Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Skúsila som urobiť chlieb základný presne podľa receptu a mala som tam veľa vody tak som dosypala trocha múky ale málo pretože bol ušatý ale chuťovo bol fajn. Takže dúfam že to bol môj posledný nepodarok. Vôbec tomu nerozumiem ked si robím kysnuté cesto na koláče tak iba podľa odhadu a vždy to mám super ale boleli ma z toho miesenia ruky tak som si kúpila pekáreň že si to ulahčím a ked už ju mám tak že budem piecť aj chlieb ale zatiaľ mám len nepodarky((((( Ale ja som trpezlivá a určite zvíťazím nnad tým strojom. Dakujem všetkým za vaše postrehy a pripomienky veľmi mi to pomáha pri mojich nezdaroch.Takže do pečenia priatelia
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
beba13 Pozri príspevok

1/2 hrnčeka mlieka
1/2 rozmačkaných banánov
1 veľké vajce
1PL masla
1čl soli
3 hrnčeky hl. múky
1/3 hrnčeka nasekanej čokolády
2 čl sušené droždie
Beba, môžeš nám prezradiť aj iné podrobnosti: minúty, program ??
0 0
peter.petia peter.petia

peter.petia je offline (nepripojený) peter.petia

Dobrý deň,
kúpili sme si domácu pekárničku na chlieb, ale nedarí sa nám upiecť chlieb podľa priložených receptov. Vôbec nenakysne a po upečení z neho zostane ln nejaký zganec. Použili sme sušené droždie ako aj čerstvé droždie. Poraďte prosím v čom to môže byť.
Ďakujem
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
peter.petia Pozri príspevok
Dobrý deň,
kúpili sme si domácu pekárničku na chlieb, ale nedarí sa nám upiecť chlieb podľa priložených receptov. Vôbec nenakysne a po upečení z neho zostane ln nejaký zganec. Použili sme sušené droždie ako aj čerstvé droždie. Poraďte prosím v čom to môže byť.
Ďakujem
Možno si nenastavil váhu tak ako má byť podľa množstva alebo si dal málo vody, keďže si napísal, že je to žganec...
V každej príručke k pekárničke máš návod ako čo postupne dávať do pekárničky, postup musí byť zachovaný, nemôžeš dať napr. prvú múku, potom ďalšie ingrediencie a nakoniec vodu.
Aj paramentre na pekárničke musíš nastaviť podľa veľkosti a druhu chleba.
A každý druh pekárne má svoje. Viem to posúdiť, pretože mám už ďalšiu značku a sú tu rozdiely. Ale na všetky muchy sa dá prísť.
0 0
Vlastak Vlastak

Vlastak je offline (nepripojený) Vlastak

Dnes som upiekla prvy chlieb , recept som našla na intenete biely kmínový chlieb pre začiatočníkov, a vôbec som ho nemohla vybrať z formy, viete mi poradiť kde je chyba. ďakujem za radu
0 0
Vlastak Vlastak

Vlastak je offline (nepripojený) Vlastak

už som ho doslova vytrhla z formy , chyba bola asi v tom, že háky tam zostali doslova pripečené, neviem či je to chyba pekárne alebo receptu. Prosím o radu, ďaku´jem
0 0
peter.petia peter.petia

peter.petia je offline (nepripojený) peter.petia

ráno som upiekol zganec presne podľa receptu z návodu.
potom som dal zmes na chleba kúpenú z obchodu a vykyslo to v pohode. Takže neviem.Držal som sa návodu.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dnes som recept od Danielky, je uvedený aj # 1119 obmenila takto: namiesto uvareného zemiaku som dala cibuľu, pokrájanú na drobné kúsočky. Chlebík je mňam.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Deppo Pozri príspevok
Jo inak moja kamoška má pekárničku na bagety, vyzerá ako klasická Moulinex XXL len tam je iná forma na pečenie bagiet. SOm sa pýtal na jednom internetov obchode a že tá forma sa možno dá zohnať aj zvlášť...treba sa poinformovať, možno by to šlo
Takže s tým "dá sa zohnať aj zvlášť" je to takto

Otázka:
Dobrý deň, zakúpila som si domácu pekáreň Moulinex OW 500030 XXL, všade čítam, že sa dajú piecť aj bagety, ja však žiadne príslušenstvo na pečenie bagiet nemám.
Je možné ho niekde dokúpiť?


Odpoveď:
Dobry den, bohuzial kupila ste si pekaren len na pecenie chleba. Pekaren, ktora sa da pouzivat aj na pecenie bagiet je MOULINEX OW 500331 XXL Baguette. Nakolko k peceniu bagiet je prisposobene aj vnutro pekarne ( ma 2 vyhrievacie spiraly po bokoch), nie je mozne dokupit k tejto pekarni prislusenstvo na pecenie bagiet.




0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

vlastak - ak ti nejde vybrať chlieb a zapečie sa hák nevadí, ja vyberám tak, že vyberiem formu otočím hore dnom a utierkou aby som sa nepopálila pootáčam trochu tými nožičkami čo držia háky a sám chlieb vypadne a potom už len vytiahnem háky z chleba priloženým háčikom.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Mne sa lepšie vyberá chlieb pokiaľ je ešte teplý, ak ho nechám vo forme vychladnúť tiež mi ide ťažšie von. Ludka
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

ja ho tiež vyberám z formy teplý hned po vybratí a nechám na mriežke vychladnúť

prosím ako to urobiť ked urobíte niečo z kys. cesta, napr. rozteky, slimáčiky, osie hniezda, koláč, buchty aby mohli byť na stole a nestvrdli???
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Hák sa nám tiež zvykol zasekávať do chlebíka, ale začal som jemne mazať olejom, a väčšinou ostane len diera - hák sa nezapeče
Dneska sme robili lángoše v pekárničky -vlastne iba miesili cesto, a môžem vám povedať, dopadlo to fantasticky, krásne vykusnuté a vypracované cesto , no proste jedna báseň
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

Má niekto Ariete 121 prosím? Má výkon 450 W. Neviem sa rozhodnúť. Kúpiť - nekúpiť. Poradíte?
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Deppo, zverejni receptík na fantastické lángoše. Už mi tečú slinky. Ďakujem
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Rozalka Pozri príspevok
Beba, môžeš nám prezradiť aj iné podrobnosti: minúty, program ??
Robila som ju len raz na programe 4 sladký chlieb, 750g , stredné pečenie
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Tak už som robila aj vianočku asi 3 krát a vždy sa mi podarila, ale chlieb mám dobrý asi každý druhý krát neviem kde je problém ked to vážim rovnako občas je ušatý- teda veľa tekutín. Ale pomaly sa to napraví- určite je problém v obsluhe- pekáreň pečie dobre)))))
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

A ešte jedna vec nedala by sa vianočka piecť na programe ,, koláč´´ ten netrvá tak dlho 1,2 hod ako základný 3,2 hod. Skúšali ste to niekto??
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja by som si rada upiekla panettone, len neviem, či sa to dá v pekárničke.

A ešte malá otázočka k majiteľkám Moulinex XXL: ak nepečiete, vyťahujete zo zástrčky, či nie? ona si tak bzunkoce, tak neviem, či je to OK
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

hrdzoška - ja som skúšala urobiť bábovku čo sa mala na progr. sladký čo trvá cez 3 hodiny robiť tak že som dala najprv program kysnuté cesto - lebo tam išli kvasnice a potom som zapla pečenie a po 50 min. som skúsila a bolo to upečené takže som to mala rýchlejšie.

rozálka, ja mám moulinex xxl a ked nepečiem je vytiahnutá zo zástrčky ale ked mám odložený štart a je v sieti nevrčí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať