Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ale písala si, že ostávalo po bokoch? mohlo byť aj husté...
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

tak potom neviem prečo zostávalo po bokoch bolo to také že sa miešače točili bolo to vidieť ale nebmalo to žiadny tvar , točilo sa to v vceste

vidím že to je jak chodiť do školy len sa učiť ja som doteraz myslela že to bolo riedke.

inak ked niekto z vás meria takým tým hrnčekom čo má miery na ryžu, múku a vodu tak to len nasyptete a trošku potrasete aby vyšiel vzduch alebo len tak - mám asi zlú váhu a tak som to robila včera tak.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

mne sa nedávno tiež jeden chlebík nevydaril a spätne som si uvedomila, že droždie sa nekrušilo, ale bolo lepkavé, bola to posledná štvrtinka, už si dám lepší pozor.
0 0
IvaGaj IvaGaj

IvaGaj je offline (nepripojený) IvaGaj

K tej kôrke - ano je iná, a nám všetkým veľmi chutí. Pekáreň mám rok a odkedy som si ju kúpila nekupujem chlieb v obchode. Nie je nič príjemnejšie ako sa zobudiť v sobotu ráno a cítiť vôňu čerstvého chleba. Víkendová pohoda a čerstvý chlieb na raňajky - na nezaplatenie.
0 0
Minna Minna

Minna je offline (nepripojený) Minna

Ahojte, len by som chcela napísať pár informácií o pekárničke DOMO B3955, ktorú spomínala cactus: o tejto pekárničke uvažujem už dlhší čas, zháňala som o nej rôzne info, kde sa dá kúpiť, aké sú recenzie a tak ... Zistila som, že najviac recenzií - a väčšinou pozitívnych - je na českých www stránkach, takže mám pocit, že v Čechách je predávanejšia než u nás. V lete som sa informovala u nášho slovenského predajcu pekárničiek, ktorý má v ponuke túto značku, kedy bude dostupný konkrétne tento model a dostala som túto odpoveď: "pekáreň Domo3955 sme ponúkali pred určitým časom. Avšak sa na nej vyskytovali určité výrobné nedostatky, ktoré Belgický výrobca dáva momentálne do poriadku. Preto počkáme, kým príde nová várka týchto pekární,čo bude cca. začiatkom septembra."
No a minulý týždeň som sa teda informovala zasa, či už majú tú novú várku a prišla mi odpoveď, že tento predajca už nebude mať DOMO B3955 v ponuke. Takže idem hľadať ďalší obchod, kde sa dá kúpiť a asi si dám pozor, aby bola z novej várky. Len ako to zistím? Pomaly už začínam rozmýšľať aj o nejakej Moulinexke, keď tu na ňu čítam väčšinou samé chvály. Ale zasa tá Domo má dve formy - veď to ma na nej najviac zaujalo. Neviem sa rozhodnúť.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
veronkaj Pozri príspevok
betka 631 akú máš pekárničku ty???

čo sa tam všetko dá ??
Ja mám Bifinett, kúpila som ju v Lidli v akcii a myslím, že ich predáva len Lidl. Ja som s ňou spokojná. Má 12 programov: normálny, kyprý, celozrnný, sladký, expres, cesto, cesto na rezance, maslové cesto, bezlepkový, koláč, lekvár, pečenie. Varila som aj ríbezľový a broskyňový lekvár - super, bez špinavých riadov a roboty.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
veronkaj Pozri príspevok
a mne čo poradíte s tým chlebíkom???
a ozaj droždie ked dávate sušené kam dávate cukor k nemu alebo do rohu???
Ja si tiež myslím, že si asi mala riedke cesto. Mne keď sa nepozdáva a zdá sa mi riedke tak dosypem múku. Cukor daj do jedného rohu, soľ do ďalšieho a droždie do prostriedka, troška ho zasyp múkou. Hlavne soľ sa ti nesmie stretnúť s droždím, inak ti nevykysne.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ale mne sa včera tiež akosi nedarilo. Robila som tu Deppovu vianočku presne podľa receptu. Zdalo sa mi to cesto veľmi mastné, ale nechala som to tak. Povedala som si, že keď Deppovi tak pekne vyšla tak ok. No musím povedať, že chuťové bola výborná aj sa už zjedla, len mi veľmi nenakysla. Ostala taká nízka a vo vnútri taká hustá a ťažká. Tak neviem či 210 g Hery nie je troška veľa. Neskúšal niekto ešte tú vianočku? Neviem kde som mohla urobiť chybu.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

veronkaj Pozri príspevok
ja si tiež myslím, že bolo riedke dnes skúsim a budem prisypávať múku pretože vraj to má byť také tuhé cesto zajtra dám vedieť
Veronkaj, pridávam sa k ostatným názorom, že cesto bolo riedke. Hneď ako som si prečítala, čo píšeš, že cesto bolo pri miešaní na bokoch nádoby, mi napadlo ako prvé, že cesto bolo určite riedke. Vtedy krúži po bokoch nádoby. Mne keď sa cesto mieša, je v jednom bochníku okolo miešača a tak sa točí spolu s ním
Ak sa Ti ešte niekedy podarí také redšie, skús pokojne prisypať múku, aj ja som tak zo začiatku robila, kým som mala v oku tú správnu konzistenciu.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

tak hlásim, včera som zopakovala ten základný recept z dámy na biely kmínový chlebík, dokonca aj som prišla na to prečo váha nevážila.

cesto bolo husté ako má byť, točilo sa v hmote -mám 2 háky takže taká roztiahn. trochu guľka a ked posledný krát premiesilo viac zostalo na jednej strane tak som trošku natiahla dopredu.
Výsledok - fantastický, pekný nadýchaný prepečený aj ked na strednej kôrke bledý chlebík,
nechala som ho 10 min. po ukončení ešte v pekárni, potom vybrala z nádoby a dala na mriežku vychladnúť, po rozrezaní krásny, po vychladnutí dala do sáčku a dnes ráno normálny chlebík.

urobila som to dobre po vybratí??
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Áno, urobila si to správne. Blahoželám. Veľa ďaľších úspechov.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

betka631 Pozri príspevok
Ja mám Bifinett, kúpila som ju v Lidli v akcii a myslím, že ich predáva len Lidl. Ja som s ňou spokojná. Má 12 programov: normálny, kyprý, celozrnný, sladký, expres, cesto, cesto na rezance, maslové cesto, bezlepkový, koláč, lekvár, pečenie. Varila som aj ríbezľový a broskyňový lekvár - super, bez špinavých riadov a roboty.
Ja som o pekárničke Bifinett čítala už viacero pochvál,len škoda,že nemám šťastie a nepodarilo sa mi ju zohnať.Keď je v akcii,na predajni sú 2-3 ks a to si odchytia hňed prvý zákaznici.Keby sa dalo,hneď ju kupujem.No asi sa jej skôr dočkám,keď kúpim aj inú značku v elektre.Práve nejakú vyberám,lebo mi ju chce Ježiško predčasne priniesť.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

ja sa tak vytešujem,

a rada by som skúsila so zemiakom , síce ideme teraz k babke, takže sme na čas dopiekli ale ja sa vrátim a ako to je potom so sledovaním cesta ked je tam zemiak - to uvarený a nastrúhaný???

to cesto mi bude rednúť a bude treba dosýpať???
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
veronkaj Pozri príspevok
ja sa tak vytešujem,

a rada by som skúsila so zemiakom , síce ideme teraz k babke, takže sme na čas dopiekli ale ja sa vrátim a ako to je potom so sledovaním cesta ked je tam zemiak - to uvarený a nastrúhaný???

to cesto mi bude rednúť a bude treba dosýpať???
zemiaky uvarené v šupke, vidličkou roztlačené, cesto od nich neriedne, iba od veľa pridanej vody.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

a ako to robíte teda ten napr. kto mám moul. xxl že aj ked som mala stredné prepečenie tak bol z vonku bledý hlavne hore, potierate niečím ten vrch napr. bielkom alebo dávate najviac prepečenie???

prosím poradte mi nejakú dobrú nie príliš mastnú vianočku alebo bábovku do tej mojej pekárničky.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
veronkaj Pozri príspevok
a ako to robíte teda ten napr. kto mám moul. xxl že aj ked som mala stredné prepečenie tak bol z vonku bledý hlavne hore, potierate niečím ten vrch napr. bielkom alebo dávate najviac prepečenie???

prosím poradte mi nejakú dobrú nie príliš mastnú vianočku alebo bábovku do tej mojej pekárničky.
Dávam na tretí stuupeň, ale ten vrch nie je nikdy taký tmavý, ako napr. keď pečiem sladký chlebík a dávam do cesta viacej cukru, ktorý spôsobí znednutie.
A keď máš XXL, tak ja robím ten sladký hneď z prvej strany receptov a dávam viacej cukru a ešte aj vanilkový cukor a niekedy pridávam hrozienka a aj sušené slivky.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

cactus - aj ty máš xxl???

ja som tie recepty ešte čo boli pribalené neskúšala aké sú dá sa na ne spoľahnúť????

a ked dávaš sladké piecť dávaš aký stupeň prepečenia?? a hmotnosť rátaš nejako???

mám chaos v múkach čo je žitná ????? a podmáslí???

prosím nezabite ma za tolko otázok ale vraj kto sa nepýta je blbý celý život kto sa pýta len 5 minút tak sa radšej opýtam
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
veronkaj Pozri príspevok
cactus - aj ty máš xxl???

ja som tie recepty ešte čo boli pribalené neskúšala aké sú dá sa na ne spoľahnúť????

a ked dávaš sladké piecť dávaš aký stupeň prepečenia?? a hmotnosť rátaš nejako???

mám chaos v múkach čo je žitná ????? a podmáslí???

prosím nezabite ma za tolko otázok ale vraj kto sa nepýta je blbý celý život kto sa pýta len 5 minút tak sa radšej opýtam
Ten sladký je hneď ako prvý v receptoch.
Dávam stupeň 3.
Hmotnosť - ako rátať, tomu nerozumiem, ale odvážim si podľa návodu, ako je napísané.
A múky? Mal by sa chlebík piecť z hladkej 650, sladký pečiem z 00.
A žitnú, špaldovú, pohánkovú - tie dávam iba 50 - 100 g, pretože to sú ťažšie múky a zbytok 650-tku.

Podmáslie je vlastne cmar.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

cactus - hladká múka 650 chápem to je bežná hladká múka a aká je tá 00 na sladký ???

a prosím máte nejaký jednoduchý recept na rohlíky alebo žemle???
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
veronkaj Pozri príspevok
cactus - hladká múka 650 chápem to je bežná hladká múka a aká je tá 00 na sladký ???

a prosím máte nejaký jednoduchý recept na rohlíky alebo žemle???
00 je tiež hladká, ale špeciál.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať