Zavrieť

Porady

zaokruhlovanie

Prajem pekny den.
Chcem sa spytat ked prepocitavam cudziu menu na Sk tak na kolko desatinnych miest sa ma zaokruhlovat. Napr. mi pride faktura v EURach..alebo ked uctujem bankovy vypis z eurouctu, tak si mozem v programe zadat zaokruhlenie nahadzovanej sumy...1; 0,1; 0,01....
Pouzivam Omegu a tam bez toho aby som nieco prepisovala je zadane v zaokruhloveni cudzej meny 1...cize na cele koruny..neviem ci je to spravne
Viete mi poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    bui Pozri príspevok
    Prajem pekny den.
    Chcem sa spytat ked prepocitavam cudziu menu na Sk tak na kolko desatinnych miest sa ma zaokruhlovat. Napr. mi pride faktura v EURach..alebo ked uctujem bankovy vypis z eurouctu, tak si mozem v programe zadat zaokruhlenie nahadzovanej sumy...1; 0,1; 0,01....
    Pouzivam Omegu a tam bez toho aby som nieco prepisovala je zadane v zaokruhloveni cudzej meny 1...cize na cele koruny..neviem ci je to spravne
    Viete mi poradit?
    Prepočet cudzej meny na Sk si v Omege pri sume spolu môžeš nastaviť tak ako potrebuješ. Platí to rovnako pri bankovom účete ako pri faktúrach.
    Naviac faktúrovanú sumu v odoslanej faktúre si tiež môžeš nastaviť zaokrúhlovanie. Táto možnosť je na záložke "nastavenie".
    Porozmýšľaj nad tým ako ti to vyhovuje a zapíš si to do smernice o kurz. rozdieloch a tak postupuj celý rok. Rozhodnutie je len a len na tebe.
    Naposledy upravil liba2 : 10.11.07 at 06:44

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem.
    Ved prave to ze som si v Omege vsimla ze sa da zaokruhlovanie nastavit ma doviedlo k mojej otazke. Nikdy som nad takym niecim vobec nerozmyslala...ze ako zaokruhlovat napr.pohyby na euro ucte po prepocitani na Sk...a nikde som o tom ani necitala. Vsade je len musi sa prepocitat na Sk takym a takym kurzom...

    takze je len na mne ako si zadam zaokruhlovanie v internej smernici? Nie je to divne ze take nieco este nebolo nikde osetrene nejakym zakonom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.