Zavrieť

Porady

SZCO odvody do SP a ZP

Dobry vecer,

chcela by som poprosit o radu (som zaciatocnik - aj tu na porade, aj ako zivnostnik)...
od 15.12.2007 zacinam prevadzkovat zivnost, este tento rok potrebujem vystavit jednu fakturu (za sprostredkovanie obchodu) na 150.000 sk, do tohto datumu budem mat aj nenavratnu dotaciu od UPSVaR - 68.000 sk.
- planujem si dat 40% pausalne naklady a uplatnit si 72.200 sk (nezdanitelnu polozku na danovnika - do 15.3.2007 som bola zamestnana, odratavam 19.000sk)
takze rozdiel: PRIJMY - VYDAVKY = 58.800 sk, toto bude aj zaklad dane?

no a otazka je, ako sa mi z takehoto zakladu dane zvysia/zmenia odvody do SP a ZP (podnikat v r. 2007 bude len dva tyzdne)??? do 30.6.2008 budem platit odvody z vymeriavacieho zakladu 8.100sk

mozno, ked toto bude citat nejaky skuseny uctovnik, chyti sa za hlavu a pomysli si ... napisala som to mozno hlupo, ale ak sa to bude dat pochopit prosim o radu...

dakujem vopred za pomoc
Usporiadat
csilla81 csilla81

csilla81 je offline (nepripojený) csilla81

najlepsie by bolo asi...neuplatnovat si ziadne pausalne, potom dotacia by nesla do zakladu dane (ak som dobre pochopila) a dohodnut sa s partnerom, ked fakturu chce hradit tak ci tak v novom roku, aj fakturu vystavit v r. 08 a mam pokoj, nie?
odvody zostavaju z VM 8100sk, az do 30.6.2009, hmmm?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať