Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Milá začiatočníčka, ja pečiem chlebík len zo špeciálnej múky do pekárničiek, ktorá už obsahuje droždie a každý jeden chlebík je super .-)
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
M&G Pozri príspevok
Milá začiatočníčka, ja pečiem chlebík len zo špeciálnej múky do pekárničiek, ktorá už obsahuje droždie a každý jeden chlebík je super .-)
A kde sa dajú pozháňať tie múky....? Marí sa mi, že tebe poslali aj s pekárničkou? Ale kde by som si ich zohnala ja?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
dalida Pozri príspevok
Ahojte pekárky!
Keď som čítala vaše príspevky a ódy na domáci chlebík, dala som sa na to aj ja a už pár dní som majiteľkou tohoto zázraku. Zatiaľ som stačila upiecť štyri chleby, tri boli super, ale ten posledný - zemiakový sa nepodaril. Upiekla som ušiaka. Pri pečení mu spadol stred. Dala som veľa droždia alebo málo? Poradíte nešťastnej začiatočníčke?
Vopred vrelá vďaka!
Mne zatiaľ spadli len tie hotové zmesi. Ináč do toho receptu , čo tu dala Dáša pridávam vždy zemiaky a ešte nikdy nebol spadnutý. Mne sa zdá, že v knižke ku pekárničke pri spadnutí sa píše, že veľa droždia keď sa dá, tak spadne.
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Ďakujem Danka, mne sa zdalo pri tom recepte, že je drožia veľa - na 500 g múky celý balíček dr. Oetker, dala som menej, ale asi aj tak to bolo veľa. Skúsim ešte ubrať.
Na oplátku tu je adresa, kde sa dajú zohnať zmesi a múky na pečenie chleba:
www.mlyn-zrno.sk - je tam široká ponuka múk - pšeničné, ražné, špaldové, amarantové, bio aj hotové zmesi.
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Ešte som zabudla jednu adresu: www.peciemedoma.eu - tam je tiež široká ponuka rôznych zmesí, nielen na chlieb ale aj na sladké a slané.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

dalida Pozri príspevok
Ďakujem Danka, mne sa zdalo pri tom recepte, že je drožia veľa - na 500 g múky celý balíček dr. Oetker, dala som menej, ale asi aj tak to bolo veľa. Skúsim ešte ubrať.
Na oplátku tu je adresa, kde sa dajú zohnať zmesi a múky na pečenie chleba:
www.mlyn-zrno.sk - je tam široká ponuka múk - pšeničné, ražné, špaldové, amarantové, bio aj hotové zmesi.
Tak to Ti spadól od veľa droždia, na 500g múky, tak asi dobrá kávová lyžička.
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Ďakujem, Vema!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
vema Pozri príspevok
Tak to Ti spadól od veľa droždia, na 500g múky, tak asi dobrá kávová lyžička.
Nórika , ale na krabici s hotovou zmesou by to mohli aj napísať...ale tam napíšu, len pridať droždie a koho napadne, že treba dať menej, keď je tam celý sáčok? Môj prvý chlieb bol z hotovej zmesi a jasné , že bol ušatý. Potom som už vedela, že treba dať menej, dala som menej , ale stále bol ušatý. Ale musím zase priznať, že bolo to asi viac ako kávová lyžička...a preto som kdesi vyššie zadala aj otázku, či niekto má skúsenosti, koľko z toho balíčku droždia hotovej zmesi treba dať.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dalida ďakujem za adresy.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

DanielaSĽ Pozri príspevok
A kde sa dajú pozháňať tie múky....? Marí sa mi, že tebe poslali aj s pekárničkou? Ale kde by som si ich zohnala ja?
Predávajú aj v hypermarketoch. Ja kupujem v tom, čo inzeruje, že "........je lacný".
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Meggi ty ho robíš podľa akého receptu? Ja som robila podľa tých, čo som dostala ku pekárničke..
Danka, ja robím celozrnný podľa tohto receptu:
1,5 KL sušených kvasníc, 300 g hladkej múky chlebovej, 200 g celozrnnej múky, 1,5 KL soli, 1 KL rasce, varený zemiak, 1 PL octu, 1PL olivového oleja, 350 ml vody.
Základ je podľa priloženého receptára ku pekárni, moje "vylepšenia" sú rasca, zemiak, ocot a olivový olej.
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

Ahojte. Aj ja mam doma pekaren na chlieb, ale som este nekupoval hotove zmesy. Myslim si, ze ked chces mat nieco lacne a "zdrave" urob si to doma-preto som predsa kupil pekaren. Robil som uz 3 druhy chlebov podla prilozenych receptov a vsetky sa mi podarili. Musel som si ale kupit digi vahu(500Sk) lebo som nechcel obcas pokazit chlieb (1 bol tak od oka). Zatial som veeelmi spokojny.
a zabudol som ... mam MOULINEX OW500030 ( az na 1500g chlieb)
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

No dievčence už sa mi začína dariť, včera sa mi už chlebík neprevalil robila som celozrnný, ale nie z hotovej zmesi, našla som na nejakej stranke českej 6 zrnkový, a dnes som skušala cesnakový z nivou ten je tiež dobrý, tak teraz dumám aký upečiem zajtra.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som piekla ráno..je krásny.....tiež už nepečiem z hotovej zmesi...ten Dášin recept s obmenami, raz miesto vody cmar, raz vsypem aj zrnká, raz menej T650 a viac tmavých múk, raz zemiak, inokedy bez neho. A pečiem to vždy na klasickom programe so stupňom vypečenia 3. Tie háky sa mi nechcú z cesta vyberať, ale nechávam ich tam, až kým chlebík nevychladne, kôrka zmäkkne a potom ich ľahko vytiahnem a ostane tam len nenápadna čiarka a dierka. Ináč aj tá brioška podľa receptu je výborná.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
beba13 Pozri príspevok
No dievčence už sa mi začína dariť, včera sa mi už chlebík neprevalil robila som celozrnný, ale nie z hotovej zmesi, našla som na nejakej stranke českej 6 zrnkový, a dnes som skušala cesnakový z nivou ten je tiež dobrý, tak teraz dumám aký upečiem zajtra.
Beba hoď recept na ten cesnakový...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

zaujímavé chlebíky
a tu je sľúbený kvas
a ešte jeden:
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dievčatá..vema, otázka, Meggi1 a MaG..nemám tvoj stredný znak..čo ste nové upiekli..ako sa vám darí?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

No, ja pečiem chlebík každý tretí deň, stále 750g, rôzne druhy, čarujem s múkami a sme spokojní.Sladké dačo som ešte neupiekla, aj by som rada, len nemám odskúšaný recept.Pa
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Dievčatá..vema, otázka, Meggi1 a MaG..nemám tvoj stredný znak..čo ste nové upiekli..ako sa vám darí?
Ja som aj dnes piekla chlebík. Chcela som vyskúšať dať múku len pomocou odmerky, bez váženia, že už mám to množstvo múky v oku...Ale to bol veru zlý odhad, keď sa cesto miesilo, bolo také riedke, že sa lepilo na nádobu, musela som múku dosypať. Poučenie: múku radšej vždy odvážiť, vtedy je cesto tak akurát.
Sladké som ani ja ešte nepiekla v pekárni, len som si dala vymiesiť cesto a potom som koláč upiekla v rúre.
Vôbec som neoľutovala investíciu do pekárne. Som rada, že ju mám.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

dala som link aj na sladké, príspevok 257
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať