Zavrieť

Porady

materská 2008

Ahojte,
od roku 2004 som SZČO, od júna 2005 si platím minimálne odvody do ZP a SP. Plánujem otehotnieť. Prosím o radu ako mám postupovať, aby som dostala čo najvyššiu materskú. Tých 270 dní dobrovolného poistenia treba stihnúť do pôrodu? Môžu sa aj prerušiť? Musím poistenie po celú dobu platiť z maximálneho vymeriavacieho základu?
korki80 korki80

korki80 je offline (nepripojený) korki80

dobry,

no dakujem vam moc moc moc!!! uz to cele uplne chapem... co je na blondinu celkom uspech len dufam, ze nejake vyrazne zmeny od 1. 1. 2009 nenastanu... to by mi urobili skrt cez rozpocet.
s pozdravom zuzana

este p. Mihal... co znamena skratka E.T.???trosku nechapem zatial...

dovi...
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prosím Vás o usmernenie: Zamestnankyňa má stanovený očakávaný termín pôrodu na 26.03.2009. Od 01.03.2008 si platí DNP z VZ 11 500 sk. 270 dní teda splní koncom októbra 2008. Jej priemerný mesačný príjem za rok 2008 je cca 17 500 sk. Platiť DNP je povinná až do nástupu na MD? Môže si VZ od 01.01.2009 zmeniť na 8 900 Sk a platíť už len z tohto minima do nástupu na MD? Zmeniť VZ na platenie DNP v jej prípade už zmysel nemá, že?

Ďakujem za Váš čas a rady.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

misurka Pozri príspevok
Prosím Vás o usmernenie: Zamestnankyňa má stanovený očakávaný termín pôrodu na 26.03.2009. Od 01.03.2008 si platí DNP z VZ 11 500 sk. 270 dní teda splní koncom októbra 2008. Jej priemerný mesačný príjem za rok 2008 je cca 17 500 sk. Platiť DNP je povinná až do nástupu na MD? Môže si VZ od 01.01.2009 zmeniť na 8 900 Sk a platíť už len z tohto minima do nástupu na MD? Zmeniť VZ na platenie DNP v jej prípade už zmysel nemá, že?

Ďakujem za Váš čas a rady.
Od 1.1.2009 si kľudne môže podať zmenu VZ na minimum, mal by byť asi 8900,-. Túto zmenu treba podať ešte v 12/2008. Materská sa jej bude počítať z VZ za predchádzajúci rok. DNP musí platiť až do nástupu na MD, nesmie ho prerušiť ani zrušiť. Len tá zmena VZ od 1.1.2009.

Zmeniť VZ už nemá zmysel, lebo už by nestihla tých potrebných 26 týždňov platenia z nového VZ. Avšak, ak má plat cca. 17500,- v hrubom, tak si od 1.11.2008 môže napr. VZ zvýšiť, ale rovnako len zmenou a to na cca. 12500,-, ale výšku materskej jej to veľmi neovplyvní. A možno bude mať v práci nejaké koncoročné odmeny a jej príjem bude aj tak vyšší ako spomínaných 17500,-.
0 0
Mirka123 Mirka123

Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

Dobrý deň, veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o radu pre moju kolegyňu: je zamestnaná od r. 1998 s priem. platom 25 000 mesačne, termín pôrodu má 8.12.2008. Odvody za ňu platí zamestnávateľ. Chcem sa spýtať, či existuje nejaká možnosť ako by si mohla vylepšiť materskú - je to dosť súrne, pretože od 27.10.2008 nastupuje na materskú - dá sa ešte niečo robiť???

Ďakujem
0 0
Mirka123 Mirka123

Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

Posúvam tému, prosím nehnevajte sa, ale chcem jej pomôcť...
0 0
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
Mirka123 Pozri príspevok
Dobrý deň, veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o radu pre moju kolegyňu: je zamestnaná od r. 1998 s priem. platom 25 000 mesačne, termín pôrodu má 8.12.2008. Odvody za ňu platí zamestnávateľ. Chcem sa spýtať, či existuje nejaká možnosť ako by si mohla vylepšiť materskú - je to dosť súrne, pretože od 27.10.2008 nastupuje na materskú - dá sa ešte niečo robiť???

Ďakujem
Ahoj, no, ja osobne si myslím, že už nič. (ale nech ma opravia múdrejší, ak je ešte spôsob) Je piatok, ide víkend a v pondelok už nastupuje na materskú. Už je príliš neskoro niečo riešiť. Ale na druhej strane - jej materská nebude zlá ak má priemer 25000. Keby mala priemer 10000, tak by bol čas nadávať si, že niečo neriešila už skôr. Takže teraz už len jedno - nech sa narodí krásne a zdravé bábätko!
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

jankasm Pozri príspevok
To, že si v tej firme zároveň aj spoločníčkou, nevadí. SP Ťa bude pri nástupe na MD považovať len za zamestnanca, ak si požiadaš o materské ako zamestnanec.
No ak sa máš do práce vrátiť 11.12.2008, a zamestnávateľ nebude súhlasiť s ukončením PP dohodou, tak výpoveď si si už mala podať, pretože musíš počítať s 2-mesačnou výpovednou lehotou. Čiže ak podáš výpoveď teraz, výpovedná lehota začne plynúť od 1.11.2008 a skončí 31.12.2008. Ale možno to píšem zbytočne, možno ste sa už dohodli na rozviazaní PP dohodou.
V čase uzatvorenia nového PP teda všetky predchádzajúce ukonči. Dni NP počas ich trvania sa Ti pripočítajú k dňom NP v novom zamestnaní pred splnenie podmienky 270 dní NP.
Ak máš nástup na MD 19.3.2009 tak odporúčam nový PP napr. od 16.3.2009. PP bude teda trvať 16.3.-18.3.2009, od 19.3.2009 nástup na MD. Mzda za tieto 3 dni musí byť 2925,- čiže mesačná mzda musí byť cca. 21450,-. Výpočet tvojej mzdy bude potom nasledovný: 21450/22 prac. dní v mesiaci * 3 odpracované dni = 2925,-. No a výpočet materskej bude: 2925/3 = 975,- to je tvoj DVZ, z ktorého 55% bude výška tvojej materskej = 536,25. Pri 30-dňovom mesiaci bude tvoja materská 16087,50.
JankaSM: az teraz som sa dostala na poradu, tak Ti chcem este dodatocne velmi PODAKOVAT za odpoved. Si uzasna, ako kazdemu trpezlivo a ochotne radis, klobuk dole!
S tou vypovedou sme sa uz dohodli. Takze to bude OK. A chcem sa este pre istotu opytat, tieto sumy, ktore tu pises su v hrubom? Teda za tie 3 dni musim zarobit 2.925.- hrubeho? Este raz dakujem.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
korki80 Pozri príspevok
dobry,

este p. Mihal... co znamena skratka E.T.???trosku nechapem zatial...

dovi...

...skratka E.T. znamená Mimozemšťan ( The Extra-Terrestrial ), podľa Spielbergovho filmu o tomto tvorovi z roku 1982. Ministerka Tomanová býva často k E.T. prirovnávaná pozri http://img.topky.sk/lesk/131906.jpg/...fimedia-sk.jpg
0 0
korki80 korki80

korki80 je offline (nepripojený) korki80

aha, dakujem za vysvetlenie... celkom funn je to tu
krasny vikend
0 0
Dračica Dračica

Dračica je offline (nepripojený) Dračica

Dobrý deň,
kedže plánujem mař dieťatko, hoci som si prečítala všetky príspevky o materskej dovolenke, aké som len našla na porade aj tak neviem či mám úplne jasno vo všetkom. Takže: Od 16.1.2006 som SZČO. Od 16.1.2006 - 30.06.2007 som si platila DNP z minimálnej mzdy, od 0d 1.07.2007 som povinne nemocensky poistená z minimálnej mzdy. Ak plánujem ísť na materskú v 09-10/2009 a chcem dostávať najvyššiu možnú materskú, treba aby som už teraz k 1.11.2008 si začala platiť aj DNP z najvyššieho vymeriavacieho základu? A ešte by som chcela vedieť, ak nezruším živnosť - mám obchodík s jednou predavačkou, teda bola by som SZČO na materskej, či aj počas MD musím platiť povinné odvody do ZP a SP?

Prosím pozrite si niekto moj príspevok a usmernite ma.
Ďakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Pasztorka Pozri príspevok
JankaSM: az teraz som sa dostala na poradu, tak Ti chcem este dodatocne velmi PODAKOVAT za odpoved. Si uzasna, ako kazdemu trpezlivo a ochotne radis, klobuk dole!
S tou vypovedou sme sa uz dohodli. Takze to bude OK. A chcem sa este pre istotu opytat, tieto sumy, ktore tu pises su v hrubom? Teda za tie 3 dni musim zarobit 2.925.- hrubeho? Este raz dakujem.
Áno, potvrdzujem, na získanie maximálnej materskej potrebuješ za tie 3 dni 16.-18.3.2009 zarobiť 2925,- hrubého. Mesačná hrubá mzda teda musí byť 21450,-.
Ako iste vieš, od 1.1.2009 sa chystá zmena zákona o SP. A aj keď neviem o žiadnym zmenách, ktoré by mohli tento tvoj plán ovplyvniť, odporúčam Ti ozvať sa a pre istotu si dať tento plán ešte raz schváliť v budúcom roku.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Dračica Pozri príspevok
Dobrý deň,
kedže plánujem mař dieťatko, hoci som si prečítala všetky príspevky o materskej dovolenke, aké som len našla na porade aj tak neviem či mám úplne jasno vo všetkom. Takže: Od 16.1.2006 som SZČO. Od 16.1.2006 - 30.06.2007 som si platila DNP z minimálnej mzdy, od 0d 1.07.2007 som povinne nemocensky poistená z minimálnej mzdy. Ak plánujem ísť na materskú v 09-10/2009 a chcem dostávať najvyššiu možnú materskú, treba aby som už teraz k 1.11.2008 si začala platiť aj DNP z najvyššieho vymeriavacieho základu? A ešte by som chcela vedieť, ak nezruším živnosť - mám obchodík s jednou predavačkou, teda bola by som SZČO na materskej, či aj počas MD musím platiť povinné odvody do ZP a SP?

Prosím pozrite si niekto moj príspevok a usmernite ma.
Ďakujem
Čo sa týka materskej, tak z NP SZČO, kde si platíš z minima získať materskú 55% z 8100,-.
Pre zvýšenie materskej sa treba dobrovoľne nemocensky poistiť. Aby si získala nárok na materské z DNP musíš ho platiť 270 dní. Čiže ak plánuješ nástup na MD niekedy 9-10/2009 tak sa Ti stačí prihlásiť niekedy v 12/2008 /no človek nikdy nevie, takže ja by som sa radšej poistila hneď, nech je tam nejaká rezerva / s VZ maximum mínus VZ ako SZČO. Čiže 30219-8100=22119,-. Z tohto VZ zaplatiť DNP do 31.12.2008. Ešte v 12/2008 si podať ZMENU VZ na minimum od 1.1.2009 a potom až do nástupu na MD platiť DNP z minima. Keď nastúpiš na materskú v roku 2009 tak rozhodujúcim obdobím pre výpočet výšku materskej bude rok 2008. DNP od jeho vzniku nesmie byť prerušené.

Čo sa týka odvodov zo živnosti, to nechám na znalejších tejto problematiky.
0 0
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
Ahojte, sa mi zdalo, že už to celkom ovládam, ale kamarátka ma poprosila o radu a ja som si zrazu nebola istá...
Takže teraz je na materskej s mesačným bábätkom, jej prvé dieťa má asi rok a pol, takže tá druhá materská sa jej rátala asi zo základu z predchádzajúceho zamestnania. Vravela, že ju má trochu vyššiu ako predtým ale na tom asi nezáleží. Chcela by si dať DNP kvôli OČR na budúci rok - s dvoma malými deťmi, to sa stále čosi udeje. No ale neviem z akého VZ by sa vlastne mala pripoistiť a z akého VZ by sa jej vyplácali OČR. Pretože keby si dala ihneď DNP, tak by ho vlastne neplatila, keďže je na materskej, nie? Ide mi o to, či by ju vôbec poistili, keďže by nemala platiť. No a keby sa poistila a trebárs o 2 týždne by chcela čerpať OČR, dostala by niečo? Alebo až po skončení materskej? A z akého VZ sa vlastne má poistiť? Viem, že píšem asi trochu chaoticky ale sama si to poriadne neviem v hlave utriediť, tak dúfam, že ste ma pochopili a poradíte mi (jej). Myslím, že na max. OČR asi môže zabudnúť aj po 26 týždňoch, nie? Ale som myslela že by sa jej to mohlo oplatiť, keďže teraz by vlastne nemala platiť....No, proste...Budem vďačná, ak mi pomôžete sa v tom zorientovať.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
katkapekly Pozri príspevok
Ahojte, sa mi zdalo, že už to celkom ovládam, ale kamarátka ma poprosila o radu a ja som si zrazu nebola istá...
Takže teraz je na materskej s mesačným bábätkom, jej prvé dieťa má asi rok a pol, takže tá druhá materská sa jej rátala asi zo základu z predchádzajúceho zamestnania. Vravela, že ju má trochu vyššiu ako predtým ale na tom asi nezáleží. Chcela by si dať DNP kvôli OČR na budúci rok - s dvoma malými deťmi, to sa stále čosi udeje. No ale neviem z akého VZ by sa vlastne mala pripoistiť a z akého VZ by sa jej vyplácali OČR. Pretože keby si dala ihneď DNP, tak by ho vlastne neplatila, keďže je na materskej, nie? Ide mi o to, či by ju vôbec poistili, keďže by nemala platiť. No a keby sa poistila a trebárs o 2 týždne by chcela čerpať OČR, dostala by niečo? Alebo až po skončení materskej? A z akého VZ sa vlastne má poistiť? Viem, že píšem asi trochu chaoticky ale sama si to poriadne neviem v hlave utriediť, tak dúfam, že ste ma pochopili a poradíte mi (jej). Myslím, že na max. OČR asi môže zabudnúť aj po 26 týždňoch, nie? Ale som myslela že by sa jej to mohlo oplatiť, keďže teraz by vlastne nemala platiť....No, proste...Budem vďačná, ak mi pomôžete sa v tom zorientovať.
Kedy je končí materská ? Uveď presný dátum.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

katkapekly Pozri príspevok
Ahojte, sa mi zdalo, že už to celkom ovládam, ale kamarátka ma poprosila o radu a ja som si zrazu nebola istá...
Takže teraz je na materskej s mesačným bábätkom, jej prvé dieťa má asi rok a pol, takže tá druhá materská sa jej rátala asi zo základu z predchádzajúceho zamestnania. Vravela, že ju má trochu vyššiu ako predtým ale na tom asi nezáleží. Chcela by si dať DNP kvôli OČR na budúci rok - s dvoma malými deťmi, to sa stále čosi udeje. No ale neviem z akého VZ by sa vlastne mala pripoistiť a z akého VZ by sa jej vyplácali OČR. Pretože keby si dala ihneď DNP, tak by ho vlastne neplatila, keďže je na materskej, nie? Ide mi o to, či by ju vôbec poistili, keďže by nemala platiť. No a keby sa poistila a trebárs o 2 týždne by chcela čerpať OČR, dostala by niečo? Alebo až po skončení materskej? A z akého VZ sa vlastne má poistiť? Viem, že píšem asi trochu chaoticky ale sama si to poriadne neviem v hlave utriediť, tak dúfam, že ste ma pochopili a poradíte mi (jej). Myslím, že na max. OČR asi môže zabudnúť aj po 26 týždňoch, nie? Ale som myslela že by sa jej to mohlo oplatiť, keďže teraz by vlastne nemala platiť....No, proste...Budem vďačná, ak mi pomôžete sa v tom zorientovať.
No keďže bábätko má mesiac, tak na MD nastúpila predpokladám cca. pred 2,5 mesiacmi. Na DNP sa môže prihlásiť z maxima. Počas MD ho síce platiť nebude musieť, ale ak chce poberať OČR z maxima tak vlastne bude musieť DNP z maxima platiť po skončení MD. Na maximálnu OČR bude mať nárok po 26 týždňoch. Hneď od začiatku RD však bude mať nárok na OČR z pravdepodobného VZ, čiže z minima /zarobí si aspoň na mesačnú platbu DNP z maxima /. No a rovnako bude mať nárok aj na dávku počas PN, avšak to až po 270 dňoch trvania DNP. Nepíšeš, že by v minulosti DNP platila. Keby totiž platila, tak do tých 270 dní by sa počítali aj dni trvania DNP v posledných dvoch rokoch.

Pozri si aj nasledujúce 2 príspevky, na to DNP z maxima by si sa asi radšej mala prihlásiť až v roku 2009
Naposledy upravil jankasm : 28.10.08 at 13:00
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

jankasm Pozri príspevok
No keďže bábätko má mesiac, tak na MD nastúpila predpokladám cca. pred 2,5 mesiacmi. Na DNP sa môže prihlásiť z maxima. Počas MD ho síce platiť nebude musieť, ale ak chce poberať OČR z maxima tak vlastne bude musieť DNP z maxima platiť po skončení MD. Na maximálnu OČR bude mať nárok po 26 týždňoch. Hneď od začiatku RD však bude mať nárok na OČR z pravdepodobného VZ, čiže z minima /zarobí si aspoň na mesačnú platbu DNP z maxima /. No a rovnako bude mať nárok aj na dávku počas PN, avšak to až po 270 dňoch trvania DNP. Nepíšeš, že by v minulosti DNP platila. Keby totiž platila, tak do tých 270 dní by sa počítali aj dni trvania DNP v posledných dvoch rokoch.
Janka, tiež som v podobnej situácii. A rozhodujem sa, čo spraviť.
Podla postupu, čo použila SP v prípade myslím Porára (snád sa nemýlim), tak ak by jej nárok na dávku vznikol v r.2009, tak sa bude rátať (aj po uplynutí 26týždnov) nie z max.VZ ale z pravdepodobného VZ DNP, t.j. aktuálneho minima. Výhoda tohto prihlásenia je len v tom, že plynú dni DNP aj ked platiť DNP nemusí. No dávka bude minimálna bez ohladu na to, z akého VZ sa prihlási a to kvôli tomu, že ak začala poberať materské cca v 8/08, tak do konca roka 2008 nebude platiť zo žiadneho VZ, lebo poberanie materského jej končí cca v 1/09. Ak by jej končilo napr. 30.12.08, tak by to bolo o inom.

No a vlastne nie je isté, či platiť musí alebo nie (vieš podla svojej konkrétnej skúsenosti).
Mne končí poberanie materského až začiatkom apríla, takže jarné choroby už budú dúfam v tom čase neaktuálne (min.rok bola dcera chorá od febr. do apríla). Takže v mojom konkrétnom prípade sa asi prihlásim až pred budúcoročnou zimnou sezonou.

Tiež som už s toho pomotaná, či platiť, či neplatiť. Zaujímavé by bolo, ak by poistné na DNP bolo treba platiť aj počas poberania materského zo zamestnania. Možno by stálo za to sa informovať priamo v danej pobočke SP, aj ked tak ako v mojom prípade, vlastne aj ich info nie je záväzná.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

brčko Pozri príspevok
Janka, tiež som v podobnej situácii. A rozhodujem sa, čo spraviť.
Podla postupu, čo použila SP v prípade myslím Porára (snád sa nemýlim), tak ak by jej nárok na dávku vznikol v r.2009, tak sa bude rátať (aj po uplynutí 26týždnov) nie z max.VZ ale z pravdepodobného VZ DNP, t.j. aktuálneho minima. Výhoda tohto prihlásenia je len v tom, že plynú dni DNP aj ked platiť DNP nemusí. No dávka bude minimálna bez ohladu na to, z akého VZ sa prihlási a to kvôli tomu, že ak začala poberať materské cca v 8/08, tak do konca roka 2008 nebude platiť zo žiadneho VZ, lebo poberanie materského jej končí cca v 1/09. Ak by jej končilo napr. 30.12.08, tak by to bolo o inom.

No a vlastne nie je isté, či platiť musí alebo nie (vieš podla svojej konkrétnej skúsenosti).
Mne končí poberanie materského až začiatkom apríla, takže jarné choroby už budú dúfam v tom čase neaktuálne (min.rok bola dcera chorá od febr. do apríla). Takže v mojom konkrétnom prípade sa asi prihlásim až pred budúcoročnou zimnou sezonou.

Tiež som už s toho pomotaná, či platiť, či neplatiť. Zaujímavé by bolo, ak by poistné na DNP bolo treba platiť aj počas poberania materského zo zamestnania. Možno by stálo za to sa informovať priamo v danej pobočke SP, aj ked tak ako v mojom prípade, vlastne aj ich info nie je záväzná.
Vidíš, to je fakt pravda, nad tým som sa nejak nezamyslela. Automaticky som myslela, že jej budú dávku počítať z DNP z toho VZ, z ktorého začne platiť po skončení MD. Takže konkrétne v predchádzajúcom prípade by bolo lepšie prihlásiť sa na DNP až v roku 2009. Počas MD bude mať maximálny VZ ale platiť ho nebude, začne ho platiť až po skončení MD, no a v tom prípade už nepoužijú pravdepodobný VZ, ale ten skutočný, maximálny, z ktorého začne platiť po skončení MD. Dobre uvažujem?

No a čo sa týka toho platenia či neplatenia odvodov počas MD, tiež ma to zaujíma. Zajtra idem na SP s OČR tak sa chcem na to spýtať. Či majú stále rovnaký názor ako pri mojej MD, kedy tvrdili, že pokiaľ materské z DNP nepoberám, musím ho platiť.
Avšak neviem či si postrehla jeden prípad na porade, kedy žena poberala materské zo zamestnania a prihlásila sa počas MD na DNP z maxima. Rovnako ho z maxima aj platila. Keď však počas RD nastúpila na OČR, čakala, že bude počítaná z maxima. Ale nie, vyrátali jej ju z pravdepodobného VZ, lebo vraj počas materskej, aj keď dávku poberala len zo zamestnania, DNP nemala povinnosť platiť. Poradili sme napísať odvolanie na ústredie do BA, ale odpoveď bola rovnaká.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

jankasm Pozri príspevok
Vidíš, to je fakt pravda, nad tým som sa nejak nezamyslela. Automaticky som myslela, že jej budú dávku počítať z DNP z toho VZ, z ktorého začne platiť po skončení MD. Takže konkrétne v predchádzajúcom prípade by bolo lepšie prihlásiť sa na DNP až v roku 2009. Počas MD bude mať maximálny VZ ale platiť ho nebude, začne ho platiť až po skončení MD, no a v tom prípade už nepoužijú pravdepodobný VZ, ale ten skutočný, maximálny, z ktorého začne platiť po skončení MD. Dobre uvažujem?

No a čo sa týka toho platenia či neplatenia odvodov počas MD, tiež ma to zaujíma. Zajtra idem na SP s OČR tak sa chcem na to spýtať. Či majú stále rovnaký názor ako pri mojej MD, kedy tvrdili, že pokiaľ materské z DNP nepoberám, musím ho platiť.
Avšak neviem či si postrehla jeden prípad na porade, kedy žena poberala materské zo zamestnania a prihlásila sa počas MD na DNP z maxima. Rovnako ho z maxima aj platila. Keď však počas RD nastúpila na OČR, čakala, že bude počítaná z maxima. Ale nie, vyrátali jej ju z pravdepodobného VZ, lebo vraj počas materskej, aj keď dávku poberala len zo zamestnania, DNP nemala povinnosť platiť. Poradili sme napísať odvolanie na ústredie do BA, ale odpoveď bola rovnaká.
no ved prave to je ten prípad, myslím pod nickom Pohár, čo som spomínala vyššie. Dovtedy som mala jasné, čo spravím. No od prečítania si toho prípadu a rozhodnutia SP aj po odvolaní (a v mojom prípade aj to ukončenia MD 4/09) sa asi zatial na DNP neprihlásim.
0 0
kajark kajark

kajark je offline (nepripojený) kajark

Ahojte, potrebujem od vas poradit, uz som sa tu raz pytala, ale moja situacia sa trochu zmenila a neviem ako postupovat.
Cize platim si DNP od 04.03.08 najskor z min VZ od augusta si platim z max VZ.
Tych 270 dni mi uplynie ako ste mi pisali 28.11.08. Som v tretom mesiaci tehotenstva, a musim ist na rizikove na PN cim skor. Chcem sa spytat keby som isla na tu PN od 11.11. mala by som rovnaku PN ako keby som pockala do toho 28.11.?
A platit si ma do konca roka?
Prosim vas poradte mi, dakujem vsetkym, katarina
0 0
palec.b palec.b

palec.b je offline (nepripojený) palec.b

brčko Pozri príspevok
no ved prave to je ten prípad, myslím pod nickom Pohár, čo som spomínala vyššie. Dovtedy som mala jasné, čo spravím. No od prečítania si toho prípadu a rozhodnutia SP aj po odvolaní (a v mojom prípade aj to ukončenia MD 4/09) sa asi zatial na DNP neprihlásim.
Mala si na mysli tento prípad ?
uz nam vratili aj preplatok za rok 2007, aj ked ho vypocitali nejak divne, ale uz som nemal sil sa s nimi hadat
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať