Zavrieť

Porady

Skúšobná doba, PN a ukončenie PP

Ahojte vštci.
Mam otazočku. Zamestanec nastupil 3.9.2007, SD dohodnuta do 3.12.2007. Od 21.11 je PN. Kedze som uz termin 3.12 presvihla (dnes je 20.12.2007), chcem sa opytat ci mozem ukoncit PP v SD k 26.12.2007, alebo pockat, kym ukonci PN a potom ukoncit PP v SD (predpokladam ze SD sa predlzuje o dobuPN). Niekde som citala, ze pocas PN sa SD prerusuje, teda nemozem dat vypoved kedze uz je po 3.12, mam pockat na ukoncenie PN, potom bude pokracovat SD a az vtedy ukoncit PP v SD.
Prosim urychlene radu, koniec roka sa blizi a sefstvo chce pocut jasne stanovisko.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcem sa opýtať niekoho kto sa v tom vyzná. Máme zamestnanca zamestnaného od 11.2.2008. Dňa 26.5.2008 nastúpil na PN že vraj pracovný úraz. Šéfovci sa s ním handrkovali že nejde o pracovný úraz, pretože v tej dobe keď sa mu to stalo nemal byť na pracovisku. Ale neviem ako to dopadlo. Ale ide o to, že ku koncu novembra končí PN pravdepodobne 30.11.2008 a šéfovci mu chcú dať výpoveď. Chcem len vedieť či je možné mu napísať výpoveď ku dňu kedy skončí PN. Ďakujem vopred za pomoc.
Výpoveď môžeš napísať kedykoľvek a aj doručiť kedykoľvek. Od dátumu doručenia začnú plynúť určité lehoty, napr. výpovedná doba, ktorý začína prvým dňom nasledujúceho mesiaca a trvá v tomto prípade 2 mesiace. Takže ak 30.11.2008 skončí PN a 1.12.2008 nastúpi do práce a v tento istý deň mu doručíte výpoveď, tak výpovedná doba začne plynúť 1.1.2009 a pracovný pomer sa skončí 28.2.2009.

Ak ti ide o okamžité skončenie PP, tak na to musíte mať ako firma dôvod.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcem sa opýtať niekoho kto sa v tom vyzná. Máme zamestnanca zamestnaného od 11.2.2008. Dňa 26.5.2008 nastúpil na PN že vraj pracovný úraz. Šéfovci sa s ním handrkovali že nejde o pracovný úraz, pretože v tej dobe keď sa mu to stalo nemal byť na pracovisku. Ale neviem ako to dopadlo. Ale ide o to, že ku koncu novembra končí PN pravdepodobne 30.11.2008 a šéfovci mu chcú dať výpoveď. Chcem len vedieť či je možné mu napísať výpoveď ku dňu kedy skončí PN. Ďakujem vopred za pomoc.
zamestnanec v skúšobnej dobe už nie je, takže pracovný pomer možno ukončiť napr.
1. dohodou k akémukolvek dnu, t.j. aj posledným dnom PN. K tomu však treba súhlas zamestnanca.
2. výpovedou. Neuvádzaš však z akého dôvodu. Možné dôvody ukonč.PP výpovedou zo strany zamestnávatela sú uvedené v § 63 ods.1. No a výpoved mu nemôžete dať počas PN, t.j. treba ju dať zamestnancovi najskôr den po PN. Od prveho dna nasledujúceho mesiaca začne plynuť zamestnancovi bud 2-mesačná výpovedná doba, ak v prac.zmluve alebo kolek.zmluve nie je uvedená dlhšia.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Ďakujem za rady. To z akého dôvodu mu chcú dať výpoveď ja netuším. Pravdepodobne asi s ním nie sú spokojní. A ešte som zabudla uviesť, že tento zamestnanec má pracovnú zmluvu na dobu určitú do konca augusta tohto roka takže mu skončila v priebehu čerpania PN. Ale ak tomu dobre rozumiem, keďže sme mu nenapísali oznámenie, že dňom 31.8.2008 končí pracovná zmluva a ďalej ju nepredlžujeme tak máme pravdepodobne smolu už teraz.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mirčiak Pozri príspevok
Ďakujem za rady. To z akého dôvodu mu chcú dať výpoveď ja netuším. Pravdepodobne asi s ním nie sú spokojní. A ešte som zabudla uviesť, že tento zamestnanec má pracovnú zmluvu na dobu určitú do konca augusta tohto roka takže mu skončila v priebehu čerpania PN. Ale ak tomu dobre rozumiem, keďže sme mu nenapísali oznámenie, že dňom 31.8.2008 končí pracovná zmluva a ďalej ju nepredlžujeme tak máme pravdepodobne smolu už teraz.
To ale mení situáciu. VY ste mu nemuseli nič napísať, PP skončil uplynutím doby určitej. Jedine v tom prípade by bol problém, keby od toho 31.8.2008 nastúpil aspoň 1 deň do práce a zamestnávateľ by ho poveril prácou - vtedy by de facto súhlasil s predĺžením PP na neurčitý čas. Ale ako som pochopil, on bol celý čas na PN. Tak teraz mu dajte výstupné listy k 31.8.2008 a k tomuto dňu s ním skončíte PP. Neviem, aký problíém bude pri spätnom odhlásení zamestnanca z poisťovní, ale malo by to ísť.

1.12.2008 h nezamestnávajte, jeho pracovný pomer už skončil! DAjte mu len papiere - zápočet rokov a prípadne list, že PP skončil uplynutím doby určitej ku dňu 31.8.2008.

Škoda, že ste tento list neposlali už v septembri aj spolu so zápočtovým listom. ALe ešte hádam nie je neskoro.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Nooo len to neviem či sa už bude dať. Lebo na sociálku aj zdravotnú boli posielané výkazy mesačné aj s jeho údajmi bežne ďalej aj za september, október atď. Neviem prečo mi to šéfovci povedali až teraz. Možno sa tak rozhodli iba teraz. A keby sa to náhodou nedalo tak sa dá ukončiť normálne aj dohodou ku poslednému dňu PN? Zdá sa mi to už teraz čudné keďže PP mu skončil podľa zmluvy už v auguste. No neviem.
0 0
londay londay

londay je offline (nepripojený) londay

Dobrý deň,
zamestnanec ukončil pracovný pomer v skúšobnej dobe k 16.12.2008 a zároveň je PN od 8.12.2008, chcem sa spýtať ak zamestnanec ukončí práceneschopnosť po 16.12.2008, či má ukončenie PN zaslať osobne do SP alebo najprv zamestnávateľovi?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

londay Pozri príspevok
Dobrý deň,
zamestnanec ukončil pracovný pomer v skúšobnej dobe k 16.12.2008 a zároveň je PN od 8.12.2008, chcem sa spýtať ak zamestnanec ukončí práceneschopnosť po 16.12.2008, či má ukončenie PN zaslať osobne do SP alebo najprv zamestnávateľovi?
Ďakujem za odpoveď.
Ukončenie DPN postúpi SP, tá mu vypláca nemocenské po ukončení PP.
0 0
londay londay

londay je offline (nepripojený) londay

Takže ja mu vyplatím náhradu príjmu od 08.12. do 16.12.2008 a PN spolu aj s potvrdením o príjme postúpim ďalej SP, ktorá mu bude vyplácať nemocenské od 17.12 až do ukončenia PN?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

londay Pozri príspevok
Takže ja mu vyplatím náhradu príjmu od 08.12. do 16.12.2008 a PN spolu aj s potvrdením o príjme postúpim ďalej SP, ktorá mu bude vyplácať nemocenské od 17.12 až do ukončenia PN?
Áno, presne tak.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Zamestnanci dostávali nové zmluvy prechádzali z jednej firmy do druhej omylom som neuviedla do pracovnej zmluvy skúšobnú dobu malo to byť bez skúšobnej doby, napisala som pracovná doba sa dojednáva so skúšobnou dobou:
a nechala som prázdne miesto, ako je to teraz je skusobna doba alebo nie je.Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dada 1 Pozri príspevok
Zamestnanci dostávali nové zmluvy prechádzali z jednej firmy do druhej omylom som neuviedla do pracovnej zmluvy skúšobnú dobu malo to byť bez skúšobnej doby, napisala som pracovná doba sa dojednáva so skúšobnou dobou:
a nechala som prázdne miesto, ako je to teraz je skusobna doba alebo nie je.Ďakujem
Ak prechádzali z jednej firmy do nástupnickej, tak prečo bolo potrebné im dávať skúšobnú dobu? Veď už boli po nej u predch. zamestnáv., či nie?
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

V jednej firme skončili pp dohodou a urobila sa nová zmluva, my sme im nechceli dať skúšobnú dobu len ja som omylom na zmluvu nenapísala bez skúšobnej doby a teraz neviem či je skúšobná doba alebo nie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dada 1 Pozri príspevok
V jednej firme skončili pp dohodou a urobila sa nová zmluva, my sme im nechceli dať skúšobnú dobu len ja som omylom na zmluvu nenapísala bez skúšobnej doby a teraz neviem či je skúšobná doba alebo nie.
No písala si, že prechádzali, preto aj moja odpoveď v duchu, že ide o nástupnícku spoločnosť s prechodom práv a povinností. Ak tam SD nie je výslovene uvedená, znamená, že dohodnutá v PZ nebola.
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Začiatok PP 3.11.08, SD do 2.2.08, začiatok PN 26.01.09 a stále trvá. Dnes je podľa zmluvy posledný deň na rozviazanie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Môže mi niekto povedať ako je to s predlžovaním SD o čas PN. Chápem to tak, že SD bude končiť v rovnaký deň ako PN? Môžem so zamestnankyňou rozviazať pracovný pomer k dnešnému dňu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarínaL Pozri príspevok
Začiatok PP 3.11.08, SD do 2.2.08, začiatok PN 26.01.09 a stále trvá. Dnes je podľa zmluvy posledný deň na rozviazanie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Môže mi niekto povedať ako je to s predlžovaním SD o čas PN. Chápem to tak, že SD bude končiť v rovnaký deň ako PN? Môžem so zamestnankyňou rozviazať pracovný pomer k dnešnému dňu?
PP v SD môžete skončiť aj počas DPN. SD sa o dni DPN predlžuje.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KatarínaL Pozri príspevok
Začiatok PP 3.11.08, SD do 2.2.08, začiatok PN 26.01.09 a stále trvá. Dnes je podľa zmluvy posledný deň na rozviazanie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Môže mi niekto povedať ako je to s predlžovaním SD o čas PN. Chápem to tak, že SD bude končiť v rovnaký deň ako PN? Môžem so zamestnankyňou rozviazať pracovný pomer k dnešnému dňu?
Pracovný pomer môžeš v skúšobnej dobe skončiť aj počas PN-ky. Nemocenské naďalej vypláca soc.poisťovna.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

KatarínaL Pozri príspevok
Začiatok PP 3.11.08, SD do 2.2.08, začiatok PN 26.01.09 a stále trvá. Dnes je podľa zmluvy posledný deň na rozviazanie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Môže mi niekto povedať ako je to s predlžovaním SD o čas PN. Chápem to tak, že SD bude končiť v rovnaký deň ako PN? Môžem so zamestnankyňou rozviazať pracovný pomer k dnešnému dňu?
Áno, môžeš ukončiť dnešným dňom. Len tam by som bola oznámila /spravidla 3 dni/, že končíte v SD. PN na to nemá vplyv.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

KatarínaL Pozri príspevok
Začiatok PP 3.11.08, SD do 2.2.08, začiatok PN 26.01.09 a stále trvá. Dnes je podľa zmluvy posledný deň na rozviazanie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Môže mi niekto povedať ako je to s predlžovaním SD o čas PN. Chápem to tak, že SD bude končiť v rovnaký deň ako PN? Môžem so zamestnankyňou rozviazať pracovný pomer k dnešnému dňu?
súhlasím s vyššie uvedeným, že PP môže skončiť aj v skúšobnej dobe počas PN.
A ak jej SD mala skončiť 2.2.09 a PN-ka začala 26.1.09, t.j. 8 kalend.dní pred skončením SD, tak jej skúšobná doba (ak s nou skôr neskončíte PP) bude trvať ešte 8 kalend.dní po ukončení PN. Lebo o dni/čas prekážok v práci na strane zamestnanca sa SD predlžuje. vid § 45 ods.2 zákonník práce
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Takže ak skončí PN napr. 9.2., skúšobná doba bude končiť o 8 dní neskôr t.j. 17.2. Je to takto správne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarínaL Pozri príspevok
Takže ak skončí PN napr. 9.2., skúšobná doba bude končiť o 8 dní neskôr t.j. 17.2. Je to takto správne?
Je.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať