Zavrieť

Porady

výdavkové doklady

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Keď vystavujete výdavkové doklady za nákup pomocného materiálu alebo prevádzkovú réžiu - drobné nákupy- paragón z obchodu, vystavíte ho na meno živnostníka alebo na firmu, ktorá vystavila blok. Predtým som ho vystavila na živnostníka, ale mám program, kde sa automaticky vystaví VD a v okienku sa mi objaví dodávateľ, trocha ma to mýli.
Usporiadat
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Takto by sa mi to tiež páčilo, je to zjednodušené, nemusím napísať do adresára zo 30 dodávateľov - išlo by to oveľa rýchlejšie.
Samozrejme VD za úhradu faktúry ide na dodávateľa.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Laura1
Takto by sa mi to tiež páčilo, je to zjednodušené, nemusím napísať do adresára zo 30 dodávateľov - išlo by to oveľa rýchlejšie.
Samozrejme VD za úhradu faktúry ide na dodávateľa.
Myslím si že i VD ide napr. na podnikateľa - účel je napísaný úhrada fa č...... a na základe toho obdrží príjmový doklad od dodávateľa na svoje meno, že tie peniaze prijali, stále je to o tom, že úhradu v hotovosti by mala uskutočňovať konkrétna osoba
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

No ja si ich vytláčam bez čísiel a tie potom ručne na konci roka naraz dopisujem.Je to na hlavu ale inak sa mi to nedá.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
adam
Na základe mesačnej uzávierky tržbu PPD zaúčtuješ do peňažného denníka.
Peniaze môžeš používať, na konci mesiaca sa všetko zosumarizuje, len nesmieš ísť do mínusu.
Veľmi sa ospravedlňujem, že sa k tomu vraciam, ale ty píšeš, že mám použiť PPD, lebo je to môj príjem, ale "Laura 1" písala, že jednoznačne použije VPD, lebo je to výdaj z pokladne. Tak teraz komu mám veriť

Prosííííííííííííííííííííííí íííííííím! Poraďte mi už niekto ako je to naisto. Už som naozaj zúfalá. Ď A K U J E M
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Janka6685
Veľmi sa ospravedlňujem, že sa k tomu vraciam, ale ty píšeš, že mám použiť PPD, lebo je to môj príjem, ale "Laura 1" písala, že jednoznačne použije VPD, lebo je to výdaj z pokladne. Tak teraz komu mám veriť

Prosííííííííííííííííííííííí íííííííím! Poraďte mi už niekto ako je to naisto. Už som naozaj zúfalá. Ď A K U J E M
Ešte raz a dúfam, že naposledy....na základe mesačnej uzávierky ERP vystavíš PRÍJMOVÝ pokladničný doklad, ktorým zaúčtuješ príjem - tržbu v danom mesiaci. Ak vyberáš peniaze z pokladne... tak vystavíš VÝDAVKOVÝ doklad, kde uvedieš, či je to na osobnú potrebu, alebo prevod do banky....
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

babenko1
Ešte raz a dúfam, že naposledy....na základe mesačnej uzávierky ERP vystavíš PRÍJMOVÝ pokladničný doklad, ktorým zaúčtuješ príjem - tržbu v danom mesiaci. Ak vyberáš peniaze z pokladne... tak vystavíš VÝDAVKOVÝ doklad, kde uvedieš, či je to na osobnú potrebu, alebo prevod do banky....
babenko1, máš pravdu... a či je pokladňa dáky "holubník", na všetko treba VPD alebo PPD.
Naposledy upravil Manual : 03.03.05 at 15:59
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Manual ja viem... ale Janka6685 v tom nemá jasno... a už nejaký týždeň stále rozmýšľa, ako to má urobiť...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Janka6685, už som raz odpovedal na túto tému, treba použiť logiku - ak mám tržbu a grošule mi pribudnú, do PODNIKANIA tak to musí byť PRÍJEM!!!!, ak si z tých PODNIKATEĽSKÝCH KORUNIEK zoberiem pre seba, tak jednoznačne výdaj. Alebo mám ešte jednu radu! - ZAMESTNAJ ÚČTOVNÍČKU!!!!!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať