Zavrieť

Porady

Dovoz z číny, clo, DPH a ostatné

Ahojte poraďáci,

kamarát rozmýšľa že založím s kolegami sro-cku a chcel by dovazat nejake
veci z Ciny.
Čita a študuje všelijake materialy, ale je toho vela a tak je mu kazda rada vzacna.
Zaujimalo by ho hlavne:
- ake vsetky poplatky musí platit pri dovoze z tretich krajin (konkretne Cina) ... zatial vie o cle a DPH s tym ze DPH by sa mala dat potom odpocitat, ale potreboval by to trosku blizsie popisat
- aky je najlepsi a najlacnejsi sposob prepravy, ake spolocnosti su
vhodne na prepravu atd. Ci sa oplati si nechat tovar posielat az na
slovensko alebo napriklad len lodou do hamburgu a odtial to doviezt
"svojpomocne"
- pomozu mi samozrejme aj vsetky dalsie informacie co by mu mohli pomoct.

Vopred ďakujem
Usporiadat
leojozef leojozef

leojozef je offline (nepripojený) leojozef

tatiana19576 Pozri príspevok
ahoj, no ja som pracovala na colnici ,ako deklarantka, precievala som tovar z činy, a aj som registrovala ščsku firmu na sk, ,,tak ak niečo bude treba ,a budem vedieť poradim,!!!!
Ahoj, ak by bolo mozne, napisala by si mi? Potreboval by som par informacii. Dala by si mi na seba kontakt?
0 0
snehulka1212 snehulka1212

snehulka1212 je offline (nepripojený) snehulka1212

Dobrý deň, možem sa opýtať... dnes mi prišiel list z colnice. že mi tam zadržali balík. Nechápem prečo. Ešte nikdy sa mi to nestalo. Vie mi niekto poradiť, aké clo+dph budem platiť. cena 25e, váha 0,6g ..
nechápem prečo.
ďakujem za skoru odpoveď.
0 0
gagy3 gagy3

gagy3 je offline (nepripojený) gagy3

snehulka1212 Pozri príspevok
Dobrý deň, možem sa opýtať... dnes mi prišiel list z colnice. že mi tam zadržali balík. Nechápem prečo. Ešte nikdy sa mi to nestalo. Vie mi niekto poradiť, aké clo+dph budem platiť. cena 25e, váha 0,6g ..
nechápem prečo.
ďakujem za skoru odpoveď.
Jedna zakladna vec CLO a DPH sa nezistuje z vahy balika, ale z ceny, a podla zakonov EU, ktore su v skratenej forme taketo:
- zásielky do 22 EUR: úplne oslobodenie od cla aj DPH

- zásielky s hodnotou nad 22 EUR a do 150 EUR: oslobodene od cla, ale s výberom DPH

- zásielky nad 150 EUR: výber cla aj DPH

S tou cenou ktoru si napisala a to 25e patris do tej druhej kategorie, a teda mala by si platit iba DPH, ktore si myslim, ze si budes vediet vypocitat
0 0
leojozef leojozef

leojozef je offline (nepripojený) leojozef

len odpoved
0 0
Monika1018 Monika1018

Monika1018 je offline (nepripojený) Monika1018

Ahojte, takze ja mna by nieco zaujimalo. Rozbiehame obchod a objednali sme veci z ciny. Hodnota fa aj s dopravou bola 2900usd takze sme ratali s priblizne s 550€ clo+ dph. Ale zrazu nas balik-teda 6 balikov kt. mali dokopy 100kg opustil colnicu bez colneho konania. Nikto tomu nechapal,ani v dhl ani my. Az doma som pozrela ze na jednej fa je deklarovana cena ze 100usd a na druhej fakture pripnutej na nej je suma objednavky 2900usd. Vyvsetli mi niekto preco sme neplatili clo ani dph,nieze by som sa stazovala ale aj tak. Ma to nieco s tou deklarovanou cenou?vie mi to niekto vysvetlit ako je to s tou deklarovanou cenou? Dakuej mvelmi pekne
0 0
leojozef leojozef

leojozef je offline (nepripojený) leojozef

Monika1018 Pozri príspevok
Ahojte, takze ja mna by nieco zaujimalo. Rozbiehame obchod a objednali sme veci z ciny. Hodnota fa aj s dopravou bola 2900usd takze sme ratali s priblizne s 550€ clo+ dph. Ale zrazu nas balik-teda 6 balikov kt. mali dokopy 100kg opustil colnicu bez colneho konania. Nikto tomu nechapal,ani v dhl ani my. Az doma som pozrela ze na jednej fa je deklarovana cena ze 100usd a na druhej fakture pripnutej na nej je suma objednavky 2900usd. Vyvsetli mi niekto preco sme neplatili clo ani dph,nieze by som sa stazovala ale aj tak. Ma to nieco s tou deklarovanou cenou?vie mi to niekto vysvetlit ako je to s tou deklarovanou cenou? Dakuej mvelmi pekne
Mohla by si mi napisat, aku prepravnu spolocnost vyuzivas? Asi sa to tu nebude dat takto verejne, aby reklama volaka a ja mam stale malo prispevkov, takze mi nejde zverejnit mail. Nedala by si tvoj mail? Tiez rozbieham obchod a mozno aj na niektore ine veci by som sa popytal. Vdaka
0 0
Monika1018 Monika1018

Monika1018 je offline (nepripojený) Monika1018

Islo to cez dhl, ale to mi vybavili v cine prepravu lebo ked som to chcela na slovensku vybavovat tak mi vypocitali ovela vyssiu sumu ako tam. Mne tu tiez nejde dat mail nap mi ak chces na azet Monika1018
0 0
Zuzana.U Zuzana.U

Zuzana.U je offline (nepripojený) Zuzana.U

Ja som si teraz otvorila s.r.o-cku a tota je odpoved co som dostala z colneho ...dufam ze pomoze.

Odpoveď:

V prípade dovozu tovaru z Číny, takýto dovoz podlieha dovozne platbe (CLO + DPH 20%).

K colnému konaniu je preto potrebné predložiť doklad o nadobudnutí tovaru napr. faktúru, alebo kúpno-predajnú
zmluvu, prípadne pokladničný doklad.
V prípade, že takýto doklad k colnému konaniu nepredložíte, colnú hodnotu pre výpočet cla Vám určia colné orgány,
ktoré budú zásielku s tovarom colne prejednávať. Do sumy pre výpočet dovoznej platby sa započítajú aj prepravné náklady.



Dovoľujeme zaslať príklad na výpočet

dovoznej platby.

Hodnota tovaru: 300,- USD,-
Prepravné a poštové náklady: - 60,- USD
Prepočítací kurz: 1EUR/1,4005,- USD
Sadzba cla : 3%
Sadzba DPH : 19%
____________________________________

Hodnotu tovaru vyjadrenú v USD je potrebné prepočítať na euro
prepočítacím kurzom na príslušný deň
300,- USD / prepočítací kurz 1,4005 = 214,20,- EUR k tejto hodnote je
potrebné prirátať prepravné a poštové
náklady, ktoré je taktiež potrebné prepočítať na euro, 60,- USD /
prepočítací kurz 1,4005 = 42,84,-EUR

Hodnotu tovaru a prepravné náklady sčítame
214,20,- EUR + 42,84,- EUR = 257,04,- EUR

257,04,- EUR - základ pre výpočet CLA
257,04,- EUR x sadzba CLA 3% = 7,71,- EUR - CLO,
Sadzbu DPH vypočítame tak , že sumu CLA pripočítame k základu
pre výpočet CLA t.j. 257,04 + 7,71 = 264,75,- EUR x sadzba DPH 19% = 50,30,- EUR
Colný dlh je vo výške CLO+ DPH t.j. 7,71+ 50,30 = 58,- EUR

CLO - 257,15 x 3% = 7,71,- EUR
DPH - 264,85 x 19% = 50,30,- EUR
____________
58,- EUR colný dlh, ktorý je potrebné zaplatiť




V prípade dovozu tovaru z členských štátov EÚ (V.Británia) sa uplatnia
ustanovenia Zmluvy o založení Európskeho hospodárskeho spoločenstva,
v ktorej sa okrem iného uvádza:
..... v súvislosti s vybudovaním spoločného trhu o odstránení ciel, kvantitatívnych reštrikcií a iných obchodných
opatrení s rovnocennými účinkami a o odstránení prekážok voľného pohybu tovaru,


osôb, služieb a kapitálu.
V tejto súvislosti si Vám dovoľujeme oznámiť skutočnosť, že pohyb tovaru v rámci
EÚ je voľný, to znamená že tovar, ktorý má štatút alebo pôvod spoločenstva ,
pri jeho pohybe v rámci EÚ nepodlieha colnému konaniu a pravidelnej
colnej kontrole.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

akurát colníci zabudli, že dph=20%
0 0
gagy3 gagy3

gagy3 je offline (nepripojený) gagy3

Monika1018 Pozri príspevok
Ahojte, takze ja mna by nieco zaujimalo. Rozbiehame obchod a objednali sme veci z ciny. Hodnota fa aj s dopravou bola 2900usd takze sme ratali s priblizne s 550€ clo+ dph. Ale zrazu nas balik-teda 6 balikov kt. mali dokopy 100kg opustil colnicu bez colneho konania. Nikto tomu nechapal,ani v dhl ani my. Az doma som pozrela ze na jednej fa je deklarovana cena ze 100usd a na druhej fakture pripnutej na nej je suma objednavky 2900usd. Vyvsetli mi niekto preco sme neplatili clo ani dph,nieze by som sa stazovala ale aj tak. Ma to nieco s tou deklarovanou cenou?vie mi to niekto vysvetlit ako je to s tou deklarovanou cenou? Dakuej mvelmi pekne
Ja ti vysvetlim preco si naplatila CLO ani DPH,lebo ten colnik velmi pochybil a mala si velke stastie, ved mne pred nedavnom preclili nohavice a 2 tricka v hodnote 50 eur a musel som platit DPH. Tak jednu radu ti dam, velmi, ale velmi rychlo chod na colny urad vysvetli co sa stalo, a oni ti vyrataju to CLO a DPH a ty to zaplatis,lebo inak sa domnievam, ze
ked s tym chces legalne podnikat, a prisla by ti nejaka kontrola, danova alebo ina... velmi rychlo z toho mozes mat riadny problem a pokutu fajne masnu, cize nenechaj to len tak !!
0 0
Monika1018 Monika1018

Monika1018 je offline (nepripojený) Monika1018

A co je ta deklarovana cena??lebo my sme volali s tym colnikom co to mal na starosti a povedal ze na FA je deklarovana cena 110usd cize to nepodlieha clu ani DPH.
0 0
gagy3 gagy3

gagy3 je offline (nepripojený) gagy3

Monika1018 Pozri príspevok
A co je ta deklarovana cena??lebo my sme volali s tym colnikom co to mal na starosti a povedal ze na FA je deklarovana cena 110usd cize to nepodlieha clu ani DPH.
No tak potom je to v pohode, ked to povedal colnik, ale tak na FA sa vecsinou sa ma pisat cena toho tovaru , aby sa malo podla coho vypocitat cena DPH a CLA, ale vecsinou ked ide tovat z ciny tak oni pisu pisu take ceny male, hoci ste zaplatili omnoho viacej, a to je pre vas vyhodou potom iba.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

gagy3 Pozri príspevok
Ja ti vysvetlim preco si naplatila CLO ani DPH,lebo ten colnik velmi pochybil a mala si velke stastie, ved mne pred nedavnom preclili nohavice a 2 tricka v hodnote 50 eur a musel som platit DPH. Tak jednu radu ti dam, velmi, ale velmi rychlo chod na colny urad vysvetli co sa stalo, a oni ti vyrataju to CLO a DPH a ty to zaplatis,lebo inak sa domnievam, ze
ked s tym chces legalne podnikat, a prisla by ti nejaka kontrola, danova alebo ina... velmi rychlo z toho mozes mat riadny problem a pokutu fajne masnu, cize nenechaj to len tak !!
súhlasím, napr. z colného úradu - následná kontrola
0 0
gagy3 gagy3

gagy3 je offline (nepripojený) gagy3

Monika1018 Pozri príspevok
Ahojte, takze ja mna by nieco zaujimalo. Rozbiehame obchod a objednali sme veci z ciny. Hodnota fa aj s dopravou bola 2900usd takze sme ratali s priblizne s 550€ clo+ dph. Ale zrazu nas balik-teda 6 balikov kt. mali dokopy 100kg opustil colnicu bez colneho konania. Nikto tomu nechapal,ani v dhl ani my. Az doma som pozrela ze na jednej fa je deklarovana cena ze 100usd a na druhej fakture pripnutej na nej je suma objednavky 2900usd. Vyvsetli mi niekto preco sme neplatili clo ani dph,nieze by som sa stazovala ale aj tak. Ma to nieco s tou deklarovanou cenou?vie mi to niekto vysvetlit ako je to s tou deklarovanou cenou? Dakuej mvelmi pekne
Takze estre raz bysom chcel reagovat na tvoj prispevok , ako tu teraz nedavno napisala SRSKA tak velmi jednoducho mozes dostat kontrolu z colneho uradu a velmi pozorne si precitaj to co napisala , klikni na ten link a uvidis.
0 0
Monika1018 Monika1018

Monika1018 je offline (nepripojený) Monika1018

Táto celá naša situácia je veeeľmi zaujímavá. Pustili to bez colného konania,colný dlh napísaný že 0€ a cez týžden volala pani z DHL že ich skladník to pustil iba tak bez preclenia,že spravil chybu,chápete??? Takže ideme platiť tú DPH zo 110 usd.
0 0
gagy3 gagy3

gagy3 je offline (nepripojený) gagy3

Monika1018 Pozri príspevok
Táto celá naša situácia je veeeľmi zaujímavá. Pustili to bez colného konania,colný dlh napísaný že 0€ a cez týžden volala pani z DHL že ich skladník to pustil iba tak bez preclenia,že spravil chybu,chápete??? Takže ideme platiť tú DPH zo 110 usd.
Tak fuha, no vies, chyby sa stavaju, ale mi tam nesedi to ze sa bude platit dph iba zo sumy 110 USD. Som myslel ze to bude z tej spravnej sumy za ktoru ste to kupili.
0 0
franco24 franco24

franco24 je offline (nepripojený) franco24

Ahojte moze mi niekto poradit? Nikde som nenasiel podobnu temu ani odpoved. Ako by sa uctoval tovar z ciny ktory by sa kupoval cez ebay a stale by bol len do sumy 20 eur. Bol by tim padom oslobodeny od dane a od cla? Platim by som len dph zo zisku? Na zauctovanie mi staci screen z ebayu + bankovy vypis + paypal? Dakujem za kazdy za kazdu odpoved. Franco
0 0
gagy3 gagy3

gagy3 je offline (nepripojený) gagy3

No tak s tymto ti ja neporadim, az takto sa v tom nevyznam
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ahojte, prvý krát riešim dovoz. Mám JCD na ktorom je suma v USD, kurz a suma v EUR, ktorá na tieto dve hodnoty vôbec nesedí. Takže neviem skontrolovať či tam je započítaný tovar aj dovoz keďže to bolo fakturované osobitne. A tiež netuším prečo máme colný dlh: Clo 0 a ale DPH platíme. Prečo sa neplatí clo? Tovar + doprava boli za viac ako 7tis €. Ďakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

certik Pozri príspevok
Ahojte, prvý krát riešim dovoz. Mám JCD na ktorom je suma v USD, kurz a suma v EUR, ktorá na tieto dve hodnoty vôbec nesedí. Takže neviem skontrolovať či tam je započítaný tovar aj dovoz keďže to bolo fakturované osobitne. A tiež netuším prečo máme colný dlh: Clo 0 a ale DPH platíme. Prečo sa neplatí clo? Tovar + doprava boli za viac ako 7tis €. Ďakujem
nesedí v čom? - colnica má svoj prepočítací kurz a ten je v položke č.23, z ktorého vychádza
- na výmere platieb sú vždy uvedené položky: a00 - clo (clo môže byť aj 0) a b00 - dph. potom je celkový výmer platieb, ktorý treba zaplatiť cú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať