Zavrieť

Porady

materská 2008

Ahojte,
od roku 2004 som SZČO, od júna 2005 si platím minimálne odvody do ZP a SP. Plánujem otehotnieť. Prosím o radu ako mám postupovať, aby som dostala čo najvyššiu materskú. Tých 270 dní dobrovolného poistenia treba stihnúť do pôrodu? Môžu sa aj prerušiť? Musím poistenie po celú dobu platiť z maximálneho vymeriavacieho základu?
Usporiadat
Socha Socha

Socha je offline (nepripojený) Socha

Chcem vám len všetkým poďakovať za rady ohľadom materskej. Včera mi prišlo zo sociálky rozhodnutie, v ktorom mi priznávajú maximálnu materskú. Hurá. Pravdupovediac som tomu tiež veľmi neverila, aj teta v sociálke sa na mňa divne pozerala, keď som jej niesla žiadosť o materské. 15. apríla som ukončila starý pracovný pomer, od 16. uzatvorila nový s maximálnym VZ, 23. som nastúpila na materskú a max. materská je v suchu!!! Ešte raz vďaka
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

hanma Pozri príspevok
poprosim o radu. Momentalne som na RD s prvym dietatom, ktore bude mat v auguste 3 roky. Sucasne som od konca januara na PN (rizikova tehotnost)z DNP.Vsetky podmienky na poberanie nasledujucej materskej aj zatial PN z DNP mam splnene. Moja smola vsak bola novela zakona od 01.01.2008 a tak poberam PN z min - dovod -26 tyzdnov od posledneho prihlasenia. (na konci roka som urobila zmenu, ktoru ste mi poradili- prihlasenie na max a od noveho roka zmena na min). Za par tyzdnov mi konci vsak lehota 26 tyzdnov a preto prosim o radu: potrebujem ukoncit jednu PN a zacat novu PN a budem poberat PN zhruba 2 mesiace z max (aby mi socialka vyratala novu vysku davok). Chcem sa opytat, moze mi tuto zmenu urobit moj gynekolog,od ktoreho mam terajsiu PN, alebo musim ist za inym lekarom??? Zaroven sa chcem opytat, ci mozem prejst z jednej PN na druhu hned nasledujuci den, alebo tam musi byt par dni prestavka??? Dakujem za cenne rady a vsetkym poradakom velmi dakujem za ich prispevky, ktorymi nezistne pomahaju nam neznalym zakonov.
No ja by som si dala to ukončenie a novú PN určite s nejakým prerušením, aby to nebolo až také okaté.
PN Ti môže vystaviť rovnako gynekológ, ako tú prvú. Treba ho popýtať o ukončenie PN napr. na víkend, z dôvodu, že potrebuješ niekam odcestovať alebo tak. Od pondelka Ti potom vystaví novú.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

dr.kuko Pozri príspevok
Gabika dakujem moc za pomoc,
ok nie je problem prerusit ci zrusit zvinost nakolko bude aj tak na materskej a potom sme zalozili s.r.o., cize fakturovanie budeme riesit cez s.r.o.

Cize 25.6.2008 moja zienka zrusi zivnost. Zrusenie odnesie na SP. 25.6.2008 zrusi aj DNP a odnesie na SP. 1.7.2008 zamestnam moju zenu a dam jej plat 30300,- (aby to nevyzeralo, nahlasim na SP a 30.7.2008 oznamim, ze odchadza na MD.
Bude to ok?
Budem musiet potom ako zamestnavatel posielat do SP vykazy, ked bude jedina zamestnankyna?
Dakujem za odpovede.

Niekde som tu čítala, že je na žene, kedy sa dá vypísať na MD, takže kľudne sa môže dať vypísať tých 8 týždňov pred pôrodom, čiže niekedy v polovici júla. Ušetríte nejaké korunky na odvodoch /z 30000,- je to za celý mesiac dosť veľká sumička /.
Čo sa týka výkazov, tak myslím, že ich bude treba posielať kým ju budeš mať v stave zamestnancov. Ale nie je problém, ak ten PP robíte čiste kvôli materskej, tak ho ukončiť napr. týždeň po nástupe na MD.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

pre dr.kuko:
jankasm Pozri príspevok
Niekde som tu čítala, že je na žene, kedy sa dá vypísať na MD, takže kľudne sa môže dať vypísať tých 8 týždňov pred pôrodom, čiže niekedy v polovici júla. Ušetríte nejaké korunky na odvodoch /z 30000,- je to za celý mesiac dosť veľká sumička /. súhlasím, ak sa sama rozhodne, môže nastúpiť na MD aj 8týždnov pred termínom. Nezáleží to od lekára.
Čo sa týka výkazov, tak myslím, že ich bude treba posielať kým ju budeš mať v stave zamestnancov. Ale nie je problém, ak ten PP robíte čiste kvôli materskej, tak ho ukončiť napr. týždeň po nástupe na MD.
Ked už ukončiť PP, tak by som odporučila až po pôrode kvôli súvislému dôchodkovému poisteniu. (od pôrodu už bude poistená štátom ako osoba starajúca sa o dieťa do 6rokov, ak si podá prihlášku do 15dní od pôrodu)

No a tiež záleží, či plánujete o nejaké dva-tri rôčky druhé dieťa. Ak áno, či po MD bude inak nemoc.poistená, bud ako povinne NP SZčO alebo DNP. Aby potom znovu splnila podmienku aspon 270dní v posled.dvoch rokoch. Pre účely nároku "na materské" sa doba rodičovskej dovolenky "počas trvania prac.pomeru" považuje za dobu nem.poistenia, teda zarátava sa do tých 270dní - samozrejme podla teraz platného zákona.

Ak dieťa neplánujete alebo bude inak nem.poistená, tak si myslím, že vo vašom prípade nemá trvanie PP po pôrode väčší význam: nem.dávku z PP si čerpať nebude (či by vôbec mala nárok, záleží, kedy by PP skončil), o podporu v nezamestnanosti žiadať predpokladám tiež nie, a pre nárok na dovolenku vo výmere 5týždnov sa posudzuje aj starostlivosť o dieťa do 3 rokov bez ohladu na to, či trval PP alebo nie (aj ked to je vo vašom prípade asi tiež nevýznamné)
0 0
MAGAMA MAGAMA

MAGAMA je offline (nepripojený) MAGAMA

Dnes idem opať na SP reklamovať nevyplatené ošetrovné za 04/08 aj ked tvrdia, že mi ho poslali na účet 22.5. Neviete mi poradiť, či mám nárok na nejaké potvrdenie o vyplate dávky na účet, lebo pred 2 dňami mi "milá" pani pri okienku odmietla dať.

Brčko budeš taká dobrá a pozrieš sa mi na ten výpočet DVZ k ošetrovnému??? Prosím
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

MAGAMA Pozri príspevok
Ahoj, neviem, kam by som mala zaradiť moju otázku, tak skúsim tu.. Prvý krát som si uplatnila ošetrovné na SP a neviem, či SP postupovala pri výpočte dávok správne. NP mám zo zamestnania od roku 2002. Od 24.9.2007 do 30.9.2007 som čerpala neplatené voľno. DNP mám od 1/07, s tým, že 23.9.2007 som sa odlásila z minima a 24.9.2007 som sa prihlásila z maxim.VZ. Od 1.10.2007 do 13.4.2008 som bola na materskej dovolenke. 14.4.2008 som opäť nastúpila do zamestnania. 21.4.2008 do 28.4.2008 som mala nárok na ošetrovné, a tak som si od doktorky pýtala 2 potvrdenia, s tým, že jedno uplatním z NP zo zamestnania, jedno z NP DNP. Nakoniec som si ale v práci zobrala dovolenku, a myslela som, že dávky ošetrovného si uplatním len z DNP, kde som rátala, že by mi vyšli v maximálnej dávke na deň. Dnes mi prišlo rozhodnutie zo SP, kde mi vyrátali dávku vo výške 233,4286 a 55% z tejto sumy 128,385730, ktorú mi akože vyplatia...nerozumiem tomu. v pobočke SP odo mna požadovali aj potvrdenie príjmu zo zamestnania za rok 2007, tam mi vyšiel DVZ 588,3633. Vychádza mi to tak, že mi z DNP odrátali VZ zo zamestania, ale tam som si dávku neuplatnila. Mám sa odvolať, alebo si môžem ošetrovné dodatočne uplatniť aj zo zamestnania?? aj ked tam by bol asi problém v tom, že som mala príjem za dovolenku.Poradte prosím ....
MAGAMA Pozri príspevok
Brčko zle som sa vyjadrila.NEVIEM ako na SP vyratali DVZ 233,4286..Vlastne tvoja odpoved mi napovedala,ze brali ako DVZ prijem september 2007 (16207: 23dni =704,65).sumu suctu VZ za januar az september 2007 mam 157093:267dni = 588,3633..pocitam to spravne? Ale prečo brali do úvahy príjem za 09/07, a nie celý rok 2007? rátali tvoj DVZ z DNP v rozhodujúcom období a predpokladám nezohladnili dni neplateného volna v zamestnaní a predpokladali prekročenie max.VZ v období 24.-.30.9 z úhrnu nem.poistenia zo zamest+DNP - vid §58 ods.11 písm.a + ods.19 A vôbec prečo nerátali iba VZ z DNP, kde by bol maximalny 938 SK??

Za obdobie 24.-30.9.07, počas NV v zamestnaní si si platila DNP z maxima, takže si predpokladám odviedla poistné 289,- Sk ( 28142:30 x 7kal.dní = vymer.základ za 7dní = 6567,- poistné 4,4% z toho 289,-) a od ukončenia MD si nadalej DNP platíš (nebolo už odhlasované a nahlasované). V takom prípade je tvoje RO pri uplatnovaní nároku na OČR od 21.4.08 z DNP obdobie 24.9.-31.12.07. Z neho sa vyníma obdboie poberania materského z DNP (1.10.-31.12.07), takže tvoj DVZ z DNP v období 24.-30.9.07 je 938,1429Sk (6567 :7)

Vzhladom na to, že ti z max.DVZ odrátali DVZ zo zamestnania, treba namietať/reklamovať, že v zamestnaní si v období 24.9.-.30.9.07 nebola nemocensky poistená (mala si prerušené NP z dôvodu neplateného volna), takže tvoj VZ zo zamestnania v tomto období bol rovný 0,-Sk. V období 24.-.30.9.07 nedošlo k prekročeniu maximálneho VZ z úhrnu všetkých nemocenských poistení podla § 138 ods. 11 písm.a), a preto ti z max. DVZ z DNP nemôžu odrátať DVZ zo zamestnania za obdobie 1.-.23.9.07


Máš nárok na ošetrovné zo zamestnania (ako si uviedla DVZ 588,3633) a aj z DNP (DVZ 938,14).
Ak by si si uplatnila nárok na dávku z oboch nem.poistení, tak vzhladom na to, že súčet DVZ (zamest + DNP) = cca 1526,5, čo prevyšuje aprílový maximálny DVZ, tak by si mala nárok na nem.dávku z maximálneho DVZ v mesiaci uplatnenia nároku na dávku (vid § 58 ods.2+3), čo je pre apríl 2008 suma 938,0667 Sk (28142:30).

Ak si si uplatnila dávku len z DNP, tak by ti mali vyplatiť nem.dávku z DNP z DVZ 938,1429Sk. „Ak by aj“ posudzovali úhrn DVZ z oboch nem. poistení, nikde sa nehovorí o poradí vyplácania dávok (teda aspon ja som nič nenašla). Hovorí sa len o tom, že nárok na dávku sa posudzuje z každého NP samostatne a dávka sa vypláca len jedna (mne vyplatili najprv ošetrovné z DNP v jednej pobočke SP a rozdiel do maxima zo zamestnania v druhej pobočke SP). O tom, že ti najprv vyplatia dávku zo zamestnania a z DNP len rozdiel sa nepíše. V § 138 ods. 19 sa spomína len poradie "povinností platiť poistné na nem.dávky", takže tiež nie o poradí nároku na dávky.

Z toho mi vyplýva, že máš nárok na ošetrovné za 8dní (21-28.4.08) z DNP z DVZ 938,1429Sk t.j. dávka 515,97.... na den, čo za 8dní predstavuje 4128,-Sk.
Naposledy upravil brčko : 04.06.08 at 10:17
0 0
MAGAMA MAGAMA

MAGAMA je offline (nepripojený) MAGAMA

brčko Pozri príspevok
Za obdobie 24.-30.9.07, počas NV v zamestnaní si si platila DNP z maxima, takže si predpokladám odviedla poistné 289,- Sk ( 28142:30 x 7kal.dní = vymer.základ za 7dní = 6567,- poistné 4,4% z toho 289,-) a od ukončenia MD si nadalej DNP platíš (nebolo už odhlasované a nahlasované). V takom prípade je tvoje RO pri uplatnovaní nároku na OČR od 21.4.08 z DNP obdobie 24.9.-31.12.07. Z neho sa vyníma obdboie poberania materského z DNP (1.10.-31.12.07), takže tvoj DVZ z DNP v období 24.-30.9.07 je 938,1429Sk (6567 :7)

Vzhladom na to, že ti z max.DVZ odrátali DVZ zo zamestnania, treba namietať/reklamovať, že v zamestnaní si v období 24.9.-.30.9.07 nebola nemocensky poistená (mala si prerušené NP z dôvodu neplateného volna), takže tvoj VZ zo zamestnania v tomto období bol rovný 0,-Sk. V období 24.-.30.9.07 nedošlo k prekročeniu maximálneho VZ z úhrnu všetkých nemocenských poistení podla § 138 ods. 11 písm.a), a preto ti z max. DVZ z DNP nemôžu odrátať DVZ zo zamestnania za obdobie 1.-.23.9.07


Máš nárok na ošetrovné zo zamestnania (ako si uviedla DVZ 588,3633) a aj z DNP (DVZ 938,14).
Ak by si si uplatnila nárok na dávku z oboch nem.poistení, tak vzhladom na to, že súčet DVZ (zamest + DNP) = cca 1526,5, čo prevyšuje aprílový maximálny DVZ, tak by si mala nárok na nem.dávku z maximálneho DVZ v mesiaci uplatnenia nároku na dávku (vid § 58 ods.2+3), čo je pre apríl 2008 suma 938,0667 Sk (28142:30).

Ak si si uplatnila dávku len z DNP, tak by ti mali vyplatiť nem.dávku z DNP z DVZ 938,1429Sk. „Ak by aj“ posudzovali úhrn DVZ z oboch nem. poistení, nikde sa nehovorí o poradí vyplácania dávok (teda aspon ja som nič nenašla). Hovorí sa len o tom, že nárok na dávku sa posudzuje z každého NP samostatne a dávka sa vypláca len jedna (mne vyplatili najprv ošetrovné z DNP v jednej pobočke SP a rozdiel do maxima zo zamestnania v druhej pobočke SP). O tom, že ti najprv vyplatia dávku zo zamestnania a z DNP len rozdiel sa nepíše. V § 138 ods. 19 sa spomína len poradie "povinností platiť poistné na nem.dávky", takže tiež nie o poradí nároku na dávky.

Z toho mi vyplýva, že máš nárok na ošetrovné za 8dní (21-28.4.08) z DNP z DVZ 938,1429Sk t.j. dávka 515,97.... na den, čo za 8dní predstavuje 4128,-Sk.

PRESNE si napísala môj dohad...Ved s takámto výpočtom som mala aj uznanú maximálnu materskú z DNP + zo zamestnania.Aj ked viem,že tento rok sa už nesmie prekročiť max DVZ v súčte DNP+zamestnanie.Ja som bud úplne tupá, alebo skrátka neviem argumentovať na SP. Teraz som sa odtial vrátila...a s výsledkom takým, že majú METODICKÉ USMERNENIE, podľa ktorého postupovali pri výpočte môjho ošetrovného nasledovne: od VZ v zamestnaní za 9/07 16207 : 23 dní x 30 dní vyrátali VZ zo zamestnania 21.140,- za 9/07. Nakoľko od max VZ 28142 odrátali 21.140,- môj DVZ z DNP za 9/07 je vraj 7002,--Sk /30 dní = 233,40 na den a 7 dní mesiaca 9/07 je 1633,80...toto je podla pani na SP a podla ich metodického usmernenia môj VZ z DNP na ošetrovné..a ztoho vyrátali dávku 128,385730... Na iné vraj nemám nárok. A tak mi vyplatili 1028 SK.
Ba mám nárok uplatniť si dávku zo zamestania. Tam však mám príjem v mesiaci apríl, a čerpala som tam v období ošetrovania dovolenku, čo je tiež VZ. Tak som si dovolila položiť otázku ako zistia, že je to príjem práve za tieto dni..Ved ja ako zamestanec môžem mať nepravidelne rozvrhnutý pracovný čas v týždni a vôbec to nemá ako odkontrolovať, a ked si potvrdím, že som nemala príjem tak to nemá ako skontrolovať.
Ja by som sa ale radšej odvolala proti rozhodnutiu, len neviem ako.


Ešte jedna otázka, v mesiaci 5/08 mám dalšie ošetrovné, len s tou zmenou, že od 1.5. som si znížila VZ DNP z 28142 na 12500 Sk. Bude sa dávka rátať z nového VZ alebo tak isto z 9/07??
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

MAGAMA Pozri príspevok
PRESNE si napísala môj dohad...Ved s takámto výpočtom som mala aj uznanú maximálnu materskú z DNP + zo zamestnania.Aj ked viem,že tento rok sa už nesmie prekročiť max DVZ v súčte DNP+zamestnanie.Ja som bud úplne tupá, alebo skrátka neviem argumentovať na SP. Teraz som sa odtial vrátila...a s výsledkom takým, že majú METODICKÉ USMERNENIE, podľa ktorého postupovali pri výpočte môjho ošetrovného nasledovne: od VZ v zamestnaní za 9/07 16207 : 23 dní x 30 dní vyrátali VZ zo zamestnania 21.140,- za 9/07. Nakoľko od max VZ 28142 odrátali 21.140,- môj DVZ z DNP za 9/07 je vraj 7002,--Sk /30 dní = 233,40 na den a 7 dní mesiaca 9/07 je 1633,80...toto je podla pani na SP a podla ich metodického usmernenia môj VZ z DNP na ošetrovné..a ztoho vyrátali dávku 128,385730... Na iné vraj nemám nárok. A tak mi vyplatili 1028 SK.
Ba mám nárok uplatniť si dávku zo zamestania. Tam však mám príjem v mesiaci apríl, a čerpala som tam v období ošetrovania dovolenku, čo je tiež VZ. Tak som si dovolila položiť otázku ako zistia, že je to príjem práve za tieto dni..Ved ja ako zamestanec môžem mať nepravidelne rozvrhnutý pracovný čas v týždni a vôbec to nemá ako odkontrolovať, a ked si potvrdím, že som nemala príjem tak to nemá ako skontrolovať.
Ja by som sa ale radšej odvolala proti rozhodnutiu, len neviem ako.


Ešte jedna otázka, v mesiaci 5/08 mám dalšie ošetrovné, len s tou zmenou, že od 1.5. som si znížila VZ DNP z 28142 na 12500 Sk. Bude sa dávka rátať z nového VZ alebo tak isto z 9/07??
Ak Ti už prišlo rozhodnutie o výške OČR, tak sa treba jednoznačne odvolať, a argumentovať treba presne tým, aj im to rozpísať v tom odvolaní, čo Ti napísala brčko vo svojom príspevku. Dokonca môžeš augumentovať aj tým, že výška materskej, ktorá bola počítaná z rovnakého rozhodujúceho obdobia, Ti z DNP priznali dávku maximálnu, tak ako je to možné.
Treba im tam napísať obdobie od-do si platila z maxima, v tie dni si mala v práci NV a tak ďalej, jednoducho nemali dôvod krátiť VZ z DNP. Tetuška, ktorá DNP posudzovala, asi naozaj nepostrehla v práci to NV, to je jediné logické vysvetlenie.

Čo sa týka toho zníženia VZ od 1.5.2008, tak pokiaľ tam nebolo odhlásenie a nové prihlásenie, ale len zmena, tak RO bude rovnako rok 2007, ako pri prvej OČR.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

suhlasím s Jankou, jednoznačne sa treba odvolať, no musíš mať to rozhodnutie. Zaujímavé však budú § v rozhodnutí, podla ktorých rátali dávku z DNP.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

brčko Pozri príspevok
Tinika, tie možnosti, čo si písala... každé ak: či splníš 270dní aj z NP szčo, nové zamestnanie, či bude tento PP trvať do nástupu na MD, ak nebude trvať k nástupu na MD, s akou HM, ako dlho bude trvať, či budeš z neho čerpať PN..., tolko možností, ktoré by u teba podstatne zmenilo situáciu = menilo VZ z DNP a príp. aj celkový VZ zo všetkých NP trvajúcich ku dnu nástupu na MD (aj keby sa zákon nemenil). Preto sa treba poradiť až budeš mať istejšiu situáciu.
Najistejšie by však bolo mať možnosť pred nástupom na MD sa zamestnať z maxim. VZ.
Ďakujem veľmi pekne za rady.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,mohli by ste mi prosím poradiť,či môže mamička na materskej dovolenke pracovať na dohodu o vykonaní práce?(v súčastnosti poberá už rodičovský príspevok)
Môže byť napr. zamestnaná za 5000 sk mesačne.. dohoda o vykonaní práce.. neviem,aké by mohla mať obmedzenia..
Z príjmu si zaplatí 19% daň z príjmu-aj tento príjem bude musie uviesť v RZZP za rok 2008?
Má nárok aj na odpočítateľnú položku?Alebo iba vo výške po odpočítaní rodičovského príspevku?
Ďakujem veľmi pekne vopred za pomoc.Pekný deň prajem všetkým
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,mohli by ste mi prosím poradiť,či môže mamička na materskej dovolenke pracovať na dohodu o vykonaní práce?(v súčastnosti poberá už rodičovský príspevok)
Môže byť napr. zamestnaná za 5000 sk mesačne.. dohoda o vykonaní práce.. neviem,aké by mohla mať obmedzenia..
Z príjmu si zaplatí 19% daň z príjmu-aj tento príjem bude musie uviesť v RZZP za rok 2008?
Má nárok aj na odpočítateľnú položku?Alebo iba vo výške po odpočítaní rodičovského príspevku?
Ďakujem veľmi pekne vopred za pomoc.Pekný deň prajem všetkým
Takže nie je na MD ako píšeš, ale na RD. Na RD môže pracovať aj na PZ, aj na Dohodu. Limit na jej príjem nie je žiadny, nárok na NČ má, tá si nikdy nekráti..
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,mohli by ste mi prosím poradiť,či môže mamička na materskej dovolenke pracovať na dohodu o vykonaní práce?(v súčastnosti poberá už rodičovský príspevok)
Môže byť napr. zamestnaná za 5000 sk mesačne.. dohoda o vykonaní práce.. neviem,aké by mohla mať obmedzenia..
Z príjmu si zaplatí 19% daň z príjmu-aj tento príjem bude musie uviesť v RZZP za rok 2008?
Má nárok aj na odpočítateľnú položku?Alebo iba vo výške po odpočítaní rodičovského príspevku?
Ďakujem veľmi pekne vopred za pomoc.Pekný deň prajem všetkým
Ja ešte doplním Tweety, že ak je na RD ako zamestnanec, čiže je stále vedená v zamestnaní ako žena na RD, tak potom môže na dohodu zarobiť koľko len chce a RZZP z dôvodu tohoto príjmu podávať nemusí. Pre ZP je stále považovaná za zamestnanca.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Takže som to pochopila správne,príjem z dohody sa zdravotného zúčtovania týkať nebude,a nárok na odpočitat.položku má v plnej výške za celý rok 2008...
Ďakujem Vám moc,ste hrozne zlatí a múdri
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Kliknite myškou na tento odkaz:

http://www.porada.sk/740829-post1631.html

Je tam stále iba jediný súhlas...Naozaj nikto ďalší nemá záujem?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Jozef Mihál Pozri príspevok
Keď tak čítam tieto príspevky stále sa opakujúce dookola, "skrsla" mi v hlave myšlienka: namiesto písania tých istých odpovedí stále dookola usporiadať malý bezplatný seminár pre info chtivé budúce mamičky.

Ak sa k tomuto príspevku zozbiera dostatok súhlasov, tak o dva týždne tento seminárik môže byť. Miesto konania Bratislava.
to je vynikajúci nápad..
ale možno niektoré mamičky sa ťažko dostanú do Bratislavy.. Možno seminár na internete? (neviem,iba nápad)
0 0
Marcelkassv Marcelkassv

Marcelkassv je offline (nepripojený) Marcelkassv

Ja mam, ak by to bolo aj v Kosiciach. :-)
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
erika_H Pozri príspevok
to je vynikajúci nápad..
ale možno niektoré mamičky sa ťažko dostanú do Bratislavy.. Možno seminár na internete? (neviem,iba nápad)
Seminár na internete máte napríklad v tejto téme a je zrejmé, že nie všetkým to stačí. Ak je zaťažko prísť do BA, nuž...
0 0
Marcelkassv Marcelkassv

Marcelkassv je offline (nepripojený) Marcelkassv

Dobry den,
chcela by som sa uistit, ci som DNP pochopila spravne. Platim si ho stale z min. od 15.8.2008 (tj, cca. 290 dni) a chystam sa na operaciu a PN. Ked budem u lekara, mam si ziadat nemocensku aj pre zamestnavatela, aj pre DNP, a odniest to na SP co najskor??
0 0
renatka77 renatka77

renatka77 je offline (nepripojený) renatka77

Dobrý deň,
som tehotná v 6tt, je možne že budem zanedlho na rizikovom tehotenstve, chcem sa opýtať ako môžem ziskať čo najvyššiu PN a potom aj matersku.
Som zamestnaná od apríla 2007, predtým som bola na rodičovskej dovolenke 3 roky. Počas rodičovskej som bola SZCO, ale odvody som nemusela platiť, takže som neplatila. Termín pôrodu mám január 2009.
Ďakujem vovpred za Vašu odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať