Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Čauko Lauko zlatí poraďáci, a klobúk dolu pred Vami. Som čiast. inv. dôchodca. Začal som podnikať ako živnostník. Chcem si uplatniť paušálne vydavky, len neviem ako? Príklad. Som ženatý, 2 študujúce deti. Príjem dôchodku 3560 Sk mesačne. Ako živnostník som za r. 2007 " zarobil" 200 000 tis. Sk s DPH. Nakoľko som štvrťročný platca DPH tak som pravidelne 19 % DPH štvťročne odovzdával, tj . 38 000 tis. Zostalo mi 162 000 tis. Sk. Chcem si uplatniť paušálne výdavky 40 % t. j. 162 000 - 40 % ´= 97 200 Sk. Zdvorilo sa pýtam, je to dobre? ,alebo k tej sume 97 200 mám pripočítať aj mesačný dôchodok 3560 krát 12 mesiacov=42 720sk. Ešte zdvorilejšie sa pýtam môžem si ešte niečo odpočítať? Je to základ pre daň? Mám z toho španielsku dedinu, čo dedinu veľkomesto. S úctou Luweto.
Usporiadat
Luweto Luweto

Luweto je offline (nepripojený) Luweto

Meaculpa meaculpa tak som ráááááád že ste si našli čas a už mi je ľahšie prajem bohatého ježiška
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Luweto Pozri príspevok
Ako živnostník som za r. 2007 " zarobil" 200 000 tis. Sk s DPH.
Z tvojho predchádzajúceho príspevku je možné domnievať sa , že si výšku daňovej povinnosti stanovil správne.
Zdaniteľným príjmom z pohľadu Zákona o dani z príjmov je iba príjem očistený o DPH (základ dane z pohľadu Zákona o DPH). Vyplýva to z § 3 Zákona o dani z príjmov :
(2) Predmetom dane nie je
e) daň z pridanej hodnoty6) uplatnená na výstupe u platiteľov tejto dane,


Pozn. v inej téme spomínaná novela Zákona o dani z príjmov toto ustanovenie zjednocuje s pojmami používanými v Zákone o DPH , takže znenie od 1.1.2008 je
„e) daň z pridanej hodnoty,6) uplatnená v cene tovaru alebo služby, ak ide o platiteľa tejto dane,“.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Toto je učebnicový príklad pre dôvod použitia zorientovaného účtovníka ,ak o účtoch nemám šajnu už od samého začiatku podnikania (nič v zlom). Veru vďaka poraďákom za ich čas a trpezlivosť.




0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ešte som z dlhej chvíle vypočítala, že v prípade, ak si mal za celý rok príjem 200000.- s DPH, základ dane máš 168.067.-Sk, nezdaniteľná časť 95.616.- Sk, z toho je daň 13.765.- Sk, ak si uplatňuješ nárok na bonus na 2 deti, ten je vo výške 13.140.- takže by si zaplatil len 625.- Sk daň. Ešte ale môžeš mať napr. životné poistenie, za posledný štvrťrok zoženieš nejaké doklady, kde si uplatníš DPH na vstupe a ešte aj budeš mať výdavky, takže daň z príjmu nebudeš platiť žiadnu. Ach, kiežby všetky daňové boli takéto....
0 0
Luweto Luweto

Luweto je offline (nepripojený) Luweto

Ešte Raz Vám Vikinka, johanka abel kejka rozálka pavla ďakujem, že ste ma aspoň upokojili pri mojej živelnosti. Cmuk Cmuk.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

abel Pozri príspevok
Ach, kiežby všetky daňové boli takéto....

.
0 0