Zavrieť

Porady

Exekúcia - ako postupovať

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Máme nasledovný prípad :

Vystavená FA na sumu 117 810 Sk včetne s DPH , splatná do 28.11.2005 zo strany SZČO . Čiastka vo výške DPH 18 810 ,- Sk bola uhradená v roku 2005.
Zvyšok 99 000 Sk nie je uhradený do dnes, aj napriek exekučnému vymáhaniu .

Uvedená záležitosť sa postúpila právnikovi , na základe jeho konania bol vydaný platobný príkaz dňa 7.8.2006 a stal sa právoplatným a vykonateľným dňa 29.8.2006 .
kde dĺžnik mal zaplatiť 99 000 Sk s príslušenstvom a od 28.11.2005 úrok s omeškania vo výške 10%/ročný/
trovy súdneho pojednávania 17 382,- Sk
trovy prvávneho zastúpenia 5967,- Sk

Nakoľko dĺžnik nereagoval na Platobný rozkaz , celú vec postúpil právnik so súhlasom SZČO exekútorovi . Dňa 15.1.2007 exekútor zaslal povinnému upovedomenie o spôsobe vykonania exekúcie a žiada uhradiť :

Pohľadávku 99 000 Sk
s príslušenstvom :
10% ročný úrok zo sumy 99 000 Sk od 28.11.2005 do zaplatenia , ktorý k 15.1.2007 činí 11 229 Sk
Trovy súdneho konania 17 382 Sk
Súdny poplatok 500 Sk
Trovy právneho zastúpenia 5 967 Sk
Predbežné trovy exekúcie 35 485,80

Oznamuje povinnému , že exekúcia bude vykonaná prikázaním pohľadávky z účtu čxxxxxxxx a zo všetkých ostatných účtov vedených na povinného .


SZČO je dosť znepokojený , nakoľko je okolo exekúcie ticho , sprostredkovane dostáva informácie od právnika a to také , že zatiaľ sa nič nedeje, nakoľko povinný nemá žiadny majetok a čo mal to všetko popredal .
SZČO zistil , kde povinný v tejto dobe pracuje a zistil aj to , že menovaný býva v podnájme . Všetko nahlásil právnikovi .Exekútor sa zatiaľ k uvedenému nevyjadruje a je ticho .

Tu vyvstáva otázka ......čo s tým ? Nechať to bežať po dobu 10 rokov ? Je vôbec istota vymoženia tejto čiastky ? Sťažnosť na exekútora ?
Čo ak exekúciu stiahne SZČO u exekútora , doplatí sa potom prípadných exekučných trov ? Jednoducho nevie ako postupovať a nevie kedy spraví dobre alebo zle .

Aj na tomto príklade vidieť , že dnes človek príde o dosť veľkú finančnú čiastku a nakoniec , aby v tomto prípade aj ľutoval , že sa obrátil na právnika, ktorý postúpil záležitosť k vymáhaniu cez exekútora .

Poprosila by som o názor, resp. radu , ako postupovať ďalej .Ďakujem za prípadné odpovede.


P.S. Ešte ma napadlo , dá sa takáto pohľadávka predať aj napriek tomu , že už je u exekútora?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Poraďáci , v úvode mnou zadanej témy, som uvádzala problém, s exekúciou , ktorú prostredníctvom mojej právničky sme postúpili exekútorovi .Je to pre mňa riadna čiastka , ale už som sa zmierila.Exekútor okrem toho, že zaslal prvý list povinnému asi nespravil nič.Kópiu som dostala prostredníctvom mojej právničky.Každý pohyb a zmenu zamestnania povinného som písala emailom právničke ako oznam , lebo exekútor nikdy na nič neprišiel .Exekúciu som nechala bežať do teraz , neviem o diani nič .Dnes som sa zhodou okolnosti dozvedela , že povinný spáchal samovraždu asi pred 2 rokmi .Tak som sa snažila zistiť cez zdroje mne blízke , či je to ozaj pravda a ako si mám vlastne vysvetliť , že ak by to tak bolo , tak môj exekútor o diani sa celej exekúcie mlčí .Osobne s ním nekomunikujem, komunikuje údajne moja právnička .
Tak som dnes vytelefonovala, že áno , povinný mal veľa dlžôb a spáchal samovraždu .
A teraz čo ...aký mám zaujať postup, lebo viem, že exekútor bude teraz účtovať mne .....ale neviem začo ....keď on sám nemá asi info, že povinný(dlžník) už je 1,5 roka pochovaný .Ja vlastne od roku 2006 ani neviem, či niečo exekútor vymohol .
Neviem teraz ako postupovať, či exekútora mám informovať o tom , alebo ako mám postupovať .....
Viem, že exekúcia prechádza na dedičov , len povinný sa v minulosti rozviedol a zároveň všetko prepísal na niekoho ...neviem na koho (to už ani nie je podstatné)



Ďakujem za každú radu .
Naposledy upravil Zita5 : 09.12.11 at 16:12 Dôvod: Viem, že exekúcia prechádza na dedičov , len povinný sa v minulosti rozviedol a zároveň všetko prepísal na niekoho ...neviem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tá exekúcia je dlžoba pohľadávky z podnikania, alebo niečo súkromne vymáhané ? Vieš čo by som urobila ja ako oprávnená ? Na drzovku by som požiadala exekútora o písomné zaslanie správy o stave exekúcie. Nepovedala by som mu, že povinný umrel. Zaujímalo by ma, aké úkony a v akom čase vykonal. /Možno ho nachytáš na hruškách, ak by Ti tvrdil, že v čase keď povinný bol už mŕtvy, niečo s ním riešil, vyzýval... má smolu/ Platila si mu aj nejaký preddavok ? Ten by Ti mal predsa vyúčtovať. Ten list by nemusela písať právnička, ale priamo Ty ako oprávnená. Máš predsa právo vedieť v akom štádiu je.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Economic Pozri príspevok
Tá exekúcia je dlžoba pohľadávky z podnikania, alebo niečo súkromne vymáhané ? Vieš čo by som urobila ja ako oprávnená ? Na drzovku by som požiadala exekútora o písomné zaslanie správy o stave exekúcie. Nepovedala by som mu, že povinný umrel. Zaujímalo by ma, aké úkony a v akom čase vykonal. /Možno ho nachytáš na hruškách, ak by Ti tvrdil, že v čase keď povinný bol už mŕtvy, niečo s ním riešil, vyzýval... má smolu/ Platila si mu aj nejaký preddavok ? Ten by Ti mal predsa vyúčtovať. Ten list by nemusela písať právnička, ale priamo Ty ako oprávnená. Máš predsa právo vedieť v akom štádiu je.
Áno je to neuhradená pohľadávka z podnikania , ktorú povinný nezaplatil. Práveže uvažujem,ako na to , aby som niečo nepokazila .Aj Tvoj nápad je dobrý, za čo Ti ďakujem. Len ja som s ním nikdy nekomunikovala , aktivita vychádzala vždy z mojej strany a to prostredníctvom právničky.Aktivita v tom smere , že vždy som právničku upozornila, keď zmenil povinný zamestnanie a ona to posunula smerom k exe .Ale asi budem uvažovať aj nad Tvojim návrhom .Lebo úplne prvé Upovedomenie o exekúcii vlastním.Okrem toho nič , len emailová komunikácia s právničkou .
I napriek tomu sa mi nepáči , že exekútor vôbec neiformuje čo v tomto smere robil a robí.Ale vyzerá, že nič.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Zita5
ak povinný zomrel bez zanechania majetku, súd exekúciu zastaví a trovy exekúcie zaviaže zaplatiť pravdepodobne teba. Nie je to ale isté, nakoľko na SR si zákony vykladá každý sudca / vyšší súdny úradník po svojom podľa momentálnej nálady. V praxi preto existujú aj rozhodnutia súdov, kedy trovy exekúcie si znáša sám exekútor čo podľa mňa ale nie je správne. Aj napriek tomu, že ti nič nevymohol (objektívne nie jeho nečinnosťou) mu patrí náhrada trov exekúcie. Nie odmena. V prípade, že ťa súd zaviaže zaplatiť trovy exekúcie, tie v takom prípade pozostávajú z nutných nákladoch -poštovné, cestovné...., prípadne iné poplatky, ktoré exekútor zaplatil počas exekúcie zo svojho a z paušálnych úkonov - vydanie upovedomenia, exekučného príkazu...atď.. Na margo tvojho prípadu, z toho čo som si prečítal, povinný bol pravdepodobne beznádejne zadĺžený a od takejto osoby by ti žiadny exekútor nič nevymohol....
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
harleydavidson Pozri príspevok
Zita5
ak povinný zomrel bez zanechania majetku, súd exekúciu zastaví a trovy exekúcie zaviaže zaplatiť pravdepodobne teba. Nie je to ale isté, nakoľko na SR si zákony vykladá každý sudca / vyšší súdny úradník po svojom podľa momentálnej nálady. V praxi preto existujú aj rozhodnutia súdov, kedy trovy exekúcie si znáša sám exekútor čo podľa mňa ale nie je správne. Aj napriek tomu, že ti nič nevymohol (objektívne nie jeho nečinnosťou) mu patrí náhrada trov exekúcie. Nie odmena. V prípade, že ťa súd zaviaže zaplatiť trovy exekúcie, tie v takom prípade pozostávajú z nutných nákladoch -poštovné, cestovné...., prípadne iné poplatky, ktoré exekútor zaplatil počas exekúcie zo svojho a z paušálnych úkonov - vydanie upovedomenia, exekučného príkazu...atď.. Na margo tvojho prípadu, z toho čo som si prečítal, povinný bol pravdepodobne beznádejne zadĺžený a od takejto osoby by ti žiadny exekútor nič nevymohol....
Ďakujem za príspevok .
Mne vlastne ide o to, že či mám ja na to upozorniť exekútora .....lebo exekútor ak by za 1,5 roka na prípade pracoval , aj keď nemohol vymôcť , tak on by ma už mal informovať o tom, že povinný zomrel .Z toho vyplýva, že exekútor nemá žiadne info za posledný 1,5 roka .
Beznádejne zadĺžený ...áno to je pravda ...bolo viac firiem, čo im dlžil peniaze , ale to som sa všetko dozvedala postupne.Ono sa to s ním ťahalo dlhšiu dobu , ešte pred exekúciou .
Naposledy upravil Zita5 : 09.12.11 at 20:10
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Zita5 Pozri príspevok
Ďakujem za príspevok .
Mne vlastne ide o to, že či mám ja na to upozorniť exekútora .....lebo exekútor ak by za 1,5 roka na prípade pracoval , aj keď nemohol vymôcť , tak on by ma už mal informovať o tom, že povinný zomrel .Z toho vyplýva, že exekútor nemá žiadne info za posledný 1,5 roka .
Beznádejne zadĺžený ...áno to je pravda ...bolo viac firiem, čo im dlžil peniaze , ale to som sa všetko dozvedala postupne.Ono sa to s ním u mňa ťahalo dlhšiu dobu , ešte pred exekúciou .

najlepšie by bolo to exekútorovi oznámiť (nie podať návrh na zastavenie exekúcie). Nech si to zastaví sám, resp. nech to stopne súd. Po zastavení exekúcie, ak ešte podnikáš, si túto nevymoženú pohľadávku môžeš odpísať z daní. Aspoň niečo.
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

"Viem, že exekúcia prechádza na dedičov , len povinný sa v minulosti rozviedol a zároveň všetko prepísal na niekoho ...neviem na koho (to už ani nie je podstatné)"

Zitka, ak niečo prepísal na niekoho za posledné 3 roky, môžeš ten právny úkon odporovať, že je voči tebe neúčinný a žiadať toho, kto niečo nadobudol, aby ti úžitok (hodnotu) vydal.


Ak si dáš http://jaspi.justice.gov.sk vľavo Súdne rozhodnutia, v tabuľke vyhľadať "exekútor", možno si nájdeš veľa príkladov, ako sa dá sťažovať na exekútora a ako súd dopadol.
5 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Mária27
áno, ale to platí len ak dĺžnik prepíše svoj majetok príbuznému. Inak nie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mária27 Pozri príspevok
"Viem, že exekúcia prechádza na dedičov , len povinný sa v minulosti rozviedol a zároveň všetko prepísal na niekoho ...neviem na koho (to už ani nie je podstatné)"

Zitka, ak niečo prepísal na niekoho za posledné 3 roky, môžeš ten právny úkon odporovať, že je voči tebe neúčinný a žiadať toho, kto niečo nadobudol, aby ti úžitok (hodnotu) vydal.


Ak si dáš http://jaspi.justice.gov.sk vľavo Súdne rozhodnutia, v tabuľke vyhľadať "exekútor", možno si nájdeš veľa príkladov, ako sa dá sťažovať na exekútora a ako súd dopadol.
Majka ďakujem .Vlastne on začal prepisovať v čase, keď mu bola zrealizovaná objednávka a to bolo ešte v roku 2005,my sme na to poukazovali , že sa tam začína prepis a predaj majetku .Len právnička a exekútor na nereagovali .Raz som pozerala Kataster portál a zistila , som že napr. mal ešte nejaké ja neviem čo to polia,lúky ......a divila som sa sa , že náš exekútor nedal záložné právo ale ostatní exe z inej oblasti Slovenska áno .Tak sa mi to stále zdá nejaké čudné zo strany nášho exekútora.
Ako mne je ľúto čo sa stalo , už teraz len to dotiahnúť do konca s exekútorom .
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
harleydavidson Pozri príspevok
Mária27
áno, ale to platí len ak dĺžnik prepíše svoj majetok príbuznému. Inak nie.
Však povinný = dlžník .U nás sa vymáhal dlh naša pohľadávka .Čiže dlžník prepisoval majetok vedome.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

harleydavidson Pozri príspevok
Mária27
áno, ale to platí len ak dĺžnik prepíše svoj majetok príbuznému. Inak nie.
V § 42a ods. 2 obč.z. máš aj iné osoby.
3 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Zita5 Pozri príspevok
Majka ďakujem .Vlastne on začal prepisovať v čase, keď mu bola zrealizovaná objednávka a to bolo ešte v roku 2005,my sme na to poukazovali , že sa tam začína prepis a predaj majetku .Len právnička a exekútor na nereagovali .Raz som pozerala Kataster portál a zistila , som že napr. mal ešte nejaké ja neviem čo to polia,lúky ......a divila som sa sa , že náš exekútor nedal záložné právo ale ostatní exe z inej oblasti Slovenska áno .Tak sa mi to stále zdá nejaké čudné zo strany nášho exekútora.
Ako mne je ľúto čo sa stalo , už teraz len to dotiahnúť do konca s exekútorom .
Ak máš dôkaz o tom, že si ho upozorňovala, myslím, že by mal mať postih. Ja teda našťastie zatiaľ nemám s exekútormi skúsenosti, preto som sa tomu ešte takto podrobnejšie nevenovala. Teraz mám dosť iných závažných záležitostí, preto ti hovorím, aby si si prečítala rozhodnutia súdov, prípadne judikáty najvyššieho a ústavného súdu.

http://www.concourt.sk/search.do?id_submenu=c
http://www.nssr.gov.sk/rozhodnutia/
5 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Zita5 Pozri príspevok
....Len právnička a exekútor na nereagovali...
... asi by som aj právničku vymenil
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zatiaľ Vám veľmi pekne ďakujem.Majka budem študovať link , ktorý si priložila .
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Mária27 Pozri príspevok
V § 42a ods. 2 obč.z. máš aj iné osoby.
áno, to je pravda, sú uvádzané aj tretie osoby, ale v takom prípade, by veriteľ musel preukázať, že kupujúci (tretia osoba) poznal úmysel predávajúceho (dlžníka), poškodiť veriteľa.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
harleydavidson Pozri príspevok
Zita5
ak povinný zomrel bez zanechania majetku, súd exekúciu zastaví a trovy exekúcie zaviaže zaplatiť pravdepodobne teba. Nie je to ale isté, nakoľko na SR si zákony vykladá každý sudca / vyšší súdny úradník po svojom podľa momentálnej nálady. V praxi preto existujú aj rozhodnutia súdov, kedy trovy exekúcie si znáša sám exekútor čo podľa mňa ale nie je správne. Aj napriek tomu, že ti nič nevymohol (objektívne nie jeho nečinnosťou) mu patrí náhrada trov exekúcie. Nie odmena. V prípade, že ťa súd zaviaže zaplatiť trovy exekúcie, tie v takom prípade pozostávajú z nutných nákladoch -poštovné, cestovné...., prípadne iné poplatky, ktoré exekútor zaplatil počas exekúcie zo svojho a z paušálnych úkonov - vydanie upovedomenia, exekučného príkazu...atď.. Na margo tvojho prípadu, z toho čo som si prečítal, povinný bol pravdepodobne beznádejne zadĺžený a od takejto osoby by ti žiadny exekútor nič nevymohol....
Preštudovala som linky, čo mi Maria27 priložila. Mala by som platiť len skutočné náklady ...ovšem ak ......to nebude inak .

Najviac ma štve , že vymožiteľnosť je u nás na rovine 0 bodov .Ako, kto,kedy a komu ...ostatné si domyslite, to nemusím ani rozpisovať .
Napíšem tej mojej právničke v pondelok, čo som zistila ....a potom budem postupovať ako bude potrebné a budem zvažovať . Už sme investovali do toho peniaze a uvidím koľko ešte budeme investovať exe+právnička .
Moja skúsenosť zostane taká , že treba asi exekútorov obchádzať pri vymáhaní svojich pohľadávok , lebo podnikateľ príde o nemalú čiastku + ešte výdavky za vymáhanie,právnika a nakoniec zistí , že nič vlastne nedosiahol .Ožobráčil sám seba .

Ak zoberiem len zamestnávateľa , tak už zamestnávateľ mal povinnosť oznámiť exekútorovi , že povinný zomrel. Bola to jeho povinnosť .Tak už by sa veci za ten 1,5 rok začali hýbať ..s akým záverom, to už viem , resp. očakávala by som najmenej zo strany exe a právničky, aspoň tento oznam, že povinný zomrel.Ale nič ......a opakujem , vždy som bola ja , ktorá pátrala po nových info o zmene zamestnania a posúvala som to ďalej .
A nám kto zaplatí za posúvanie info a čas strávený touto činnosťou a telefonáty tiež ?

Povinný ukončil život samovraždou .........u mňa má všetko odpustené . Inak sa to ani nemohlo skončiť u človeka , ktorý žil spôsobom ako on , no bohužiaľ.Lieky-alkohol-ženy-rušný život a popri tom dlžoby na každú stranu ..... nikdy nemôže skončiť dobre.Proste to nezvládol .Ešte pred rokom 2005 bol dôveryhodný podnikateľ,s ktorým sa roky spolupracovalo .Keby som bola čo len predpokladala vývoj celej záležitosti, radšej sa do toho nepustím.

Ešte raz Vám ďakujem za Vaše príspevky .
1 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Zita5
podľa toho, čo si písala, exekútor vydal iba upovedomenie....

vyúčtovanie trov by malo asi takto vyzerať:
prijatie návrhu na exekúciu...........6,62 €
žiadosť o udelenie poverenia.........6,62 €
prijatie poverenia.........................3,32 €
vydanie upovedomenia.................6,62 €
lustrácie majetku.........................6,62 €
za doručenie upovedomenia .........3,32€
+ poštovné, cestovné, prípadne iné výdavky.....+ DPH ak je exekútor platcom
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
harleydavidson Pozri príspevok
Zita5
podľa toho, čo si písala, exekútor vydal iba upovedomenie....

vyúčtovanie trov by malo asi takto vyzerať:
prijatie návrhu na exekúciu...........6,62 €
žiadosť o udelenie poverenia.........6,62 €
prijatie poverenia.........................3,32 €
vydanie upovedomenia.................6,62 €
lustrácie majetku.........................6,62 €
za doručenie upovedomenia .........3,32€
+ poštovné, cestovné, prípadne iné výdavky.....+ DPH ak je exekútor platcom
OK, však určite napíšem výsledok, ako to dopadlo.
Mám hranicu ktorá, by bola pre mňa akceptovateľná, za ktorú sa neoplatí ťahať po súdoch.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ak by som chcela zažalovať exekútora že pochybil a nezisťoval na katastri či povinný vlastní nehnuteľný majetok, aká je tam lehota?
3 roky od podania mojej žiadosti o výkon exekúcie,
3 roky od vydania poverenia súdom (lebo len vtedy mohol nehnuteľnosti zabezpečiť na katastri ak mal poverenie od súdu),
3 roky potom čo ja som zistila že exekútor pochybil?
Ak pochybil úmyselne a ja mu to dokážem nie je tam lehota 3 roky odvtedy kedy som sa to ja dozvedela?

Exekútor musí vždy zisťovať nehnuteľný majetok aj keď istina na prvý pohľad nie je vysoká, ale úroky a náklady na exekúciu budú vysoké. Ak je povinná 82 ročná osoba - je to pre neho dostatočný dôvod na zaistenie nehnuteľností na katastri záložným právom?

Fuj, dúfam že mi rozumiete ..... jednoducho povedané: istina bola malá 35 000,- Sk, ale boli dohodnuté 10 %-né úroky mesačne zo sumy 35 000,- Sk, teda až úžernícke. A podľa mňa na tomto sa exekuš potkol a nehnuteľnosť povinnej 82 ročnej pani nezabezpečil na katastri. Samozrejme povinná zomrela a všetky náklady by mal hradiť oprávnený ...... teda aj tie čo by si sám exekútor vymohol v dedičskom konaní - paradoxne ak by nepochybil.
2 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

hubatá Pozri príspevok
Ak by som chcela zažalovať exekútora že pochybil a nezisťoval na katastri či povinný vlastní nehnuteľný majetok, aká je tam lehota?
3 roky od podania mojej žiadosti o výkon exekúcie,
3 roky od vydania poverenia súdom (lebo len vtedy mohol nehnuteľnosti zabezpečiť na katastri ak mal poverenie od súdu),
3 roky potom čo ja som zistila že exekútor pochybil?
Ak pochybil úmyselne a ja mu to dokážem nie je tam lehota 3 roky odvtedy kedy som sa to ja dozvedela?

Exekútor musí vždy zisťovať nehnuteľný majetok aj keď istina na prvý pohľad nie je vysoká, ale úroky a náklady na exekúciu budú vysoké. Ak je povinná 82 ročná osoba - je to pre neho dostatočný dôvod na zaistenie nehnuteľností na katastri záložným právom?

Fuj, dúfam že mi rozumiete ..... jednoducho povedané: istina bola malá 35 000,- Sk, ale boli dohodnuté 10 %-né úroky mesačne zo sumy 35 000,- Sk, teda až úžernícke. A podľa mňa na tomto sa exekuš potkol a nehnuteľnosť povinnej 82 ročnej pani nezabezpečil na katastri. Samozrejme povinná zomrela a všetky náklady by mal hradiť oprávnený ...... teda aj tie čo by si sám exekútor vymohol v dedičskom konaní - paradoxne ak by nepochybil.
- 10% mesačné úroky sú úžera a súd by vymáhanie tekéhoto úroku pravdepodobne stopol, úrok by znížil podla aktuálnej sadzby ECB.
- ak si chcela, aby exekútor zabezpečil nehnuteľnosť povinnej, mal byť o to exekútor požiadaný tebou, lebo len ty ako oprávnený môže navrhnúť zriadiť exekučné záložné právo na nehnuteľnbosť, nie exekútor.
- predaj nehnuteľnosti za vymáhanie vyše 1000 € je neprimeraná exekúcia a asi preto nehnuteľnosť nedražil
- smrťou povinného nemusí byť exekučné konanie zastavené, lebo ak povinný zanechal majetok a dedič ho prijme, dlh prechádza na neho a exekútor pokračuje vo výkone exekúcie ďalej u dediča.
- sťažnosť na exekútora pre nečinnosť môžeš podať kedykoľvek počas trvania exekúcie.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať