Zavrieť

Porady

dovolenka

Dobrý deň, mala by som otázku ....sme zamestnancami a.s. a všetkých zamestnancov od 1.4.2005 preberá nová spločnosť.

Ako je to s dovolenkou za obdobie od 1.1.2005 do 31.3.2005?
Môže nás terajší zamestnávateľ prinútiť aby sme si ju dali preplatiť, keď nechceme a radšej by sme si ju preniesli do novej spoločnosti ?
Alebo ako môže postupavť zamestnanec, keď by si dovolenku najradšej ponechal a nie dal preplatiť ?
A niektorí zamestanci majú dokonca ešte starú dovolenku z roku 2004?
Usporiadat
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prečo by nemohol mať neplatené voľno. Ak ty ako zamestnávateľ s tým súhlasíš, tak kľudne, akurát ho treba upozorniť, že táto doba sa mu neráta do dôchodku, mení sa rozhodujúce obdobie pre VZ napri. pri nemocenských dávkach, ap.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ďakujem ti pekne za radu!!!
Prajem príjemný deň.
Silvia
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

A hlavne ho nezabudni odhlásiť zo Soc.poisťovne, aj keby to bol iba jeden deň.
0 0
j.u.l.i.a j.u.l.i.a

j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac
prosím vás o radu. K 30. 6. mi končí zmluva na dobu určitú a od 1.7. podpisujem novú s vyšším platom. Preto by som sa chcela odhlásiť zo SP a ZP a znovu prihlásiť 1.7. ako nový zamestnanec kvôli vyššiemu VZ na nemocenské. Môže byť nejaký problém s nevyčerpanou dovolenkou do 30.6.? Môžem ju preniesť do nového PP?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

j.u.l.i.a Pozri príspevok
prosím vás o radu. K 30. 6. mi končí zmluva na dobu určitú a od 1.7. podpisujem novú s vyšším platom. Preto by som sa chcela odhlásiť zo SP a ZP a znovu prihlásiť 1.7. ako nový zamestnanec kvôli vyššiemu VZ na nemocenské. Môže byť nejaký problém s nevyčerpanou dovolenkou do 30.6.? Môžem ju preniesť do nového PP?
Nevyčerpanú dovolenku pri skončení PP musí zamestnáv. preplatiť, nie je tu možnosť jej prenosu do nového zamestnania.
0 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
Si klasický zamestnanec? Ak áno,ty sama sa nemôžeš odhlasovať a nahlasovať na SP,ZP.Zmenou zmluvy... doba určitá-neurčitá,vyššia mzda a pod sa nič nemení na tvojom predchádzajúcom prihlásení v daných inštitúciách.A samotný VZ môžeš mať v každom mesiaci iný-dovolenka,prémie apod.A bohužiaľ dovolenka sa nedá preniesť do nového PP,len preplatiť nevyčerpaná.Nekomplikuj si to,podpíš vyšší plat a buď rada
0 0
j.u.l.i.a j.u.l.i.a

j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac
ďakujem za odpovede.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Vyšší VZ na ZP a SP nemá vplyv na to, aby si sa prihlasovala, alebo odhlasovala z poisťovne.
Ak ostávaš u toho istého zamestnávateľa, tak dovolenka sa prenáša, resp. PP pokračuje, tak nie je dôvod ju preplácať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať