Zavrieť

Porady

Odpočítanie DPH - oneskorený doklad

Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa opýtať ako postupovať - dnes 9.11. sa mi dostala do ruky faktúra z 24.08.2007 /vystavenie aj daňová povinnosť/. Teda tá faktúra bola do dnešného dňa neviem kde. Zistila som ju keď dodávateľ naháňal úhradu. Ako teraz s odpočtom DPH? Ja si myslím že som mohla uplatniť DPH bez opravného daň.priznania ešte za obdobie 9/2007. Teraz asi budem musieť podať opravné daň. priznanie? Poraďte prosím ako postupovať. Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jonnie Pozri príspevok
Prosim aj ja o navigaciu,lebo uz som zneistena:
Faktura dat.dodania:30.6., vyhotovena 15.7., prevzata podpisom a datumom 16.7 - majitelia firmy mi to dali do júla,zrejme si mysleli,ze ked to dostali v júli... a co teraz - dodatocne, alebo -keby tam nebol ten datum, tak do tohto kvartalu, alebo zauctovat a neuplatnit si DPH - v tomto stvrtroku (suhlasia s takou moznostou). Dobre rozmyslam? Prosim...a vdaka.
Nárok si môžu uplatniť aj v tomto kvartáli.
0 0
jonnie jonnie

jonnie je offline (nepripojený) jonnie

začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac
Vdaka - a smiem poprosit podla ktoreho §? aby som sa to naucila a precitala si...


Tweety Pozri príspevok
Nárok si môžu uplatniť aj v tomto kvartáli.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ak ide o faktúru na vstupe - dátum dodania 30.6.20010 - odpočet si môžeš uplatniť aj neskôr - čiže v 3.Q. 2010 - najneskôr však do konca roku 2010.

§ 51
Uplatnenie práva na odpočítanie dane

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad ....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Robim ucto spatne jednej s.r.o., nasla som fakturu prijatu, kt. prisla este na konci decembra, ale neviem ako je to mozne, zauctovana v r. 2009 nie je, bola niekde zalozena a ja som na fakturu prisla lebo som nemala s cim sparovat uhradu. Problem je v tom, ze faktura je z ICS, cize mala byt samozdanena. Viem, ze budem robit (pre ine dovody)DDP DPH za 1 Q/2010, ale toto tam nemozem dat ziadnym sposobom, treba asi spravit DDP za 4Q/2009 vsak?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nika.sum Pozri príspevok
Robim ucto spatne jednej s.r.o., nasla som fakturu prijatu, kt. prisla este na konci decembra, ale neviem ako je to mozne, zauctovana v r. 2009 nie je, bola niekde zalozena a ja som na fakturu prisla lebo som nemala s cim sparovat uhradu. Problem je v tom, ze faktura je z ICS, cize mala byt samozdanena. Viem, ze budem robit (pre ine dovody)DDP DPH za 1 Q/2010, ale toto tam nemozem dat ziadnym sposobom, treba asi spravit DDP za 4Q/2009 vsak?
ÁNo.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Vedela som, len som sa nadejala, ze mozno nejaka vynimka , co uz ....dakujem velmi pekne.
0 0
jonnie jonnie

jonnie je offline (nepripojený) jonnie

začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac
Este k teme - prevzala som jedn.ucto, kde vobec nebola priznana DPH za najom - udajne mu povedali,ze odpocet urobia az pri platbe. Lenze jeho ustna dohoda s prenajimatelom bola,tym,ze su kamarati,ze si zaplatia, neskor... Co s tym? Robit dodatocne od januara,ked vobec neuplatnovali tuto DPH? alebo to este mozem urobit v tomto stvrtroku - do zajtra? Uff...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jonnie Pozri príspevok
Este k teme - prevzala som jedn.ucto, kde vobec nebola priznana DPH za najom - udajne mu povedali,ze odpocet urobia az pri platbe. Lenze jeho ustna dohoda s prenajimatelom bola,tym,ze su kamarati,ze si zaplatia, neskor... Co s tym? Robit dodatocne od januara,ked vobec neuplatnovali tuto DPH? alebo to este mozem urobit v tomto stvrtroku - do zajtra? Uff...
Môžeš.
0 0
jonnie jonnie

jonnie je offline (nepripojený) jonnie

začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac
Myslela som si, ale uz som tak zmagorena... nechapem,preco mu neuplatnili narok, ved sa to "sprava" ako pri fakture - ze narok na odpocet je,hoci zaplatena nemusi byt. Ci sa mylim? Dufam,ze ma nezavru
Dnes mi doniesli aj dobropis k jednej fa - samozrejme,uz som im davno vyrobila dan. k DPH - len som to prebrala a ked som na to dnes pozerala,ze to idem prerobit,tak je tam datum 1.10., cize nemam co prerabat,lebo je to IV.Q,ak sa nemylim - ale zneistoval ma,ze ved sa to tyka faktury z III.Q. No a? Datum je oktobrovy... prosim o istotu,leob uz si pripadam cudne,ked niekomu nieco tvrdim,co im predtym uctovnicky nieco ine.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Pozri dátum dodania, ten je smerodatný.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jonnie Pozri príspevok
Myslela som si, ale uz som tak zmagorena... nechapem,preco mu neuplatnili narok, ved sa to "sprava" ako pri fakture - ze narok na odpocet je,hoci zaplatena nemusi byt. Ci sa mylim? Dufam,ze ma nezavru
Dnes mi doniesli aj dobropis k jednej fa - samozrejme,uz som im davno vyrobila dan. k DPH - len som to prebrala a ked som na to dnes pozerala,ze to idem prerobit,tak je tam datum 1.10., cize nemam co prerabat,lebo je to IV.Q,ak sa nemylim - ale zneistoval ma,ze ved sa to tyka faktury z III.Q. No a? Datum je oktobrovy... prosim o istotu,leob uz si pripadam cudne,ked niekomu nieco tvrdim,co im predtym uctovnicky nieco ine.
§25
3/ Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

11.11.2010 sme prebrali na pošte doporučene faktúru za opravu od dodávateľa s dátumum dodania 30.3.2010 /faktúra sa niekde zatúlala, tak nám ju poslali teraz/
Čo s DPH /je to suma 7 eur/?

zaúčtovala som 511, 343 / 321

ale sumu z 343 by som najradšej preúčtovala niekam inam, ide o FO, ktorá vedie PÚ, takže by som to preúčtovala na 491. Môžem?

Ďakujem!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kristina27 Pozri príspevok
11.11.2010 sme prebrali na pošte doporučene faktúru za opravu od dodávateľa s dátumum dodania 30.3.2010 /faktúra sa niekde zatúlala, tak nám ju poslali teraz/
Čo s DPH /je to suma 7 eur/?

zaúčtovala som 511, 343 / 321

ale sumu z 343 by som najradšej preúčtovala niekam inam, ide o FO, ktorá vedie PÚ, takže by som to preúčtovala na 491. Môžem?

Ďakujem!
A prečo chceš dph preúčtovať niekam inam? veď si riadne a zákonne môžeš uplatniť jej odpočet.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

v IV.Q.2010 ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kristina27 Pozri príspevok
v IV.Q.2010 ?
Áno. A to je zároveň aj posledný kvartál možnosti jej uplatnenia.
2 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
ahojte,

dodavatel si spomenul na zabudnutu fakturu z roku 2009.
rok 2010 mam uz uzavrety.
mam to dat cele ako nedanovy naklad do 2011? aj ostatne faktury ktore mi pridu uz po uzavierke 2010 kedze je tam ina dph?

velmi prosim o strucnu jasnu odpoved lebo som z toho znacne zmatena hlavne po tom co som tu vsetko precitala

diky moc
0 0
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

basha_V Pozri príspevok
ahojte,

dodavatel si spomenul na zabudnutu fakturu z roku 2009.
rok 2010 mam uz uzavrety.
mam to dat cele ako nedanovy naklad do 2011? aj ostatne faktury ktore mi pridu uz po uzavierke 2010 kedze je tam ina dph?

velmi prosim o strucnu jasnu odpoved lebo som z toho znacne zmatena hlavne po tom co som tu vsetko precitala

diky moc
Tak podobne to mám aj ja ! Dnes som zaplatila DPH za 12/2010 aj podala DP za 12/2010 keď som sa vrátila z DU v pošte som našla faktúru za 12/2010 ktorú som neočakávala teda ani som s ňou nemohla rátať tak aby som niekoho urgovala. Takže čo s tou 19 % DPH ? Môžem ju uplatniť v 01/2011 ? alebo to celé šupnem aj základ a dph do nedaňových výdavkov a poďakujem sa účtovníčke dodávateľa ? Ďakujem aj ja za odpoveď
0 0
S.Ch. S.Ch.

S.Ch. je offline (nepripojený) S.Ch.

Na to som aj ja zvedavá, lebo v podľa §51(2) ak platiteľ nemá doklad do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka v ktorom právo na odpočitanie vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad.
Ak odhliadneme od toho,že tá faktúra Vám prišla dnes 25.1.2011 (opravné DP by sa dalo ešte poslať poštou), ale prišla by napríklad zajtra - ako sa v novom tlačive daňového prizania uplatní odpočet 19 % DPH?
0 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Tak ako z prípadného dobropisu, tie totiž stále budú s 19% DPH pokiaľ sa budú týkať obdobia spred 1.1.2011, teda do riadku kde je uvedená základná sadzba, totiž od 1.1.2011 už v priznaniach DPH nebude uvedná hodnota DPH v %. Podľa §51.2 je možné uplatniť DPH z roku 2010 aj v roku 2011 ak nemáte doklad do 25.1.2011.
2 0
S.Ch. S.Ch.

S.Ch. je offline (nepripojený) S.Ch.

Ďakujem za usmernenie, nové tlačivá som totiž zatiaľ nenašla na stránkach DÚ, ale našla som ich vo Finančnom spravodajovi 11/2010. Takže bude to riešené základnou a zniženou sadzbou, jasné, vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať