Zavrieť

Porady

OČR - 10 dní do roka???

Dobrý deň, mám v tejto téme nejasno.
chcela by som sa opýtať nasledovné: som zamestnaná od 15.8.2007 (po rod.dovolenke), od pondelka som s dieťaťom na očr.
keďže som zamestnaná od 15.8. mám nárok na nejakú alikvotnú čiastku? (z tých 10 kal.dní??) alebo mám nárok na plných 10 dní? tiež neviem, či tých 10 kal. dní platí na jeden rok na jednu diagnózu?
napr. s dieťaťom môžem byť očr desať dní s chrípkou, potom bude zdravé a napr. o mesiac bude mať opäť tú istú diagnózu, takže tých 55% z VZ už nedostanem???
keď by som bola napr. na očr 18 dní, tak tých 10 mi preplatia a tých 8 - za tých osem nedostanem ani korunu, alebo niečo áno?
a ešte by som sa chcela opýtať,keďže mám DNP,tak som si to bola uplatniť aj v SP. Pre DNP to platí takisto,ze môžem byť očr len tých 10 dní,alebo tam mi preplatia aj viac???
ďakujem velmi pekne za odpovede a za váš čas.
Usporiadat
d0d0 d0d0

d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

A ako treba chápať v náväznosti na OČR
§ 57
Pravdepodobný denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenských dávok
c) dobrovoľne nemocensky poistená osoba bola nepretržite dobrovoľne nemocensky poistená menej ako 26 týždňov pred vznikom dôvodu na poskytnutie nemocenskej dávky; nepretržité dobrovoľné nemocenské poistenie nie je dobrovoľné nemocenské poistenie, ktoré zaniklo a znovu vzniklo nasledujúci kalendárny deň.
Naposledy upravil d0d0 : 30.01.08 at 05:56
0 0
d0d0 d0d0

d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

Posuvam, nikto sa nevyjadrí ?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

d0d0 Pozri príspevok
Prosím vás, o ujasnenie.
Mamička je stále na RD, predtým bola zamestnaná, materskú dostávala ako zamestnanec. Od 27.12.2007 sa DNP z max. VZ. Od 1.1.08 má zmenu na min. VZ. Z akého VZ bude mať spočítané ošetrovné, keby šla s dieťaťom teraz na OČR ? Predpokladám že z VZ 8100 Sk a z max. VZ až po uplynutí doby 26 táždňov od prihlásenia sa na DNP ? Ďakujem všetkým
d0d0 Pozri príspevok
A ako treba chápať v náväznosti na OČR
§ 57
Pravdepodobný denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenských dávok
c) dobrovoľne nemocensky poistená osoba bola nepretržite dobrovoľne nemocensky poistená menej ako 26 týždňov pred vznikom dôvodu na poskytnutie nemocenskej dávky; nepretržité dobrovoľné nemocenské poistenie nie je dobrovoľné nemocenské poistenie, ktoré zaniklo a znovu vzniklo nasledujúci kalendárny deň.
Áno, je to presne tak ako píšeš. OČR zo skutočného VZ, čiže z maxima v 12/2007 bude môcť poberať až po uplynutí 26 týždňov nepretržitého trvania DNP.
Ak myslíš to nepretržité trvanie, tak len upozorňujú na to, že ak sa napr. 25.12.2007 odhlásiš z minima a 26.12.2007 sa prihlásiš z maxima, tak aj keď je to hneď druhý deň, čiže nie je tam žiadna medzera, nepokladá sa to za nepretržité trvanie DNP.
0 0
d0d0 d0d0

d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať