Zavrieť

Porady

Kooperatíva a jej (ne)plnenie

Povinné zmluvné poistenie a aj havaríjne poistenie sme uzavreli v Kooperatíve. Pokiaľ sme nemali žiadny problém, tak bol kľud. V lete nám do auta spredu vrazilo iné osobné vozidlo - nedalo prednosť. Následne sme nahlásili poistnú udalosť na poisťovni, auto išlo na obhlidku a do servisu. Počas opravy boli ešte ďalšie obhliadky, lebo sa vyskytli závady, na ktoré sa pri prvej obhliadke neprišlo. Firma, ktorá robí pre Kooperatívu obhliadky, schválila všetky opravy a uznala ich. Kooperatíva však vystavila krycí list len na jednu tretinu sumy a ostatné sme museli zaplatiť my, keď sme chceli dostať auto zo servisu. Naša prvá osobná sťažnosť dopadla tak, že likvidátor sa ani neunúval s nami osobne stretnúť, ale poslal len akéhosi pracovníka pre styk s verejnosťou . Riaditeľ pobočky nám do telefónu povedal, že likvidátor určite postupoval podľa ich interných smerníc a on do toho nemôže zasahovať a odporučil nám odvolať sa. Likvidátor nám neskôr v telefonickom rozhovore povedal, že podľa neho ostatné opravy s havárijou nesúvisia a preto ich neuznal.
Chceme sa samozrejme odvolať, len by ma zaujímalo, či aj vy máte podobné skúsenosti s Kooperatívou, resp. s inou poisťovňou a ako to riešiť.
Usporiadat
skatarinas skatarinas

skatarinas je offline (nepripojený) skatarinas

s KOOPERATÍVOU mám veeelmi zlé skúsenosti, čo sa týka domovej, bytovej poistky, ale aj s odškodnením úrazu oka s trvalými následkami, postupne vypovedávame u nich všetky poistky a rozhodne ich budeme obchádzať veľkým oblúkom
0 0
Ivetka111 Ivetka111

Ivetka111 je offline (nepripojený) Ivetka111

Mame tiez problem s poistovnou, Allianz. Kamionu, ktore islo pred manzelom spadol z paluby kamienok a rozbil nam celne sklo. Manzel vodica zastavil, spisali spravu o dopravnej nehode. My sme si museli dat sklo vymenit do opravovne, ktroru nam poistovna odporucila, zaplatili sme 420,-EUR. Po case nam prisla z poistovne odpoved, ze vzhladom k tomu ze ich poskodeny popiera vinu za skodovu udalost, nam poistovna peniaze nepreplatila. Odvolali sme sa, ale neuspeli sme znova. V buducnosti uz nebudeme spisovat spravy o dopravnej nehode /ktore su po tejto skusenosti nanic/, ale budeme asi volat policiu Ako je mozne, ze ked je sprava o dopravnej nehode spisana a obidve strany ju podpisu, neberie sa do uvahy, lebo ten co to zavinil prehlásy, ze popiera vinu? Mohli sme to urobit ako ostatny, dohodnut sa s kamaratmi a peniaze by sme dostali. S poctivostou nikde nezajdes.
0 0
laurin laurin

laurin je offline (nepripojený) laurin

Ice dive Pozri príspevok
preto som povedal, že záleží od zhovievavosti poisťovne, napr. u nás dávame krycí list aj pri PZP ak klient o to požiada a je jasné, že vyššie náklady už nebudú napr. škoda na zdravý, nejaké iné poškodenia, ktoré neboli pri obhliadke... treba mat len na pamäti, že servis auto nevydá skôr, pokiaľ nebude ich práca uhradená resp. nedostanú krycí list...

t.j. ak je auto len trojročné je možné ho dať opraviť autorizovanému servisu, bez obáv, čo sa týka zníženia plnenia o amortizáciu...
A kolko to trva kym poistovna kryci list vyda? Predpokladam ze po obhliadke zanesiem spravu z obhliadky do poistovne, a ta potom vyda kryci list?
Ci najprv musim dat auto do servisu, ten po oprave posle spravu do poistovne a az potom bude kryci list vydany?

Este raz dakujem.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

poisťovňa by mala vydať krycí list spravidla do 48 hodín po vystavení faktúry zo servisu... t.j. po obhliadke zasiela obhliadkar záznam z obhliadky do poisťovne... vy idete do servisu a na základe kopie zaznamu z obhliadky servis vozidlo opraví vystavý faktúru a zašle ju do poisťovne, ktorá vydá krycí list... dobré je dohodnúť sa so servisom aby faktúru vystavili skôr ako bude vozidlo opravené aby mala poisťovňa čas vystaviť krycí list... argumentom servisu, že ešte nevedia, koľko na tom budú pracovať veľmi neverte, lebo výrobca stanovuje predpísané časy a normy na opravu t.j. cenu opravy musia vedieť ešte skôr ako s ňou vôbec začnú...
0 0
Ivetka111 Ivetka111

Ivetka111 je offline (nepripojený) Ivetka111

Ice dive Pozri príspevok
no ak máte podpísanú správu o nehode s údajmi vinníka, a tento poistnú udalosť nenahlásil tak, poisťovňa nemôže konať, nakoľko nie je došetrený právny základ - udalosti "vinník sa nepriznal"...

Keďže však máte podpísanú správu o nehode s vlastnoručným podpisom vinníka, navštívil by som na Vašom mieste právnika a poradil sa s ním, aké sú možnosti škodcu žalovať o náhradu spôsobenej škody.. nakoľko túto si podpisom správy o nehode priznal... štandardne sa títo hrdinovia zľaknú, ak sa im napíše list advokádska kancelária a poučí ich o možnostiach ďalšieho postupu ako aj o nákladoch... 420 € sklo + náklady právnika a pod... presne o tomto je správa o nehode, vinnik si prizna chybu na mieste...
Auto, z ktoreho doletel kamienok, bol kamion, ktory viezol predtym drevo a padali z neho nielen kamene,ale aj kora. Ta firma, co jej kamion patri, je velka prepravna firma a ma vela kamionov. Volala som tam, ale povedali mi, aby som to nechala na poistovnu. Oni totiz uz tu skusenost maju, ze ked to zapru, tak poskodeny peniaze nedostanu. Na otazku, preco to robia, mi povedali ze kvoly malusom. Tym ze maju vela aut, zvysenie poistiek by sa im nepacilo. Ten sofer kamiona prve co povedal manzelovi, ze, nedostaneme ani korunu, ze aj jeho kolegovi sa to stalo a ti poskodeni nedostali nic. Sudte sa, ako obycajni ludia, ktori nemaju ani na pravnika s velkou dopravnou spolocnostou, ktora ma na dobrych pravnikov. V tomto state nemate istotu, ze vyhrate a na zaplatenie este aj sudnych poplatkov fakt nemame.
0 0
laurin laurin

laurin je offline (nepripojený) laurin

Dakujem uzivatelovi ice dive za informacie.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

tak vidím, že kooperatíva je odpad.
našil to do mňa mladík, čo sa ponáhlal na obed, takže ušetrením 5 minút zabil 2 hodiny, lebo som ho dotiahol do poisťovne, kde sme spísali protokol s tým, že on je vinník.

na druhý deň prišiel lividátor, nechcel skoro nič napísať do protokolu, aj ked nárazník bol zlikvidovaný, senzory rozlámané a keďže auto bolo nižiše ako moje sundal výfuk, ale ten ho už vôebc nezaujímal.

Auto bolo otca, ja som to chcel spraviť po svojom, aby nebol stratový, ale on to spravil po svojom. Servisák čo auto servisuje, zavolal likvidátora, že proste musí uznať senzory a koleno výfuku.

Nárazník mal 2 roky (nejaký debil ma sundal na parkovisku), senozry mali 3 roky. Takže amortizáciu dali dole 40 € z ceny nárazníka čo je 13 tis. sk. Výfuk ani senzory poisťovna neuznala, aj ked neoprávnene, aj ked lividátor nakoniec na základe posudku nemohol spraviť inak a musel to uznať.

BOla to škoda do 1800-2200 €, ja som to chcel spraviť rozpočtom, čo už teraz uznal aj otec, že mali sme to tak spraviť a nemusel byť problém.

No právnik s 30 ročnou praxou na dôchodku sa nebude nudiť a lividátor má o zábavú postarané, tak uvidíme.

Na čo má pisťovňa spoluúčasť? Ved nech si amortizáciu aj ostatné veci čo nechce vyplatiť vymáha od škodcu? Na čo ponúka tak lacné poistenie, keď to nedokáže potom vyplatiť?

V kooperatíve som mal 2 krát havaríjnu, vždy som to spravil po svojom a vždy aj s ich strhnutiami a neuznaniami zničených vecí som neprerobil.

Vidím, že je to odpad. ľudia by mali začať tlačiť na NBS, aby zabránila poistkám za 5 korún, ale aby mali PZP reálne ceny.
Alebo, aby poisťovna zo zákona preplatila všetko.
0 0
Liuda Liuda

Liuda je offline (nepripojený) Liuda

Dobry den, stala sa nam neprijemna vec, manžel nedal prednost v jazde a sposobil nehodu, mame avto v leasingu a mame aj havarijne poistenie v Kooperative, avto mame poistene na tu sumu ktora stala pred 4 rokmi čize na 260 000sk, manzel nahlasil na poistovnu cakame este od dopravneho inspektoratu. Leasing mame splacat este 9 mesiacov, kto mal podobny pripad alebo vie poradit co z tym to dalej bude??? Dakujem vsetkym
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

Liuda Pozri príspevok
Dobry den, stala sa nam neprijemna vec, manžel nedal prednost v jazde a sposobil nehodu, mame avto v leasingu a mame aj havarijne poistenie v Kooperative, avto mame poistene na tu sumu ktora stala pred 4 rokmi čize na 260 000sk, manzel nahlasil na poistovnu cakame este od dopravneho inspektoratu. Leasing mame splacat este 9 mesiacov, kto mal podobny pripad alebo vie poradit co z tym to dalej bude??? Dakujem vsetkym
z informácií, ktoré ste uviedli vám nikto žiadnu použiteľnú radu nedá - uviedli ste málo informácií
0 0
jankovacs jankovacs

jankovacs je offline (nepripojený) jankovacs

potrebujem radu
0 0
Zuuuu Zuuuu

Zuuuu je offline (nepripojený) Zuuuu

Vedela by som Vám možno pomôcť s tou poisťovňou, ale musíte sa mi ozvať sami. Kontakt:0917724319
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať