Zavrieť

Porady

materská 2008

Ahojte,
od roku 2004 som SZČO, od júna 2005 si platím minimálne odvody do ZP a SP. Plánujem otehotnieť. Prosím o radu ako mám postupovať, aby som dostala čo najvyššiu materskú. Tých 270 dní dobrovolného poistenia treba stihnúť do pôrodu? Môžu sa aj prerušiť? Musím poistenie po celú dobu platiť z maximálneho vymeriavacieho základu?
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

detektív Pozri príspevok
Prosim o radu pre kamaratku.
Nemocenské poistenie si platí ako zamestnanec od 1.3.2005.
Dobrovolne poistenie si zatial neplatila.
Hruba mzda za rok 2007 je 19 500 Sk.
Predpokladaný nástup na materkú je 15.5.2008.
Kedy a v akej výške si treba zaplatit dobrovolne poistenie v prípade
rizikového tehotenstva.
Kedy a v akej výške si treba zaplatit dobrovolne poistenie aby dosiahla
čo najvyššiu materskú.

ďakujem
Stačí sa jej na DNP prihlásiť tesne pred nástupom, či už na PN alebo na MD.
Pred nástupom na PN, ak pôjde na rizikové, sa jej stačí nejaké 2 dni prihlásiť na DNP s VZ 8100,-. Spolu s VZ zo zamestnania bude mať 27600,- a PN alebo materská bude z toho vo výške 55%, cca. 15200,-.
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

jankasm Pozri príspevok
Stačí sa jej na DNP prihlásiť tesne pred nástupom, či už na PN alebo na MD.
Pred nástupom na PN, ak pôjde na rizikové, sa jej stačí nejaké 2 dni prihlásiť na DNP s VZ 8100,-. Spolu s VZ zo zamestnania bude mať 27600,- a PN alebo materská bude z toho vo výške 55%, cca. 15200,-.
Prosim este o odsuhlasenie výpočtu DNP s VZ 8100.
Počíta sa iba 4,4%, t.j.357 Sk/celý mesiac- . Nič viac? a l e b o
v prípade platenia od 1.5.2007-14.5.2007 aliktótna čiastka?
Vyplní sa iba reg.list Fo.

Ďakujem.
0 0
mravvcek mravvcek

mravvcek je offline (nepripojený) mravvcek

Dobry den,poprosim vas o radu,som v 7tt a od zaciatku som vypisana na PN,viem ze mi bude chodit 55%nejakeho zakladu.Viete mi povedat akeho a kolko to asi bude.Som zamestnana od 22.8.2006 a na PN ma vypisal lekar 25.11.2007.Moj plat v hrubom bol 14490Sk.Viem ze este je skoro ale ako by som mala potom ziskat co najvacsiu matersku?Co by som mala urobit?Dakujem krasne
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

detektív Pozri príspevok
Prosim este o odsuhlasenie výpočtu DNP s VZ 8100.
Počíta sa iba 4,4%, t.j.357 Sk/celý mesiac- . Nič viac? a l e b o
v prípade platenia od 1.5.2007-14.5.2007 aliktótna čiastka?
Vyplní sa iba reg.list Fo.

Ďakujem.
Áno, presne tak. Platba za celý mesiac je 4.4% z 8100 = 357,-. Nič viac.
Pokiaľ nastúpi na MD 15.05.2008, tak zaplatí alikvótnu časť za 14 dní, t.j. 357/31*14=162,-. Pokiaľ by sa jednalo o mesiac s 30 dňami, tak delíš 30.
Áno, prihlásiť sa treba na RLFO.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

detektív Pozri príspevok
Prosim este o odsuhlasenie výpočtu DNP s VZ 8100.
Počíta sa iba 4,4%, t.j.357 Sk/celý mesiac- . Nič viac? a l e b o
v prípade platenia od 1.5.2007-14.5.2007 aliktótna čiastka?
Vyplní sa iba reg.list Fo.

Ďakujem.
Zaplatí sa len alikôtna časť podľa počtu dní poistenia, treba vyplniť RLFO uviesť deň vzniku poistenia. Dajú ti tam ešte podpísať nejaké prehlásenie atď... Poštou domov ti príde zo SP doporučený list, kde budeš mať uvedený VS, to číslo uvedieš na šeku a to je všetko
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

mravvcek Pozri príspevok
Dobry den,poprosim vas o radu,som v 7tt a od zaciatku som vypisana na PN,viem ze mi bude chodit 55%nejakeho zakladu.Viete mi povedat akeho a kolko to asi bude.Som zamestnana od 22.8.2006 a na PN ma vypisal lekar 25.11.2007.Moj plat v hrubom bol 14490Sk.Viem ze este je skoro ale ako by som mala potom ziskat co najvacsiu matersku?Co by som mala urobit?Dakujem krasne
PN bude počítaná z vymeriavacieho základu, to znamená vlastne z platu, za rok 2006. Takže ak si aj vtedy mala príjem cca. 14490,- tak Ti bude chodiť 55% z tejto sumy, čo je asi 8000,-. Toľko budeš dostávať celú dobu PN.
Na MD nastupuješ až v roku 2008, takže tá sa ti bude počítať z vymeriavacieho základu za rok 2007, ale ak si mala rovnaký plat, tak to bude rovnaká suma, 8000,-.
Je tu možnosť prihlásiť sa na DNP, alebo sú možnosti, zvýšiť materskú cez súčasné alebo nové zamestnanie.
Skús mi napísať, čo by bolo reálne, aby som nemusela rozpisovať všetky možnosti. Je reálne ukončenie súčasného PP a následné uzatvorenie nového PP s tým istým zamestnávateľom? Alebo je reálne pred nástupom na MD uzatvoriť ešte jeden PP? Alebo ani jedna z týchto možností? Potom by zostalo ešte dobrovoľné nemocenské poistenie, ale z toho nedosiahneš najvyššie maximum. Ale prilepšila by si si materskú o cca. 4500,-.
0 0
mravvcek mravvcek

mravvcek je offline (nepripojený) mravvcek

No je tu este jeden problem ja som v roku 2006 25.5.ukoncila denne vysokoskolske studium,bola som mesiac na urade a dva mesiace samoplaticka neviem ako sa to vola asi nemocenskeho,takze taktiez sa mi vyrata PN z platu ktory som dostavala v roku 2006 od augusta do decembra(to bolo 12000Sk).
Prosim vas co je to DNP?
Takze k tym moznostiam zvysit si matersku:nie je realne ukoncit ani znova uzatvorit PP so sucasnym zamestnavatelom,som ucitelka v ZS.
Cize asi by bolo najlepsie,teda jedina moznost ta posledna ktoru ste uviedli:"Potom by zostalo ešte dobrovoľné nemocenské poistenie, ale z toho nedosiahneš najvyššie maximum. Ale prilepšila by si si materskú o cca. 4500,-."-co to znamena dobrovolne,mala by som nieco niekde platit a ak ano tak od kedy do kedy a kolo asi a komu
Ja viem mam blbe otazky ale fakt sa do toho nevyznam a vy ste uzasna ze takto radite.Dakujem vam krasne
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
mravvcek, pre takých znalcov, ako ste Vy, je určený tento článoček:

http://jozefmihal.blogspot.com/2007/...n-pravidl.html
0 0
mravvcek mravvcek

mravvcek je offline (nepripojený) mravvcek

Ja by som si ten clanocek velmi rada precitala ale ked na to kliknem otvori sa mi to na 5sekund a hodi mi tam error,takze asi si pockam na odpoved od janky ((( ale dakujem Neviete mi poradit preco mi to nejde otvorit
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Asi nejaký problém na serveroch Google... Donedávna nešla Porada, teraz nejde blogspot...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Porada už frčí
Okrem optimalizácie dostala aj nový procesor, česť a pamiatku tomu starému (žiaľ iba ročný a už starý....)
0 0
hanma hanma

hanma je offline (nepripojený) hanma

prosim o radu. Som uz prihlasena na DNP z max VZ a od 01.01.2008 si znizim VZ na min. Ochorela mi vsak dcera. Chcem sa opytat, mozem aj teraz uplatnit z DNP OCR, alebo by som tym nieco pokazila, nakolko pocas cerpania OCR sa poistne neplati. Dakujem krasne.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Môžete si uplatniť OČR, počas OČR sa DNP neplatí, a neplatí sa z takého VZ, aký máte práve určený.

Inými slovami, byť na OČR z DNP v mesiaci, v ktorom máte nastavený maximálny VZ, sa oplatí.
0 0
monr monr

monr je offline (nepripojený) monr

monika
Prosim o radu, resp. o potvrdenie:
od novembra si platim DNP z min.vym.základu. Keďze snažilkujeme o miminko, chcem opýtať: Teraz v decembri by som sa odhlásila na pár dní z DNP a ku koncu mesiaca by som sa prihlásila s rozdielom (keďže v práci mám hrubú mzdu 9500), t.j. cca 18 500,- . ešte ku koncu mesiaca by som znova nahlásila zmenu na minimum od januára. Vyšlo by to potom na max. materskú?
mám z toho trošku chaos, tak dúfam, že to myslím správne.
ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Vyšlo by to .
0 0
jomak jomak

jomak je offline (nepripojený) jomak

<TABLE class=tborder id=post582025 cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" align=center border=0><TBODY><TR vAlign=top><TD class=alt1 id=td_post_582025>Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Momentálne som PN od 21.9.2007 do konca roka t.j. 31.12.2007, termín porodu je 7.3.2008 .Na predčasnu matersku dovolenku by som mala nastúpiť okolo 10. januára. od 1.1.2008 by som mala čerpat dovolenku od zamestnávateľa. Som povinne nemocensky poistená dlhodobo v mojom zamestnaní. Dozvedela som sa o možnosti zvýšenia materskej, ked sa dobrovoľne nemocensky poistím. . Nemocenské mi SP priznala 319 Sk na deň. Môžem sa prihlásiť na DNP z minima od 1.1.2008 . Koľko dní musím byť DNP? Chcela by som si tým prilepšiť matersku . Je to možné takto spravit?
Ďakujem za radu
</TD></TR><TR><TD class=alt2> </TD><TD class=alt1 align=right>
<SCRIPT type=text/javascript> <!-- var g_rating_post_582025 = false; function rate_post_582025(vote) { if (g_rating_post_582025) return; g_rating_post_582025 = true; nr_rate_post( rate_post_done_582025, 582025, 65484, vote, 68333 ); } function rate_post_done_582025() { g_rating_post_582025 = false; nr_rate_post_done( 'nr_rating_p582025', 'thumbs_up_582025', 'thumbs_dn_582025' ); } //--> </SCRIPT> 0


</TD></TR></TBODY></TABLE>
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Prihláste sa od 1.1.2008 na DNP, prilepšíte si tak materskú o 148,50 na deň.

Nárok na materské z DNP budete mať, ak ste v čase dvoch rokov pred pôrodom boli nemocensky poistená aspoň 270 dní, do čoho sa započítava jednak nem.poistenie zamestnanca, jednak DNP.
0 0
lforgacova lforgacova

lforgacova je offline (nepripojený) lforgacova

Dobry vecer,

chcela by som poprosit o radu. Momentalne som na materskej dovolenke (mam 10 mes.syna) a planujeme s manzelom druhe babenko. Som nezamestnana a rada by som mala aspon druhu matersku o nieco vyssiu. Ako postupovat? Prihlasit sa DNP, ale z max. alebo minima?
0 0
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
lforgacova Pozri príspevok
Dobry vecer,

chcela by som poprosit o radu. Momentalne som na materskej dovolenke (mam 10 mes.syna) a planujeme s manzelom druhe babenko. Som nezamestnana a rada by som mala aspon druhu matersku o nieco vyssiu. Ako postupovat? Prihlasit sa DNP, ale z max. alebo minima?
Ak ho plánujete na budúci rok, prihlás sa na DNP ešte teraz z maxima, a koncom decembra choď nahlásiť zmenu na minimum k 1. 1. 2008. Tak budeš mať najvyššiu materskú.
0 0
viktora viktora

viktora je offline (nepripojený) viktora

ahoj.CHcem sa opytat,poradit,platim si od 1.10.07 DNM z minima a pocula som ze ak chcem vyssiu matersku,planujem babatko,tak ze som si mala dat od 1.12.07 navysenie z maxima.Nestihla som si to,tak sa chcem opytat ako mam teraz postupovat.Mam si to teraz odhlasit napr.k zajtrajsiemu dnu a znova sa prihlasit na DNP ale z maxima do 30.12.07 a od 1.1.08 si dat zmenu znova na minimum,PORADTE MI PROSIM,OTEHOTNIET PLANUJEM V LETE.
Naposledy upravil viktora : 09.12.07 at 19:50
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať