Zavrieť

Porady

chcem kúpiť auto

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
Ušporila som si nejaké peniaze a chcela by som kúpiť nejaké menšie staršie auto. Rozhodujem sa medzi Seat Ibiza, Citroen Saxo a Škoda Fabia. Rozhodujem sa i medzi bezinovým a dieslovým motorom. Doteraz jazdím na Ford Sierre,D, je to pre mňa finančne náročné auto a hľadám menšie auto kvôli spotrebe, náhradným dielom a pod. Prosím niekoho, kto vie poradiť pri výbere, čo si mám všímať a aké kritériá uprednostniť pri výbere. Mám už po 50-tke a už to bude moje posledné auto. Dochádzam na ňom do práce a za mamou... ďakujem
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Moje prvé auto Ziguli 1200r.v 1969 , najazdené 64 000 kúpené za 11 000Kčs v r.1990.Nabehal som na ňom ešte cez 100 000 tisíc za 6 rokov skončilo na vrakovisku len preto že zhnila 30 ročná karoséria .Bežná údržba ma stála cca 10 000+ poruchy cca 15 000.Veľmi dobrá kúpa.Moje druhé auto š.120 M.najazdené 40 000 kúpené v r.1999 za 25 000 vrazil som doň asi 20 000 SKK nabehal asi 3 000 za pol roka .Škoda slov.Moje tretie auto Favorit r.v 1988 nabehané 125 000 kúpené za 30 000 v r 2003 zatiaľ som najazdil dalších 120 000 takmer bez porúch, keď tak len drbnosti. Mám ho dodnes ale už začína odchádzať do večných lovíšť.Výborná kúpa.A vždy mi radili skúsený automechanici , a vždy je to len o tom ako sa trafili.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Renault bude vyrabat Clio verziu kombi - Clio Grandtour.

Bude sa tam montovat o.i. aj motor 1,2TCE, co je preplnovany benzinak s vykonom 74 kW/100 k. Testy na malom clie su tu:
http://magazin.auto.cz/testy/renault...g-v-praxi.html
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Máte prosím Vas niekto už praktické skúsenosti s novou "i30CW" ?
V obchode som si naň siahol, vyzerá fakt dobre, ale chcel by som počuť i niečo iné ako "medové slovíčka" predávajúceho.
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

Caute, ozivil som teraz trochu starsiu temu, lebo by som potreboval poradit.

Sestra ide kupovat auto, ojazdene, od 1. majitela. Jedna sa o Hyundai Getz, r.v.2005, 1,3 motor, 63 kW, 60 000 km, servisná knižka. Majitel jej ukazoval aj fakturu na 358 000 Sk, len problem je v tom, ze sestra nevie, ci ten majitel kupoval auto na leasing alebo nie. Da sa to dajako overit? Ma k dispozicii aj dajake cislo VIN KMH ... .
Toto auto bolo kupovane na Slovensku a teraz majitel predava za 180 000 Sk.

Velmi nerada by sa popalila, preto nechce ani auto z bazaru alebo z dovozu, ale citala aj take veci na nete, ze podvodnici predavali auta s nesplatenim leasingom a potom leasingove spolocnosti od kupujucich zhabali auto.

Este jedna vec: ak sa kupuje na leasing auto, vzdy je to napisane do osvedcenia (technicky preukaz)? Akoze vlastnikom je leasingova spolocnost az do vyplatenia splatok?

Nema niekto nahodou dobre napisanu kupno-predajnu zmluvu? Co vsetko by mala obsahovat (vady, skryte vady, zaruka, odstupenie od zmluvy,...)?

Vopred vam dakujem za pomoc.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
jozefstefan Pozri príspevok
....teraz majitel predava za 180 000 Sk.
....
... nové kusy sa v súčasnosti predávajú v super výbave v cene cca 250.000 Sk. Ak je rozhodnutá pre tento model, zvážil by som kúpu za takú cenu, resp. možná ešte mesiac-dva počkal... Osobne by som si radšej tých 70 tisíc požičal a kúpil nové .
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Aké máte skúsenosti so značkou Fiat?
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

Mám Forda Fiestu od 4/05 pôvodne na leasing za 300 tis.Po splatení lesingu sa vystavil nový technický so zmenou majiteľa.Tiež by mohol mať majiteľ leasingovú zmluvu, kde je napísaná doba ukončenia. Cenovo by v súčasnosti bola tam ako ten Getz(predsa len je to Ford a nie Kórejec). Ale v súčasnosti je nová s neskutočnou výbavou tiež za 300. Autá v tejto veľkostnej triede sa do veku cca 5 rokov dosť s cenou držia, preto si myslím, že kúpa nového býva výhodnejšia.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Hansa Pozri príspevok
Aké máte skúsenosti so značkou Fiat?
Nemôžem povedať, že sa nejako vyznám v autách, ale mali sme Fiat Tipo (kúpené v bazári) a boli sam s ním veľmi spokojní. Pred 4 rokmi sme kúpili nový Fiat Punto multijet a som rovnako spokojná, je to síce menšie auto - také malé žihadlo, ľahko s ním zaparkujem a spotreba je len okolo 5,5l/100km v mestskej premávke. Ja mám s touto značkou dobré skúsenosti. Záleží však na tom čo od auta očakávaš, je to veľmi individuálne.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jozefstefan Pozri príspevok
Caute, ozivil som teraz trochu starsiu temu, lebo by som potreboval poradit.

Sestra ide kupovat auto, ojazdene, od 1. majitela. Jedna sa o Hyundai Getz, r.v.2005, 1,3 motor, 63 kW, 60 000 km, servisná knižka. Majitel jej ukazoval aj fakturu na 358 000 Sk, len problem je v tom, ze sestra nevie, ci ten majitel kupoval auto na leasing alebo nie. Da sa to dajako overit? Ma k dispozicii aj dajake cislo VIN KMH ... .
Toto auto bolo kupovane na Slovensku a teraz majitel predava za 180 000 Sk.

Velmi nerada by sa popalila, preto nechce ani auto z bazaru alebo z dovozu, ale citala aj take veci na nete, ze podvodnici predavali auta s nesplatenim leasingom a potom leasingove spolocnosti od kupujucich zhabali auto.

Este jedna vec: ak sa kupuje na leasing auto, vzdy je to napisane do osvedcenia (technicky preukaz)? Akoze vlastnikom je leasingova spolocnost az do vyplatenia splatok?

Nema niekto nahodou dobre napisanu kupno-predajnu zmluvu? Co vsetko by mala obsahovat (vady, skryte vady, zaruka, odstupenie od zmluvy,...)?

Vopred vam dakujem za pomoc.
Ale ved taky podvod by nemal zmysel, auto je pravdepodobne asi uz vyplatene alebo tesne pred splatenim (v tom pripade tiez v podstate splatene). Take podvody sa robia hned po uzatvoreni leasingovej zmluvy, inak to nema vyznam.
0 0
Jacq. Jacq.

Jacq. je offline (nepripojený) Jacq.

Počkajte s kúpou, ak je to možné do budúceho roka - nové autá by mali bzť lacnejšie - predajcovia budú musieť prispôsobiť ceny áut predávaných V SR cenám áut predávaných v EÚ. U nás sú jedny z najvyšších a ke´d bude Euro, nikomu nebue stáť nič v ceste, aby si išiel kúpiť auto hoci kam v rámci EÚ za menej...

Jacq.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

jozefstefan Pozri príspevok
......
...... Da sa to dajako overit? Ma k dispozicii aj dajake cislo VIN KMH ... .
Toto auto bolo kupovane na Slovensku a teraz majitel predava za 180 000 Sk.
Velmi nerada by sa popalila, preto nechce ani auto z bazaru alebo z dovozu, ale citala aj take veci na nete, ze podvodnici predavali auta s nesplatenim leasingom a potom leasingove spolocnosti od kupujucich zhabali auto.
Este jedna vec: ak sa kupuje na leasing auto, vzdy je to napisane do osvedcenia (technicky preukaz)? Akoze vlastnikom je leasingova spolocnost az do vyplatenia splatok?..................atď....
U policajtov sa ukladá lízingová zmluva pri evidencii auta. Keď majiteľ splatí lízing, dostane od lízingovej spoločnosti potvrdenie, že nie je jej nič dlžný. Musí ho zaniesť na políciu alebo aspoň dobre uschovať. S tým sa ti môže preukázať alebo uvidíš to na polícii. Policajti bez tohto potvdenia nesmú prepísať lízované auto na inú osobu (kupca). Jasné, dá sa vždy podvádzať, ale ak sú pochybnosti, nech ti ukáže zmluvu či potvrdenie a prever si potrebné napr. u líz. spoločnosti.
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

Okay, dakujem za odpovede, preposlal som ich sestre.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tahalia nikdy.Vyrába sa to v TURECKU. od tých čo skúsili toto auto sa nedozvieš nič pozitívne.To je tak pre starého deda čo to vytiahne v nedelu doobeda prevezie sa do kostola a späť len preto aby celá dedina videla že má auto.Za 200 000 sk určite kúpite starú solídnu rachotinu s 200 000 na tachometri a bude to určite lepšie auto ako RENOLT-ťácke vraky.Moc sa o tom nepíše ale Renolt vyhlásil ,že oni vyrábajú autá tak aby vydržali 3-4 roky , a potom aby si zákazník prišiel kúpiť nový renolt vrak.Toto môžu robiť v Paríži ,kde si priemerný Francúz kúpi nový autovrak Renolt za dva mesačné platy. Nie na Slovensku kde väčšina ráta s autom na 15 rokov.
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

mám seat ibiza tdi - šľape to bez problémov, nekazí sa, papá cca 6 litrov, ale pozor nie je to rodinné auto - hlavne v zadu je málo priestoru pre nohy - fabia má toho priestoru o niečo viac
0 0
radik999 radik999

radik999 je offline (nepripojený) radik999

Pozdravujem pani Elušu, ja by som na jej mieste riešil určite Fabiu benzín, pretože ojazdené diesle majú problémy s turbom a myslím, že nemá náladu postávať v servisoch a zháňať diely cez net. Benzínové sú vynikajúce agregáty a hlavne servis na každom kroku, taktiež cenovo prístupné náhr. diely. Keď ojazdené, tak len cež Škoda servis, dávajú záruku na stav a pôvod vozidla, väčšinou sú to autá so servisnou históriou a nie dovezené zá účelom rýchleho zbohatnutia a často havarované a narýchlo opravené.
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

tiež som mal favorita - ked som sa odhodlal niečo opraviť vždy odišlo niečo čoho som sa pri tom dotkol - bol to úplný vrak - podoné skúsenosti maju aj ostatný
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
220870 Pozri príspevok
Tahalia nikdy.Vyrába sa to v TURECKU. od tých čo skúsili toto auto sa nedozvieš nič pozitívne.To je tak pre starého deda čo to vytiahne v nedelu doobeda prevezie sa do kostola a späť len preto aby celá dedina videla že má auto.Za 200 000 sk určite kúpite starú solídnu rachotinu s 200 000 na tachometri a bude to určite lepšie auto ako RENOLT-ťácke vraky.Moc sa o tom nepíše ale Renolt vyhlásil ,že oni vyrábajú autá tak aby vydržali 3-4 roky , a potom aby si zákazník prišiel kúpiť nový renolt vrak.Toto môžu robiť v Paríži ,kde si priemerný Francúz kúpi nový autovrak Renolt za dva mesačné platy. Nie na Slovensku kde väčšina ráta s autom na 15 rokov.
Ano v turecku. Aj ked tam sa to vola inak (renault Symbol-vid foto). Tiež som nad tym uvažoval, ale zvolil som iny typ a myslim, že som dobre urobil (teraz su tuším nove karoserie po facelifte).
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

Dobrý deň, mám možnosť kúpiť auto, ktoré bolo používané v autoškole na výučbu. Teraz je po rekonštrukcii - nová spojka, bez pedálov spolujazdca. Máte niekto skúsenosti s takým autom? na čo si dať pozor-čo môže byť opotrebované viac ako u iných áut? Ďakujem
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A čo tlmice, perovanie, ložiská, časti napravy-čapy a pod?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
A hlavne ja osobne preferujem, ak jazdené auto, tak kúpené na Slovensku- (mne sa vyplatilo) v servise auto poznali- dala som si urobiť kompletnú veľkú technickú prehliadku ( v mojom servise- značkovom- podľa vozidla). Som spokojná - podarilo sa mi kúpiť vozidlo s reálnymi km 4ročné s 50tis. km- olej ešte dnes farby karamel- nezoženie ani ň...oleja, u benzínu je toho viac- darmo SUV .
Dobrú spotrebu a hlavne auto , ktoré sa nekradne (ja osobne si aj na tento aspekt dávam pozor!!!!) bola Nissan Micra event. Almera. (Hoci keď pozerám na mužovu spotrebuToyoty 6,5l u 2,2motora, tiež radosť).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať