Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
janyes janyes

janyes je offline (nepripojený) janyes

Domácu pekáreň máme doma asi 3 mesiace a veľmi si ti pochvaľujeme. Dajú sa kúpiť priamo rozne druhy múky ( biely, celozrný, Ciabatta,..) už namiešané. Vtedy trvá príprava 3 minuty, pečenie 3 hod. Recepty sa dajú nájsť aj na internete, tiež boli priložené k pekárni. Ja som si kúpil rôzne múky a prísady a experimentujem. V tej pekárni čo mám, sa dá dokonca robiť lekvár, čisto len miestiť cesto a pod.
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Tak poslušne hlásim že som začala s prevádzkou mojej pekárne robím to podľa skopírovaného receptu vid nižšie ale zdá sa mi že je tam chba v pomere teplej vody- naozaj to má byť 1,5CL?????? Zdalo sa mi to suché tak som priliala ešte 1 dl tak uvidím zajtra napíšem ako to dopadlo.




Priznám sa tichúčko, doteraz som domácu pekárničku považovala len za také "pánske huncútstvo". No musím svoj názor zmeniť, pretože včera sa mi podaril veľmi dobrý chlebík, tak sa s vami idem podeliť o recept:

2 PL oleja
1 PL vínneho octu - červený - nemám doma jablčný
2 dl mlieka
1,5 cl teplej vody
2 ČL soli
1/2 PL medu
300 g múky T650
120 g múky grahamovj
130 g múky ražnej vyrážkovej
droždie (1/3 lastovičky)
po pípnutí semiačka: tekvicové, ľanové, slnečnicové
rasca celá a čerstvo pomletá

v Moulinex XXL program 1, nastavenie na 1000g, prepečenie 3. stupeň,
po 3:20 som prepla na program 14 a ešte dopekala 10 minút.
V pekárničke som chlebík nechala ešte 20 minút a potom vybrala na mriežku. Jedna báseň.
__________________
Čo sa oplatí mať, na to sa oplatí čakať.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Hrdzoška, k 550 g múky to množstvo tekutín (350 ml) je akurát.
To množstvo 1,5 cl má byť 1,5 dl ... keby si bola čítala ďalšie príspevky tam, kde si našla tento recept, by si bola zistila, ako to je, takže to, že pridala 1 dl, je ok, len bolo treba aj trochu viac.
Naposledy upravil Rozalka : 26.11.08 at 18:35
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Včera som prešla z Bifinett-ky (mojej zlatej) na Molinex XXL, ale akosi sa Molinexka so mnou nechce kamarátiť, alebo jej nerozumiem.
Totiž: keď som piekla chlebík na Bifinettke, mal aj na vrchu pekne sfarbenú kôrku aj na strednom nastavení. Včera som na Moulinexke piekla citrónový koláč podľa receptu, ktoré boli priložené ku pekárničke a vrch mi ostával akoby nedopečený, svetlilinky, tak som ešte dopekala na programe 14 až tak, že boky sa mi trošičku pripálili a vrch mal trošičku akú takú farbu. Potom som piekla chlebík, chcela som upiecť veľký bochník, tak som urobila totálnu blbosť: prepočítala som ten fajn chlebík od Dášky na 1500 g a dopadlo to tak, že mi takmer "utiekol" z formy, mala som ho až pod sklom- dala som veľa surovín, teraz už to viem, ale neviem prečo mám vrch chlebíka taký svetlulinky, až takmer biely. Kôrku som mala nastavenú na strednú.
Je to nejaká chyba pekárničky, alebo je to spôsobené len veľkým množstvom surovín? Skúste mi poradiť, prosím.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

danielko Pozri príspevok
Včera som prešla z Bifinett-ky (mojej zlatej) na Molinex XXL, ale akosi sa Molinexka so mnou nechce kamarátiť, alebo jej nerozumiem.
Totiž: keď som piekla chlebík na Bifinettke, mal aj na vrchu pekne sfarbenú kôrku aj na strednom nastavení. Včera som na Moulinexke piekla citrónový koláč podľa receptu, ktoré boli priložené ku pekárničke a vrch mi ostával akoby nedopečený, svetlilinky, tak som ešte dopekala na programe 14 až tak, že boky sa mi trošičku pripálili a vrch mal trošičku akú takú farbu. Potom som piekla chlebík, chcela som upiecť veľký bochník, tak som urobila totálnu blbosť: prepočítala som ten fajn chlebík od Dášky na 1500 g a dopadlo to tak, že mi takmer "utiekol" z formy, mala som ho až pod sklom- dala som veľa surovín, teraz už to viem, ale neviem prečo mám vrch chlebíka taký svetlulinky, až takmer biely. Kôrku som mala nastavenú na strednú.
Je to nejaká chyba pekárničky, alebo je to spôsobené len veľkým množstvom surovín? Skúste mi poradiť, prosím.
Aj ja som už písala,že sladký chlebik resp.koláč -ak je v ceste prášok do pečiva a nie droždie,pečiem na programe10 musím ešte dopekať aspoň 10-15 min,lebo stred býva nedopečený aj keď dodržiavam odporúčané recepty.Ale chlebík je ok,asi záleží aké dáš suroviny, nám ostáva v Moulinexe bledý iba zemiakový chlebík,ostatné pekne zhnednú.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

To je trefa !

koláč som piekla na 10, a do chlebíka som naozaj včera dala zemiak.
Super, takže chyba nie je v pekárni, ale v pekárke.
ďakujem.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

danielko Pozri príspevok
To je trefa !

koláč som piekla na 10, a do chlebíka som naozaj včera dala zemiak.
Super, takže chyba nie je v pekárni, ale v pekárke.
ďakujem.
To si treba jednoducho odskušať,môj prvý pokus na programe 10 bol perník a dopadol hrozne,lebo som ho vybrala po skončeni programu a ten stred bol este nedopečeny.Ale další koláčík, makovec a aj ananasova babovka boli ok,len som ich kontrolovala špajdľou či je to prepečené a ešte dopekala na tej 14-tke.Netreba sa toho báť,aspoň jeden pekárensky nepodarok sa iste objavil u každého z nás.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
danielko Pozri príspevok
Včera som prešla z Bifinett-ky (mojej zlatej) na Molinex XXL, ale akosi sa Molinexka so mnou nechce kamarátiť, alebo jej nerozumiem.
Totiž: keď som piekla chlebík na Bifinettke, mal aj na vrchu pekne sfarbenú kôrku aj na strednom nastavení. Včera som na Moulinexke piekla citrónový koláč podľa receptu, ktoré boli priložené ku pekárničke a vrch mi ostával akoby nedopečený, svetlilinky, tak som ešte dopekala na programe 14 až tak, že boky sa mi trošičku pripálili a vrch mal trošičku akú takú farbu. Potom som piekla chlebík, chcela som upiecť veľký bochník, tak som urobila totálnu blbosť: prepočítala som ten fajn chlebík od Dášky na 1500 g a dopadlo to tak, že mi takmer "utiekol" z formy, mala som ho až pod sklom- dala som veľa surovín, teraz už to viem, ale neviem prečo mám vrch chlebíka taký svetlulinky, až takmer biely. Kôrku som mala nastavenú na strednú.
Je to nejaká chyba pekárničky, alebo je to spôsobené len veľkým množstvom surovín? Skúste mi poradiť, prosím.
V Moulinex by som sa bála piecť ten 1500 g chlebík. Inak ja robím vždy len ten najmenší, vždy pri ňom dám najvyšší stupeň prepečenia....robím len ten Dášin recept , ale mnou upravený. Zvyknem ho pred koncom pečenia zvrchu potrieť olejom, ale len jemne. A nemám nikdy vrch biely. Celkom pekne mi ho sfarbí dohneda. Dávaš do neho aj cukor?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
betyna8 Pozri príspevok
To si treba jednoducho odskušať,môj prvý pokus na programe 10 bol perník a dopadol hrozne,lebo som ho vybrala po skončeni programu a ten stred bol este nedopečeny.Ale další koláčík, makovec a aj ananasova babovka boli ok,len som ich kontrolovala špajdľou či je to prepečené a ešte dopekala na tej 14-tke.Netreba sa toho báť,aspoň jeden pekárensky nepodarok sa iste objavil u každého z nás.
A keby len jeden nepodarok...prvý bol mazanec podľa knižky receptov k Moulinex. A druhý som upiekla minule, keď som si dala odložené pečenie...a ráno som našla upečené suroviny.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

DanielaSĽ Pozri príspevok
A keby len jeden nepodarok...prvý bol mazanec podľa knižky receptov k Moulinex. A druhý som upiekla minule, keď som si dala odložené pečenie...a ráno som našla upečené suroviny.
No tak to musel byt asi aj dobry smradok z toho,co? Ja odlozeny start nedavam,lebo keby som piekla v noci,asi by ma susedia vystahovali z panelaku ,dokonca ani nejdem z bytu von,ked sa pecie,bojim sa to nechat bez dozoru.Podla receptov od Moulinexu nerobim,vytlacila som si niekolko tu z porady a aj inych stranok.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

DanielaSĽ Pozri príspevok
V Moulinex by som sa bála piecť ten 1500 g chlebík. Inak ja robím vždy len ten najmenší, vždy pri ňom dám najvyšší stupeň prepečenia....robím len ten Dášin recept , ale mnou upravený. Zvyknem ho pred koncom pečenia zvrchu potrieť olejom, ale len jemne. A nemám nikdy vrch biely. Celkom pekne mi ho sfarbí dohneda. Dávaš do neho aj cukor?
Prepáč, samozrejme pečiem chlebík podľa tvojho upraveného receptu, pomýlila som si ťa s Dáškou. Ospravedlňujem sa. Keď som ho piekla v Bifinettke presne podľa tvojho receptu, tak ma nikdy nesklamal, stále bol super. Akurát včera som urobila tú blbosť, že si množstvo surovín prepočítala, a asi až moc. ( Chcela som upiecť väčší chlebík, pretože sme štyria z toho jeden pubertiak, ktorý zje teraz viac ako jeho otec a druhý začínajúci pubertiak.)
A ešte vyskúšam aj ten trik s olejom, určite to pomôže.

Cukor som dala, už nezabúdam ako pri minulej brioške.

Jednoducho si musím asi zvyknúť na Moulinex. Ale už sa pomaly začíname kamarátiť. Idem skúsiť veku.

Som strašne rada, že je tu mimo iných aj táto super téma. Ďakujem Vám za rady, bez nich by som sa upiekla asi strašne veľa nepodarkov. Takto je ich zatiaľ len zopár.

Janette
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
betyna8 Pozri príspevok
No tak to musel byt asi aj dobry smradok z toho,co? Ja odlozeny start nedavam,lebo keby som piekla v noci,asi by ma susedia vystahovali z panelaku ,dokonca ani nejdem z bytu von,ked sa pecie,bojim sa to nechat bez dozoru.Podla receptov od Moulinexu nerobim,vytlacila som si niekolko tu z porady a aj inych stranok.
Práve že smrad nebol, voňalo to upečeným chlebíkom..ale aké bolo moje prekvapenie, keď som pozrela do pekárne..prehltla som veru naprázdno... Sama netuším ako sa to mohlo stať. Ale inak sa toho odloženého štartu absolútne nemusíš báť. Niet nad tú rannú vôňu čerstvého chlebu.
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Tak som práve skúšala babánovú vianočku, ale zase to mám také hutné a to som to robila podľa návodu. nerozumiem tomu kde robím chybu??Som z toho smutná -hrozne rada pečiem ale takéto nepodarky . Zase sa budú tešiť moje sliepočky?)))))
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ako dopadol chlebík?
A môžeš dať recept na banánovú (?) vianočku?
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

ten recept na banánovú bábovku by som aj ja prosila,

inak ja mám moulinex XXL a tiež mávam vrch všetkého bledý ale nám to nevadí, kto chce môže to tak 15-20 min. pred dopečením potrieť olejom alebo vajíčkom alebo bielkom a tak alebo dať viac cukru ale nám ten vrch nevadí, pri chlebíku aj tak sa nakrája a pri koláči ved sa cukruje.

inak moju zuzu - tak ju voláme by sme nevymenili
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Zdravím všetkých pekárov aj pekárky po dlhšej dobe som sem znova nakukla a to pozerám koľko pribudlo pekarov tak domáca pekáreň žne úspechy. Prikladám recept na banánovu vianočku mne sa teda nepodarila, lebo pri prvom mojom pokuse ju upiecť mi vytiekla do pekárničky tak som ju odvtedy viac nepiekla, ale to bolo asi tým že som dávku zdvojnásobila (zdalo sa mi málo, moja chyba).Tak ju asi skúsim ešte raz snáď sa mi vydarí.
Clieb pečiem už len ten od Dášky, ale upravený Danielov s acidkom, ten je najlepší, vôbec sa nemelní


1/2 hrnčeka mlieka
1/2 rozmačkaných banánov
1 veľké vajce
1PL masla
1čl soli
3 hrnčeky hl. múky
1/3 hrnčeka nasekanej čokolády
2 čl sušené droždie
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

beba - tam nejde cukor?????

a na akom programe to pečieš????a kolko

inak ktorý je to ten dáškin recept upravený danielov
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

V tom recepte nie je napísaný cukor, ale môžeš pridať koľko uznáš za vhodné podľa toho ako chceš sladkú. Ten chlebík od Dášky 350ml vody
2PL olej
1PL jablkový ocot
550g múky(400 hladkej 150 celozrnnej)
2čl soľ
1-2čl mletá rasca
1čl suš. droždie
2 zemiaky nastrúhať, v tom recepte bol program 4 sladký chlieb

no a DanielaSL tam miesto vody dáva acidko a ocot tam už netreba pridávať a ja robím takto upravení a je super včera večer ho moji chlapi zjedli ešte bol horúci.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
veronkaj Pozri príspevok
beba - tam nejde cukor?????

a na akom programe to pečieš????a kolko

inak ktorý je to ten dáškin recept upravený danielov
Tu je ten recept...ak bude stačiť na 750 g..ak nie buď si prepočítaj na väčšie množstvo, alebo niekde hľadaj v predchádzajúcich príspevkoch.

V menšom množstve : na 750 g

270 ml vody alebo acidofilného mlieka
1 1/2 PL oleja

1/2 PL octu
1 a pol ČL soli
1 ČL cukru
1 čl droždia
rasca, semiačka tekvicové , slnečnicové, ľanové, sezamové
1 – 2 väčší uvarený nastrúhaný zemiak
420 g múky - 300 g hladkej T 650 + 120 g ražnej, špaldovej, žitnej, celozrnnej


V prípade použitia acidofilného mlieka sa ocot už nedáva.


Inak tento recept dávam na najvyšší stupeň prepečenia a pečiem ho v Moulinex na programe č. 1. Pozor pri dávkovaní acidofilného mlieka...ono sa napení , takže ja dávam vždy takmer plnú odmerku. Javí sa to potom, že je mlieka viac. Ale keď lepšie pozrieš, tak je to pena.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

ďakujem, napísané, skúsim,

zajtra ideme babke tak ráno urobím na odlož. štart jeden klasický čo máme overený a odnesiem nech ochutná

a toto skúsim neskôr
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať