Zavrieť

Porady

Účtovanie exekúcie

Čaute poraďáci, prosím Vás, poraďte mi s účtovaním exekúcie. Môj klient v roku 2005 nezaplatil svojmu dodávateľovi za faktúry. Dodávateľ ho dal preto na súd a teraz v roku 2007 môj klient prehral. Prišlo mu vyúčtovanie s nasledovnými položkami, ktoré by som zaúčtovala nasledovne a chcem sa uistiť či to je správne:
vymáhané pre oprávneho:
1. istina - to zaúčtujem ako úhradu faktúr 321/221
2. úroky z omeškania - 544/321 - ide o zmluvné úroky
3. trovy súdneho konania, právneho zastupovania, iné súdne poplatky - 538/321
- je to oproti 321, pretože to platí dodávateľovi...


trovy exekúcie:
1. zákonná odmena exekútora - 548/325 alebo 518?, ale to nebola služba poskytnutá pre môjho klienta, takže na 518 by som to nedávala;
2. trovy exekúcie - 538/325
3. DPH - môj klient je platiteľom DPH, ale keďže nemá nárok na jej odpočítanie, zaúčtujem na daňový náklad 548/325?

Vopred ďakujem za odpovede, pekný deň:-)
Usporiadat
Jelena Jelena

Jelena je offline (nepripojený) Jelena

... presne tak ... písala som e-mail p. exekútorovi a on mi ochotne zavolal, že si výnos dávajú jednoznačne do januára, nakoľko posledná platba, ktorou sa ukončil exekučný príkaz bola v januári 2010 a aj DPH odvod majú v I.Q/2010 ... Ja som v roku 2009 účtovala platby na účet exekútora na 314AE a teraz, keď mi prišlo vyúčtovanie od ex., tak rozúčtujem 314-ku na istinu a trovy ex. podľa vyúčtovania ..., takže tak je to v poriadku?
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Dobrý deň poraďáci, zaujímalo by ma ako sa postupuje v prípade, že konateľ sro platí trovy z exekúcií, ktoré vyplývajú z jeho predchádzajúcej činnosti, keď pôsobil ešte ako SZČO. Podnik SZČO predal sro, ktorá prebrala automaticky všetky jeho záväzky a pohľadávky + jej majetok. A teraz doznievajú po niekoľkých rokoch exekúcie z nezaplatených odvodov resp. nezaplatených faktúr. Môže konateľ o takýchto výdavkoch účtovať na účte 538? ako daňovo uznané? alebo skôr použiť účet 588?
za prípadné odpovede vopred ďakujem.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

janaGT Pozri príspevok
musím vlastne sledovať pri exekúcii dátum doručenia? Lebo účet sme zablokovaný nemali, majiteľ sa dohodol, že exe zaplatí v januári, čo aj urobil. Ale oficiálne Upovedomenie o začatí ex. prišlo s dýátumom 17.12.2009.

viete mi prosim poradit ako sa uctuje exekucia na bankovom ucte?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

idem sa s vami radiť

doniesol mi klient Upovedomenie o začatí exekúcie, ktoré bolo vystavené v septembri 2009 aj zaslané avšak neprevzaté na pošte

v roku 2010 exekútor ho osobne navštívil a klient prevzal to upovedomenie s dátumom 05.05.2010

ide mi o to, kde zaúčtovať tú exekúciu -
1. do roku 2009, mohla by som ešte keďže má odklad sro na podanie DP a týka sa to roku 2009

2. alebo do roku 2010, nakoľko bola prevzatá v roku 2010, prikláňam sa k názoru, že do roku 2010, pretože upovedomenie nám bolo doručené až v tomto roku

ďakujem za radu
0 0
Lily :-) Lily :-)

Lily :-) je offline (nepripojený) Lily :-)

Dobrý deň! Pomôžte mi prosím, ako zaúčtovať v JÚ exekúciu? Klient dostal upovedomenie o začatí exekúcie (nezaplatil poistné pre VŠZP) 12.1.2010 a zaplatil následne 26.1.2010 exekútorovi sumu:
- istinu, trovy exekúcie, odmenu exekútora a poštovné. Chcem len vedieť, že istinu môžem zaúčtovať ako výdavok odpočítateľné od základu dane, a ostatné výdavky ako neodpočítateľné od základu dane alebo všetko sa môže odpočítať od základu dane?
Vopred ďakujem za prípadné odpovede
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

ahojte.. nemate niekto prosim skusenost s exekuciou a odobratim veci dlznikovi??? nemozme vymoct pohladavky od dlznika, je uz na neho aj exekucia a po neuspesnej drazbe tovaru, kt. mal, sme mu prostrednictvom exekutora odobrali tovar. dostali sme od exekutora protokol o odobrati veci. teraz neviem ako ma zauctovat tento tovar, ci prijat na sklad (132/ a neviem co ...), a na tomto protokole je napisane .... "tovar cena 2380 EUR uz s DPH. opravneny si odobral veci v sume 2380" co s tym ?? co s DPH?? iny doklad nie je mozne dostat od exekutora... :-( exekucia pokracuje dalej ...
prosim vie mi niekto pomoct s uctovanim??
Dakujem za ochotu!
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

prosiiiiiiiim neviete niekto ??? vobec neviem ci to mam naskladnit na sklad a ponizit pohladavky alebo co...
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Ahojte, mali sme exekuciu v soc. poistovni.
Na exek. prikaze boli vycislene trovy exekucie + DPH. Ako to zauctujem?
t
rovy exekucie 538/325
dph 548/325??
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

Ahoj. Trovy exekúcie si daj do nákladov, DPH nemáš nárok.
Naposledy upravil zuzana.š. : 23.09.10 at 08:42
1 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Prosím o radu. Dostali sme oznámenie o ukončení exekúcie. My sme boli oprávnený. Sumy v ukončení boli rozpísané nasledovne: istina, úrok z omeškania, trovy práv. zastúpenia, trovy za vydanie poverenia. Sumy ktoré prichádzali v splátkach na náš účet rozpísané, jedna položka uvedená ako - citujem "na základe zmluvy podľa ...bola ponechaná exekútorovi zmluvná odmena od XY v sume". Na sumu "zmluvnej odmeny" mám daňový doklad s rozpísaným daňovým základom a DPH. Nikde na bankovom účte sa mi však úhrada tejto odmeny neobjaví.
1.Stačí mi od exekútora takéto potvrdenie, že si ju ponechal?
2. Mám na DPH zo zmluvnej odmeny nárok na odpočet, alebo je to ako trovy konania kedy nárok nie je?
Ďakujem.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Posúvam
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

katka s. Pozri príspevok
Prosím o radu. Dostali sme oznámenie o ukončení exekúcie. My sme boli oprávnený. Sumy v ukončení boli rozpísané nasledovne: istina, úrok z omeškania, trovy práv. zastúpenia, trovy za vydanie poverenia. Sumy ktoré prichádzali v splátkach na náš účet rozpísané, jedna položka uvedená ako - citujem "na základe zmluvy podľa ...bola ponechaná exekútorovi zmluvná odmena od XY v sume". Na sumu "zmluvnej odmeny" mám daňový doklad s rozpísaným daňovým základom a DPH. Nikde na bankovom účte sa mi však úhrada tejto odmeny neobjaví.
1.Stačí mi od exekútora takéto potvrdenie, že si ju ponechal?
2. Mám na DPH zo zmluvnej odmeny nárok na odpočet, alebo je to ako trovy konania kedy nárok nie je?
Ďakujem.
Prosím skúste niekto.
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

Ahoj.
K zmluvnej odmene: Pri zmluvnej odmene je nárok na odpočet DPH, viď na stránke DRSR v sekcii Daňové informácie, zovšeobecnené informácie, DPH, zovšeobecnené informácie k problematike DPH, exekkútor a jeho daňové povinnosti.
Exekútor si urobil zápočet - vyplatil ti časť pohľadávky v sume xy a prijal od teba zmluvnú odmenu vo výške xy. Bol urobený zápočet.
1 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Dobrý deň,
spoločnosti prišiel zo súdu platobný rozkaz na zaplatenie dlžnej sumy.
V PR bola vyčíslená dlžná suma+úroky z omeškania zo zaplatených faktúr+úroky z omeškania z neplatených faktúr+zmluvná pokuta zo zaplatených faktúr.
Spoločnosť uhradila celú dlžnú sumu+úroky z omeškania zo zaplatených faktúr+zmluvnú pokutu.
V osobitnej výzve od advokáta prišlo zaplatiť ešte 1900 eur-trovy konania a 9800 eur príslušenstvo z istiny (to sú ročné úroky z omeškania z nezapl.FA+zmluvná pokuta z nezapl.FA).
Trovy konania sme uhradili, zaúčtovala som na účet 538AU/379AU
No problém nastal v tom, že tých 9800 eur-príslušenstvo nám bude možno čiastočne odpustené (po vzájomnom dohovore). Neviem však, či pre úplnosť a pravdivosť účtovníctva mám v tomto roku účtovať aj o sume 9800 eur, ktorá "možno" bude odpustená-aspoň čiastočne. Ak áno, môžem dať na účet 544?
Vďaka.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
... posúvam..ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zmluvné úroky dáš na 544 podľa zásady opatrnosti - radšej vyššie záväzky, náklady a nižší zisk ako naopak.
nezaplatené budú pripočitateľnou položkou v DPPO.
mimotémy
odpoved na základe ss-ky s uvedením linku, uvedenie linku urýchľuje reakciu na príspevok.
2 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Ďakujem Ti Kejka. Pekný večer.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako zaúčtujem ak sme dali firmu právnikovi aby vymohol nezaplatené faktúry, preddavky sme zaplatili 418,50=314/211. vyúčt. fa= 390,72=518/321, -418,50-odpočet zálohy=321/314, zostalo -27,78, ktoré mali vrátiť, vrátili 413,30=27,78 neviem ako zaúčtovať 221/321 a 385,52( 118,5-súdny poplatok a 267,02 trovy súd.konania)dala som 221/518, ale aj tak mi to nesedí o 5,2??? nejako sa z toho neviem vymotať. díky
Naposledy upravil sybila3 : 23.12.10 at 09:30
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

poradí mi s tým niekto, nejako mi to nesedí, díky moc
0 0
denabal denabal

denabal je offline (nepripojený) denabal

aliiica Pozri príspevok
Ahojte, mali sme exekuciu v soc. poistovni.
Na exek. prikaze boli vycislene trovy exekucie + DPH. Ako to zauctujem?
t
rovy exekucie 538/325
dph 548/325??
Dobry vecer, aj ja riesim podobny problem a riesim dilemu - je exekucia k poistnemu danovo uznanym vydavkom? § 21 ods 2 pism. a) by sa tykal klasickemu sankcnemu uroku, pripade zvysenemu poistnemu zo strany Soc. poist, zdrav. poist.?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať