Zavrieť

Porady

Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Zmluvu ti poradit neviem ,ale co sa tyka pokladne, pravdaze to musi vsetko predavat cez pokladnu, nadobudnutie tovaru je ina vec, tam sa to deje na zaklade dodacich listov a na zaklade predaneho tovaru ti dodavatel vystavi riadnu fakturu.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Zoltán, mohol by si mi trošku bližšie opísať ten obchod s komisom?
Aj ja také mám. SZČO v SR /zahraničná osoba/ kupuje tovar z EU bez DPH, tento na základe fa samozdaním /je platca DPH samozrejme/ a dáva do rôznych predajní po Slovensku. Raz týždenne vystavím fa odberateľom. Čiže DPH platí neskutočné.... . Ale ide mi skôr o iné. Čo s tými obrovskými zásobami tovaru na konci roka??? Keďže v JU neúčtujem o dodaní tovaru /nejakom požičaní alebo čo to je/ kým nevystavím riadnu fa ktorú mi zaplatia, na základe toho čo oni v obchode predajú. Už si mi na toto raz odpovedal k priznaniu za rok 2008, že sa nemusím báť keď mám vysoký stav zásob na konci roka v JÚ. Ale teraz mám neskutočnú stratu /keďže som zaplatila za nákup z EU v hotovosti za všetok tovar a tržby mám len zo skutočne vyfakturovaného predaja mojim odberateľom.... a stav zásob mám veľmi, veľmi vysoký... Mám fakt strach čo na to daňováci..... V PU by som si s tým vedela pomôcť ale v JÚ ma fakt nič nenapadá... A ešte čo s "kauciou" - je to prijatá záloha / zábezpeka/ na odobratý tovar..... niektorí mu to dávajú na účet priamo a ja neviem či to mám dať ako zdaniteľný príjem. Nevystavuje sa k tomu totiž žiaden doklad /zrejme má nejakú tú komisionálnu zmluvu s nimi ale ja som ju nevidela/. Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať