Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Andrejka, ja mám pekárničku s dvomi hákmi Moulinex, ale myslím si, že je to úplne jedno. Neviem, čo znamená kôrka H, ja dávam kôrku stupeň 2, to je stredná. Chlebík mám krásne prepečený zo všetkých strán, iba vrch je bledý, ale to sme tu už rozoberali. Kvasnice dávaj sušené 1 kávová lyžička /priložená odmerka/. Chlebík mal preto tvar hranolu, lebo sa Ti prepadol. Ak Ti ja môžem poradiť, tak vymeň tie kvasnice a určite sa Ti podarí. Ja to mám vyskúšané. Múku si kúp T 650 a miešaj. Aj druhé pekárky Ti iste poradia.Veľa zdaru pri pečení.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Meggi1 už som to skúšala aj tak, že som pridala nakoniec dopečenie, ale je to stále. Stále nad tým dumám, či to nebude tou múkou celozrnnou, lebo včera ked som robila tú pudingovú bábovku tak nôž bol čistý ja už neviem. A zas keby bol nedopečený tak po dlhšom státi by začal plesnivieť nie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Beba náš chlebík upečený v pekárničkach aj tak skôr začína plesnivieť ako tie, ktoré obsahujú rôzne konzervačné látky. Treba piecť tak, aby za dva dni bolo po ňom....
Ja ho mám uložený v nádobe na chlieb od Tuperware a aj po 4 dňoch bol ešte dobrý, ale svokre v jej nádobe ..klasickej z umelej hmoty z predajne domácich potrieb začal plesnivieť už po 3 dňch.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja dávam chlieb do igelitového sáčka a do vnútra dám papierový obrúsok. Zatiaľ mi nikdy nesplesnivel a mám ho tam 3-4 dni.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

vema Pozri príspevok
Ja dávam chlieb do igelitového sáčka a do vnútra dám papierový obrúsok. Zatiaľ mi nikdy nesplesnivel a mám ho tam 3-4 dni.
Takisto aj ja dávam do igelitového vrecúška a vydržal tiež už aj tie 4 dni, keď sme ho nestíhali zjesť. Čítala som niekde, že do igelitových vrecúšok by sa chlieb nemal dávať. Ale koľko vecí by sa nemalo a predsa ich robíme

Teraz som zas dopiekla Dankin sedliacky chlebík, ten od včera sme už stihli zjesť, lebo cez víkend bolo viac papkáčov ako obvykle. Len dnes som nepridala špaldovú múku, ale ražnú celozrnnú. Nádherne sa upiekol aj vrch, celá kôrka okolo je pekná prepečená.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

beba13 Pozri príspevok
Meggi1 už som to skúšala aj tak, že som pridala nakoniec dopečenie, ale je to stále. Stále nad tým dumám, či to nebude tou múkou celozrnnou, lebo včera ked som robila tú pudingovú bábovku tak nôž bol čistý ja už neviem. A zas keby bol nedopečený tak po dlhšom státi by začal plesnivieť nie?
beba13 - ja tiež robím zmes bielej a celozrnnej múky, ale nôž je čistý. Ty si robila čisto z celozrnnej?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Meggi 1 Pozri príspevok
beba13 - ja tiež robím zmes bielej a celozrnnej múky, ale nôž je čistý. Ty si robila čisto z celozrnnej?
Nerobím čisto celozrnný, dávam aj trocha bielej múky. Uskladňujem ho tiež v chlebníku z Taprweru, včera som krájala taký 3dňový a nôž bol čistý tak neviem čo to spôsobuje budem dalej skúmať.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ja som včera piekla sedliacky chlieb podľa Danky a je výborný.Škoda len že zatiaľ pečiem len z bielej múky, pretože máme len Milk agro a CBA a taká múka ako celozrnná a pod. je neznámy pojem.
Ale na týždeň už idem na veľkýýýýý nákup do KE tak to sa vyblázním
Myslím čo sa múky týka aby ste ma zle nepochopili.
A môj včerajší výtvor:
DSCN9136.JPG  
DSCN9137.jpg  
1/1
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Betka...super vyzerá...a je aj chutný však? Dobre nakúp... navštív Kaufland, tam je dobrý výber.
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

Ahojte...
tak som opäť v hre ..
Pekárničku mám už opravenú...šak bolo už na čase,lebo som si celkom zvykol na domaci chlieb a nie na tie obchodove ...
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Stevo vitaj späť.Ja s tebou súhlasím, my sme si tiež zvykli na domáci chlebík. Mne by ten z obchodu už ani nechutil.U nás pekárnička pečie už takmer každý deň,takže je plne vyťažená.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

andrea Pozri príspevok
Zaujal ma príspevok od Jokoas z 18.3. To isté sa stalo aj mne. Mám kúpenú Moulinex s 1 hakom (max 1000g). Neviem či neviem s ňou narábať, ale presne to sa stalo aj mne čo Jokoas. Pozerala so do pekárničky cez okienko ako do televízora a natešovala som sa ako mi pekne kýsne. No asi 40 min. pred dopečením chlieb klesol. Poúžila som program základný 1 na 500 g a dala som H aby kôrka bola tmavá. Mám takýto recept: 500 g múky hladkej, 300 ml vody, 2 stredné uvarené popučené zemiaky, 2 kavové lyžičky soli, 1/4 klasického droždia(kocka) čerstvého. Chlieb nebol zlý, ale mal tvar "hranola" ale to by mi ani nevadilo ale že nebol tak pripečený, chrumkavý. Moja známa ma pekárničku Phylips a piekla ten istý chlieb použila ten istý recept. Jej vyšiel krásny červenkučký chrumkavý oválny bochník. Prosím Vás má niekto takúto pekárničku Moulinex s 1 hákom,aby som sa s ním mohla podeliť o skúsenosti - či je spokojný a aký program používa a či je jeho chlebík červenučký pripečený....Budem veľmi rada. Ďakujem všetkým za názor.
Ja by som zmiešal hladkú a polohrubú múku,dal viac vody podľa potreby-to vidíš aké je cesto- a polku droždia.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Ten chlebik je pekne upečený betka631. Ja mám Moulinex a vôbec ale vôbec sa mi nedari, aby bol upečený tak pekne aj zvrchu....Poradi niekto????
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
andrea Pozri príspevok
Ten chlebik je pekne upečený betka631. Ja mám Moulinex a vôbec ale vôbec sa mi nedari, aby bol upečený tak pekne aj zvrchu....Poradi niekto????
Andrejka..keď by si lepšie čítala túto tému..tak by sme ti radiť nemuseli, všetko tu máš. Betka piekla podľa receptu, ktorý som sem nedávno dala...sedliacky. Ten je pekne upečený aj zhora aj zbokov. Vyskúšaj ho a hádam sa ti podarí. Ďalej je tu veľmi dobrý recept od Dáši, ten sa tiež mi vždy podarí...akurát som ho trochu vylepšila, ale to moje vylepšenie tiež tu nájdeš. Hlavne nepeč z hotových zmesí, tie zvyknú padnúť a sú síce chutné, ale výzor majú taký smiešny ušatý. Podľa čoho si ty piekla, keď sa ti nič nepodarilo?
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

betka631 Pozri príspevok
Ja som včera piekla sedliacky chlieb podľa Danky a je výborný.Škoda len že zatiaľ pečiem len z bielej múky, pretože máme len Milk agro a CBA a taká múka ako celozrnná a pod. je neznámy pojem.
Ale na týždeň už idem na veľkýýýýý nákup do KE tak to sa vyblázním
Myslím čo sa múky týka aby ste ma zle nepochopili.
A môj včerajší výtvor:
Betka ten chlebík vyzerá výborne. Ja ho tiež pečiem, odkedy mám od Danky recept na sedliacky chlieb. Vždy primiešam k bielej múke nejakú inú.
A ako ti už radila Danka, vyblázni sa v Kauflande, tam majú celkom slušný výber. Tiež kupujem múky tam. Včera sa mi podarilo konečne zohnať ražnú vyrážkovú, ktorú som dosiaľ nezohnala.
Dobre nakúp
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Ja som myslela, že mi niekto poradi kto má Moulinex-pekáreň konkrétne aký program používa pri pečeni sediackého chleba. Všade na internete kde sú znázornené upečené chleby je väčšinou pekáreň Eta. Ja skúšam kadejeký program ale nedari sa mi. Zvrchu je stále svetlý. Som nešikovná asi tak....................
0 0
barborka7 barborka7

barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

Aj ja by som potrebovala poradiť. Môj priateľ mi od nich z domu dovliekol domácu pekáreň zn. Mulinex, rok výroby 2003 na 750g chlebík, a chcela som v ňom už dva krát upiecť chleba ale asi som vybrala zlý program, lebo sa mi vôbec nepodaril. AK má niekto takúto pekáreň a poradil by mi na ako mám nastaviť tú pekáreň, aby robil všetko. Keď som dva krát skúšala, tak prvý krát to nerobilo nič, tak som do toho programu, čo som vybrala začala kafrať a potom nerobil nič, a druhý krát, keď som vybrala program, ktorý bol za receptom v priloženej knihe, tak mi to hneď začalo piecť, ani to nemiesilo, ani nekyslo.
Chcela by som dnes upiecť chlebík, keby mi mohol niekto napísať podrobný návod, bola by som rada, lebo takýto návod mi tam chýba, lebo sú tam iba recepty a pod ním je program a čas, ale nie je tam napísaný presný postup, ani ako treba nastaviť hodiny.
Ďakujem vopred za rady.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

andrea Pozri príspevok
Ja som myslela, že mi niekto poradi kto má Moulinex-pekáreň konkrétne aký program používa pri pečeni sediackého chleba. Všade na internete kde sú znázornené upečené chleby je väčšinou pekáreň Eta. Ja skúšam kadejeký program ale nedari sa mi. Zvrchu je stále svetlý. Som nešikovná asi tak....................
Sedliacky som nerobila, ale na mojej pekarni je to program 2 inak ti neviem poradit. To by mala vediet DanielaSL
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
barborka7 Pozri príspevok
Aj ja by som potrebovala poradiť. Môj priateľ mi od nich z domu dovliekol domácu pekáreň zn. Mulinex, rok výroby 2003 na 750g chlebík, a chcela som v ňom už dva krát upiecť chleba ale asi som vybrala zlý program, lebo sa mi vôbec nepodaril. AK má niekto takúto pekáreň a poradil by mi na ako mám nastaviť tú pekáreň, aby robil všetko. Keď som dva krát skúšala, tak prvý krát to nerobilo nič, tak som do toho programu, čo som vybrala začala kafrať a potom nerobil nič, a druhý krát, keď som vybrala program, ktorý bol za receptom v priloženej knihe, tak mi to hneď začalo piecť, ani to nemiesilo, ani nekyslo.
Chcela by som dnes upiecť chlebík, keby mi mohol niekto napísať podrobný návod, bola by som rada, lebo takýto návod mi tam chýba, lebo sú tam iba recepty a pod ním je program a čas, ale nie je tam napísaný presný postup, ani ako treba nastaviť hodiny.
Ďakujem vopred za rady.
Ak pekáreň zo začiatku nič nerobila to ešte neznamená, že naozaj nič nerobila.Moja Biffinet najprv 10-15 minút (podľa programu) predhrieva suroviny a vyzerá to tak že nič nerobí - ale robí.
Ja ešte predtým ako som kúpila pekárničku tak som prečítala tieto stránky a opísala som si recept od Dašky.
Keď som priniesla pekáreň domov tak som to najprv hodinu študovala čo kde a ako.Až tak som sa do toho pustila.Ja myslím, že ak maš návod k pekárničke tak veľmi nemáš čo riešiť.Skús Daškin recept alebo recept, ktorý tu prilepila Daniela na sedliacky chlebík-ten je fakt dobrý, chutný a aj z vrchu sa pekne pripečie-aspoň mne.Pečiem ho na programe 2, na mojej pekárničke je to kyprý.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Meggi 1 Pozri príspevok
Betka ten chlebík vyzerá výborne. Ja ho tiež pečiem, odkedy mám od Danky recept na sedliacky chlieb. Vždy primiešam k bielej múke nejakú inú.
A ako ti už radila Danka, vyblázni sa v Kauflande, tam majú celkom slušný výber. Tiež kupujem múky tam. Včera sa mi podarilo konečne zohnať ražnú vyrážkovú, ktorú som dosiaľ nezohnala.
Dobre nakúp
Meggi mám smolu, že bývame od Košíc cca 45 km a od Prešova detto.Bohužiaľ aj keď sme okresné mesto tak poriadne nakúpiť nemáš kde.Preto chodíme na veľký nákup do Košic raz za mesiac( metro atď..) Manžel mi už chcel priniesť chlebovú múku z česka, ale na základe Dankiných skúseností s tou múkou som ho stopla.
Ešte vydržím do pondelka ale už sa teším, že tiež budem môcť troška experimentovať a papať aj zdravší chlebík ako čisto biely.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať