obchodu, resp. do banky ide, takže tam bude človek, nie firma, resp. banka. Ak sa jedná o "jednoosobovú" firmu, tak všade na doklade bude len to jedno meno.
A môjmu otcovu daňováci nakázali doklady podľa tohto "pravidla" poopravovať aj spätne. Takže odvtedy ja osobne všetko vypisujem na smrteľníka .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Súhlasím s Lubou 3 a Monikou. Ja som bola upozornená auditorom už pred piatimi rokmi, že VPD a PPD sa vypisujú na konkrétnu osobu, nakoľko nedávam a neprijímam peniaze od imaginárnej firmy. Dodávateľ, res. odberateľ je zrejmý z priloženého dokladu. Vždy vypisujem VPD, PPD na živnostníka, resp. v PU na určenú osobu.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ja vystavujem na živnostníka čo sa týka VPD tak mi to pri kontrole vysvetlila danovníčka a to takým spôsobom pretože on si vydáva z jeho pokladne peniaze na ďaľší výdaj.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Baby , já tie VPD ktoré mám vypísané, len na základe paragónu a pod. vypisujem na dodavateľskú firmu , samozrejme , že VPD k cestovnému ,k zálohám na nákup atď mám na meno príjemcu . Ale teraz som v rozpakoch . Takéto doklady nám prešli aj cez kontrolu DÚ . Čo si mám o tom myslieť .
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ja si myslím že to nemusí byť až taký problém na koho to je vypísané.Poviem to tak tiež robím v Alfe a VPD mi program vypisuje na dodávateľa.Čakám ke ď bude ďaľšia daňová kontrola čo mi nato povie DÚ.Myslím si,že by s tým nemali robiť problém.Neviem podľa mňa je to správne aj tak aj tak.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marcelka , teraz keď o tom hovoríme , už dlhšie ma štve , že nepoužívam VPD vypísané v Alfe . Vypisujem ručne . To len z toho dôvodu , že ak niečo v priebehu roka potrebujem vsunúť , tak si dám prečíslovať VPD v peňažnom denníku a mám po probléme . VPD si potom očíslujem za celý rok naraz . Ak by som robila VPD cez Alfu , v tom prípade musím nanovo vytlačiť všetky VPD . Ako to prosím Ťa robíš Ty ?
0 0
ivan01 ivan01

ivan01 je offline (nepripojený) ivan01

ja vypisujem VPD vždy na SZČO resp. pri sro na osobu, ktorá transakciu uskutočnila (najčastejšie konateľ). VPD na dodav. firmu vypisujem len vtedy ak mám VPD aj podpísaný od zástupcu firmy ktorá inkasovala peniaze.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zita5
Marcelka , teraz keď o tom hovoríme , už dlhšie ma štve , že nepoužívam VPD vypísané v Alfe . Vypisujem ručne . To len z toho dôvodu , že ak niečo v priebehu roka potrebujem vsunúť , tak si dám prečíslovať VPD v peňažnom denníku a mám po probléme . VPD si potom očíslujem za celý rok naraz . Ak by som robila VPD cez Alfu , v tom prípade musím nanovo vytlačiť všetky VPD . Ako to prosím Ťa robíš Ty ?
Ja si ich dávam tlačiť z ALFy len s dátumom a potom môžem v priebehu roka vkladať a mazať ako mi to vyhovuje.
Tiež vypisujem na meno dodávateľa, lebo ak je na doklade DPH a doklad by bol na meno živnostníka /teda majiteľa účt.jednotky/, tak potom dám IČ DPH aké ??!!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jess
Ja si ich dávam tlačiť z ALFy len s dátumom a potom môžem v priebehu roka vkladať a mazať ako mi to vyhovuje.
Tiež vypisujem na meno dodávateľa, lebo ak je na doklade DPH a doklad by bol na meno živnostníka /teda majiteľa účt.jednotky/, tak potom dám IČ DPH aké ??!!
Ako ich čísluješ, priamo v peňažnom ? S tým IČ DPH máš pravdu , na súkromnú osobu tam nemáš uviesť aké . To môžeš len na dodávateľa .
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
No, najprv ponahadzujem a vytlačím iba s dátumom. A potom na konci roka, keď už mám všetko OK, tak ich ručne očíslujem podľa PD - trošku pracné, lebo keď vložím potom v priebehu roka nejaký doklad, tak by si musela všetko buď tlačiť znova alebo prečiarkovať a to nie je pekné
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zita5
Ako ich čísluješ, priamo v peňažnom ? S tým IČ DPH máš pravdu , na súkromnú osobu tam nemáš uviesť aké . To môžeš len na dodávateľa .
IČ pre DPH je uvedené na priloženom doklade /bločku, faktúre a pod./ Ten musí mať všetky náležitosti, ale osoba uvedená na VDP len vykonáva úhradu a úhradu zas prijíma konkrétna osoba. Preto sa tam majú uvádzať konkrétne osoby - to mám od auditórov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať