Zavrieť

Porady

zamietnutie zápisu do OR

Potrebujem Vašu pomoc. Zamietli nám zápis do OR pre chybu v Návrhu na zápis s.r.o do OR. Je nutné vyplniť nový návrh, alebo len chybnú časť? a doručiť to na súd osobne, alebo poštou? má niekto vzor námietky? našiel som na porade, ale nič k tejto téme. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Sprievodný list na odstránenie nedostatkov v návrhu na zápis sro do ORSR:
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    SRO s.r.o.
    číslo jednania:


    Obchodný register okresného súdu....



    Odstránenie nedostatkov v návrhu na zápis do obchodného registra.

    Ako prílohy prikladáme:

    a, Opravený návrh na zápis do obchodného registra, daný do súladu so živnostenským listom:

    ..........................
    ..........................



    Zakladateľ......

    Prílohy:
    Strana návrhu ......
    Strana návrhu ......
    ------------------------------------------------------------------------

    prikladá sa iba chybná strana(strany), možno doručiť poštou, alebo osobne (je to rýchlejšie)
    nezabudnite na číslo jednania

    toť vsio

    veka je offline (nepripojený) veka

    veka
    Aký čas má obchodný súd na rozhodnutie od podania námietky? Námietku sme podali 10.12.2007. Dokedy máme čakať?

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    Hladal som tu v diskusiach k tejto teme, ale nazory som nasiel rozne.

    Registrovy sud odmietol vykonat zapis, pretoze predmet podnikania v navrhu sa nezhodoval s predmetom podnikania v prilohach a podpis na navrhu nebol uradne overeny.

    Chcel by som vediet (kedze prakticke skusenosti s tym nemam):

    1. Treba vyplnit znova cely formular alebo poslat len jednu stranu, kde sa pise zmena a druhu stranu, kde su podpisy s overenim?

    2. Treba podat aj namietky alebo len poslat tie pozadovane veci?

    3. Je mozne v oprave uviest aj dalsie cinnosti, ktore v povodnom navrhu neboli (cize vlastne doplnenie, rozsirenie navrhu)?

    Dakujem.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    hiker Pozri príspevok
    Hladal som tu v diskusiach k tejto teme, ale nazory som nasiel rozne.

    Registrovy sud odmietol vykonat zapis, pretoze predmet podnikania v navrhu sa nezhodoval s predmetom podnikania v prilohach a podpis na navrhu nebol uradne overeny.

    Chcel by som vediet (kedze prakticke skusenosti s tym nemam):

    1. Treba vyplnit znova cely formular alebo poslat len jednu stranu, kde sa pise zmena a druhu stranu, kde su podpisy s overenim?

    2. Treba podat aj namietky alebo len poslat tie pozadovane veci?

    3. Je mozne v oprave uviest aj dalsie cinnosti, ktore v povodnom navrhu neboli (cize vlastne doplnenie, rozsirenie navrhu)?

    Dakujem.
    Podať Námietky + v prílohe nový Návrh, v ktorom uvedieš predmety podnikania v presne takom znení, ako sú uvedené na ŽL (alebo iných oprávneniach), samozrejme Návrh podpísať konateľ/konatelia overene. V prípade potreby uviesť ďalšie predmety podnikania, než boli v pôvodnom Návrhu, je potrebné preukázať na tieto predmety ŽL (alebo iné oprávnenia) a samozrejme aj doplniť ich do Spoločenskej (Zakladateľskej) zmluvy. Ale to je možné už len na základe Uznesenia z valného zhromaždenia (alebo Rozhodnutia jediného spoločníka). Samozrejme nezabudnúť na lehotu 15 dní na podanie Námietok, inak je všetko passé.

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    zalobaba Pozri príspevok
    Podať Námietky + v prílohe nový Návrh, v ktorom uvedieš predmety podnikania v presne takom znení, ako sú uvedené na ŽL (alebo iných oprávneniach), samozrejme Návrh podpísať konateľ/konatelia overene. V prípade potreby uviesť ďalšie predmety podnikania, než boli v pôvodnom Návrhu, je potrebné preukázať na tieto predmety ŽL (alebo iné oprávnenia) a samozrejme aj doplniť ich do Spoločenskej (Zakladateľskej) zmluvy. Ale to je možné už len na základe Uznesenia z valného zhromaždenia (alebo Rozhodnutia jediného spoločníka). Samozrejme nezabudnúť na lehotu 15 dní na podanie Námietok, inak je všetko passé.
    Stretol som sa ale s nazorom, ze keby som tam dal novy predmet cinnosti, co nebol v povodnom navrhu, sud by to bral v tejto casti ako novy navrh, ktory podlieha novemu poplatku 2000,- Sk.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    hiker Pozri príspevok
    Stretol som sa ale s nazorom, ze keby som tam dal novy predmet cinnosti, co nebol v povodnom navrhu, sud by to bral v tejto casti ako novy navrh, ktory podlieha novemu poplatku 2000,- Sk.
    Nie, tým, že firma už vznikla, aj keď ešte nebola zapísaná do OR, môžeš zvolať VZ a rozhodnúť o rozšírení predmetu podnikania, podať žiadosť na ŽÚ a predložiť s opraveným Návrhom aj tieto "nové ŽL"..... Háčik je iba v tom, že to všetko treba stihnúť v tej 15 dňovej lehote na podanie Námietok .....

    zamietnutie zápisu do OR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.