Zavrieť

Porady

niečo chutné diétne

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Poradíte mi niečo chutné, ale zároveň diétne na môj boľavý žalúdok? Už by som zjedla aj niečo iné ako obyčajne. Už ma tie stále rovnaké diety nebavia.
Usporiadat
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Našla som zaujímavé recepty http://www.svz.szm.sk/svz12.htm. Toho zajaca chcem vyskúšať.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
katarina53 Pozri príspevok
Od 15. 11. - 28. 11. 2007 je v predajniach COOP JEDNOTA v akcii 157 Sk za kg.(Pangasius filety, glazované)
Dík, hľadala som v Hypke, ale nemali.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
EPk Pozri príspevok
Našla som zaujímavé recepty http://www.svz.szm.sk/svz12.htm. Toho zajaca chcem vyskúšať.
Ďakujem, len ten cesnak mi tam vadí.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Nám chutia kuracie prsia plnené brokolicou.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
To som nedávno robila, aj plnené špenátovou plnkou. Sú dobré.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Dajú sa plniť ešte aj omeletou alebo kápiu, to je na ľubovôli, ale sú mňam...
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Aj slivkové sú mňam...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kalkulka, dostala si od poraďákov kopec receptov. Pri tvojich zdravotných problémoch by si však predsa mala nájsť odvahu a ísť na vyšetrenie na gastro. Absolovovala som ho v sept., dá sa to zvládnuť. Problém s ktorým som sa trápila viac ako 2 roky pri správnej liečbe prestal za 2 týždne.

--------
Veronika
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

kalkulka Pozri príspevok
Aj slivkové sú mňam...
Počula som aj o tych slivkových, že sú fajn. Vyskúšam.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Kalkulka, dostala si od poraďákov kopec receptov. Pri tvojich zdravotných problémoch by si však predsa mala nájsť odvahu a ísť na vyšetrenie na gastro. Absolovovala som ho v sept., dá sa to zvládnuť. Problém s ktorým som sa trápila viac ako 2 roky pri správnej liečbe prestal za 2 týždne.

--------
Veronika
Na gastro som bola už viackrát a tá správna liečba akosi neprichádza preto sa zlostím. Liečim sa takpovediac sama a vylučujem potraviny, ktoré mi škodia, lenže ich je čím ďalej tým viac.
0 0
Angie13 Angie13

Angie13 je offline (nepripojený) Angie13

Ja som ako mlada slecna roky trpela so zaludkom, bola som chuda ako palica, nic nezistili, iba to, ze mam hypotonicky zaludok.Musela som si najst sama pomocky na zlepsenie situacie a pocas prveho tehotenstva sa to zmenilo k lepsiemu.Takze doporucujem hladat pre seba svoj vlastny sposob.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kalkulka Pozri príspevok
Na gastro som bola už viackrát a tá správna liečba akosi neprichádza preto sa zlostím. Liečim sa takpovediac sama a vylučujem potraviny, ktoré mi škodia, lenže ich je čím ďalej tým viac.
Takže vylúčené žal. vredy, celiakia či helicobakter ?

-------
Veronika
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

mavam tiez probl so zaludkom,pouzivam miesto cibule por,pekne jedlo voni, je zdr a nenaduva,posyp kuracie mesko ,daj don plat syra, stoc,mas zav,priloha rozna,daj na syr este plat sunky,skus,dob chut..
0 0
danulaaa danulaaa

danulaaa je offline (nepripojený) danulaaa

No neviem či môžeš celozrnné pečivo, ale ak áno tu je recept na zdravú žemlovku:
Suroviny:
6 celozrnný alebo sójových rožkov
1/2 l mlieka
4 jablká
400 g bieleho tofu
4 lyžice medu
škorica, vanilka
olej na potretie plechu

Postup:
Rožky nakrájaš na krúžky, namáčas do mlieka, trošku vyžmýchaš a ukladáš na olejom vymastený plech. Na to dáš postrúhané jablká zmiešané so škoricou a na to postrúhané tofu osladené medom a ochutené vanilkou alebo škoricou. Na to zase vrstvu rožkou, na to jablká, tofu a posledná vrstva sú rožky. Dáš to piecť do vyhriatej (200 stupňov) rúry asi na 30 minút. Najlepšie je nechať to v chladničke odstáť do druhého dňa a až potom papať. Ale to väčšinou nevidrží .
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Danullaaa, vyzerá to dobre. Normálnu žemľovku robím, ale z tofu? Super spravím si.
A neviete niekto nejaký dobrý recept na tofu? Konzumujem ho, ale chcela by som zmeniť
recept. Robím väčšinou so zeleninou.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Takže vylúčené žal. vredy, celiakia či helicobakter ?

-------
Veronika
Áno, všetko toto bolo vylúčené.
0 0
zuzzkaa zuzzkaa

zuzzkaa je offline (nepripojený) zuzzkaa

Ahoj Kalkulka, ja som robila tofu tak trochu ako obrátené rezne, ten recept je v knihe Recepty zo života, len neviem ako sa to presne volá. Môžem doma kuknúť a zajtra napísať celý recept.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Tofu za pár minút
1 obyčajné tofu, 2 lyžičky karí korenia, lyžicu paradajkového pretlaku, 1 lyžičku vegety, trochu mletej rasce, kúsok cibuľky (nemusí byť), soľ, 1 smotanový jogurt (dal by sa nahradiť sójovým mliekom).
Na oleji spením cibuľku (ak ju znášaš), pridám na kúsky pokrájané tofu a všetky prísady okrem jogurtu (či sójového mlieka). Popražím, aby chute prešli do tofu. Pridám biely jogurt alebo sójové mlieko s trochou múky a vody. Podávam s cestovinou.

Dá sa urobiť aj trochu pracnejšia ale dobrá obmena – podusiť nastrúhaný zeler, mrkvu a petržlen (zeleru dvojnásobné množstvo ako mrkvy a petržlenu) na oleji s vegetou alebo len soľou (ak treba podliať). Pridať trochu karamelu (upáleného – rozpusteného kryštálového cukru), koreniny podobne ako keď sa robí mäso na smotane (napr. korenie, bobkový list atď.). Pridať tofu a mlieko (jogurt, sojové mlieko, mlieko – čo môžeš). Keď sa spoja chute je to hotové.
0 0
stelastela stelastela

stelastela je offline (nepripojený) stelastela

kalkulka Pozri príspevok
Papám ryby, kuracie mäso skôr na prírodne, ryby na masle, dusenú zeleninu, brokolicu na masle, kurča dusené alebo pečené. Nemôžem kysnuté cestá - knedlíky, koláče. Zo zeleniny vylučujem strukoviny ako fazuľa, šošovica. Momentálne ani kapustu, cesnak vôbec, cibuľu iba v jedle, surovú vôbec, žiadnu papriku a radšej ani mletú červenú, ak nemusím. Sladké mlieko nemôžem, normálny chlieb vôbec nemôžem, od vajíčok sa vyhádžem./volské oko, na tvrdo/ Samozrejme žiadne vyprážané a neviem, čo by som ešte vymenovala. Budem rada, keď sa mi niekto ozve s nejakým dobrým receptíkom.
Ahoj, mám presne rovnaké problémy už asi tri roky, a tiež postupne vylučujem viac a viac zo svojho jedálnička a už ma to nebaví, doma sa to ešte dá, ale je problém, ísť von s kamarátmi a objednať si niečo fakt diétne a pozerať sa na nich ako oni papajú to svoje mňam... Väčšinou aj v šalátoch je toho tak veľa čo nemôžem, cibuľa, paprika, uhorka, no máme to ťažké... Na tých vyšetreniach som bola aj ja... A tiež nič, absolútne v poriadku, ale teraz sa chystám aj na ďalšiu hadičku (tú do zadku)... Tak by ma zaujímalo, či si na nej bola aj ty? A ešte aké mávaš bolesti, alebo ako sa tie tvoje problémy prejavujú... Moje sú asi také, že je mi zle ak zjem niečo čo nemám, som nafúknutá a mám bolesti, proste nič príjemné.... ďakujem za odpoveď. Pa pa
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Ahoj Kalkulka. Keď tak čítam, čo môžeš a čo nie, napadlo ma, či máš problémy keď zješ vajíčko celé, alebo len bielok či žĺtok? Pokiaľ viem, tak bielok je alergén. Varený žĺtok sa dáva osobitne varený natvrdo aj malým deťom, bielok až po 1.roku. Skúsila si to aj osobitne? A čo sa týka receptu: zemiakové šúľance, či už nasladko /maslo, cukor, skorica/ alebo naslano /maslo, opečená cibuľka - tú možeš precediť/ s kyslým mliekom by si mohla? Cesto - varené zemiaky a detská krupica. Inak, su dobre aj s mäskom na prirodno. Potom ma ešte napadli mäsovo-ryžové guličky s paradajkovou omáčkou - ak by sa tam dal prepašovať aspoň žĺtok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať