Zavrieť

Porady

Vyradenie auta z účtovníctva.

Mám auto na podnikanie (nie N1 ale osobné) už viac ako 4 roky. Ako ho korektne vyradiť z účtovníctva - treba znalecký posudok atď?
Ďakujem.
Naposledy upravil marekm : 09.12.07 at 10:03
Usporiadat
adulienka79 adulienka79

adulienka79 je offline (nepripojený) adulienka79

Prosím o pomoc.
Auto zaradené do podnikania sme k 2. 1. 2010 odhlásili z DÚ, no nebolo vyradené z majetku - bola na ňom poisťovnou uznaná totálna škoda a chceli sme ho čo najskôr predať, ale podarilo sa nám to až v 6/2011. Platili sme za neho aj PZP, keďže bolo na značkách a prihlásené na polícií. Môžem si to PZP uplatniť do výdavkov? A v akej cene ho vyradím z majetku, môže to byť v sume, ktorú uviedla poisťovna ako hodnotu zvyškov vo vyúčtovaní poistnej udalosti?
0 0
adulienka79 adulienka79

adulienka79 je offline (nepripojený) adulienka79

Prosím, pozriete sa mi na to niekto? Vopred ďakujem
0 0
adulienka79 adulienka79

adulienka79 je offline (nepripojený) adulienka79

adulienka79 Pozri príspevok
Prosím o pomoc.
Auto zaradené do podnikania sme k 2. 1. 2010 odhlásili z DÚ, no nebolo vyradené z majetku - bola na ňom poisťovnou uznaná totálna škoda a chceli sme ho čo najskôr predať, ale podarilo sa nám to až v 6/2011. Platili sme za neho aj PZP, keďže bolo na značkách a prihlásené na polícií. Môžem si to PZP uplatniť do výdavkov? A v akej cene ho vyradím z majetku, môže to byť v sume, ktorú uviedla poisťovna ako hodnotu zvyškov vo vyúčtovaní poistnej udalosti?
Prosím poraďte mi v tomto.
0 0
adulienka79 adulienka79

adulienka79 je offline (nepripojený) adulienka79

prosíííím
0 0
adulienka79 adulienka79

adulienka79 je offline (nepripojený) adulienka79

adulienka79 Pozri príspevok
Prosím o pomoc.
Auto zaradené do podnikania sme k 2. 1. 2010 odhlásili z DÚ, no nebolo vyradené z majetku - bola na ňom poisťovnou uznaná totálna škoda a chceli sme ho čo najskôr predať, ale podarilo sa nám to až v 6/2011. Platili sme za neho aj PZP, keďže bolo na značkách a prihlásené na polícií. Môžem si to PZP uplatniť do výdavkov? A v akej cene ho vyradím z majetku, môže to byť v sume, ktorú uviedla poisťovna ako hodnotu zvyškov vo vyúčtovaní poistnej udalosti?
Prosím pomôžte mi niekto, už som tu prečítala hádam všetko o vyradení auta z majetku, ale neviem sa zorientovať.
0 0
adulienka79 adulienka79

adulienka79 je offline (nepripojený) adulienka79

nikto nevie?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

adulienka79 Pozri príspevok
Prosím o pomoc.
Auto zaradené do podnikania sme k 2. 1. 2010 odhlásili z DÚ, no nebolo vyradené z majetku - bola na ňom poisťovnou uznaná totálna škoda a chceli sme ho čo najskôr predať, ale podarilo sa nám to až v 6/2011. Platili sme za neho aj PZP, keďže bolo na značkách a prihlásené na polícií. Môžem si to PZP uplatniť do výdavkov? A v akej cene ho vyradím z majetku, môže to byť v sume, ktorú uviedla poisťovna ako hodnotu zvyškov vo vyúčtovaní poistnej udalosti?
Auto ste prestali na podnikanie používať 2.1.2010, tzn., že v roku 2010 ste už o ňom neúčtovali, ani odpisované nebolo....zastavili ste odpis?.
Ak si PZP uplatníte do výdavkov, tak "raz" keď budete mať kontrolu, tak sa budete musieť spätne prihlásiť na daň z MV, uhradiť daň, a znovu sa odhlásiť. /ja osobne by som PZP nedala do výdavkov/.
Auto má svoju zostatkovú hodnotu k 31.12.2009 - to bude VOZD v deň predaja , ale len do výšky príjmu.
0 0
adulienka79 adulienka79

adulienka79 je offline (nepripojený) adulienka79

áno odpisy sú zastavené, PZP nedám do výdavkov. Ešte jedná vec, auto bolo odhlásené k 2.1.2010, mali sme za január zaplatiť daň z MV? Ak áno, je problém, nebola zaplatená.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Dobry den,

mam jednu dilemu a prosim o radu:


  1. k 20.12.2010 som vyradila auto z evidencie na dopravnom inšpektorate, k tomu datumu som aj ohlasila na DU toto vyradenie, nakoľko bolo na ICO a uplatňovala som si nan phm atd... auto mala SZCO v osobnom vlastnictve ked zacinala podnikat a dala ho zaciatkom otvorenia zivnosti na ICO, takze ziadne odpisy sa nekonali....
  2. daň z MV za rok 2010 si SZCO este za cely rok 2010 zaplatil v januari 2011

Moja otazka znie:

Čo s PZP za rok 2010? mam vypočítat alikvotnu čiastku t.j. 11 mesiacov + 20 dní v decembri, alebo dam do vydavkov 12 mesiacov, t.j. plnu cenu PZP?

Dakujem
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

auctovnicka Pozri príspevok
Dobry den,

mam jednu dilemu a prosim o radu:


  1. k 20.12.2010 som vyradila auto z evidencie na dopravnom inšpektorate, k tomu datumu som aj ohlasila na DU toto vyradenie, nakoľko bolo na ICO a uplatňovala som si nan phm atd... auto mala SZCO v osobnom vlastnictve ked zacinala podnikat a dala ho zaciatkom otvorenia zivnosti na ICO, takze ziadne odpisy sa nekonali....
  2. daň z MV za rok 2010 si SZCO este za cely rok 2010 zaplatil v januari 2011
Moja otazka znie:

Čo s PZP za rok 2010? mam vypočítat alikvotnu čiastku t.j. 11 mesiacov + 20 dní v decembri, alebo dam do vydavkov 12 mesiacov, t.j. plnu cenu PZP?

Dakujem
Prosím poradí mi niekto???

Vdaka
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
auctovnicka Pozri príspevok
Prosím poradí mi niekto???

Vdaka

Ja by som dala celé PZP do výdavkov a keď príde preplatok za 11 dní od poisťovne, tak by som ho zaradila do príjmu
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

dakujem
0 0
heňa36 heňa36

heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

Dobrý deň! Potrebovala by som vedieť jednu vec. Keď vyradím auto zo živnosti do osobného vlastníctva, ale rozhodnem sa ho predať, koľko rokov po preradení podlieha zdaneniu. Ďakujem!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

heňa36 Pozri príspevok
Dobrý deň! Potrebovala by som vedieť jednu vec. Keď vyradím auto zo živnosti do osobného vlastníctva, ale rozhodnem sa ho predať, koľko rokov po preradení podlieha zdaneniu. Ďakujem!
5 rokov
2 0
lenlenka lenlenka

lenlenka je offline (nepripojený) lenlenka

iba človek
Som začiatočník v JÚ a mám dilemu. Už sa tu niečo podobne pýtali ale aj tak mi to nie je 100%.tne jasne. SZCO platca DPH.
Ak predám hmotný majetok ktorý je ešte nedoodpisovaný, v hodnote zostatkovej ceny tak predajná cena ide do POZD, a súčasne zostatková cena do výdavkov ako prevádzková réžia VOZD?
zo zostatkovej ceny odvádzam DPH? (Keďže pri kúpe bola uplatnená DPH)
Odpisy za r. 2011 sa uplatňovať nebudú, majetok nebol v stave k 31.12.2011.
V prípade že by sa majetok predal za nižšiu cenu ako je zostatková cena, je k tomu potrebný nejaký znalecký posudok prečo pod cenu?
Pekne prosím o usmernenie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zo zostatkovej ceny odvádzam DPH? (Keďže pri kúpe bola uplatnená DPH)

prečo v zostatkovej????? dávaš mu predsa faktúru, z kt. budeš odvádzať DPH....(predajná cena)

a ak by si išla aj pod cenu (zostatkovú) podľa môjho názoru nemusíš žiaden SZP......nevyžaduje to zákon
0 0
lenlenka lenlenka

lenlenka je offline (nepripojený) lenlenka

iba človek
Mila123 Pozri príspevok
zo zostatkovej ceny odvádzam DPH? (Keďže pri kúpe bola uplatnená DPH)

prečo v zostatkovej????? dávaš mu predsa faktúru, z kt. budeš odvádzať DPH....(predajná cena)

hej jasne, ..som sa zle pýtala v otázke o tú DPH, uvažovala som aj o preradení majetku do osobného vlastníctva a následnom odpredaji a proste chaos v hlave ... Ďakujem za odpoveď :-)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak by preradil auto do osobného užívania, popr. daroval, musel by odviesť DPH zo zostatkovej ceny....
0 0
lenlenka lenlenka

lenlenka je offline (nepripojený) lenlenka

iba človek
Mila123 Pozri príspevok
ak by preradil auto do osobného užívania, popr. daroval, musel by odviesť DPH zo zostatkovej ceny....
..ano ano, to viem ale aj tak ďakujem
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Obvodný lekár - SZČO mal v majetku zaradený osobný automobil, ktorý v r. 2011 už daňovo odpísal.
Nakoľko v 05/2012 kúpil nové auto, staré chce previesť do osobného užívania, ale chce ho hneď prepísať na manželku (kvôli bonusu hav.poist.).
Je to možné ? Alebo ho musí akože "predať" manželke a príjem z predaja zdaniť ?

Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať