Zavrieť

Porady

Bankový výpis

Ahojte Poraďáci...
Na bankovom výpise za január mám výber z bankomatu 30.12.2004, ktorý je spracovaný 3.1.2005. Má byť tento výber zaradený do januára, alebo do decembra?
A ešte jedna otázka... Chodia mi z banky "kreditné resp. debetné avíza k platbám". Tieto avíza mám len evidovať a účtovať len konečné mesačné výpisy, alebo ako to je?
Ďakujem Vám za odpovede.
Naposledy upravil vierkat : 08.03.05 at 05:34
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
vyskúšala som si opätovne stiahnuť z priloženého linku faktúru, a mne sa pekne zobrazila. Akú máš verziu Wordu?
Prikladám ešte raz, skús
0 0
janmol janmol

janmol je offline (nepripojený) janmol

Ste ubohi, ze nechcete pomoct s obycajnou fakturou. Aj ja zacinam, no ked budem vediet, nebudem vahat pomoct, poradit, ved dost nas utlka statna sprava a vyvoleni.
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

janmol
Ste ubohi, ze nechcete pomoct s obycajnou fakturou. Aj ja zacinam, no ked budem vediet, nebudem vahat pomoct, poradit, ved dost nas utlka statna sprava a vyvoleni.
K čomu sa tu vyjadruješ? Nenachádzam súvislosť s predchádzajúcimi príspevkami. ?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

janmol
Ste ubohi, ze nechcete pomoct s obycajnou fakturou. Aj ja zacinam, no ked budem vediet, nebudem vahat pomoct, poradit, ved dost nas utlka statna sprava a vyvoleni.
Toto je tvoj prvý príspevok ! chýba tvoja otázka, aby sme ti mohli pomôcť. Napíš ju.
0 0
Adria.ma Adria.ma

Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

Ja bz som to riešila cez účet 261 - peniaze na ceste v PU a v JU ako priebežné položky. Pozri si výpis z účtu k 31.12.2006. Predpokladám, že zostatok na účte je vyšší o vybranú sumu, lenže medzitým sa táto suma zaradí ako hotovosť - resp. dotácia pokladne. Ak je to tak ako ti to tu uvádzam, tak je moje riešenie tuším správne. Jednoducho zaúčtuj 30.12.2005 napr. 1000,-Sk na účty 211/261 a 3.1.2006 to zaúčtuj ako 261/221. Samozrejme, že tieto pohyby musíš zaevidovať aj v koncoročných výkazoch, vykážeš zostatky na účtoch.
Ak je to v jednoduchom, takisto no problem - príjem do pokladne a výdaj z priebežných položiek dňa 30.12.2005 a výdaj z bež. účtu a príjem na priebežné položky dňa 3.1.2006.
V prípade, že Ti zostatok na BÚ nebude sedieť a suma, ktorú si vybrala bude odpočítaná z konečného zostatku, účtuj všetko v minulom roku s dátumom 30.12.2005.
Hádam pomohlo. Ale pravdupovediac som sa s takým prípadom ešte nestretla. Technicky je to riešiteľné tak ako som Ti navrhla.-
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den,

prosim vas o radu pri uctovani bankov. vypisu: zaplatili sme z BU fakturu z T-COM-u , to bolo 17.7. a 19.7. sa platba (uhrada) vratila spat na nas ucet (bolo tam nieco asi zle) ako to mam zauctovat? a potom sme to zaplatili este raz takze mam:
17.7. debet 1301,-
19.7. kredit 1301,-
19.7. debet 1301.-

dakujem
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

sara-ke
dobry den,

prosim vas o radu pri uctovani bankov. vypisu: zaplatili sme z BU fakturu z T-COM-u , to bolo 17.7. a 19.7. sa platba (uhrada) vratila spat na nas ucet (bolo tam nieco asi zle) ako to mam zauctovat? a potom sme to zaplatili este raz takze mam:
17.7. debet 1301,-
19.7. kredit 1301,-
19.7. debet 1301.-

dakujem
261/221
221/261
321/221
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dakujem
0 0
DenisaM DenisaM

DenisaM je offline (nepripojený) DenisaM

ahojte,
som tu tak trochu nová a hneď sa chcem na niečo spýtať. S akým dátumom účtujem platbu, ktorá odišla napríklad 5.1.2006, výpis z banky dostávam raz mesačne a na ňom je napísané: dátum vyhotovenia 31.1.2006 a podané dňa 2.2.2006.
Ďakujem za odpovede, aj keď sa vám možno bude zdať moja otázka hlúpa. Dííík
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ja osobne účtujem v deň pohybu na účte - vtedy je podľa môjho názoru deň uskutočnenia účtovného prípadu. Ale na druhej strane, nemyslím si, že by bolo chybou účtovať to aj na konci mesiaca, lebo vtedy máš vyhotovený doklad, na základe ktorého to účtuješ.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Jednotlivé položky účtuj s dátumom skutočného pohybu na účte.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DenisaM
ahojte,
som tu tak trochu nová a hneď sa chcem na niečo spýtať. S akým dátumom účtujem platbu, ktorá odišla napríklad 5.1.2006, výpis z banky dostávam raz mesačne a na ňom je napísané: dátum vyhotovenia 31.1.2006 a podané dňa 2.2.2006.
Ďakujem za odpovede, aj keď sa vám možno bude zdať moja otázka hlúpa. Dííík
Ak bol pohyb na účte 5.1., tak tento dátum je vznikom účtovného prípadu.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

V akom programe účtuješ?
0 0
dhuisman dhuisman

dhuisman je offline (nepripojený) dhuisman

Ahojte poradaci...
Ako uctujete poplatky banke v pripade, ze ich na vypise z banky uvedenych viacero s jednym datumom?
Napr: 31.5. poplatok za prevod 20 Sk, 31.5. poplatok za vypis z uctu 50 Sk, 31.5. poplatok za vedenie uctu 100 Sk.
Dali by ste to na 568/221 ako 170 Sk spolu s datumom 31.5. ? Alebo kazdy poplatok mam zauctovat osobitne?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja osobne účtujem každý poplatok samostatne.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

dhuisman Pozri príspevok
Ahojte poradaci...
Ako uctujete poplatky banke v pripade, ze ich na vypise z banky uvedenych viacero s jednym datumom?
Napr: 31.5. poplatok za prevod 20 Sk, 31.5. poplatok za vypis z uctu 50 Sk, 31.5. poplatok za vedenie uctu 100 Sk.
Dali by ste to na 568/221 ako 170 Sk spolu s datumom 31.5. ? Alebo kazdy poplatok mam zauctovat osobitne?
V takomto prípade účtujem jednou sumou, t.j. 170 Sk dňa 31.5.
0 0
dhuisman dhuisman

dhuisman je offline (nepripojený) dhuisman

No baby, kazda inak...
A v pripade, ze ma firma viacero bankovych uctov, tak by ste viedli analytiku aj k poplatkom, urokom, daniam z urokov osobitne ku kazdemu z uctov?
Dakujem!
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

ak máš viacej účtov vedieš analytiku a čo sa týka zaúčtovania poplatkov môže sa tak účtovať obidvomi spôsobmi.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
dhuisman Pozri príspevok
No baby, kazda inak...
A v pripade, ze ma firma viacero bankovych uctov, tak by ste viedli analytiku aj k poplatkom, urokom, daniam z urokov osobitne ku kazdemu z uctov?
Dakujem!
Neviem, ako ostatní, ale až takú podrobnú analytiku nerobím.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

dhuisman Pozri príspevok
No baby, kazda inak...
A v pripade, ze ma firma viacero bankovych uctov, tak by ste viedli analytiku aj k poplatkom, urokom, daniam z urokov osobitne ku kazdemu z uctov?
Dakujem!


Áno .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať