Zavrieť

Porady

Kooperatíva a jej (ne)plnenie

Povinné zmluvné poistenie a aj havaríjne poistenie sme uzavreli v Kooperatíve. Pokiaľ sme nemali žiadny problém, tak bol kľud. V lete nám do auta spredu vrazilo iné osobné vozidlo - nedalo prednosť. Následne sme nahlásili poistnú udalosť na poisťovni, auto išlo na obhlidku a do servisu. Počas opravy boli ešte ďalšie obhliadky, lebo sa vyskytli závady, na ktoré sa pri prvej obhliadke neprišlo. Firma, ktorá robí pre Kooperatívu obhliadky, schválila všetky opravy a uznala ich. Kooperatíva však vystavila krycí list len na jednu tretinu sumy a ostatné sme museli zaplatiť my, keď sme chceli dostať auto zo servisu. Naša prvá osobná sťažnosť dopadla tak, že likvidátor sa ani neunúval s nami osobne stretnúť, ale poslal len akéhosi pracovníka pre styk s verejnosťou . Riaditeľ pobočky nám do telefónu povedal, že likvidátor určite postupoval podľa ich interných smerníc a on do toho nemôže zasahovať a odporučil nám odvolať sa. Likvidátor nám neskôr v telefonickom rozhovore povedal, že podľa neho ostatné opravy s havárijou nesúvisia a preto ich neuznal.
Chceme sa samozrejme odvolať, len by ma zaujímalo, či aj vy máte podobné skúsenosti s Kooperatívou, resp. s inou poisťovňou a ako to riešiť.
Usporiadat
adenka adenka

adenka je offline (nepripojený) adenka

Tak aby sem "prispela" aj iná poisťovňa tak ja mám zlú skúsenosť z Allianzom. Dňa 6.7.2010 mi jeden dobrák, ktorý stál za mnou spôsobil škodu na mojom aute a to tak, že potiahol zrejme korbou auta provizórny plot a ten spadol na moje auto a rozbil mi celé zadné svetlo a stĺpik. Mám PT Cruiser a on bol na Ivecu...a samozrejme si vraj nič nevšimol a jednoducho odišiel. V mojom ponímaní ušiel. Samozrejme mojou veľkou chybou bolo, že som nevolala políciu nakoľko je to závozník firmy, ktorá sídli s nami spoločne vo dvore a nechcela som robiť problémy. Hneď som volala ich dispečerovi a ten svojmu vodičovi. Tvrdil, že v tom čase bol už na rozvoze...hoci sme sa stretli na parkovisku keď som išla do práce. Samozrejme z kotúča sa zistilo, že klamal. Tak mi podpísal Záznam o nehode a išla som to nahlásiť do Allianzu kde mi slečna povedala, že oni to už nemusia nahlásiť keďže mám podpísaný ten záznam. O dva dni som bola na obhliadke a následne som volala ešte ich "modrú linku" kde ma ďalšia zamestnankyňa ubezpečila, že to už má likvidátor a auto môžem dať opraviť čo som urobila. Doniesla som faktúru na preplatenie do poisťovne a čo sa nestalo. Prišiel mi list, v ktorom mi oznámili, že mi plnenie neuznávajú lebo škodca vinu nepriznal. Takže poza môj chrbát pani Ing. konateľka /mimochodom blízka príbuzná šóféra/ poslala list do Allianzu, že oni mi žiadnu škodu nespôsobili a ja som len vydedukovala, že to bol on..chudáčik dôchodca. Tak som rozčúlená napísala dosť obsiahlu sťažnosť, na ktorú mi mimochodom do 3 dní odpovedali, že si môžem...Dali si teda námahu to prešetriť. Žiadala som teda škodu pleplatiť od tejto firmy a dohodli sme sa, že spravia škodový zápis a pošlú ho znovu na poisťovňu. Bolo to z dôvodu, že pani konateľka vraj nevedela, že mi podpísal Záznam o nehode. A potom som si mala znovu nárokovať plnenie v poisťovni....Ale čo sa nestalo, nedvíha telefón, naodpovedá na SMS a dokonca aj ich poisťováčka, ktorá ma mimochodom upozornila na poisťovací podvod. Tak to som si už povedala, že HOP....tak to teda nie. Tak som teda pred zásadnou otázkou či podať ráznejšiu sťažnosť do Allianzu alebo podať trestné stíhanie za poškodenie veci. V každom prípade som prišla o 561,- € a vyzerám ako poisťovací podvodník. Ale potom sa pýtam načo je potrebný Záznam o dopravnej nehode, ktorý vinník podpísal keď ho zmetie zo stola nejaký list o "nevine"?
Takže pozor aj na takéto situácie poraďáci.
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

ak máte záznam o nehode, môžete ho použiť ako podklad pre žalobu na súde. Bolo by dobré, keby sa podarilo nájsť nejaký kamerový záznam z prípadnej kamery v okolí, alebo ľubovoľného svedka (strážnik areálu). Záznam z tachografu je tiež použiteľný. Treba písomne upozorniť vinníka, že na základe podpísaného záznamu o nehode ho viete a budete žalovať, ak nedostanú rozum.
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

ešte doplnok k predchádzejúcemu príspevku - posielať na poisťovňu akýkoľvek rázny list nemá význam ani logiku. Poisťovňa musí jednať podľa pokynu svojho klienta (v tomto prípade iveco). Ak vinník uvedie, že si nie je vedomý zavinenia poisťovňa nemôže zaplatiť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

adenka Pozri príspevok
Tak aby sem "prispela" aj iná poisťovňa tak ja mám zlú skúsenosť z Allianzom. Dňa 6.7.2010 mi jeden dobrák, ktorý stál za mnou spôsobil škodu na mojom aute a to tak, že potiahol zrejme korbou auta provizórny plot a ten spadol na moje auto a rozbil mi celé zadné svetlo a stĺpik. Mám PT Cruiser a on bol na Ivecu...a samozrejme si vraj nič nevšimol a jednoducho odišiel. V mojom ponímaní ušiel. Samozrejme mojou veľkou chybou bolo, že som nevolala políciu nakoľko je to závozník firmy, ktorá sídli s nami spoločne vo dvore a nechcela som robiť problémy. Hneď som volala ich dispečerovi a ten svojmu vodičovi. Tvrdil, že v tom čase bol už na rozvoze...hoci sme sa stretli na parkovisku keď som išla do práce. Samozrejme z kotúča sa zistilo, že klamal. Tak mi podpísal Záznam o nehode a išla som to nahlásiť do Allianzu kde mi slečna povedala, že oni to už nemusia nahlásiť keďže mám podpísaný ten záznam. O dva dni som bola na obhliadke a následne som volala ešte ich "modrú linku" kde ma ďalšia zamestnankyňa ubezpečila, že to už má likvidátor a auto môžem dať opraviť čo som urobila. Doniesla som faktúru na preplatenie do poisťovne a čo sa nestalo. Prišiel mi list, v ktorom mi oznámili, že mi plnenie neuznávajú lebo škodca vinu nepriznal. Takže poza môj chrbát pani Ing. konateľka /mimochodom blízka príbuzná šóféra/ poslala list do Allianzu, že oni mi žiadnu škodu nespôsobili a ja som len vydedukovala, že to bol on..chudáčik dôchodca. Tak som rozčúlená napísala dosť obsiahlu sťažnosť, na ktorú mi mimochodom do 3 dní odpovedali, že si môžem...Dali si teda námahu to prešetriť. Žiadala som teda škodu pleplatiť od tejto firmy a dohodli sme sa, že spravia škodový zápis a pošlú ho znovu na poisťovňu. Bolo to z dôvodu, že pani konateľka vraj nevedela, že mi podpísal Záznam o nehode. A potom som si mala znovu nárokovať plnenie v poisťovni....Ale čo sa nestalo, nedvíha telefón, naodpovedá na SMS a dokonca aj ich poisťováčka, ktorá ma mimochodom upozornila na poisťovací podvod. Tak to som si už povedala, že HOP....tak to teda nie. Tak som teda pred zásadnou otázkou či podať ráznejšiu sťažnosť do Allianzu alebo podať trestné stíhanie za poškodenie veci. V každom prípade som prišla o 561,- € a vyzerám ako poisťovací podvodník. Ale potom sa pýtam načo je potrebný Záznam o dopravnej nehode, ktorý vinník podpísal keď ho zmetie zo stola nejaký list o "nevine"?
Takže pozor aj na takéto situácie poraďáci.
Žasnem ako niekto može niečo takéto napísať, bez overenia právneho stavu skutočnosti- Allianz nemá čo riešiť,ani vyplácať...-vypisovať nejaké listy by bolo irelevantné, lebo Allianz s tým nič nemá- najskor si treba overiť skutočnosti a až potom kydať bezdovodne na niekoho, proste žasnem.-..
0 0
adenka adenka

adenka je offline (nepripojený) adenka

Tak ďakujem za ďalšie urážky, chcela by som vedieť ako by ste sa tešili Vy keby ste poli poškodený tak ako ja...podľa mňa
mohla poisťovňa aspoň prešetriť túto vec a nie reagovať na moju žiadosť o prešetrenie suchým listom v rýchlosti svetla. A prepáčte pán Stanislav 1975 možno ste právnik, ja nie a už z nejakého etického hľadiska už raz keď niekomu podpíšem Záznam o dopravnej nehode tak sa už potom nevykrúcam. Mohli mať aspoň toľko slušnosti aby mi oznámili, že si svoju vinu neskôr popreli. Sídlia pár metrov od našej firmy. A nehnevajte sa pre mňa je to dosť veľa peňazí. Predstavte si keby to takto spravil každý. Tak poisťovne môžu žiť s rukou hore. A to bezdôvodné kydanie...jasné, že pre poisťovňu je jednoduchšie prikloniť sa k nevyplateniu. Zisk je zisk.
Len som chcela upozorniť ostatných aby si dali auto opraviť až keď majú istotu, že aj vinník to nahlásil. Hoci mňa 2 zamestnankyne poisťovne ubezpečili, že je to ok. Len toľko.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

adenka Pozri príspevok
Tak ďakujem za ďalšie urážky, chcela by som vedieť ako by ste sa tešili Vy keby ste poli poškodený tak ako ja...podľa mňa
mohla poisťovňa aspoň prešetriť túto vec a nie reagovať na moju žiadosť o prešetrenie suchým listom v rýchlosti svetla. A prepáčte pán Stanislav 1975 možno ste právnik, ja nie a už z nejakého etického hľadiska už raz keď niekomu podpíšem Záznam o dopravnej nehode tak sa už potom nevykrúcam. Mohli mať aspoň toľko slušnosti aby mi oznámili, že si svoju vinu neskôr popreli. Sídlia pár metrov od našej firmy. A nehnevajte sa pre mňa je to dosť veľa peňazí. Predstavte si keby to takto spravil každý. Tak poisťovne môžu žiť s rukou hore. A to bezdôvodné kydanie...jasné, že pre poisťovňu je jednoduchšie prikloniť sa k nevyplateniu. Zisk je zisk.
Len som chcela upozorniť ostatných aby si dali auto opraviť až keď majú istotu, že aj vinník to nahlásil. Hoci mňa 2 zamestnankyne poisťovne ubezpečili, že je to ok. Len toľko.
Totiž,poisťovňa nemože nič riešiť( !!! ), pokial jej škodca nedá splnomocnenie-opakujem splnomocnenie( lebo vlastne nahlásením škody ju splnomocňuje ku konaniu)-tak poisťovňa nieje oprávnená nič riešiť ani vyšetrovať... a nieje na to ani dovod.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

adenka Pozri príspevok
Tak ďakujem za ďalšie urážky, chcela by som vedieť ako by ste sa tešili Vy keby ste poli poškodený tak ako ja...podľa mňa
mohla poisťovňa aspoň prešetriť túto vec a nie reagovať na moju žiadosť o prešetrenie suchým listom v rýchlosti svetla. A prepáčte pán Stanislav 1975 možno ste právnik, ja nie a už z nejakého etického hľadiska už raz keď niekomu podpíšem Záznam o dopravnej nehode tak sa už potom nevykrúcam. Mohli mať aspoň toľko slušnosti aby mi oznámili, že si svoju vinu neskôr popreli. Sídlia pár metrov od našej firmy. A nehnevajte sa pre mňa je to dosť veľa peňazí. Predstavte si keby to takto spravil každý. Tak poisťovne môžu žiť s rukou hore. A to bezdôvodné kydanie...jasné, že pre poisťovňu je jednoduchšie prikloniť sa k nevyplateniu. Zisk je zisk.
Len som chcela upozorniť ostatných aby si dali auto opraviť až keď majú istotu, že aj vinník to nahlásil. Hoci mňa 2 zamestnankyne poisťovne ubezpečili, že je to ok. Len toľko.
a kde som Vás akože urazil? Jednu urážku vypichnite z mojho príspevku- ako čítam,tak čítam,tak žiadnu urážku tam nevidím...
0 0
adenka adenka

adenka je offline (nepripojený) adenka

Proste sa ma to dotklo, že akože na niekoho "kydám" bezdôvodne. Chcela som len vedieť čo si o tom ľudia myslia. Ale nie, že mi niekto napíše, že žasne. Proste sa mi Vaše slová zdajú tak ostré ako keby ste boli minimálne poisťovák. Jednoducho stačilo keby mi zamestnankyne povedali, že mám počkať kým to nahlásia. Bola to veľká chyba. Lenže keď som si pýtala číslo, že si zavolám či to nahlásili tak mi povedali, že už nemusím. Mali ma na to upozorniť. Kaby som to vedela tak rozhodne nejdem hneď so servisu. Moja smola.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

adenka Pozri príspevok
Proste sa ma to dotklo, že akože na niekoho "kydám" bezdôvodne. Chcela som len vedieť čo si o tom ľudia myslia. Ale nie, že mi niekto napíše, že žasne. Proste sa mi Vaše slová zdajú tak ostré ako keby ste boli minimálne poisťovák. Jednoducho stačilo keby mi zamestnankyne povedali, že mám počkať kým to nahlásia. Bola to veľká chyba. Lenže keď som si pýtala číslo, že si zavolám či to nahlásili tak mi povedali, že už nemusím. Mali ma na to upozorniť. Kaby som to vedela tak rozhodne nejdem hneď so servisu. Moja smola.
ešte otázka či ste to riešili z jeho PZP, alebo svojho havarijného poistenia... lebo ak z jeho PZP celých 561€ by som nečakal späť z dôvodu amortizácie...

podpísaný záznam o nehode veľmi nepomôže, nakoľko poisťovňa nevie kto ho vypísal, resp. či naozaj vznikol pri nehode... taký papier Vám vypíše hocikto...(naozaj slúži len na to, aby nikto po pár hodinách a rozumoch v krčme od kamarátov nevykreslil nehodu inak, resp. ako dôkaz na súde... ak aj mate zaznam podpísaný, častokrát ho ani pri škode v poisťovni nevyžadujú...) číslo poistky, poisťovňu zistíte na stránke www.skp.sk behom pár klikov... t.j. pokiaľ sa škodca nedostavý fyzicky do poisťovne resp. neprizná si oficialnym dokumentom vinu... poisťovňa vôbec nezačne škodu riešiť...
0 0
adenka adenka

adenka je offline (nepripojený) adenka

Samozrejme som čakala, že tam bude amortizácia. Ale toto ma úplne odrovnalo. Mám aj kópiu ich poistky, ktorú mi dali na prefotenie. Keby som chcela urobiť nejaký poisťovací podvod tak sa vôbec nebijem o svoju pravdu. Stačilo keby mi to povedal, že si to nepriznali a z opravou by som počkala na čas kedy na to budem mať. Teraz som v situácii kedy som si musela na zaplatenie servisu požičať čo ma dosť mrzí. A ja som už asi piata v poradí, ktorej táto firma spôsobila škodu na vozidle.
0 0
vladislavpc vladislavpc

vladislavpc je offline (nepripojený) vladislavpc

Ja mám čerstvú skúsenosť s PZP u Allianz ....
pri jazde za nákladným autom (TATRA) som si pre istotu dal bacha a nechal som trochu väčší odstup, no a to bola chyba kamene spod kolesa leteli rovno na moje sklo a už som to mal. Dve krásne praskliny v zornom poli a menšie odreniny laku. Lak som ani tak neriešil nakoľko už som mal aj starie ale okno som videl hneď počas jazdy. Nakoľko to bolo pred križovatkou tak som auto rýchlo obehol a snažil som sa ho zastaviť no on pokračoval ale ja som išiel podľa jeho blinkrov až nakoniec som ho zastavil. Vodič mi najprv povedal, že z firmy mu povedali, že má ísť preč a nechcel mi dať doklady. Po hrozbe, že ak odíde, tak volám na políciu, sme spísali hlásenie o nehode kde sa vyjadril a priznal poškodenie ktoré aj podpísal. Po nahlásení nehody, mi telefonicky oznámili, že na druhý deň mám ísť do zmluvného servisu obhliadnuť auto, kde som takto urobil. V servise auto nafotili spísali a po schválení poisťovňou aj opravili, vymenili čelné sklo, za čo som zaplatil.
Do mesiaca mi prišla správa, že mi nezaplatia ani cent a dôvod - na čelnom skle som mal predchádzajúce poškodenie ale ako k tomu došli ani zmienka. Telefonicky som zisťoval, že ako dospeli k tomu, kde mi povedali, že to vodič, ich poistenec uviedol v dotazníku ktorý mu dali napísať. Na toto som zaslal sťažnosť, no napísali mi len to čo bolo v prvom liste plus to, že vyjadrenie ich poisteného je pre nich záväzné.
Nakoľko v servise mi povedali, že s preplatením nemôže byť žiadny problém, tak preto som to dal opraviť v tomto servise bez ohľadu koľko to bude stáť, hoci by aj rátali nejakú amortizáciu. Keby som vedel, že môže dôjsť k takémuto niečomu tak do dám vymeniť známemu a mám to o tretinu lacnejšie. Po tejto skúsenosti viem mám ponaučenie, že PZP poistenie auta je najlepšie v Allianz Slovenská poisťovňa, a.s. - ak poviete, že poškodenie auta ktoré ste spôsobili inému už bolo pred tým ako sa to stalo alebo, že vy ste tam ani neboli, tak ste nespôsobili žiadnu škodovú udalosť a neprídete o bonus. Super nie.
Ale vážne, nie je to na hlavu???
Čo mám robiť???
či už sa za tými peniazmi iba napiť studenej vody????
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

tak bolo to čelné sklo bolo poškodené aj predtým, alebo nie?
0 0
vladislavpc vladislavpc

vladislavpc je offline (nepripojený) vladislavpc

Jasne že nebolo poškodené
keby bolo tak sklopím uši a som ticho
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

poisťovňa predsa má fotky čelného skla, tak nech Vám ukážu, kde bolo poškodené predtým, (alebo im stačilo, že to uviedol poistený???)
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

adenka Pozri príspevok
Samozrejme som čakala, že tam bude amortizácia. Ale toto ma úplne odrovnalo. Mám aj kópiu ich poistky, ktorú mi dali na prefotenie. Keby som chcela urobiť nejaký poisťovací podvod tak sa vôbec nebijem o svoju pravdu. Stačilo keby mi to povedal, že si to nepriznali a z opravou by som počkala na čas kedy na to budem mať. Teraz som v situácii kedy som si musela na zaplatenie servisu požičať čo ma dosť mrzí. A ja som už asi piata v poradí, ktorej táto firma spôsobila škodu na vozidle.
máte správu o nehode, ako podklad na žalobu o náhradu škody stačí, pomoci právnika sa nevyhnete, iná cesta vo Vašej situácii už nie je, to že máte kópiu ich poistky tiež nepriamo podporí Vašu verziu, že o škode vedeli,
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

preboha Pozri príspevok
poisťovňa predsa má fotky čelného skla, tak nech Vám ukážu, kde bolo poškodené predtým, (alebo im stačilo, že to uviedol poistený???)
poisťovňa nemá čo preukazovať a dokazovať- pokial to vinník nahlásil tým sposobom,že okno bolo poškodené a neuznáva svoju vinu, tak nieje čo riešiť- poisťovňa plnenie zamietne...- postupovala úplne správne...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Stanislav 1975 Pozri príspevok
poisťovňa nemá čo preukazovať a dokazovať- pokial to vinník nahlásil tým sposobom,že okno bolo poškodené a neuznáva svoju vinu, tak nieje čo riešiť- poisťovňa plnenie zamietne...- postupovala úplne správne...
až do okamihu, kym ju poskodený nezazaluje na sude o nahradu škody ...
potom bude preukazovat, preco neplnila
0 1
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

bubkoch Pozri príspevok
až do okamihu, kym ju poskodený nezazaluje na sude o nahradu škody ...
potom bude preukazovat, preco neplnila
Neplnila preto, lebo ju vinník nepoveril likvidáciou škody- resp. v hlásení si nepriznal vinu a uviedol,že to okno už bolo poškodené a poisťovňa samozrejme nemá čo riešiť tieto veci,pokial si vinník vinu nepriznal...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neplnila preto, lebo ju vinník nepoveril likvidáciou škody- resp. v hlásení si nepriznal vinu a uviedol,že to okno už bolo poškodené a poisťovňa samozrejme nemá čo riešiť tieto veci,pokial si vinník vinu nepriznal...
ale ved priznal vinu a nahlasil udalost
"... sme spísali hlásenie o nehode kde sa vyjadril a priznal poškodenie ktoré aj podpísal. Po nahlásení nehody ..."
0 1
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

bubkoch Pozri príspevok
ale ved priznal vinu a nahlasil udalost
"... sme spísali hlásenie o nehode kde sa vyjadril a priznal poškodenie ktoré aj podpísal. Po nahlásení nehody ..."
bubkoch ale smerodajné je nahlásenie škody poisťovni a tam už si pravdepodobne vinu nepriznal...
Povedzme si rovno to tlačivo o nehode nemá bohvieakú právnu silu...-tu ozaj to treba dať na súd, ale určite nie poisťovňu, lebo tá neplní oprávnene ale vinníka...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať