Zavrieť

Porady

Nákup od osoby, ktorá nie je živnostník

Nenašla som podobnú tému. Vie niekto poradiť? Živnostník kupuje náhradné diely na traktor a pod. od súkromnej osoby, ktorá nepodniká. Niekedy sú to veci, ktoré v predajni za tie ceny nekúpite. Ľudia sa však boja dokladov. Chcela by som vedieť, v akej výške môže tieto ND kúpiť od takejto osoby, aby ju nepoškodil , aby nemusela platiť žiadnu daň? Živnostník riadne zaplatí, no ide mu o to, aby mal aj doklad, na základe ktorého si to môže dať do výdaja. Je to škoda nevyužiť. Stačí vyhotoviť kúpno predajnú zmluvu a pokladničné doklady? Naozaj neviem nájsť v Zákone o dani z príjmov, do akej výšky môže byť tento príjem, aby nepodliehal dani. Ak viete, napíšte, moc to pomôže. Vďaka a pekný večer.
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

basha_V Pozri príspevok
PROSIM O RADU: človek chce prostredníctvom istého portálu spraviť pre iných ľudí napr. kurz štrikovania, len tak ako hobby, žiadny certifikát ani iný výstup z toho nedostane. ide len o "zábavu".
"inštruktorovi" tohto kurzu príde mesačne faktúra od portálu za sprostredkovanie.

účastníci kurzu však zaplatia rovno inštruktorovi, aký je to pre neho príjem? je to vôbec legálne takto spraviť, ak nie je živnostník ani PO, iba obyčajný človiečik ktorý chce niečo naučiť aj ostatných? resp. aký je to paragraf?

Ďakujem veľmi pekne za každú radu!
jedná sa o opakovanú činnosť - určite sa nestretnú len raz za rok na hodinku. Bez živnosti je to čiernota.
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
je možné dať zmluvné podmienky do všeob. obch.podmienok aby s každým "inštruktorom" nemusela byť zmluva, ak ich bude napr. 1000 za rok? tak že by odsúhlasením všeob. obch. podmienok pri registrácii na portál vlastne uzavreli "zmluvu o dielo" alebo niečo také?

alebo musí byť každý na dohodu o vykonaní práce?
0 0
etgar etgar

etgar je offline (nepripojený) etgar

Mam podobny problem ako v uvodnom prispevku, nakupujem staršie suciastky od podnikatelov i nepodnikatelov a nasledne ich repasujem a následne predavam. Nepodnikatelia maju casto obavy mi dat doklad - kupnu zmluvu+podpisat VPD, lebo sa boja ze to budu musiet zdanit. Ja tie suciastky zaplatim, zrepasujem, predam a odvediem DPH ale nemam doklad odkial ich mam, nemozem si ich dat do vydavkov ovpl. zaklad dane. Predaj hnutelneho majetku FO je oslobodeny od dane, otazne je tu asi mnozstvo a rozsah, aby sa to nebralo ako neopravnene podnikanie. Ked mi jeden nepodnikatel preda teraz prezeniem napr. 600 suciastok za cenu napr. 3000 Eur, kupna.zml.+VPD, urobi tak len raz a uz nikdy viac, je to ok? Alebo bude mat problemy preukazovat odkial ich mal, na co mu ich bolo tolko, ci mal z toho zisk? Ak mate s niecim podobnym skusenosti prosim poradte, dakujem.
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

Dobrý deň,
som živnostník - FO podnikám v stavebníctve..Kupil som si na základe kupno-predajnej zmluvy od nepodnikateľa výťah v sume 1650 €. Môžem si celu sumu uplatniť????? / výdavky na dosiahnutie,zabezpečenie a udržanie príjmov?????/.
Treba to aj hlásiť na DU????
Ďakujem Vám za odpoveď.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

slnenko Pozri príspevok
Dobrý deň,
som živnostník - FO podnikám v stavebníctve..Kupil som si na základe kupno-predajnej zmluvy od nepodnikateľa výťah v sume 1650 €. Môžem si celu sumu uplatniť????? / výdavky na dosiahnutie,zabezpečenie a udržanie príjmov?????/.
Treba to aj hlásiť na DU????
Ďakujem Vám za odpoveď.
Môžeš si uplatniť celú sumu do nákladov a predávajúci nemusí hlásiť nič na DU, kedže výťah bol jeho súkromný majetok.
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

ahojte poraďáci,

má tu niekto jednoduchý vzor kupno-predajnej zmluvy : živnostík kupuje od sukromnej osoby -nepodnikateľa.
Ďakujem vopred.
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

ahojte, môže s.r.o. nakúpiť zemiaky od občana nepodnikateľa a ďalej ich predať školskej jedálni ? v predmete podnikania má nákup a predaj tovaru pre MO aj VO . Ak áno, stačí mu kúpno-predajná zmluva + VPD ? ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

adrika
ahojte, môže s.r.o. nakúpiť zemiaky od občana nepodnikateľa a ďalej ich predať školskej jedálni ? v predmete podnikania má nákup a predaj tovaru pre MO aj VO . Ak áno, stačí mu kúpno-predajná zmluva + VPD ? ďakujem
Tak je teda podnikateľ alebo nie je?
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

s.r.o. chce kúpiť zemiaky od občana - nepodnikateľa
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať