Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ahoj Kukučka. Poprosím si receptík na tú knedľu. Ďakujem
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Luna Pozri príspevok
Ja mám takýto recept na knedlík do pekárne:

250 ml mlieka
1 vajce ( alebo 1PL olivový olej)
500 g polohrubej múky
1 čl cukru
1 čl soli
1 čl sušeného droždia alebo 1/4 čerstvého

odskúšaný a výborný

Po vykysnutí vyberiem cesto z pekárničky, rozdelím si ho na 2 a vytvarujem knedlik.Nechám ešte asi 10 minút kysnúť.

Ja robím na pare.Nalejem do hrnca vodu a dám si tam parak.Až mi začne voda vrieť tak vložím knedlíky, prikryjem a varím 25 minút.

Prikladám Ti recept na knedlik, ja nie som autor -neviem kto ho sem dal. Nech je to ktokoľvek tak dobre urobil-knedlik je vynikajúci.
recept na knedľu, nech sa ti podarí
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Ahááá..takže aj kvôli tomuto si nešla na stretko?
ale nie, Daniela, dôvod bol prozaickejší, ale to je tajomstvo
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Kukučka ď a k u j e m
Naposledy upravil mareko : 16.06.08 at 20:49
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Dobrý deň poraďáci
Akosi som sa dostala po túto vašu tému a celkom ma oslovila.
Pátrala som po značkách a našla som Moulinex Bagette - novinka. Máte niekto s ńou skosenosti. Celkom ma zaujala možnosť urobiť si vlastné bagetky a rozžky.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Dievčence poradťe, robím ( pečiem) chlieb v domácej pekárni BRAVO. Doteraz bolo všetko OK ale v poslednom čase mi začal chlebík padať po vykysnutí a dopečení. Robím niekde chybu alebo je to tými horúčavami. Vzhľadom na to , že toto nie je rýdzo mužská diciplína budem povďačný za každú radu.

Ďakujem Milan.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Milan.Žiška Pozri príspevok
Dievčence poradťe, robím ( pečiem) chlieb v domácej pekárni BRAVO. Doteraz bolo všetko OK ale v poslednom čase mi začal chlebík padať po vykysnutí a dopečení. Robím niekde chybu alebo je to tými horúčavami. Vzhľadom na to , že toto nie je rýdzo mužská diciplína budem povďačný za každú radu.

Ďakujem Milan.
Ahoj Milan. Asi som to už tu niekde písala - ja mám takú skúsenosť, že keď dám viac droždia, vtedy mi chlebík "padne", lebo sa cesto najskôr prevzdušní a rýchlo "vyskočí", potom ale klesne. Skús dať o niečo menej droždia, uvidíš...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Milan.Žiška Pozri príspevok
Dievčence poradťe, robím ( pečiem) chlieb v domácej pekárni BRAVO. Doteraz bolo všetko OK ale v poslednom čase mi začal chlebík padať po vykysnutí a dopečení. Robím niekde chybu alebo je to tými horúčavami. Vzhľadom na to , že toto nie je rýdzo mužská diciplína budem povďačný za každú radu.

Ďakujem Milan.
Meggi 1 Pozri príspevok
Ahoj Milan. Asi som to už tu niekde písala - ja mám takú skúsenosť, že keď dám viac droždia, vtedy mi chlebík "padne", lebo sa cesto najskôr prevzdušní a rýchlo "vyskočí", potom ale klesne. Skús dať o niečo menej droždia, uvidíš...
a ešte chlebu vadí, keď sa uleje viac vody alebo je teplejšia ako má byť, a tiež mu vadí ak prísady nemajú rovnakú izbovú teplotu a samozrejme viac droždia tiež nerobí dobre

to sú moje skúseností
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Prosim, prosim...daky jednoduchy recept na kolacik, buchtu, babovku alebo daco podobne. D a k u j e m.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ahojte pekárky, chcela by som vás poprosiť o recepty na chlieb. Moja suseda dostala pekáreň, má gramáž 600,900 a 1150g. Je to staršia pani a tak jej chcem pomôcť. Moje recepty jej asi nepomôžu, lebo ja mám moulinex XXL a tam je iná gramáž. Budem vďačná za každý recept ktorý máte vyskúšaný.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Štefka 64 Pozri príspevok
Ahojte pekárky, chcela by som vás poprosiť o recepty na chlieb. Moja suseda dostala pekáreň, má gramáž 600,900 a 1150g. Je to staršia pani a tak jej chcem pomôcť. Moje recepty jej asi nepomôžu, lebo ja mám moulinex XXL a tam je iná gramáž. Budem vďačná za každý recept ktorý máte vyskúšaný.
možno pomôže
Naposledy upravil cactus : 03.07.08 at 12:03
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ďakujem, som rada za radu. Túto stránku poznám a aj som z nej piekla. Chcela som aj nejaké vyskúšané recepty na takúto gramáž aby sa jej neurobil ušiak. Neviem názov pekárne lebo ju má z Čiech.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

dostala ju bez návodu?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Ja mám overený tento recept (kopirujem z inej diskusie)
350 ml vlažnej vody
2 PL oleja (ak dávaš mlieko, tak olej asi netreba)
1 PL octu (dávam jablkovy - dočítala som sa v diskusiach, že je to proti melivosti chleba a naozaj to tak je, overila som si, ked som ho zabudla pridať )
550 g múky - dávam zmes 400 g hladkej a 150 ražnej celozrnnej, alebo špaldovej, alebo grahamovej.
1 čl soli - pozor ale, sol musí ísť dostatočne daleko od droždia. Inak droždie nekysne.
1 čl sušeného droždia (1 balík používam na 3x)
1-2 čl mrvenej rasce alebo ineho korenia
Ak sa mi chce, tak aj dva nastrúhané zemiaky
Nakoniec (po signale) prisýpam hrsť semien - slnečnica, tekvica). Už som dokonca aj varila špaldu, jašmenné krúpy. Bolo to fajn, ale teraz sa mi nechce .
tak toto je veľmi osvedčený a doteraz môj obľúbený (a tá ražná múka nemá chybu - je najlepšia. iná je tiež dobrá, ale ražná je naj... v tomto chlebe)
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Dáša_ Pozri príspevok
Ja mám overený tento recept (kopirujem z inej diskusie)
350 ml vlažnej vody
2 PL oleja (ak dávaš mlieko, tak olej asi netreba)
1 PL octu (dávam jablkovy - dočítala som sa v diskusiach, že je to proti melivosti chleba a naozaj to tak je, overila som si, ked som ho zabudla pridať )
550 g múky - dávam zmes 400 g hladkej a 150 ražnej celozrnnej, alebo špaldovej, alebo grahamovej.
1 čl soli - pozor ale, sol musí ísť dostatočne daleko od droždia. Inak droždie nekysne.
1 čl sušeného droždia (1 balík používam na 3x)
1-2 čl mrvenej rasce alebo ineho korenia
Ak sa mi chce, tak aj dva nastrúhané zemiaky
Nakoniec (po signale) prisýpam hrsť semien - slnečnica, tekvica). Už som dokonca aj varila špaldu, jašmenné krúpy. Bolo to fajn, ale teraz sa mi nechce .
Melivosť znamená čo?
Inak ja som len začiatočník a naposledy som zabudla na to, aby som nemiešala droždie so soľou. A bolo všetko v poriadku.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Melivosť znamená čo?
Inak ja som len začiatočník a naposledy som zabudla na to, aby som nemiešala droždie so soľou. A bolo všetko v poriadku.
ja by som preložila ako "krušiť sa" - omrvinkatieť

aj drobiť sa
Naposledy upravil cactus : 26.06.08 at 13:13 Dôvod: doplnok
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ja tiež pečiem chlebík od Dášky, ale ešte častejšie Sedliacky...myslím, že ak troška v tejto téme polistuješ tak získaš veľa dobrých rád a tiež receptov.
A ešte skús tu: http://www.porada.sk/t21073-chlieb-v...j-pekarni.html
0 0
elienka123 elienka123

elienka123 je offline (nepripojený) elienka123

Zdravim, mam novu pekaren Moulinex, skusala som zatial piect z hotovych zmesi, z Lidlu slnecnicovy a z Tesca viaczrnny, ale oba boli "ploche" a zdali sa mi mokre. Apropo, podla coho mam vyberat program, na ktorom sa pecie hotova zmes? Dik Na "receptove" pecenie si zatial netrufam, myslela som, ze z hotovych zmesi by to malo ist jednoduchsie.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Tiež pečiem z hotových zmesí z Lidla a nemám s nimi problém. Na jedno pečenie 750 g chleba dávam 1/2 sáčku zmesi, ale najprv si dam 350 ml vody do pečiacej nádoby, 1 lyžicu oleja a potom vsypem zmes. nastavujem len váhu na 750 g. A to je všetko. Mám pekáreň Moulinex bredhome. Pečiem na strednom stupni vypečenia (2), váha 750g.
0 0
elienka123 elienka123

elienka123 je offline (nepripojený) elienka123

A aky program davas? Napr. na slnecnicovy z Lidla?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať