Zavrieť

Porady

Bankový výpis

Ahojte Poraďáci...
Na bankovom výpise za január mám výber z bankomatu 30.12.2004, ktorý je spracovaný 3.1.2005. Má byť tento výber zaradený do januára, alebo do decembra?
A ešte jedna otázka... Chodia mi z banky "kreditné resp. debetné avíza k platbám". Tieto avíza mám len evidovať a účtovať len konečné mesačné výpisy, alebo ako to je?
Ďakujem Vám za odpovede.
Naposledy upravil vierkat : 08.03.05 at 05:34
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Lida
iné - čo máš na mysli? Iné doklady môžeš, banka ti stojí.
Ide o to aký maš SW, ak si môžeš číslovať doklady po svojom a meniť zúčtovací dátum, tak si zaúčtuješ ostatné a k tomuto meškajúcemu sa vrátiš, až ho budeš mať.
Až na to, že účtujem ručne, takže v peňažnom denníku si nemôžem veľmi vymýšľať.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
Až na to, že účtujem ručne, takže v peňažnom denníku si nemôžem veľmi vymýšľať.
Janka, "ručne" znamená u teba perom? to musí byť otročina. Skús si urobiť v exceli peňažný denník. To sa dá! Potom aj zápisy si môžeš vkladať podľa dátumu tak ako potrebuješ.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
liba2
Janka, "ručne" znamená u teba perom? to musí byť otročina. Skús si urobiť v exceli peňažný denník. To sa dá! Potom aj zápisy si môžeš vkladať podľa dátumu tak ako potrebuješ.
Áno, perom. Však to nie je také strašné. Zatial nemám žiadnu veľkú firmu, len firmu môjho snúbenca. Keď budem mať možnosť robiť niečo viac, tak jasné, že to nebudem robiť ručne.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
Áno, perom. Však to nie je také strašné. Zatial nemám žiadnu veľkú firmu, len firmu môjho snúbenca. Keď budem mať možnosť robiť niečo viac, tak jasné, že to nebudem robiť ručne.
Aj tak by si mala skúsiť aspoň ten excel. Ak si vieš urobiť tabuľku, potom to hravo zvládneš a skrásne ti to samé počíta. Na rozpis príjmov aj výdavkov podľa druhov si urob len tie stĺpce, ktoré využívaš. Ty si šikovná, ty si s tým poradíš.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
liba2
Aj tak by si mala skúsiť aspoň ten excel. Ak si vieš urobiť tabuľku, potom to hravo zvládneš a skrásne ti to samé počíta. Na rozpis príjmov aj výdavkov podľa druhov si urob len tie stĺpce, ktoré využívaš. Ty si šikovná, ty si s tým poradíš.
Jasné, že na tom nie je nič ťažké. Idem si kúpiť notebook, na ktorý si zakúpim soft na účtovníctvo a tam budem zrejme všetko robiť. Zatial mi to takto vyhovuje. Ale už sa obzerám po nejakom notebooku, ktorý bude výhradne na prácu. Chcem mať oddelenú prácu od ostatného.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Janka ja som sem raz prikladala peň. denník v exceli, skús si ho ztiahnuť a prispôsobiť si ho svojim potrebám.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
Janka ja som sem raz prikladala peň. denník v exceli, skús si ho ztiahnuť a prispôsobiť si ho svojim potrebám.
Si zlatá. Neviem, či ho náhodou nemám už stiahnutý. Toľko sťahujem, že už neviem, čo je kde...

A to stačí tlačiť peňažný denník z PC? Potom to dávate do euroobalov, alebo ako to robíte tak, aby sa to kontrole páčilo. Preto som si myslela, že je tento kúpený peň. denník lepší, lebo dobre vyzerá.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
Si zlatá. Neviem, či ho náhodou nemám už stiahnutý. Toľko sťahujem, že už neviem, čo je kde...

A to stačí tlačiť peňažný denník z PC? Potom to dávate do euroobalov, alebo ako to robíte tak, aby sa to kontrole páčilo. Preto som si myslela, že je tento kúpený peň. denník lepší, lebo dobre vyzerá.
Urobím mu 2 dierky a založím do šanona, al. rýchloviazača. Doklady pod to.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
liba2
Urobím mu 2 dierky a založím do šanona, al. rýchloviazača. Doklady pod to.
O.K., asi sa dám prehovoriť, lebo už sa chystám druhýkrát prepisovať denník. Keď prídete na chybu, ktorá sa dá v PC opraviť, tak to je super. Aby som potom nemala príliš veľkú spotrebu peňažných denníkov. Ale človek sa učí na chybách (bohužiaľ často na vlastných).
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vytlačím si denník za celý rok a potom si ho dám zviazať hrebeňovou väzbou. A potom sa vytešujem.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
Vytlačím si denník za celý rok a potom si ho dám zviazať hrebeňovou väzbou. A potom sa vytešujem.
Super. Som rada, že ste mi pomohli nájsť ľahšiu cestu.

ĎAKUJEM
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Lenka, alebo niekto iný: náhodou neviete, kde je ten peňažný denník? Neviem ho nájsť a v tom excely sa mi nejako nedarí urobiť (aby bol ako ten z obchodu).
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Už si ho uprav podľa seba, jeden mesiac = jeden hárok, a tabuľku si skpopíruj podľa potreby.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
lenkak
Už si ho uprav podľa seba, jeden mesiac = jeden hárok, a tabuľku si skpopíruj podľa potreby.
Super, výborne,...ďakujem Lenka
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
Áno, perom. Však to nie je také strašné. Zatial nemám žiadnu veľkú firmu, len firmu môjho snúbenca. Keď budem mať možnosť robiť niečo viac, tak jasné, že to nebudem robiť ručne.
Janka, teší ma, že za tak krátky čas si zmenila názor a to k pozitívnemu... len tak ďalej.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Lenka ten denník je veľmi dobrý, až začínam ľutovať, že mám SW .

Len nie je dobre nastavený vzorec v prvom riadku a nesedí zostatok. Ale denník sa mi páči. Idem zaškolovať jednu účtovníčku na JU a to bude veľmi dobrý príklad. Ja si myslím, že účtovať musí vedieť najprv ručne a až potom môže používať SW, a to preto aby vedela vklastne kam program čo ukladá a prečo.
Díky.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
liba2
Janka, teší ma, že za tak krátky čas si zmenila názor a to k pozitívnemu... len tak ďalej.
Preto chodím na poradu...aby som sa stala lepšou účtovníčkou. A za rady, ktoré ma posúvajú dopredu (tým správnym smerom) som vďačná.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ešte jedna otázočka k peňažnému denníku o Lenky. Vypočíta sa tam niečo samo, alebo treba počítať ručne?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Bol tam zadný vzorec na výpočet zostatku a to predchádzajúci stav + príjem - výdaj. A to cez vzorec: =H6+F7-G7, zadáš do názvu zostatok. A potom len skopíruješ na ostatné, tento denník bol robený v Open office ale ja som Vám ho uložila ako excel, a preto mohlo sa niečo stať s tým vzorcom.
Naposledy upravil lenkak : 11.08.05 at 15:30
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Janka posielam Ti ešte jeden súbor ako pomôcku, používaj oba hárky. Do toho druhého si zapisuj potom daj zoradiť vzostupne podľa D, C a prekopíruj si potom riadky do prvého hárku. Nebudeš mať problémy s formátovaním buniek.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať