Zavrieť

Porady

zahraničná pracovná cesta vyučtovanie

nent nent

nent je offline (nepripojený) nent

pracoval som v Srbsku 78 dní za Slovensku firmu a neviem maximálnu sumu ktorú sa dá odpísať na jeden deň (stravné + vreckové) a v akej mene vopred ďakujem za pomoc
Usporiadat
grette grette

grette je offline (nepripojený) grette

SVK-PL tj. nástup na služobnú cestu 11,55 - hranica 14,00 tj. 2 hodiny a 5 min. čo je pod 5 hodín, takže by som mu nedala diety v SKK v deň odchodu ... ale mkožno sa mylim...?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

helas Pozri príspevok
Dobrý deň,
robím vyúčtovanie ZPC do Poľska . Odchod zo Slovenska vlakom bol o 11,55, prechod cez hranice o 14.00. Ako mám počítať hodiny na Slovensku ? Od polnoci alebo od začiatku pracovnej doby? To isté pri ceste späť, prechod hranice 14.00, príchod na miesto o 18.00.Čím viac čítam tým som zamotanejšia.
Ďakujem
Prečo chceš počítať od polnoci alebo od začiatku prac. doby? Náhrady začínaš počítať od nástupu na pracovnú cestu. Ak začiatkom bol odchod vlaku, tak od 11:55 nasledovne:

Náhrady SLovensko: 11:55 - 14:00 (2:05 hod, žiadna náhrada)
náhrady PL: 14:00 - 24:00 - náhrada 50% z denného nároku (50% z 36 = 18 EUR) plus vreckové.

Ten návrat (nepíšeš, koľko dní bol v PL? - tak to beriem ako posledný deň)
náhrady PL: 00:00 - 14:00 - t.j. 14 hodín, celodenný nárok 36 EUR plus vreckové
náhrady SK: 14:00 - 18:00 - t.j. 4 hodiny, žiadna náhrada, lebo cesta trvala menej ako 5 hodín.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ďakujem, však som si aj takto myslela, ale keď ma zneistili, tak som si to radšej chcela overiť. Ešte raz, ďakujem
0 0
jankau jankau

jankau je offline (nepripojený) jankau

Ahoj,

neplatia od 1.1.2008 nove sadzby?
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

[quote=jankau;644541]Ahoj,
Naposledy upravil Zlata : 14.02.08 at 10:09
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Nám otázočku, vyúčtovanie zahr. pracovnej cesty sa prepočítava kurzom NDB dňom predloženia vyúčtovania?
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Zlata Pozri príspevok
Nám otázočku, vyúčtovanie zahr. pracovnej cesty sa prepočítava kurzom NDB dňom predloženia vyúčtovania?
Ak budeš diéty vyplácať v SKK, tak áno, použiješ kurz NBS zo dňa vyúčtovania pracovnej cesty.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

sta Pozri príspevok
Ak budeš diéty vyplácať v SKK, tak áno, použiješ kurz NBS zo dňa vyúčtovania pracovnej cesty.
Vyplácam diety v cudzej mene, ale jedná sa mi o zaúčtovanie a učtujeme s SKK.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

jankau Pozri príspevok
Ahoj,

neplatia od 1.1.2008 nove sadzby?
Áno od 1.1.2008 platí nové opatrenie MF SR o základných sadzbách stravného pri zahraničných SC. Pozri v priloženom linku, v príspevku č. 16 je priložené opatrenie.

http://www.porada.sk/t62712-zahranic...vna-cesta.html
0 0
jitka123 jitka123

jitka123 je offline (nepripojený) jitka123

Prajem krásny podvečer.Chcela by som požiadať nejakú dobrú dušu,ktorá má tlačivo - Príkaz na zahraničnú pracovnú cestu,jej vyúčtovanie - a dá sa vypisovat na PC.Hm, a keby sa aj samo počítalo,tak paráda v tomto čase.ďakujem všetkým ochotným poraďákom vopred.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jitka123 Pozri príspevok
Prajem krásny podvečer.Chcela by som požiadať nejakú dobrú dušu,ktorá má tlačivo - Príkaz na zahraničnú pracovnú cestu,jej vyúčtovanie - a dá sa vypisovat na PC.Hm, a keby sa aj samo počítalo,tak paráda v tomto čase.ďakujem všetkým ochotným poraďákom vopred.
Tlačivá máš aj tu na porade v časti :

http://www.porada.sk/downloads.php?d...rt=date&page=4
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

prosím Vás nemáte nejakú pomôcku, resp. na nete nie je niečo čo uľahčí robiť cesťáky do zahraničia? - myslím tým ubehnuté km a čas od hranice ku hranici...
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Marcela16 Pozri príspevok
prosím Vás nemáte nejakú pomôcku, resp. na nete nie je niečo čo uľahčí robiť cesťáky do zahraničia? - myslím tým ubehnuté km a čas od hranice ku hranici...
Cestovný príkaz na vyúčtovanie si vypisuje pracovník, ktorý cestu vykonal. Ten vie, koľko km prešiel a kedy prekročil hranice .
Ale samozrejme existujú programy na uľahčenie vypisovania CP. Skús pohľadať....
Naposledy upravil Evanka : 20.02.08 at 22:34
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

tak akého by som chcela, ... ktorý by si vypisoval sám
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Marcela16 Pozri príspevok
tak akého by som chcela, ... ktorý by si vypisoval sám
No keď si nevypíše, nemáš mu čo preplácať.
Ale poznám to, ja som ich tiež vždy šoférom vypisovala, ale aspoň mi dali záznam jazdy, kde boli vlastne presne vyčíslené km aj časy, koľko strávil v ktorej krajine, kedy prekročil hranice ... Bez toho sa cesťák vypísať nedá.
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

Robím v jednoduchom účtovníctve vyúčtovanie stravného pri zahraničnej pracovnej ceste. Cesta je do Moskvy. Mám tu letenky zaplatené v 12/07 na cestu, ktorá bude v 01/08. Neviem teraz, či tie letenky mám dať do 12/07 k "čistému" cesťáku, alebo do 01/08?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Marcela16 Pozri príspevok
Robím v jednoduchom účtovníctve vyúčtovanie stravného pri zahraničnej pracovnej ceste. Cesta je do Moskvy. Mám tu letenky zaplatené v 12/07 na cestu, ktorá bude v 01/08. Neviem teraz, či tie letenky mám dať do 12/07 k "čistému" cesťáku, alebo do 01/08?
letenka sa má priložiť k vyučtovaniu zahraničnej prac. cesty a dať odvolávku na dátum úhrady, môže sa do správy napísať, že bola uhradená pred služ. cestou
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

To znamená, že ju síce priložím k cestovnému príkazu z mesiaca 01/08, ale nebude v ňom zahrnutá? Teda ju dám do výdavkov 12/07? Alebo je to nejako inak?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Marcela16 Pozri príspevok
To znamená, že ju síce priložím k cestovnému príkazu z mesiaca 01/08, ale nebude v ňom zahrnutá? Teda ju dám do výdavkov 12/07? Alebo je to nejako inak?
bol to výdavok alebo aj ako preddavok 12/07 a náklad 01/08
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

Neviem či nechápem ja, alebo sa nerozumieme... Som v JÚ a teda bude to výdavok 12/07 a k cestovnému príkazu v 01/08 sa len doloží, že bolo to zúčtované v 12/07?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať