Zavrieť

Porady

Novela zakonnika prace a preplatenie dovolenky

Dobry den, chcel by som vas poprosit o radu.

Podla novely zakonnika prace c.348/2007 mozno preplatit zamestnancovi, ktory nevycerpal do konca nasledujuceho kalendarneho roka tu cast dovolenky, ktora presahuje zakladny vymer dovolenky (4 tyzdne).... vid §116, ods.2.

Otazka: Zamestnanec ma v roku 2007 narok na dovolenku vo vyske 5 tyzdnov (25dni). Ku koncu roku 2008 mu zostala nevycerpana dovolenka z roku 2007 vo vyske 12dni.... Ma mu zamestnavatel preplatit 5 dni dovolenky? Alebo mu preplaca dovolenku iba v pripade ak je jej zostatok z roku 2007 21dni a viac?

Dakujem za pomoc.
Usporiadat
Jolie Jolie

Jolie je offline (nepripojený) Jolie

veselé dievča
Ahojte, ja mám v tom tiež chaos. Mám zamestnanca ktorý má nárok na 45dní dovolenky. Za rok 2006 45dni, za rok 2007 45dní. Celkom 90dní. V priebehu roku 2007 si vyčerpal 12 dní. Takže z roku 2006 mu zostalo /45-12/ 33dní. V roku 2008 mu nabehlo ďalších 45dní. Celkom 123 dní. Ako postupovať? Akú časť dovolenky preplatiť? Podľa mňa 90 dní mu zostane a kedže čerpal 12 dní v roku 2007 z dovolenky za rok 2006 do povinného čerpania mu chýbalo 8 dní tie mu prepadnú a 25 dní sa preplatí len neviem či som to pochopila správne!
ďakujem
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ako je to s preplacanim nevycerpanej dovolenky ak sa pracovný pomer skončí ešte v skúšobnej dobe a nárok na dovolenku už medzitym vznikol. Zamestnanec pracuje 2 mesiace, teda ma nárok na pomernú časť dovoelnky 3 dni. Ak si ich nijako necerpal co s nimi?


Ďakujem za pomoc!
L.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucida Pozri príspevok
Ako je to s preplacanim nevycerpanej dovolenky ak sa pracovný pomer skončí ešte v skúšobnej dobe a nárok na dovolenku už medzitym vznikol. Zamestnanec pracuje 2 mesiace, teda ma nárok na pomernú časť dovoelnky 3 dni. Ak si ich nijako necerpal co s nimi?


Ďakujem za pomoc!
L.
Ak mu nevznikol nárok na D za KR( neodpracoval aspoň 60 dní), má nárok na D za odpracované dni, t.j. za každých 21 dní 1/12 z ročného nároku. Ak si ich nevyčerpe z dôvodu skončenia PP, má nárok na jej preplatenie.
0 0